THAI.LT

Singapūras yra Pietryčių Azijos miestas-valstybė, kuris kartu yra ir viena iš aukščiausiu pragyvenimo lygiu pasižyminčių pasaulio šalių. Singapūras, taip pat žinomas kaip "Sodų miestas", yra šiuolaikinis miestas, įtakojamas visų jame gyvenančių didžiausių etninių grupių, t.y. kinų, malajų ir indų kultūros. Mieste galima rasti daug skanaus įvairių pasaulio virtuvių maisto, gausybę vietų apsipirkti ir puikų atogrąžų klimatą, o šie dalykai Singapūrą daro viena iš populiariausių turistų lankomų vietų pasaulyje.

Singapūras buvo įkurtas Didžiosios Britanijos kaip prekybos postas 1819 metais. 1955 metais Singapūrui buvo suteikta savivalda, o po 8 metų jis prisijungė prie Malaizijos federacijos. Tai netruko ilgai, kadangi Singapūras buvo išmestas iš federacijos ir dar 1965 metais ne savo noru tapo nepriklausomas.

Lankytinos vietos Singapūre

Klook.com

Singapūras yra maža saloje įsikūrusi šalis ir labai dideliu gyventojų tankumu pasižymintis miestas, tačiau daugiau nei 50% jo ploto užima želdynai, parkai ir gamtos rezervatai, suteikę Singapūrui pavadinimą "Sodų miestas". Šiame mieste-valstybėje rasite daugybę dalykų, ką pamatyti ir nuveikti.

Singapūras

Centrinis Singapūras

Tiek istorinis, tiek ir modernusis Singapūro centras įsikūręs salos pietinėje dalyje. Miesto centrą sudaro Orchard Road prekybos rajonas, Riverside, Marina Bay ir Centrinis verslo rajonas.

Orchard Road rajonas

Orchard Road rasite didžiausią prekybos centrų koncentraciją Singapūre. Prekybos centrai yra ne tik patogūs apsipirkti stilingai, bet ir praverčia norint atsigaivinti nuo karščio šiame tropiniame mieste.

Geriausi prekybos centrai Singapūro Orchard Road rajone:

  • ION Orchard
  • Orchard Central
  • Ngee Ann City
  • Tangs
  • Paragon Shopping Centre
  • Plaza Singapura
  • Mandarin Gallery

Riverside rajonas

Riverside yra Singapūro kolonijinis rajonas, kuriame galite rasti daugybę muziejų, paminklų, istorinių pastatų, teatrų, restoranų, barų ir klubų.

Jei domina Singapūro istorija, nepraleiskite progos aplankyti Singapūro nacionalinį muziejų ir pažinti šalies istoriją per pažintį su seniausiame Singapūro muziejuje saugomais daugiau nei 1700 istorinių ir kultūrinių eksponatų.

Meno mėgėjai modernų Pietryčių Azijos meną gali geriau pažinti Nacionalinėje Singapūro galerijoje, kuri kartu yra ir didžiausias Singapūro muziejus, priglaudęs daugiau nei 1000 meno kūrinių. Singapūro nacionalinė galerija įsikūrusi istoriniuose Aukščiausiojo teismo ir Miesto rotušės pastatuose, todėl apsilankymas čia padės senąją miesto architektūrą tyrinėti iš labai arti.

Kitos svarbios lankytinos vietos Singapūro Riverside rajone yra Šv. Andriaus katedra, Viktorijos teatras, Azijos civilizacijų muziejus ir Clarke Quay – 19-to amžiaus komercinis rajonas, šiuo metu lankytojus pritraukiantis populiariais restoranais ir čia vykstančiu aktyviu naktiniu gyvenimu.

Riverside

Marina Bay rajonas

Marina Bay yra naujausias Singapūro rajonas, kur dominuoja Marina Bay Sands kompleksas ir Marina Barrage.

