Čiang Khanas

Čiang Khanas yra nedidelis ramus miestelis Loei provincijoje Šiaurės rytų Tailande, įsikūręs ant Mekongo upės, šioje vietoje žyminčios sieną su Laosu, kranto.

Čiang Khanas yra senas miestelis, itin populiarus tarp tajų turistų. Miestelis garsėja savo senove dvelkiančiais mediniais namais, kurių dauguma šiuo metu pritaikyti turistų poreikiams ir paversti svečių namais, kavinėmis ir suvenyrų parduotuvėmis. Čiang Khanas yra kompaktiškas miestas, todėl pakanka tiesiog išsinuomoti dviratį ir juo nesunkiai galima apvažiuoti tiek miestelyje, tiek ir jo apylinkėse esančias įdomias lankytinas vietas.

Čiang Khane yra keletas šventyklų, kurių architektūroje susipina Lanos ir Lan Čango kultūrų elementai. Miestelis taip pat žinomas, kaip vienas iš nedaugelio Tailande, kuriame galima pamatyti vietinius žmones ir turistus iš kitų Tailando vietovių, ankstų rytą išsirikiavusius gatvėje ir aukojančius maistą iš įvairių šventyklų susirinkusiems budistų vienuoliams. Tokį ritualą, tik gerokai didesniu mastu galima pamatyti Luang Prabange, Laose.

Čiang Khano žemėlapis

Lankytinos vietos Čiang Khane

Walking Street (Pėsčiųjų gatvė)

Chai Khong gatvė, einanti lygiagrečiai Mekongo upei ir atskirta nuo jos tik viena medinių namų linija, yra pagrindinė Čiang Khano turistų traukos vieta. Gatvėje rikiuojasi eilė senovinių medinių pastatų, kuriuose įsikūrę maži restoranai, barai, parduotuvės ir svečių namai. Savaitgaliais Chai Khong gatvė tampa Walking Street (Pėsčiųjų gatve), kurią užpildo minios lankytojų. Parduotuvėse parduodami drabužiai bei įvairūs suvenyrai bei meno dirbiniai, kurių čia galima rasti tikrai autentiškų. Įvairiausi vietiniai skanumynai yra siūlomi šioje gatvėje įsikūrusiuose restoranuose ir vakare vietinių gardėsių pasiūlą itin išplečiančiuose gatvės maisto prekystaliuose.

Walking street (Pėsčiųjų gatvė) Čiang Khane 

Mekongo paupys

Viena iš pagrindinių traukos vietų ramiajame Čiang Khano miestelyje yra promenada, besidriekianti Mekongo paupiu. Tai puiki vieta pasivaikščioti ramioje atmosferoje, besimėgaujant galingos upės tėkmės ir kitoje jos pusėje boluojančių Laoso miškų vaizdais. Vakarinis pasivaikščiojimas čia apdovanoja itin romantišku saulėlydžiu, kuomet kitoje upės pusėje besileidžianti saulė nudažo ją vaiskiomis spalvomis.

Mekongo paupys

Phu Tok kalnas

Phu Tok yra nedidelis kalnas, esantis už 3 km nuo Čiang Khano. Nuo jo viršūnės atsiveria nuostabūs panoraminiai miesto, Mekongo upės ir aplinkinių kalnų vaizdai. Geriausias laikas aplankyti Phu Toką yra labai anksti ryte, kuomet rūko jūra apkloja visą apylinkę, o kylanti saulė šiam kvapą gniaužiančiam kraštovaizdžiui suteikia dar daugiau mistikos.

Phu Tok

Wat Si Khun Mueang

Wat Si Khun Mueang šventykla yra viena iš svarbiausių religinių vietų vietiniams gyventojams. Jis įsikūrusi Chai Khong gatvėje, Walking Street pabaigoje. Šios senovinės šventyklos architektūroje matoma Lanos ir Lan Čango kultūros stiliaus įtaka, o šventyklos viduje saugoma graži medinė Lan Čango stiliaus Budos statula.

Wat Si Khun Mueang

Maistas Čiang Khane

Viešint Čiang Khane galima ne tik aplankyti vaizdingas vietas, bet ir surasti įvairiausių įdomių tradicinių Tailando virtuvės patiekalų už labai patrauklią kainą. Išrinkome Jums 5 patiekalus, kurių būtina paragauti Čiang Khane.

Maistas Čiang Khane

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie Čiang Khaną, leiskite būti Jūsų gidais ir supažindinti Jus su gyvenimu sulėtintu ritmu Čiang Khane.

Kur apsistoti Čiang Khane

Geriausia vieta apsistoti Čiang Khane yra prie Walking Street, kadangi čia verda visas šio ramaus Isano miestelio gyvenimas. Čiang Khanas yra labai populiari tarp tajų atostogų vieta, todėl jei planuojate čia lankytis savaitgalį arba valstybinių švenčių metu, viešbutį geriau užsisakyti iš anksto. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Čiang Khane rasite čia: Čiang Khano viešbučiai Booking.com arba Čiang Khano viešbučiai Agoda.com.

Čiang Khano viešbučiai

Kaip nuvykti į Čiang Khaną

Pasiekti Čiang Khaną galima lėktuvu arba autobusu.

Skrydžiai į Čiang Khaną

Arčiausiai nuo Čiang Khano esantis oro uostas yra Loei Airport (LOE), įsikūręs Loei mieste, šios provincijos sostinėje. Loei yra apie 50 kilometrų atstumu nuo Čiang Khano ir gali būti pasiekiamas autobusu arba songtaew (keleiviams vežti pritaikytu sunkvežimiu). Šis oro uostas aptarnaujamas 2 žemų kainų oro linijų, siūlančių vietinius skrydžius į ir iš Bankoko. Skrydžių pasiūlymų ieškokite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Loei

Autobusai į Čiang Khaną

Iš Bankoko į Čiang Khaną kursuoja tiesioginiai dieniniai ir naktiniai autobusai, tačiau reisų pasiūla yra ganėtinai ribota. Čiang Khanas yra gerokai lengviau pasiekiamas iš Loei ir keleto kitų regiono miestų, tokių kaip Nong Khai ir Nakhon Ratčasima. Todėl lengviausias ir daugiausiai laisvės planuojant suteikiantis būdas pasiekti Čiang Khaną autobusu yra pirmiausia nuvykti į Loei, o tada autobusu ar songtaew pratęsti kelionę. Šių maršrutų autobusų bilietus užsisakyti galima čia:

Autobusas iš Bankoko į Čiang Khaną

Autobusas iš Bankoko į Loei

Orai Čiang Khane

Nuo lapkričio iki gegužės orai Čiang Khane dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Čiang Khane išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir iki 40°C.

Lietaus sezonas Čiang Khane tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Sezono pradžioje lietus dažniausiai pasirodo kaip trumpos liūtys, trunkančios valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsigalint, lietus tampa pastovesnis ir stipresnis, piką pasiekdamas rugpjūtį ir rugsėjį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Čiang Khane, susipažinkite su kasmėnesiniais Šiaurės Rytų Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankę Čiang Khane planuojate tęsti kelionę žemyn į pietus ar į centrinį regioną? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.