Čiangrajus

Čiangrajus yra miestas ir provincija Šiaurės Tailande. Čiangrajus yra gerokai ramesnis Čiangmajaus kaimynas, kuriame išvengiant turistų minios galima tyrinėti šio regiono gamtą, aplankyti atokias kalnų gentis ir susipažinti su "Auksiniu trikampiu", buvusiu pasaulinės opiumo prekybos centru.

Čiangrajų 1262 m. įkūrė karalius Meng Rai kaip pirmąją Lanos Karalystės sostinę. Vėliau sostinė buvo perkelta į Čiangmajų ir nuo to laiko Čiangrajus buvo nustumtas į antrą planą.

Šiuo metu Čiangrajus ir jo apylinkės yra puiki vieta apsilankyti, kurioje galima rasti senovines šventyklas, nuostabias džiungles, puikius kalnų peizažus ir aplankyti kalnų genčių kaimus.

Lankytinos vietos Čiangrajuje

Wat Rong Khun (Baltoji šventykla)

Wat Rong Khun (Baltoji šventykla) yra už Čianrajaus miesto ribų. Tai unikali šiuolaikinė šventykla, suprojektuota ir pastatyta garsaus vietos menininko. Nuostabaus grožio balta šventykla papuošta sidabru tviskančiais veidrodėliais. Šventyklos viduje sienos išpuoštos didžiuliais Budos paveikslai ir neįprastais tokioms vietoms šiuolaikinės kultūros piešiniais, tokiais kaip erdvėlaiviai ar supermenas. Šventyklos statybos darbai vis dar nėra užbaigti, nes ji nuolat papildoma naujais elementais ir struktūromis.

Wat Rong Khun (Baltoji šventykla) 

Auksinis trikampis

Auksinis trikampis (vietinių žinomas kaip Sop Ruak) yra vieta, kur Tailandas, Laosas ir Mianmaras (Birma) susitinka prie Mekongo upės krantų. Šis regionas kadaise buvo pasaulinis opiumo gamybos ir prekybos centras.

Auksinis trikampis yra žinomas dėl savo gražių peizažų, nes iš ten apžvalgos aikštelės galima matyti tris kaimynines šalis ir galingąją Mekongo upę. Čia taip pat galima rasti didelę auksinę Budos statulą laive, ant kalvos įsikūrusią senovinę šventyklą ir Opiumo namų muziejų. Galima pasiplaukioti laivu Mekongo upe arba rinktis trumpą kelionę laivu į Laosui priklausančią Don Sao salą, kur be Laoso vizos galima aplankyti vietinį turgų.

Auksinis trikampis

Kalnų genčių kaimai

Žygiai džiunglėmis yra labai populiarus užsiėmimas lankantis Čiangrajaus provincijoje, nes čia yra daug žygių takų, skirtų kalnuotų vietovių tyrinėjimui. Dauguma šių takų veda į įvairių kalnų genčių, kurių dauguma vis dar išlaiko savo tradicinį gyvenimo būdą, kaimus.

Kalnų genčių kaimai 

Kur apsistoti Čiangrajuje

Jei Čiangrajaus apylinkes norite tyrinėti patogiai, turėtumėte apsistoti miesto centre - geriausi Čiangrajaus viešbučiai randasi būtent ten. Vietas, kur apsistoti Čiangrajuje, rasite čia: Čiangrajaus viešbučiai Booking.com arba Čiangrajaus viešbučiai Agoda.com.

Čiangrajaus viešbučiai

Kaip nuvykti į Čiangrajų?

Pasiekti Čiangrajų galima lėktuvu arba autobusu.

Skrydžiai į Čiangrajų

Mae Fah Luang-Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI) yra maždaug už 10 kilometrų nuo miesto. Oro uostas priima tarptautinius skrydžius iš Kinijos ir Honkongo bei vidinius skrydžius iš Bankoko, Čiangmajaus, Puketo ir Hat Jajaus. Vietinės žemų kainų ir pilno servise oro linijos aptarnauja Čiangrajaus oro uostą, siūlantį pakankamai nemažą skrydžių pasirinkimą. Skrydžių į Čiangrajų pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Čiangrajų

Skrydžiai iš Puketo į Čiangrajų

Skrydžiai iš Hat Jajaus į Čiangrajų

Autobusai į Čiangrajų

Įvairių kompanijų tolimųjų reisų autobusai jungia Čiangrajaus autobusų stotį su Čiangmajumi, Bankoku ir kitais didžiaisiais Tailando miestais. Autobusai į Čiangrajų išvyksta iš Mo Chit autobusų stoties. Autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galima čia:

Autobusai iš Bankoko į Čiangrajų

Autobusai iš Čiangmajaus į Čiangrajų

Orai Čiangrajuje

Nuo lapkričio iki gegužės orai Čiangrajuje dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Čiangrajuje išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir iki 40°C.

Lietaus sezonas Čiangrajuje tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Sezono pradžioje lietus dažniausiai pasirodo kaip trumpos liūtys, trunkančios valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsigalint, lietus tampa pastovesnis ir stipresnis, piką pasiekdamas rugpjūtį ir rugsėjį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Čiangrajuje, susipažinkite su kasmėnesiniais Šiaurės Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★

Aplankę kalnuotąjį Čiangrajaus regioną planuojate tęsti kelionę Tailande pietų kryptimi? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.