Ranongas

Ranongas yra mažas pasienio miestas ir svarbus žvejybos bei prekybos uostas Pietų Tailande. Jis kartu yra ir to paties pavadinimo provincijos sostinė, kuri yra šiauriausia Tailando vakarinės pakrantės provincija. Vakaruose yra Mianmaro siena, o tai daro Ranongą patraukliu vis didesniam skaičiui keliautojų, norinčių pasinaudoti sienos perėjimo postu keliaujant į Kawthaung miestą Mianmare ar atvirkščiai.

Ranongo prieplauka

Ranongas taip pat yra pradinis punktas keliaujant į porą ypatingai atsipalaidavusių netoliese esančių Tailando salų - Ko Pajamą ir Ko Čangą Noi. Indijos vandenynas yra netoliese (miesto centras tik 7 km nuo vandenyno), tad iš čia organizuojamos ir kelionės į Tailando ir Mianmaro Mergui salyno nardymo vietas.

Ranongas taip pat žinomas dėl savo ilgo lietingojo sezono, kadangi musonai čia prasideda anksčiau ir tęsiasi ilgiau nei kitose Tailando vietovėse. Lietingasis sezonas Ranongo provincijoje gali užsitęsti ir iki 8 mėnesių.

Pats miestas turistams kelia nedidelį susidomėjimą, kadangi praktiškai vienintelis čia randamas dalykas yra rami jo atmosfera. Tačiau Ranongo apylinkėse gausu natūralaus gamtos grožio. Čia galima rasti karštųjų versmių, nepaliestų mangrovių miškų, kalnų, džiunglių, įspūdingų krioklių, salų, vaizdingą pakrantę ir netgi kanjoną.

Raksawarin karštosios versmės

Raksawarin karštosios versmės (Raksawarin Hot Springs and Public Park) yra viena žinomiausių turistų lankomų vietų Ranonge. Šis parkas randasi tik už 2 km nuo miesto. Ten galima rasti 3 natūralias karštąsias versmes bei gražų viešąjį parką, kur lankytis bei mėgautis karštųjų versmių teikiamais malonumais galima nemokamai.

Raksawarin karštosios versmės

Ko Pajamas

Ko Pajamas (Koh Phayam) yra vaizdinga sala Andamanų jūroje, apie 35 km nuo Ranongo. Tai atsipalaidavus ir viena iš gražiausių Tailando salų. Ko Pajamas yra puiki vieta tiems, kurie nori nuo visko pabėgti ir tiesiog praleisti šiek tiek laiko salos plačiuose ir dažnai visai tuščiuose paplūdimiuose.

Ko Pajamas

Kitos lankytinos vietos Ranonge

Namtok Ngao nacionalinis parkas – vieta, kur galite rasti statų 300 m aukščio Ngao krioklį ir keletą kitų krioklių bei karštųjų versmių.

Laem Son nacionalinis parkas – pakrantės parkas, kuris išsiplečia į jūrą ir apima daug gražių netoliese esančių salų, tokių kaip puikiai nardymui tinkama sala Koh Khai Yai, gryno balto smėlio sala Koh Kam ir tūkstančių šikšnosparnių namai - Koh Kang Kao sala.

Ranongo kanjonas - tai sena kasykla kalnų apsuptoje vietovėje, kuri pripildyta vandens ir yra puiki vieta atsipalaidavimui.

Kur apsistoti Ranonge

Jei atvyksite į Ranongą pavakare, gali būti, jog tądien jau nebebus į netoliese esančias salas plukdančių keltų ir todėl teks nakvoti šiame miestelyje. Geriausios vietos apsistoti Ranonge yra prie autobusų stoties arba pačiam miesto centre. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Ranonge rasite čia: Ranongo viešbučiai Booking.com arba Ranongo viešbučiai Agoda.com.

Ranongo viešbučiai

Kaip nuvykti į Ranongą?

Ranongas randasi už 568 km į pietus nuo Bankoko ir gali būti nesudėtingai iš ten pasiekiamas autobusu arba lėktuvu. Galima rinktis ir kelionę traukiniu, tačiau artimiausia geležinkelio stotis yra daugiau nei už šimto kilometrų.