Marina Bay

Marina Bay Sands yra kompleksas, kuriame įsikūręs pats žinomiausias Singapūro viešbutis su didžiausiu pasaulyje baseinu ant stogo Infinity Pool, apdovanojimus pelnę restoranai, ir daugybė prabangių parduotuvių bei kitokias pramogas siūlančių vietų. Tik viešbučio Marina Bay Sands Hotel svečiai gali naudotis Infinity Pool baseinu, o norint pasimėgauti tokia išskirtine pramoga bent kartą gyvenime geriausia užsisakyti viešbutį pakankamai iš anksto. Užsisakyti nakvynę Marina Bay Sands galite čia: Marina Bay Sands viešbučio rezervacija.

Marina Bay Sands

Jei nakvynė Marina Bay Sands Hotel ne jūsų kišenei, apsilankyti Marina Bay Sands ir pasimėgauti panoraminiais Singapūro vaizdais galite įsigydami bilietus į Marina Bay Sands Skypark Observation Deck. Marina Bay Sands Skypark bilietus su nuolaida galite įsigyti čia: Marina Bay Sands Skypark bilietai.

Pirmasis pasaulyje ArtScience muziejus taip pat yra dalis Marina Bay Sands komplekso. Įsikūręs išskirtiniame lotoso žiedo formos pastate, ArtScience muziejus yra populiari Singapūro lankytina vieta, kurioje galima rasti unikalias ekspozicijas, leisiančias išplėsti savo žinias apie kosmosą, technologijas ir meną.

Garsieji Singapūro sodai Gardens by the Bay, esantys visai šalia Marina Bay Sands, tai didžiulis parkas su jame įrengtais dviem žiemos sodais (Gėlių kupolu ir Debesų mišku) ir gigantiškų Super medžių giraite. Gėlių kupole (Flower Dome) galėsite pasimėgauti Viduržemio jūros regiono klimatu bei plačia augalų įvairove. Tuo tarpu Debesų miške (Cloud Forest) rasite ne tik sukulentus ir baobabus, bet ir didžiausią pasaulyje patalpose įrengtą krioklį, krentantį nuo 35 metrų aukščio sodria augmenija nukloto kalno. Super medžių giraitė (Supertree Grove) sudaryta iš 16 aukštų pastato dydžio dirbtinių medžių. Būtent čia galima pasimėgauti Singapūro Gardens by the Bay Sodo rapsodija - kiekvieną vakarą du kartus vykstančiu šviesų ir muzikos šou. Gardens by the Bay yra vieta, kurią aplankyti besisvečiuojant Singapūre yra tiesiog būtina!

Gardens by the Bay

Kita Singapūro įžymybė - 165 metrų aukščio apžvalgos ratas, vadinamas Singapore Flyer, randasi netoliese. Singapore Flyer yra didžiausias Azijoje apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdingi Singapūro vaizdai. Iš 165 metrų aukščio pamatysite daug įžymių Singapūro lankytinų objektų - Esplanade Theatres, Merlion Parką, F1 trasą, Helix tiltą, Marina Bay Sands ir daugybę kitų!

Singapore Flyer

Šias dvi Singapūro įžymybes (Singapore Flyer ir Gardens by the Bay) galite aplankyti pigiau, įsigydami bendrą bilietą čia: Singapore Flyer ir Gardens by the Bay bendras bilietas.

Central Business District

Shenton Road finansinis rajonas, taip pat žinomas kaip CBD (Central Business District), yra palei Singapūro upę išsidėstęs dangoraižių kvartalas. Tai yra viso Singapūro finansų centras, turintis didelę svarbą visoje Azijoje.

Merlion Parkas su Singapūro simbolio Merliono, 8,5 metrų aukščio mitinio gyvūno su žuvies kūnu ir liūto galva, purškiančio vandenį iš burnos, statula yra įsikūręs greta šio Singapūro finansų rajono.

