Ko Sametas

Ko Sametas (Koh Samet) yra sala Rajongo provincijoje, Rytų Tailande. Ši nedidelė vaizdinga sala yra nacionalinio jūrų parko dalis. Ko Samete galima rasti keletą po salą išsibarsčiusių nuostabių paplūdimių, todėl tai yra puiki vieta norintiems pasilepinti atostogomis paplūdimyje pernelyg nenutolstant nuo Bankoko. Ko Sametas sulaukia gerokai mažiau lietaus nei kiti Tailando kurortai ir salos, todėl šią salą rinktis atostogoms ar bent jau trumpai savaitgaliniai kelionei galima praktiškai ištisus metus.

Ko Sameto paplūdimiai

Dauguma Ko Sameto paplūdimių randasi rytinėje salos pakrantėje.

Haad Sai Kaew

Haad Sai Kaew paplūdimys yra artimiausias pagrindinei salos prieplaukai, o kartu ir ilgiausias bei daugiausiai turistų sulaukiantis salos paplūdimys. Čia apgyvendinimo įstaigų, restoranų ir barų pasirinkimas yra tikrai platus, todėl, apsistodami čia, vietoje rasite visa, ko reikia jūsų nerūpestingoms paplūdimio atostogoms.

Haad Sai Kaew

Haad Sai Kaew paplūdimys yra Ko Sameto naktinio gyvenimo centras, žinomas dėl gausybės jame esančių restoranų, siūlančių įspūdingas saulėlydžio vakarienes bei itin platų jūros gėrybių pasirinkimą patogiai įsitaisius tiesiog ant balto paplūdimio smėlio.

Sunset dinner

Ao Hin Khok

Pietinėje Haad Sai Kaew paplūdimio dalyje rasite stūksančius uolų darinius su ant jų įsikūrusia Undinėlės statula.

Undinėlė

Kirtus šias nedideles uolas, atsirasite Ao Hin Khok paplūdimyje, ramiojoje Haad Sai Kaew paplūdimio dalyje, kuri taip pat žinoma kaip Tylos paplūdimys. Šiame paplūdimyje neleidžiama rūkyti ir gerti, o iš visų lankytojų taip pat tikimasi ramybės, kadangi netoliese medituoja vienuoliai. Jei ieškote vietos, kur Ko Samete pasislėpti nuo turistų ir pasimėgauti ramia aplinka, Tylos paplūdimys turėtų būti kaip tik tinkamas pasirinkimas jums.

Ao Hin Khok

Ao Phai

Keliaujant toliau į pietus nuo Haad Sai Kaew, rasite Ao Phai paplūdimį. Ao Phai paplūdimys yra vaizdingas balto smėlio ruožas su keletu greta išsidėsčiusių jaukių restoranėlių.

Ao Phai

Ao Pudsa

Ao Pudsa paplūdimį rasite šiek tiek paėjėję nuo Ao Phai. Ramesnis nei šiauriau esantys paplūdimiai, Ao Pudsa paplūdimys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išvengti turistinių paplūdimių, o naktiniam gyvenimui skiria visiškai nedaug dėmesio.

Ao Pudsa

Ao Nuan

Jei ieškote dar daugiau ramybės, keliaukite piečiau nuo Ao Pudsa ir paėjėję apie 10 minučių rasite vaizdingą nuošalų paplūdimį Ao Nuan. Ao Nuan paplūdimys yra puiki vieta atitrūkti nuo visko, nes greta šio paplūdimio terasite tik keletą vasarnamių čia užklystantiems vienetams turistų.

Ao Nuan

Ao Cho

Kitas vaizdingas paplūdimys rytinėje Ko Sameto pakrantėje yra Ao Cho. Padalintas medinės prieplaukos, Ao Cho paplūdimys yra kiek ilgesnis nei Ao Nuan ar Ao Pudsa, tačiau vis tiek yra kupinas ramybės, kadangi čia nerasite nei naktinio gyvenimo, nei apsipirkimo galimybių.

Ao Cho

Ao Wong Deuan

Ao Wong Deuan yra antras ilgiausias Ko Sameto salos paplūdimys. Ao Wong Deuan paplūdimį iš žemyninės dalies galima pasiekti tiesioginiais keltais. Kadangi šis paplūdimys yra ganėtinai didelis, apgyvendinimo įstaigų ir vietų pavalgyti pasirinkimas čia yra gerokai platesnis, nei mažuosiuose paplūdimiuose, tačiau aktyvaus naktinio gyvenimo čia nesitikėkite.

