Krabio miestas

Krabio miestas yra administracinė Krabio provincijos sostinė Pietų Tailande. Pats miestas nėra populiariausia vieta tarp turistų, tačiau tai yra žavingas vietinis miestas, įsikūręs ant upės krantų. Krabio miestas yra svarbus uostas vietos žvejams ir turistams, kurie valtimis keliauja į provincijos salas ar kitus netoliese esančius paplūdimius.

Šiame miestelyje tik vienetai turistų praleidžia kiek daugiau laiko, nes dauguma jų skuba į žinomesnes provincijos vietas - Railay, Ao NangąKo Lantą ir Ko Phi Phi salų paplūdimius. Tai daro Krabio miestą puikia vieta apsistoti, jei norite išvengti turistų minios ir būti ne per toli nuo visų įspūdingųjų gamtos objektų, kuriuos Krabio provincija gali pasiūlyti.

Krabio miestas

Lankytinos vietos Krabio mieste

Tigro urvo šventykla (Wat Tham Suea)

Tigro urvo šventykla arba Wat Tham Suea randasi netoli Krabio miesto, šalia kelio, vedančio į Krabio oro uostą. Šventykla pastatyta nuostabioje natūralioje gamtinėje aplinkoje, kurią supa atogrąžų miškai, urvai ir kalnai. Wat Tham Suea yra Tailando budistų meditacijos centras, kurio vaizdingoje aplinkoje gyvena ir meldžiasi vienuoliai.

Wat Tham Suea

Pagrindiniame šventyklos urve rasite įdomias statulas ir reliktus, įskaitant švenčiausią Wat Tham Suea šventyklos ikoną - Budos pėdos įspaudą.

Wat Tham Suea

Kitas svarbus traukos objektas Wat Tham Suea šventykloje yra laiptai, vedantys į kalno viršūnę. Norėdami patekti į viršų, turite užkopti 1237 laipteliais aukštyn, o tai gali būti ganėtinai sudėtinga, jei nesate bent jau pusėtinos formos. Tailando klimatas ir nuolat tvyrantis karštis lipimo į kalną tikrai nepalengvina, todėl geriau pasirinkti vėsesnį paros laiką šiam iššūkiui.

Wat Tham Suea

Jei sugebėsite pakilti į viršūnę, būsite apdovanoti panoraminiais vaizdingų kalkakmenio uolų, džiunglių ir Andamanų jūros bei jos salų vaizdais. Peizažai ypatingai svaiginantys saulei tekant ir leidžiantis.

Wat Tham Suea

Wat Tham Suea šventykla tikrai yra vieta, kurią būtina aplankyti jei lankotės Krabyje.

Khao Khanab Nam

Khao Khanab Nam kalnai yra vienas iš žinomiausių Krabio orientyrų. Krabio upė teka tarp šių dviejų 100 metrų aukščio stulbinančių uolų, atrodančių kaip vartai į Krabio miestą. Jei planuojate apsilankyti Khao Khanab Nam kalnuose, ten rasite urvus su stalagmitais ir stalaktitais, o taip pat galėsite užlipti ant vieno iš šių kalnų.

Khao Khanab Nam

Krabio paupys

Krabio paupio pėsčiųjų takas yra didelė promenada, prasidedanti Chao Fah parke ir besibaigianti Thara parke. Promenada yra ideali vieta pasivaikščioti arba pabėgioti palei upę. Krabio paupys taip pat puikiai tinkama vieta pasisėdėti ir atsipalaiduoti, bežiūrint, kaip Krabio upė ramiai teka į Andamanų jūrą.

Krabio paupio takas

Wat Kaew Korawaram

Wat Kaew Korawaram yra šventykla, įsikūrusi ant kalvos Krabio miesto viduryje. Tai didelė šventykla, stovinti ant didelės terasos su didingais laiptais, kuriuos saugo auksinės Nagos. Wat Kaew Korawaram yra neįprasta Tailando šventykla baltomis sienomis ir mėlynu stogu. Šventyklos vidinės sienos yra gražiai išpuoštos įvairiais budizmo paveikslais, o viduje taip pat yra didelė auksinė Budos statula.

Wat Kaew Korawaram 

Kur apsistoti Krabio mieste

Jei Krabyje nesinori būti apsuptiems turistų minios arba tiesiog siekiate sutaupyti, galite apsistoti Krabio mieste. Miestas jums turėtų patikti, jei norite apsistoti tikrame Tailando mieste ir kartu pernelyg nenutolti nuo nuostabių paplūdimių ir salų, nes visos įspūdingiausios vietos Krabio provincijoje yra lengvai pasiekiamos iš jos sostinės – Krabio miesto. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Krabio mieste rasite čia: Krabio miesto viešbučiai Booking.com arba Krabio miesto viešbučiai Agoda.com.

Krabio miesto viešbučiai

Kitas puikias vietas apsistoti Krabyje rasite populiariausiuose provincijos paplūdimiuose - Ao Nango paplūdimyje (apgyvendinimo vietų ieškokite čia: Viešbučiai Ao Nange) ir Railay paplūdimyje (apgyvendinimo vietų ieškokite čia: Viešbučiai Railay paplūdimyje).

Kaip nuvykti į Krabio miestą?

Į Krabį galima nuvykti lėktuvu arba autobusu.

Autobusai į Krabį

Į Krabį autobusai kursuoja iš Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai). Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Krabį

Autobusai į Krabį taip pat vyksta iš Surat Tanio ir iš Puketo oro uosto. Šiais maršrutais kursuoja ir mikroautobusai, kurie dažniausiai būna greitesni. Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Surat Tanio į Krabį

Daugiau transporto variantų kelionei į Krabį galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Skrydžiai į Krabį

Krabio tarptautinis oro uostas (KBV) aptarnaujamas visos eilės vietinių (iš BankokoKo Samujo) ir tarptautinių (iš Kinijos, MalaizijosSingapūro, Kataro, Rusijos ir keleto kitų sezoninių šalių) skrydžių. Oro uostas nuo Krabio miesto nutolęs apie 15 km.

Vietinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Krabį

Skrydžiai iš Ko Samujo į Krabį

Tarptautinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Kuala Lumpuro į Krabį

Skrydžiai iš Singapūro į Krabį 

Orai Krabyje

Krabyje yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Čia orai geriausi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Krabyje. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Krabis metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Krabį, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando vakarinės pakrantės orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Krabyje ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.