Sukotajus

Sukotajus yra nedidelis miestas Šiaurės Tailande, apie 427 km į šiaurę nuo Bankoko ir apie 217 km į pietus nuo Čiangmajaus. Miestas yra žymus savo senovinio Sukotajaus miesto griuvėsiais. Sukotajaus pavadinimas išvertus iš Tajų kalbos reiškia "laimės aušra".

Sukotajaus istorinis parkas

Senasis Sukotajus (Sukotajaus istorinis parkas) yra apie 12 kilometrų atstumu nuo Naujojo Sukotajaus. Istorinis Sukotajaus miestas su susijusiu regionu, kuriame yra dar pora mažesnių senovinių miestų griuvėsių, yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Sukotajaus istorinis parkas apima 70 kv. km plotą, kuriame gali būti randami apie 200 senovinių šventyklų griuvėsiai. Parke esantys tvenkiniai su lotusų žiedais ir visur aplink boluojanti žaluma daro šią vietą itin vaizdinga ir fotogeniška.  

Wat Mahathat

Sukothajaus istoriniame parke galite rasti įvairiausių stilių senovinių šventyklų griuvėsius, nes kai kurios šventyklos yra gryno Sukotajuje susiformavusio stiliaus, o kitos tik vėliau buvo paverstos budistų šventyklomis, todėl jų architektūroje galima pamatyti stiprią induizmo ir khmerų įtaką.

Wat Si Sawai 

Sukothajaus istorinio parko šventyklos didžiuojasi daugybe senovinių Budos statulų, iš kurių didžiausia yra 15 metrų aukščio ir 11 metrų pločio.

Wat Si Chum 

Aplankykite mūsų Sukotajaus istorinio parko puslapį ir pasisemkite įkvėpimo aplankyti šį istorinį senovinės Tailando kultūros šedevrą. 

Ramkhamhaeng nacionalinis muziejus

Jei mėgstate susipažinti su istorija itin detaliai ir apsilankymas muziejuje yra tai, ką mėgstate daryti, turėtumėte apsilankyti Ramkhamhaeng nacionaliniame muziejuje, kuris yra įsikūręs Sukotajaus istoriniame parke (greta pagrindinio įėjimo į centrinę parko zoną). Dauguma muziejuje eksponuojamų objektų yra surinkti archeologų Sukotajuje ir kituose šio regiono istoriniuose miestuose.

Ramkhamhaeng National Museum 

Kur apsistoti Sukotajuje

Viešbutį galite rinktis Naujajame Sukotajuje arba apsigyventi Senajame Sukotajuje, kuris yra visai greta Sukotajaus istorinio parko. Vietų kur apsistoti Sukotajuje ieškokite čia: Sukotajaus viešbučiai Booking.com or Sukotajaus viešbučiai Agoda.com.

Sukotajaus viešbučiai 

Kaip nuvykti į Sukotajų?

Pasiekti Sukotajų galima keletu būdų - lėktuvu, traukiniu arba autobusu.

Skrydžiai į Sukotajų

Sukotajus turi savo Sukhothai oro uostą (THS), kuris randasi yra už apie 25 kilometrų nuo miesto. Į šį oro uostą galima nuskristi tik su Bangkok Airways oro linijomis iš Bankoko Suvarnabhumi oro uosto. Tai patogiausias, tačiau ir brangiausias būdas kelionei į Sukotajų. Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Sukhothai oro uostą (THS)

Kitas nesudėtingas, o dažnai ir gerokai pigesnis būdas pasiekti Sukotajų oru yra skrydis į Phitsanulok oro uostą (PHS) iš Bankoko arba Čiangmajaus pigių skrydžių oro linijomis ir tada apie valandos trukmės kelionė autobusu iš Pitsanuloko į Sukotajų (autobusas kursuoja daugmaž kas pusvalandį). Skrydžių pasiūlymus šiam maršrutui galima rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Phitsanulok oro uostą (PHS)

Kelionė traukiniu į Sukotajų

Traukiniu Sukotajų galima pasiekti renkantis šiaurinės linijos traukinį Bankokas-Čiangmajus ir vykstant iki Pitsanuloko, o tada apie valandą keliauti autobusu iš Pitsanuloko į Sukotajų (autobusas kursuoja daugmaž kas pusvalandį). Traukinys į Pitsanuloką išvyksta iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties. Traukinio bilietus galima įsigyti čia:

Traukinys iš Bankoko į Pitsanuloką

Traukinys iš Čiangmajaus į Pitsanuloką

Autobusai į Sukotajų

Įvairių kompanijų tolimųjų reisų autobusai sujungia Naujojo Sukotajaus autobusų stotį su Bankoku, Čiangmajumi ir visais didžiausiais Tailando miestais ir dažnai tai yra pigiausias būdas pasiekti Sukotajų. Autobusai į Sukotajų išvyksta iš Mo Chit autobusų stoties. Autobuso bilietus įsigyti galima čia:

Autobusas iš Bankoko į Sukotajų

Orai Sukotajuje

Nuo lapkričio iki gegužės orai Sukotajajuje dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Sukotajuje išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir iki 40°C.

Drėgnasis sezonas Sokutajuje tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Sezono pradžioje lietus dažniausiai pasirodo kaip trumpos liūtys, trunkančios valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsigalint, lietus tampa pastovesnis ir stipresnis, piką pasiekdamas rugpjūtį ir rugsėjį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Sukotajuje, susipažinkite su kasmėnesiniais Šiaurės Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★

Aplankę įspūdingąsias Sukotajaus šventyklas planuojate tęsti kelionę po Tailandą? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.