Ao Wong Deuan

Ao Phrao

Vakarinėje Ko Sameto pakrantėje galite rasti vieną iš ramiausių salos paplūdimių, vadinamą Ao Phrao. Ao Phrao yra prabangesnis paplūdimys, tad pigių apgyvendinimo įstaigų čia nereikia tikėtis rasti. Tačiau galite nesudėtingai atvykti į Ao Phrao ir mėgautis baltu šio paplūdimio smėliu, mėlyna jūra ir nuostabiais saulėlydžiais.

Ao Phrao

Ao Noi Na

Ao Noi Na paplūdimys randasi šiaurinėje Ko Sameto salos pakrantėje. Ao Noi Na yra labai ramus paplūdimys, kuris puikiai tiks perkrauti baterijas įsitaisius ant balto paplūdimio smėlio.

Ao Noi Na

Ao Luk Yon

Ao Luk Yon paplūdimys randasi šiaurės rytinėje Ko Sameto pakrantėje. Iš šio nediduko paplūdimio atsiveria kerintys jūros vaizdai, kuriais mėgautis dažniausiai galėsite vienumoje.

Ao Luk Yon

Nacionalinis Parkas

Didžioji Ko Sameto salos dalis priklauso Khao Laem Ya-Mu Ko Samet nacionaliniam parkui. Vykstant į šį nacionalinį jūrų parką, kaip ir kitus nacionalinius parkus Tailande, reikia mokėti mokestį. Vykdami į Ko Sametą nacionalinio parko mokestį turėsite mokėti praktiškai bet kuriuo atveju, kadangi panašu, jog tik miestelis ir Ao Noi Na paplūdimys šiaurinėje salos pakrantėje nepatenka į nacionalinio parko zoną.

Nacionalinio parko mokestis

Šiuo metu Ko Sameto nacionalinio parko lankymo mokesčiai yra tokie:

Užsieniečiams:

200 THB suaugusiam ir 100 THB vaikui

Tajams:

40 THB suaugusiam ir 20 THB vaikui

Mokestį surenka pareigūnai, įsikūrę namelyje prie užkardos, žyminčios įėjimą į parką (foto žemiau), arba tiesiog paplūdimyje, jei plaukiate keltu ne į pagrindinę prieplauką, o į Ao Wong Deuan paplūdimį.

Nacionalinio parko įėjimas

Kur apsistoti Ko Samete

Ko Samete yra daug paplūdimių, tačiau prie mažesniųjų apsistojimo galimybės labai ribotos. Daugiausia viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų rasite Haad Sai Kaew paplūdimyje ir pagrindiniame salos miestelyje kurį rasite netoliese šio paplūdimio. Kur apsistoti Ko Samete rasite čia: Viešbučiai Ko Samete Booking.com arba Viešbučiai Ko Samete Agoda.com.

Viešbučiai Ko Samete

Kaip nuvykti į Ko Sametą?

Nuvykti į Ko Sametą iš Bankoko geriausia autobusu.

Autobusas į Ko Sametą

Reguliariai kursuoja autobusai iš Bankoko Ekkamai autobusų stoties į žemyninėje dalyje esančias prieplaukas Ban Phe miestelyje, iš kurių į Ko Sametą kursuoja keltai ir greitaeigiai kateriai.

Autobusas Bankokas - Ban Phe

Autobusai į Ko Sametą iš Bankoko išvyksta beveik kas valandą. Kelionė iki Ban Phe, kur rasite į Ko Sameto salą keliančius keltus, trunka apie 4 valandas, priklausomai nuo eismo sąlygų. Tiesiogiai autobusų maršrutai iš Ekkamai autobusų stoties į Ko Sametą yra organizuojami kompanijos Cherdchai Tour. Autobusų stotyje įsigyjamo autobuso bilieto kaina šiuo metu siekia 151 THB žmogui.

Autobusas Bankokas - Ban Phe

Šiuo maršrutu taip pat kursuoja mikroautobusai, paprastai išvykstantys kas valandą nuo 7 valandos ryto iki 8 valandos vakaro, kelionė kuriais kainuoja 200 THB žmogui.

Keltai į Ko Sametą

Keltai į Ko Sametą plaukia iš Nuanthip prieplaukos, kuri randasi Ban Phe miestelyje.

Kelionė į abi puses iš Ban Phe į Nadan prieplauką, kuri yra pagrindinis Ko Sameto salos uostas, kainuoja 100 THB, kai tuo tarpu kelionė tik į vieną pusę atsieis 70 THB.

