Orai Tailande

Tailando klimatas yra tropinis, pasižymintis aukšta temperatūra ir dideliu oro drėgnumu visus metus. Orai Tailande geriausiai nusakomi trimis sezonais:

  • vėsusis sezonas (nuo lapkričio iki vasario)
  • karštasis sezonas (nuo kovo iki gegužės)
  • drėgnasis sezonas (nuo gegužės iki spalio)

Vėsusis sezonas Tailande

Vėsusis sezonas Tailande paprastai tęsiasi nuo lapkričio iki vasario. Vėsusis sezonas pasižymi žemesne temperatūra, malonesniu oro drėgnumo lygiu ir mažesniu lietaus kiekiu. Tai daro vėsųjį sezoną geriausiu metų laiku aplankyti didžiąją dalį Tailando. Tačiau vis tiek bus karšta, nebent šiuo metu gyvenate kitoje tropinio klimato šalyje. Gruodį šiaurinė šalies dalis patiria trumpą šaltąjį periodą, kurio metu gali būti ganėtinai vėsu Tailando šiaurėje ir šiaurės rytuose.

Vėsiojo sezono metu Pietų Tailando vakarinė pakrantė pasižymi geriausiu oru, o ir Andamanų jūra yra rami, todėl tai yra idealus laikas apsilankyti tokiose vietovėse, kaip Puketas, Krabis, Kao Lakas ar Ko Phi Phi salos.

Pietų Tailando rytinė pakrantė (Tailando įlankos) vėsiuoju sezonu sulaukia pastovaus lietaus nuo spalio iki sausio, kuris savo piką pasiekia lapkričio mėnesį. Todėl šiuo laikotarpiu atostogos Ko Samujo, Ko Pangano ar Ko Tao paplūdimiuose nėra pats geriausias sprendimas.

Karštasis sezonas Tailande

Karštasis sezonas  Tailande paprastai tęsiasi nuo kovo iki gegužės. Šis sezonas labiausiai pastebimas šiaurinėje Tailando dalyje, kurioje temperatūra metų bėgyje kinta labiausiai, kuomet karštojo sezono metu tokiose vietovėse, kaip Čiangmajus ir Čiangrajus vidutinė temperatūra balandžio mėnesį siekia apie 37oC. Ši šalies karštuoju sezonu dalis sulaukia nebent minimalaus vėjelio ir itin mažai lietus.

Pietų Tailande karštasis sezonas yra mažiau pastebimas. 

Drėgnasis sezonas Tailande

Drėgnasis sezonas Tailande paprastai tęsiasi nuo gegužės iki spalio (išskyrus rytinę pakrantę). Drėgnojo sezono metu užplūsta karštas drėgnas oras, kuris šiais metais į šalį atneša gausų lietų. Ankstyvaisiais šio sezono mėnesiais lietus nėra pastovus ir dažniausiai lyja tik valandą ar dvi. Stipriausiai lyja rugsėjo ir spalio mėnesiais. Kuomet lietus yra stipriausias ir pastoviausias, galimi ir staigūs potvyniai.

Tailando vakarinėje pakrantėje drėgnasis sezonas paprastai prasideda balandį arba gegužę ir tęsiasi iki vėlyvo lapkričio. Jei tikitės idealių paplūdimio atostogų, Andamanų jūros kurortai, tokie kaip PuketasKrabis, Kao Lakas ar Ko Phi Phi salos gali būti rizikingas pasirinkimas.

Rytinėje Tailando pakrantėje drėgnasis sezonas paprastai prasideda spalį ir gali užsitęsti iki sausio. Tailando įlankos paplūdimiai Ko SamujoKo Pangano ir Ko Tao salose šiuo laikotarpiu gauna daugiau nei pakankamai lietaus šiuo laikotarpiu, todėl jų reiktų vengti, jei permirkimas lietuje neįeina į Jūsų kelionės planą.

Orai Tailando regionuose

Tailandas yra didelis ir skirtinguose šalies regionuose tuo pačiu metu orai gali būti ganėtinai įvairūs. Jei planuojate keliauti į konkrečią Tailando dalį, pasidomėkite kokie yra orai būtent tame Tailando regione.

Tailando orai pagal mėnesį

Orai Tailande keičiasi pakankamai ženkliai metų bėgyje. Pasitikrinkite, kokie yra Tailando orai kiekvieną mėnesį ir susidarysite įspūdį, kokių orų galima tikėtis tuo laikotarpiu, kuomet planuojate kelionę į Tailandą.

Geriausias metas keliauti į Tailandą

Kada geriausia keliauti į Tailandą? Turistinio sezono pikas Tailande yra vėsusis sezonas, besitęsiantis nuo lapkričio iki vasario, kuomet didžiojoje šalies dalyje orai yra vėsiausi ir sausiausi. Kelionė turistinio sezono piko metu turi savo privalumų ir minusų, todėl, planuodami ją, išsiaiškinkite, kada yra geriausias laikas būtent Jūsų kelionei į Tailandą!

Atostogos Tailande

Ką dar reikia žinoti apie atostogas Tailande? Skaitykite čia: Atostogos Tailande – Kelionės į Tailandą.