Central Business District

Centrinį Singapūrą apžiūrėti galite leisdamiesi į 40 minučių trukmės kruizą Singapūro upeSingapūro upės kruizo metu pamatysite visas pagrindines Singapūro lankytinas vietas, tokias kaip paupyje išsidėstę istoriniai kolonijiniai pastatai, spalvingi tradiciniai Clarke Quay ir Boat Quay pastatai, Merlionas, Esplanade, Marina Bay Sands ir modernūs finansų rajono dangoraižiai. Kruizo bilietus su nuolaida galite užsisakyti internetu čia: Singapūro upės kruizas.

Singapūro Malajų rajonas

Senasis Malajų rajonas Singapūre taip pat žinomas kaip Bugis ir Kampong Glam (Arabų gatvė). Šiandien šis kvartalas daugiausiai žinomas dėl jame verdančios prekybos. Šis rajonas yra geriausia vieta Singapūre norintiems susipažinti su malajų/arabų kultūra ir pasimėgauti šių etninių grupių virtuve.

Bugis and Kampong Glam

Malajų paveldo centras (Malay Heritage Centre) yra vieta, kur galite daug sužinoti apie turtingą Singapūro malajų kultūrą. Čia rasite vertą dėmesio kultūrinę ekspoziciją su daugybe įdomių eksponatų ir apsilankymą centre paįvairinančių užsiėmimų.

Malay Heritage Centre

Masjid Sultan arba Sultono mečetė yra vieta, kurią tiesiog būtina pamatyti, jei lankotės Singapūro istoriniame Kampong Glam rajone, kadangi ši mečetė yra ypatingos reikšmės Singapūro musulmonų bendruomenės centras.

Masjid Sultan

Singapūro Kinų kvartalas

Singapūro Kinų kvartalas yra kinų kultūros paveldo rajonas, labai populiarus tarp turistų. Čia galite rasti daugybę tradicinių kinų virtuvės skanumynų, o taip pat svarbių religinių architektūros paminklų.

Viena iš svarbiausių lankytinų vietų Singapūro Kinų kvartale yra budistų šventykla, vadinama Buddha Tooth Relic Temple. Nors ši šventykla buvo pastatyta dar visai neseniai, turtingas jos interjeras ir įspūdingi budistų meno ir istorijos eksponatai daro šią vietą ypatingai verta dėmesio.

Singapūro Kinų kvartalas

Gatvelėse aplink Buddha Tooth Relic Temple šventyklą šurmuliuojantis turgus yra viena iš geriausių vietų, kur galima įsigyti suvenyrų iš Singapūro.

Sri Mariamman šventykla - seniausia induistų šventykla Singapūre taip pat įsikūrusi Kinų kvartal. Sri Mariamman šventyklą aplankyti tikrai verta, jei domitės senovės Indijos kultūra.

Sri Mariamman Temple

įsikūręs pačioje Singapūro Kinų kvartalo širdyje, Kinų kvartalo paveldo centras (Chinatown Heritage Centre) siūlo gabalėlį autentiškos Singapūro praeities, kadangi čia galite aplankyti atkurtas senovines parduotuvėles, kuriose demonstruojamos pirmųjų atvykėlių iš Kinijos gyvenimo sąlygos bei įvairūs senoviniai jų naudoti daiktai.

Mažoji Indija

Mažoji Indija yra Singapūro rajonas, kuriame galite rasti dalelę Indijos. Mažoji Indija yra į šiaurę nuo miesto centro. Mažąją Indiją verta aplankyti, jei ieškote Indijos skonių ar norite pamatyti induistų šventyklas, nes čia įdomių šventyklų rasite tikrai ne vieną.

Sri Srinivasa Perumal šventykla Mažojoje Indijoje yra viena iš seniausių induistų šventyklų Singapūre. Įspūdingiausia šios šventyklos dalis - penkiaaukštis gopuramas (įėjimo bokštas), kuris išpuoštas įvairiomis induistų dievybių skulptūromis.

