Filipinai

Filipinai yra šalis Pietryčių Azijoje, Ramiojo vandenyno vakarinėje dalyje. Filipinai yra didžiulis salynas, kurį sudaro daugiau nei 7000 salų.

Filipinų salos grupuojamos į tris pagrindines geografines šalies dalis, vadinamas Luzon, Visayas ir Mindanao. Filipinuose rasite didelę gamtos įvairovę, nes ten daugybė nuostabių salų, paplūdimių, nardymo vietų, kalnų ir džiunglių, tad gažką sau gali rasti įvairiausių pomėgių keliautojai.

The Philippines

Filipinai daugybę metų buvo kolonizuoti, tad vakarietiškos kultūros įtaka šalyje vis dar stipriai juntama. Filipinus valdė Ispanija net 333 metus, o dvidešimto amžiaus pradžioje valdžią čia įgavo JAV ir tai tęsėsi beveik 50 metų. Tik po antrojo pasaulinio karo Filipinai atgavo nepriklausomybę. Buvęs amerikiečių valdymas yra pagrindinė priežastis to, kad angliškai šalies gyventojai kalba tikrai neblogai, todėl po Filipinus keliauti yra ganėtinai nesudėtinga.

Lankytinos vietos Filipinuose

Manila - Filipinų sostinė, kur rasite ispaniškos kolonijinės architektūros ir modernių verslo centrų mišinį. Manilos širdis ir pagrindinė lankytina vieta Filipinų sostinėje yra Intramuros - sienomis apjuostas senasis miestas iš kolonijinių laikų, kur rasite senovines bažnyčias, rūmus bei fortą.

Manila

Boracay arba Borakajaus sala - tai visame pasaulyje garsi atostogų vieta ir viena iš populiariausių lankytinų vietų Filipinuose. Nors Boracay sala kenčia nuo pernelyg didelio lankytojų skaičiaus, saloje vis tiek galima rasti minkšto balto smėlio paplūdimius, vaizdingą jūrą ir stebuklingus saulėlydžius. Pašėlęs naktinis gyvenimas yra dar viena priežastis, dėl ko žmonės renkasi Boracay salą.

Cebu arba Sebu - sala centriniame Filipinų Visayas regione, kuri yra laikoma tiesiog puikia vieta povandeninio pasaulio entuziastams. Cebu sala yra vieta, kurioje iš arti galėsite grožėtis koraliniai rifais, jūrų vėžliais, įvairiomis žuvimis ir netgi bangininiais rykliais. Salos sostinė Cebu miestas yra taip pat įdomi vieta aplankyti, nes čia galima rasti įvairių lankytinų vietų, menančių kolonijinius laikus.

Cebu

Palawan arba Palavanas - tai sala, kuri laikoma pačia gražiausia sala Filipinuose. Palawan sala yra tropinis rojus, kuriame rasite balto smėlio paplūdimius, skaidrią jūrą, kalkakmenio urvus ir netgi penkiamylę povandeninę upę. Palawan sala apsupta vaizdingų uolėtų salų, o netoliese esanti Korono (Coron) sala yra viena iš geriausių nardymo vietų visame pasaulyje.

Bohol arba Boholis - sala centriniame Filipinų Visayas regione, netoli nuo Cebu. Bohol saloje rasite puikius balto smėlio paplūdimius, kuriuose žmonių gerokai mažiau nei labiau turistinėse Filipinų salose. Bohol sala taip pat yra ta vieta, kur galite pamatyti vieną iš šalies gamtos stebuklų - Šokoladines kalvas. Bohol sala taip pat yra mažiausio primato pasaulyje (Ilgakulnių - Tarsier) namai, o šiuos mažučius naktinius gyvūnus galima pamatyti apsilankius jų prieglaudoje.

Bohol

Banaue ryžių terasos yra vienas iš įspūdingiausių dalykų, kuriuos galima pamatyti Filipinuose, nes šių smaragdinių terasų vaizdas tiesiog užgniaužia kvapą, ypač saulėtekio metu.