Kursuoja keltai ir į antrą ilgiausią salos paplūdimį Ao Wong Deuan, bet jie yra gerokai retesni, todėl šį variantą verta rinktis nebent jei ketinate apsistoti Ao Wong Deuan paplūdimyje arba viename iš šalia esančių mažesniųjų paplūdimių. Kelionė į abi puses iš Ban Phe į Ao Wong Deuan kainuoja 140 THB, o keliaudami tik į vieną pusę sumokėsite 90 THB.

Nuanthip Pier

Greitaeigiai kateriai į Ko Sametą

Greitaeigiai kateriai į Ko Sametą taip pat išvyksta iš Nuanthip prieplaukos Ban Phe miestelyje. Greitaeigiu kateriu galite keliauti į pagrindinę Ko Sameto saloje Nadan prieplauką arba tiesiogiai į populiariausią Haad Sai Kaew paplūdimį. Kelionė greitaeigiu kateriu į abi puses kainuoja 350 THB, o tik į vieną pusę - 200 THB.

Nuanthip Pier

Ko Sameto uostas

Pagrindiniai vartai į Ko Sameto salą vadinasi Nadan prieplauka. Čia jus atplaukiančius pasitiks gigantiška moteriškė.

Nadan Pier

Atvykdami į Nadan prieplauką papildomai už kiekvieną žmogų turėsite sumokėti 20 THB uosto mokestį. Mokestis yra mokamas dešinėje pagrindinės uosto salės pusėje, visai prie išėjimo į miestą esančiame langelyje.

Nadan Pier 

Kelionės po Ko Sameto salą

Atstumas nuo pagrindinio Ko Sameto miestelio, kuris įsikūręs prie Nadan prieplaukos, iki paplūdimių nėra labai didelis. Daugumą paplūdimių galima nesudėtingai pasiekti keliaujant pėsčiomis pakrante.

Po Ko Sameto salą taip pat galite keliauti naudodamiesi songtaew. Songtaew – tai pikapas, kurio stogu dengtoje priekaboje įrengti du suolai. Ko Samete songtaew paprastai yra žalios spalvos. Kadangi kitų automobilių saloje beveiik nesutiksite, galite būti tikri, jog songtaew tikrai pastebėsite. Vos atvykę į salą šias transporto priemones galite rasti aikštelėje prie Nadan prieplaukos (dešinėje, vos tik išėjus iš uosto pastato), o taip pat prie pagrindinių paplūdimių arba tiesiog pravažiuojančius keliu.

Songtaew Ko Samete atlieka taksi ir viešojo transporto funkcijas. Privati kelionė songtaew kaip taksi kainuoja iki 600 THB, priklausomai nuo to, į kurį paplūdimį keliaujate. Kuomet šios transporto priemonės kursuoja kaip maršrutinis viešasis transportas, kelionė songtaew žmogui kainuoja nuo 20 iki 100 THB. Kursuodami kaip maršrutiniai autobusai, songtaew deda visas pastangas, jog pakeliui prisirinktų kuo daugiau žmonių, tad nesitikėkite, jog kelionė juo bus greita, ypač jei važiuos pustuštis. Prieš lipant į tuščią songtaew išsiaiškinkite, ar jis važiuoja kaip viešasis transportas ar kaip taksi, kadangi bet kuris iš jų elgiasi savo nuožiūra, pvz. mums nesutikus važiuoti kaip taksi, tas pats vairuotojas po kurio laiko pasivijo ir jau pasiūlė savo paslaugas, kaip viešojo transporto.

Oficialios kelionių songtaew kainos yra nustatytos ir viešinamos lentose svarbiausiuose salos taškuose.

Ko Sameto transportas

Orai Ko Samete

Ko Samete egzistuoja tik du sezonai – drėgnasis ir sausasis. Geriausias oras šioje saloje vyrauja nuo lapkričio iki gegužės, kuomet orai dažniausiai sausi, o lietaus tikimybė yra pakankamai nedidelė. Drėgnasis sezonas Ko Sametą aplanko nuo gegužės iki spalio, tačiau net ir lietaus sezono metu Ko Sametas sulaukia gerokai mažiau kritulių nei kitos Tailando salos ir kurortai, todėl galimybės pasimėgauti geru oru šioje saloje paprastai yra geriausios.

Kada yra geriausias laikas apsilankyti Ko Samete galite matyti iš šios Ko Sameto orų kasmėnesinių reitingų lentelės.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankius Ko Samete ketinate savo kelionę tęsti į kitus Tailando regionus? Sužinokite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.