Mažoji Indija

Sri Vadapathira Kaliamman šventykla yra dar viena induistų šventykla Mažojoje Indijoje. Nors ir ne tokia didelė, kaip kitos, ši šventykla yra labai fotogeniška dėl savo ryškiaspalvių sienų ir statulėlių.

Sri Vadapathira Kaliamman Temple

Įsikūrusi Mažojoje Indijoje, Sakya Muni Buddha Gaya šventykla arba Tūkstančio šviesų šventykla yra viena iš didžiausių ir populiariausių budistų šventyklų Singapūre. Ši šventykla yra 15 metrų aukščio Budos statulos namai.

Sakya Muni Buddha Gaya Temple

Mustafa Centre yra visą parą veikiantis prekybos centras, įsikūręs Mažojoje Indijoje. Mustafa Centre siūlo unikalią apsipirkimo Singapūre patirtį, kadangi apsipirkimas čia primena turgų. Čia siūloma galybė įvairiausių prekių už patrauklią kainą, tad idėjų, ką parvežti lauktuvių iš Singapūro, tikrai neturėtų pritrūkti.

Mustafa Centre

Woodlands

Woodlands yra rajonas šiaurinėje salos dalyje, kurį sudaro daugiausia Singapūro gyvenamieji ir industriniai rajonai. Šiame rajone taip pat įsikūręs Singapūro Zoologijos sodas. 

Singapūro Zoologijos sodas yra 'atviro tipo' zoologijos sodas, kuriame galite grožėtis gyvūnais, vaikštinėjančiais po jiems priskirtas atviras teritorijas. Šiame zoologijos sode galite pamatyti daugiau nei 2800 gyvūnų. Bilietus į šį visame pasaulyje garsų zoologijos sodą galite įsigyti su nuolaida, užsisakydami juos internetu čia: Singapūro Zoologijos sodo bilietai.

Singapore Zoo 

Sentosa

Sentosa yra atskira sala Singapūro pietinėje dalyje, save tituluojanti "Linksmybių šalimi". Tai yra kurortinė sala, kur vietiniai ir turistai vyksta papramogauti, nes Sentosos saloje galite rasti įvairiausių pramogų: vietas palošti, Universal Studios Singapore pramogų parką, didžiausią Pietryčių Azijoje akvariumą, Adventure Cove vandens parką, tris paplūdimius ir dar daug visko.

Sentosa

Universal Studios Singapore pramogų parkas siūlo galimybę atsidurti kitoje ekrano pusėje ir pasimėgauti įspūdingais pasivažinėjimais, šou ir kitais atrakcionais, įrengtais pagal mėgstamiausių filmų ir serialų tematiką.

Universal Studios Singapore

S.E.A. Akvariumas Sentosos saloje Singapūre yra laikomas didžiausiu akvariumu Pietryčių Azijoje, o jo pagrindinė įžymybė yra didžiausias pasaulyje povandeninis kupolas, kurio skersmuo 9 metrai. Apsilankius S.E.A. Akvariume galima pamatyti daugiau nei 100.000 jūros gyvūnų, priklausančių 800 skirtingų rūšių. 

S.E.A Aquarium

Sentosos saloje įsikūręs Adventure Cove vandens parkas siūlo jaudinančius vandens nuotykius su nuostabiomis vandens čiuožyklomis, paviršiniu nardymu virš tropinių žuvų ir daugybę kitų vandens pramogų.

Singapūro keltuvas neabejotinai yra pats unikaliausias ir smagiausias būdas pasiekti Sentosos salą. Pakeliui į salą galima gėrėtis Mount Faber Parko, Universal Studios, Resorts World Sentosa ir kitų pietinio Singapūro įžymybių vaizdais iš paukščio skrydžio.

Singapore Cable Car

Klook.com

Singapūro Viza

Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiams, vykstant į Singapūrą viza nėra reikalinga. Be vizos čia galite lankytis iki 90 dienų.