Filipinų viza

Lietuviai į Filipinus gali vykti be vizos, nes kaip ir daugelio kitų šalių piliečiai gali pasinaudoti beviziu režimu ir atvykdami gauti leidimą pasilikti šalyje iki 30 dienų. Jei planuojate Filipinuose svečiuotis ilgiau nei 30 dienų, už papildomą mokestį vizą galima prasitęsti Filipinų imigracijos biure.

Kelionė į Filipinus

Ieškant skrydžių iš Lietuvos į Filipinus pasirinkimo tikrai netrūksta, tačiau skrydžius su vienu persėdimu šiuo metu siūlo vieninteliai Turkish Airlines. Derindami kelionę į Filipinus su apsilankymu kitose Pietryčių Azijos šalyse, skrydžių variantų turėtumėte dar daugiau, nes iš kitų šalių regione, tokių kaip Singapūras, Malaizija ar Tailandas, į Filipinus galima nuskristi ganėtinai pigiai. Jei ieškote skrydžių iš Lietuvos į Filipinus, skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Manilą

Skrydžiai iš Vilniaus į Cebu

Getting to the Philippines

Filipinus iš Tailando pasiekti galima tik skrendant. Iš Tailando galima rinktis tiesioginį skrydį į Manilą arba Cebu. Tiesioginiai maršrutai į Filipinus driekiasi tik iš Bankoko.

Daugiausia tarptautinių skrydžių sulaukia Manilos Ninoy Aquino tarptautinis oro uostas (MNL). Skrydžiai į Manilą vykdomi iš abiejų Bankoko oro uostų – Suvarnabhumi oro uosto (BKK) ir Don Mueang oro uosto (DMK). Iš Bankoko Suvarnabhumi oro uosto (BKK) galima tiesiogiai skristi į Manilą su standartinėmis oro linijomis Thai Airways, Philippine Airlines ir Cebu Pacific. Žemų kainų oro linijos AirAsia siūlo tiesioginius skrydžius į Manilą iš Don Mueang oro uosto (DMK).

Skrydžius iš Bankoko į Manilą galite rasti čia: Skrydžiai iš Bankoko į Manilą.

Antras daugiausiai skrydžių sulaukiantis Filipinų oro uostas Mactan–Cebu tarptautinis oro uostas (CEB) taip pat sulaukia skrydžių iš Bankoko. Šį maršrutą aptarnauja tik Philippine Airlines oro linijos, todėl skristi tiesiogiai į Cebu yra ganėtinai brangu.

Skrydžius iš Bankoko į Cebu galite rasti čia: Skrydžiai iš Bankoko į Cebu.

Kelionės po Filipinus

Populiariausi vietiniai maršrutai kelionėms po Filipinus:

Iš Coron į El Nido

Iš Bohol į Cebu

Iš Manilos į Banaue

Iš Manilos į El Nido

Iš Puerto Princesa į El Nido

Daugiau transporto variantų kelionėms po Filipinus rasite pasinaudoję šia paieškos forma.

Orai Filipinuose

Filipinų klimatas yra tropinis, kas reiškia, jog karštas oras ir aukštas oro drėgnumas yra garantuoti ištisus metus. Filipinų šiaurinėje dalyje esančiose aukštumose temperatūra būna šiek tiek vėsesnė, bet vis tiek pakankamai šilta.

Filipinuose išskiriami tik du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Sausasis sezonas Filipinuose tęsiasi nuo lapkričio iki gegužės, o drėgnasis sezonas šalyje lankosi nuo birželio iki spalio. Lietingasis sezonas labiausia įsigali nuo rugpjūčio iki spalio, o tuo metu šalis gali sulaukti ir taifūnų.

Geriausias laikas vykti į Filipinus yra sausasis sezonas nuo lapkričio iki balandžio, kuomet lietaus tikimybė mažiausia ir saule mėgautis galima praktiškai kasdien.