Karališkojo Krematoriumo Lankymas Bankoke Pratęstas iki Gruodžio 31 d.

Karališkasis krematoriumas Jo Didenybei karaliui Bhumibol Adulyadejui, tajų kalba vadinamas Phra Merumas (Auksinis krematoriumas), yra ta vieta, kur karališkoji urna buvo kremuojama. Jis buvo pastatytas kaip laikinas statinys Sanam Luange, viduryje istorinio Bankoko centro, Jo Didenybės karalius Bhumibol Adulyadej kremavimo ceremonijai.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Karališkasis krematoriumas dabar prieinamas visuomenei iki 2017 m. gruodžio 31 d. Jo lankymas buvo ką tik pratęstas papildomam mėnesiui laiko, todėl yra puiki galimybė suspėti jį aplankyti. Karališkojo krematoriumo architektūra gėrėtis galima tik nuo žemės - lipti laiptais iki krematoriumo viršaus nėra leidžiama.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Aplinkiniai pastatai skirti pristatyti su senovine kremavimo ceremonija susijusį meną ir kultūrą. Čia taip pat detaliai pristatomas Karališkojo krematoriumo statybos procesas, trukęs beveik ištisus metus.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Ten taip pat eksponuojama paroda apie Jo Didenybės Karaliaus Bhumibol Adulyadej gyvenimą.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Ribotas skaičius žmonių gali aplankyti Karališkąjį krematoriumą vienu metu. Kiekvienas apsilankymas trunka tik vieną valandą.

Pasibaigus eksponavimo laikotarpiui, visas Karališkojo krematoriumo kompleksas bus visiškai išardytas.

Lankymosi Procedūros

Prie įėjimo į Sanam Luango zoną gali būti eilė, tačiau paprastai nereikia ilgai laukti, kad prieiti saugumo patikrinimą. Saugumo patikrinimo metu turite pateikti savo pasą ar kitą asmens tapatybės dokumentą, rodydami jį virš saugumo vartų įmontuotai kamerai.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Praėjus saugumo patikrinimą gausite nemokamo geriamojo vandens, Karališkąjį krematoriumą pristatančią brošiūrą ir spalvotą lankytojo kortelę.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Kiekviena lankytojų grupė gauna skirtingų spalvų ženklelius ir turėtų juos prisisegti taip, jog būtų matomi tvarką prižiūrintiems asmenims, kad jie žinotų, kuriai grupei lankytojas priklauso.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Krematoriumo prieigose yra įrengtos didžiulės palapinės, skirtos sėdėti ir laukti savo eilės patekti į vidų. Kiekviena lankytojų grupė laukia atskirose palapinėse, tad lengvai žinosite, kada atėjo jūsų eilė – tiesiog eikite su visa grupe, su kuria kartu buvote pasodinti.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Lankėmės antradienio vakare ir tokiu metu mums pernelyg ilgai laukti neteko, užtrukome tik apie 20 minučių. Pasiruoškite laukti ilgiau, jei lankysitės savaitgalį, nes lankytojų skaičius ženkliai išauga.

Kiekvienas lankymasis trunka tik vieną valandą, o apie kiekvienos grupės lankymosi pabaigą pranešama likus keletui minučių iki pabaigos. Laikas čia bėga ypatingai greitai, nes Karališkasis krematoriumas yra tikras tajų meno šedevras.

Karališkojo krematoriumo lankymas Bankoke

Labai nesijaudinkite, jei užtruksite per ilgai, dėl to jie paprastai nėra pernelyg griežti. Mėgavimasis Karališkojo krematoriumo vaizdais mums užtruko ilgiau nei vieną valandą, tačiau jokių problemų dėl to nekilo.

Išeinant atiduodate lankytojo kortelę ir už tai gaunate Jo Didenybės karaliaus Bhumibol Adulyadej paveiksliuką.

Aprangos kodas

Karališkojo krematoriumo lankymo aprangos kodas yra toks kaip ir Karališkųjų rūmų (Grand Palace).

Vyrams:

 • marškiniai su rankovėmis, ne pernelyg aptempti,
 • ilgos kelnės,
 • batai, ne šlepetės.

Moterims:

 • suknelė su rankovėmis, ne pernelyg aptemta ir ne permatoma,
 • sijonas, dengiantis kelius, arba ilgos kelnės, ne pernelyg aptemptos,
 • batai, ne šlepetės.

Rekomenduojama vilkėti pastelinių spalvų rūbus.

Kiti reikalavimai

Su savimi reikia turėti pasą arba ID kortelę, kurią reikia parodyti prie įėjimo.

Selfių lazdų naudojimas ir transliacijos Facebook Live neleidžiamos, kaip ir filmavimas (apie tai buvo skelbiama lankymosi metu).

Lankymosi valandos

Karališkasis krematoriumas gali būti lankomas iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Aplankyti jį galima kasdien, nuo 7 iki 22 valandos.

Geriau vengti lankymosi Karališkajame krematoriume savaitgalį, kadangi gali būti tikrai daug žmonių.

Įėjimo mokestis

Karališkojo krematoriumo lankymas yra nemokamas.

Vieta

Karališkasis krematoriumas randasi Sanam Luange, istoriniame Bankoko centre, greta Karališkųjų rūmų (Grand Palace). Įėjimas į Karališkąjį krematoriumą yra šiaurės rytiniame Sanam Luango kampe, greta viešbučio "Royal Hotel".

Kaip ten nuvykti

Kursuoja “shuttle buses” nuo 06.00 ryto iki 11.00 vakaro. Šie autobusai yra nemokami, o rasti juos galima šiose vietose:

 • prie Victory Monument,
 • Hua Lamphong geležinkelio stotyje, 
 • Rytinėje autobusų stotyje (Ekkamai), 
 • Pietinėje autobusų stotyje (Sai Tai Mai),
 • Šiaurinėje autobusų stotyje (Mo Chit 2).

Jei esate apsistoję Khao San Road rajone, iki įėjimo į Karališkąjį krematoriumą lengvai nueisite pėsčiomis, nes jis tik keletas šimtų metrų nuo Khao San Road.

Iš kitų Bankoko rajonų Karališkąjį krematoriumą lengviausia pasiekti važiuojant viešuoju transportu - BTS Skytrain traukiniu iki Victory Monument stoties arba MRT (Metro) iki Hua Lamphong stoties. Ten galite arba persėsti į nemokamą “shuttle bus”, pasirinkti taksi arba tuk-tuk ir važiuoti iki "Royal Hotel".

Travel Offer 2020