Kaskart atvykstant į Singapūrą tereikia užpildyti imigracijos kortelę.

Kaip nuvykti į Singapūrą

Skrydžiai į Singapūrą

Tarptautinius skrydžius aptarnauja Singapūro Changi oro uostas (SIN). Skrydžių iš Lietuvos į Singapūrą pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Sinagapūrą

Jei keliausite į Singapūrą iš Tailando, skrydis yra lengviausias būdas pasiekti šią šalį, kadangi Singapūras yra vienas iš didžiausių Pietryčių Azijos aviacijos centrų, sulaukiantis daugybės tiesioginių skrydžių iš viso pasaulio, įskaitant keleto Tailando miestų oro uostus. Į Singapūrą vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš keleto Tailando vietovių, tokių kaip Bankokas, PuketasČiangmajusKrabis, Hat Jajus ir Ko Samujis.

Skrydžiai į Singapūrą

Iš Bankoko į Singapūrą galite skristi tiesiogiai su žemų kainų oro linijomis AirAsia, Thai Lion Air, Scoot, Jetstar Asia, o taip pat standartiniais vežėjais Singapore Airlines, Bangkok Airways, Thai Airway ir Cathay Pacific.

Maršrutas Puketas – Singapūras aptarnaujamas žemų kainų oro linijų AirAsia, Jetstar Asia, Scoot ir standartinių oro linijų, tokių kaip Singapore Airlines ir SilkAir.

SilkAir, Singapore Airlines ir Bangkok Airways taip pat siūlo tiesioginius skrydžius iš Ko Samujo į Singapūrą.

Tiesioginiai skrydžiai iš kitų Tailando vietovių, tokių kaip Čiangmajus, Krabis ir Hat Jajus vykdomi žemų kainų vežėjo Scoot. Maršrutas Krabis - Singapūras taip pat aptarnaujamas pigių oro linijų AirAsia.

Kelionė į Singapūrą sausuma

Keliaujant iš Tailando į Singapūrą sausuma, teks kirsti Malaiziją.

Kelionė autobusu

Yra tiesioginiai autobusai iš Kvala Lumpūro ir daugelio kitų vietovių Malaizijoje į Singapūrą. Jei keliaujate į Singapūrą autobusu iš Tailando, iš pradžių teks autobusu vykti iš Hat Jajaus Pietų Tailande į Kvala Lumpūrą.

Kelionė autobusu į Singapūrą

Kelionė traukiniu

Yra tiesioginis geležinkelio maršrutas (International Express), kurį vykdo Tailando valstybinė geležinkelių kompanija SRT (State Railway of Thailand). Šis maršrutas sujungia Bankoką su Padang Besaru Tailando-Malaizijos pasienyje. Iš ten nacionalinis Malaizijos geležinkelio operatorius KTM (Keretapi Tanah Melayu) siūlo susisiekimą su Kvala Lumpūru ir įvariomis vietovėmis Malaizijoje, o taip pat Singapūru.

Tvarkaraščiai ir bilietai

Įvairius transporto variantus kelionei į ir iš Singapūro bei transporto tvarkaraščius rasti, o taip pat bilietus internetu įsigyti galite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Singapūre

Orai Singapūre paprastai yra saulėti, be ženklių sezonų. Lietus lyja beveik kasdien per metus, tačiau retai trunka ilgiau nei valandą. Daugiau kritulių iškrenta per laikotarpį nuo lapkričio iki sausio.

Temperatūra šiek tiek svyruoja metų bėgyje, tačiau nežymiai. Dienos metu gruodžio ir sausio mėnesiais vidutinė temperatūra pasiekia 29,5°C, o naktį nukrenta iki 22,5°C arba net šiek tiek mažiau. Likusius metus galite tikėtis, kad temperatūra dienos metu pasieks apie 32°C, o naktį nukris ne daugiau nei iki 24°C.

Kelionių patarimai
Sekite mus
Susisiekime
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.