Jangonas

Jangonas (anksčiau žinomas Rangūnas) — buvusi Mianmaro sostinė ir ekonominis šalies centras, žinomas dėl savo kolonijinės architektūros ir budistų stupų, iš kurių svarbiausia yra Shwedagon Zedi Daw - daugiau nei 2000 metų senumo išgražinta auksinė stupa, dekoruota deimantais.

Lankytinos vietos Jangone

Švedagono pagoda (Shwedagon Pagoda)

Švedagono pagoda, taip pat žinoma kaip Auksinė pagoda, yra 99 metrų auksinė stupa Jangone. Pagoda yra padengta šimtais aukso plokštelių, o stupos viršutinė dalis yra išpuošta keliais tūkstančiais deimantų ir rubinų. Auksinė pagoda yra įsikūrusi ant nedidelės kalvos į vakarus nuo karališkojo Kandawgyi ežero, esančio Jangono miesto centre. Švedagono pagoda yra žinomiausia lankytina vieta Jangone, kuri tiesiog dominuoja miesto panoramoje. Švedagono pagoda yra švenčiausia budistų pagoda visame Mianmare, nes manoma, kad ten yra saugomi keturių Budų reliktai.

Švedagono pagoda

Karaweik salė

Karaweik salė yra dar viena žinoma Jangono lankytina vieta, esanti karališkame Kandawgyi ežere. Karaweik salė yra rūmai, sukurti pagal karališkosios baržos modelį, iš atstumo atrodo kaip plaukianti ežere. Visas pastatas yra paauksuotas ir gražiai atsispindi Kandawgyi ežero vandenyje. Karaweik salėje veikia restoranas, kuriame tiekiami pietūs ir vakarienė su Mianmaro, kinų, rytų ir vakarų virtuvės patiekalais, o vakarais rengiami tradicinių šokių pasirodymai. Iš karališkosios baržos galite mėgautis nuostabiu vaizdu į Švedagono pagoda.

Karaweik salė

Sule Pagoda

Sule Pagoda yra senovinė aštuoniakampio formos birmietiška pagoda Jangono centre. Ši 48 metrų aukščio auksinė stupa apsupta gatvių. Pasak legendos, Sule pagoda buvo pastatyta daugiau nei prieš 2500 metų, todėl ji yra senesnė nei Švedagono pagoda.

Sule Pagoda

Botataung Pagoda

Botataung pagoda yra žinoma senovinė pagoda, esanti Jangono centre, netoli Jangono upės. Pagoda buvo pastatyta prieš 2500 metų, beveik tuo pačiu metu kaip Švedagono pagoda ir Sule pagoda. Botataung pagoda buvo pavadinta tūkstančio kariuomenės vadų, kurie atgabeno šventą Budos relikviją į šią pagodą, vardu. Botataung pagoda yra tuščiavidurė, todėl leidžiama eiti į vidų ir pamatyti joje saugomus senovinius reliktus bei artefaktus.

Botataung Pagoda

Ministrų pastatas - Sekretoriatas

Ministrų pastatas arba sekretoriatas yra kolonijinis pastatas Jangono senamiestyje, kuris buvo britų Birmos administracinė būstinė. Ministrų pastatas yra vieta, kur buvo nužudytas generolas Aung Sanas, šiuolaikinio Mianmaro įkūrėjas.

Ministrų pastatas - Sekretoriatas

Šventosios Marijos katedra

Šventosios Marijos katedra yra katalikų katedra, įsikūrusi Jangone. Pastatyta 1899 m., Šv. Marijos katedra yra didžiausia katalikų katedra visame Mianmare.

Šventosios Marijos katedra

Jangono apskritasis geležinkelis

Jangono apskritasis geležinkelis yra Jangono priemiestinis geležinkelių tinklas. Pasivažinėjimas šiuo traukiniu yra puikus būdas pamatyti Jangone gyvenančių žmonių gyvenimą iš arti.

Jangono apskritasis geležinkelis

Bogyoke turgus

Bogyoke turgus yra didelis turgus, įsikūręs centriniame Jangone. Bogyoke turgus yra žinomas dėl savo kolonijinės architektūros ir įvairių parduotuvių, kuriose parduodamos antikvariniai daiktai, birmiečių rankdarbiai, papuošalai, meno kūriniai ir drabužiai.

Bogyoke turgus

Inya ežeras

Inya ežeras yra didžiausias Jangono ežeras ir populiari vietinių gyventojų poilsio vieta.

Inya ežeras

Imanuelio baptistų bažnyčia

Imanuelio baptistų bažnyčia yra viena iš seniausių baptistų bažnyčių Jangone, įsikūrusi miesto centre.

Imanuelio baptistų bažnyčia