Orai Tailando Regionuose

Tailandas yra didelis ir tuo pačiu metu skirtinguose šalies regionuose orai gali būti ganėtinai įvairūs.

Orai Centriniame ir Šiaurės bei Šiaurės rytų Tailande

Orai palyginti nežymiai skiriasi Bankoko srityje, Centriniame Tailande (Kančanaburis, Ajutaja), Šiaurės Tailande (Čiangmajus, Sukotajus) ir Šiaurės rytų Tailande (Isane).

Šiaurinėse ir centrinėje Tailando dalyse sezonai yra aiškiai išreikšti. Tarp lapkričio ir gegužės oras čia dažniausiai yra sausas su ganėtinai maža lietaus tikimybe visame regione šiuo laikotarpiu. Sausasis sezonas yra išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario), kuomet šiaurėje ir šiaurės rytuose gali būti ganėtinai vėsu naktį ir ryte, ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet neretai temperatūra gali pasiekti ir 40°C, ypač toliau nuo jūros nutolusiose šalies dalyse.

Lietaus sezonas šiaurinėse ir centrinėje Tailando dalyse tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Orus regione šiuo laikotarpiu ženkliai įtakoja pietvakarių musonas, kurio metu lietūs yra patys stipriausi. Laikotarpio pradžioje lietus dažnai pasirodo valandą ar dvi tetrunkančių popietinių liūčių pavidalu. Lietingajam sezonui įsigalint, lietus tampa gerokai pastovesnis ir stipresnis, tradiciškai pasiekdamas aukščiausią lygį rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Oro sąlygų skirtumus šiaurinėse ir centrinėje Tailando dalyse esančiose vietovėse galite aiškiai matyti šioje mūsų sudarytoje orų reitingų lentelėje.

Vietovė Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
Bankokas ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★
Čiangmajus ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★
Kančanaburis ★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★
Isanas ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Orai Pietų Tailande

Tailando pietinė dalis turi tik du sezonus - drėgnąjį ir sausąjį. Šie sezonai abi Pietų Tailando pakrantes aplanko skirtingu metu. Vakarinėje pakrantėje pietvakarinis musonas atneša lietų ir dažnai stiprias audras laikotarpiu nuo balandžio iki spalio, kai tuo tarpu rytinėje pakrantėje daugiausia lietaus iškrenta nuo rugsėjo iki spalio.

Orai vakarinėje pakrantėje (Andamanų jūros pakrantė)

Nuo lapkričio iki kovo daugumos nuomone oro sąlygos vakarinėje pakrantėje yra pačios geriausios. Vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje ir tai padaro oro sąlygas dienomis vietovėse, tokiose kaip Puketas, Krabis, Ko Phi Phi salos, Kao Lakas ir Ko Lanta, itin komfortiškomis. Dėka vėjelio, oro drėgnumo lygis yra žemesnis nei vėlesniais metų mėnesiais.

Nuo kovo iki gegužės temperatūra vakarinėje pakrantėje kyla, kuomet vėsinantis vėjas dingsta ir auga oro drėgnumas. Balandį dažniausiai jau pasirodo musoninis oras, kuris dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai šioje pakrantėje paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais lietingojo sezono mėnesiais lietus dažniausiai apsireiškia trumpomis, stipriomis popietinėmis liūtimis.

Visose vakarinės pakrantės vietovėse orų sąlygos yra panašios visus metus, kadangi visos jos yra įtakojamos Andamanų jūros. Temperatūra ir oro sąlygos šiose vietovėse gali kažkiek skirtis trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilguoju laikotarpiu šie skirtumai nėra itin žymūs, todėl visos vakarų pakrantės kasmėnesiniai orų reitingai yra vienodi.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Orai rytinėje pakrantėje (Tailando įlankos pakrantė)

Nuo sausio iki kovo galite tikėtis itin gerų orų rytinėje pakrantėje su minimalia lietaus tikimybe ir gaivinančiu vėju, padedančiu temperatūrą vietovėse, tokios kaip Ko Samujis, Ko Panganas ir Ko Tao, išlaikyti priimtinesnę. Nuo kovo temperatūra pradeda kilti, paprastai piką pasiekdama balandžio ir gegužės mėnesiais.

Gegužę ir birželį galima tikėtis nedidelio lietaus, paprastai pasirodančio kaip valandos ilgumo popietinė liūtis, kurią greitai pakeičia giedras ir saulėtas dangus. Rugsėjį dažnai sulaukiama musono, kuris atnešta pakankamai daug lietaus ir lemia ženklų oro drėgnumo augimą. Lietaus sezonas pasiekia savo piką spalio ir lapkričio mėnesiais.

Kai kurios Tailando įlankos dalys pasižymi kitokiais orais.

Nors ir būdami Tailando įlankos pakrantėje, Hua Hinas ir Pataja patiria kiek kitokį lietingų orų modelį, kadangi čia daugiausia lietaus iškrenta rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Tuo tarpu Ko Čangas ir kitos rytinės Tailando įlankos dalies salos pasižymi orais, panašiais į vyraujančius Andamanų jūros kurortuose, kur drėgnasis sezonas pasireiškia nuo gegužės iki spalio.

Orų sąlygų skirtumus tarp atskirų vietovių rytinėje pakrantėje galite matyti šio regiono kasmėnesinių orų reitingų lentelėje.

Vietovė Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
Ko Samujis ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★★☆
Ko Panganas ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★★☆
Pataja ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★
Hua Hinas ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★
Ko Čangas ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

 

Į Jūsų kelionės planą įtraukta keletas Tailando regionų? Išsiaiškinkite kada yra geriausias laikas įgyvendinti Jūsų kelionės į Tailandą planą.

Atostogos Tailande

Ką dar reikia žinoti apie atostogas Tailande? Skaitykite čia: Atostogos Tailande – Kelionės į Tailandą.