Autobusai į Ranongą

Vykstant iš Ranongo į Bankoką galima rinktis naktinį autobusą, kurie išvyksta iš Pietinio autobusų termino (Sai Tai Mai). Kelionė iš Bankoko į Ranongą trunka apie 8-9 valandas, o autobusas atvyksta kaip tik laiku tam, jog spėti į pirmąjį rytinį keltą į Ko Pajamą. Jei važiuosit dieniniu autobusu išvykstančiu apie 9 val. ryte, atvyksite į Ranongą per vėlai, kad dar tą pačią dieną spėtumėte persikelti į Ko Pajamą. Tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Keltai iš Ranongo į Ko Pajamą

- Valstybinės kompanijos autobusai arba Bor.Kor.Sor. kursuoja iš Bankoko į Ranongą kasdien.

- Privačios autobusų kompanijos (New Mitr Tour, Lignite Tour ir Choke Anan Tour) taip pat kursuoja šiuo maršrutu. Autobusai išvyksta iš Pietinio autobusų terminalo (Sai Tai Mai) ir sustoja Ranongo autobusų stotyje. Tačiau taip pat galite būti išleisti ir prie kompanijų ofisų Ranonge. Dauguma autobusų išvyksta apie 7, 8 ir 9 valandą vakaro. Bilietus galima įsigyti autobusų stotyje. Tačiau saugiau yra įsigyti bilietus bent dieną prieš, kadangi vietų skaičius yra ribotas. Pasitikrinti autobusų tvarkaraštį ir įsigyti bilietus internetu galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Ranongą

Mikroautobusai į Ranongą taip pat vyksta iš įvairių Pietų Tailando miestų, tokių kaip Čumponas, Puketas, Krabis ar Surat Tanis.

Skrydžiai į Ranongą

Ranongo oro uostas (UNN) yra už 23 km į pietus nuo miesto. Šis oro uostas kasdien sulaukia žemų kainų bendrovės skrydžių iš Bankoko Don Mueang (DMK) oro uosto. Skrydis trunka apie 1,5 valandos. Oro uostas gerai aptarnaujamas taksi, todėl miesto centrą pasiekti iš čia nėra sudėtinga. Atvykus į oro uostą paprastai laukia taksi, kurie jus nuveš į miestą arba tiesiai į prieplauką. Skrydžių pasiūlymus rasite čia:

 Skrydžiai iš Bankoko į Ranongą

Iš Bankoko taip pat galima nuskristi į Čumponą (122 km nuo Ranongo) arba Surat Tanį (apie 220 km nuo Ranongo) ir tada važiuoti autobusu arba mikroautobusu iki Ranongo, tačiau tai nėra labai praktiška.

Traukiniai į Ranongą

Tiesioginio traukinio iš Bankoko į Ranongą nėra. Artimiausios traukinių stotys yra Čumpone ir Surat Tanyje.

Pietinės geležinkelio linijos maršrutų tvarkaraščius rasti arba bilietus internetu įsigyti galite čia: 

Traukiniai iš Bankoko į Čumponą

Traukiniai iš Bankoko į Surat Tanį

Čumponas - Ranongas

Keliaujant iš Čumpono į Ranongą galite rinktis iš autobusų ir mikroautobusų. Atstumas tarp miestų yra 122 km, o kelionė autobusu trunka apie 2.5 valandos. Autobuso bilietų kaina siekia apie 150-200 THB. Mikroautobusas yra greitesnis, tačiau kiek brangesnis variantas. Mikroautobuso bilietą galite įsigyti čia: 

Mikroautobusai iš Čumpono į Ranongą

Surat Tanis – Ranongas

Autobusai (iš Tarad Kaset1) arba mikroautobusai (iš Tarad Kaset2) iš Surat Tanio miesto vyksta į Ranongą. Atstumas yra 193 km, o kelionė trunka apie 3.5 valandos. Bilietų kaina yra apie 200 THB.

Orai Ranonge

Ranonge yra tik du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Nuo lapkričio iki balandžio orai dažniausiai sausi ir lietaus daug nesitikima, tačiau Ranonge lietūs prasideda anksčiau, o baigiasi vėliau nei kitose vakarų pakrantės vietovėse, todėl pereinamieji lapkričio ir balandžio mėnesiai jau gali būti ganėtinai lietingi.

Ranongas sulaukia didžiausio kritulių kiekio Tailande, o lietingasis sezonas čia gali išsitęsti net iki 8 mėnesių. Daugiausia lietaus Ranonge paprastai sulaukiama laikotarpiu nuo birželio iki rugsėjo.

Kada yra geriausias laikas apsilankyti Ranonge galite matyti mūsų orų lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Ranonge planuojate tęsti kelionę į šiaurę ar į kitas Pietų Tailando vietoves? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.