5 patiekalai, kurių būtina paragauti Čiang Khane, Loei

Čiang Khanas yra mažas Loei provincijos miestelis, esantis prie Mekongo upės. Tai yra tajų turistų atostogų metu ir savaitgaliais ypatingai mėgstama lankyti vieta. Čia sutiksite tik vieną kitą vakarietį. Iš apsilankymo čia nesitikėjom pernelyg daug, bet ši vieta pranoko mūsų lūkesčius, tad ją tikrai verta aplankyti ir praleisti čia vieną ar keletą dienų. Lankantis čia galima ne tik geriau susipažinti su Šiaurės rytų Tailandu, bet ir rasti įvairiausių įdomių patiekalų už labai patrauklią kainą.

Laosietiška makaronų sriuba (Khao Piak Sen)

Khao Piak Sen yra Laosietiška makaronų sriuba. Pažodžiui "Khao Piak Sen" reiškia šlapius ryžių makaronus. Patiekalas gaminamas iš storų ir apvalių šviežių ryžių makaronų, ruošiamų vištienos ar kiaulienos sultinyje. Makaronai gali būti papildomi įvairiais ingredientais, nuo vištienos, kiaulienos, mėsos kukulių iki kiaušinių. Tai puikus pusryčių patiekalas, su kuriuo gera pradėti dieną Čiang Khane. Kaina - 40-45 THB.

 Laosietiška makaronų sriuba (Khao Piak Sen)

Mažosios krevetės (Goong Foi)

Čiang Khane apstu patiekalų, pagamintų iš Mekongo upėje pagautų mažųjų krevečių. Traškios kepintos krevetės, vadinamos Goong Foi Tod Krob, yra gaminamos jas padengiant sviestu ir miltais su prieskoniais, o tada kepant aliejuje, kol krevetės paruduoja. Patiekalas patiekiamas su čili padažu. 

Traškios kepintos krevetės (Goong Foi Tod Krob) = 50 THB

Traškios kepintos krevetės (Goong Foi Tod Krob)

Kitas patiekalas, kurio neturėtumėte praleisti, yra ant žarijų keptos krevetės, vadinamos Goong Foi Yang. Šios mažosios krevetės pateikiamos suvertos ant medinių iešmų.

Ant žarijų keptos krevetės (Goong Foi Yang) = 10 THB

 Ant grilio keptos krevetės (Goong Foi Yang)

Khai Grata (Kiaušiniai keptuvėje)

Khai Grata yra populiarus patiekalas Šiaurės Rytų Tailande. Pažodžiui šis pavadinimas reiškia "kiaušiniai keptuvėje". Tai ypatingai paprastas pusryčių patiekalas, pagamintas iš keptų kiaušinių, padengtų malta kiauliena, kiniška dešra ir žaliuoju svogūnu. Kainuoja 40-45 THB.

 Khai Grata (kiaušiniai keptuvėje)

Enoki grybai šoninėje

Šoninė viskam prideda skonio, o kai ją suderinate su grybais, tai yra ypatingai skanu. Vienas iešmelis kainuoja 20 THB, o už 50 THB gausite visus 3.

 Enoki grybai šoninėje

Pa Thong Ko (Įdarytos kinietiškos spurgos)

Pa Thong Ko yra gruzdintos tešlos lazdelė. Tai užkandis, kurį galite lengvai rasti praktiškai bet kurioje gatvėje visame Tailande. Tai, kas daro Čiang Khane siūlomą Pa Thong Ko ypatingą, yra įdaras iš mėsos ir kažko saldaus. Galite pasirinkti bet kokį jums patinkantį įdarą iš kiaulienos, saldaus pandano kremo, bananų ir raudonųjų pupelių. Užsisakėme Pa Thong Ko su kiauliena, kuri buvo patiekta su saldžiu čili padažu. Kainuoja 30 THB.

 Pa Thong Ko (Įdarytos kinietiškos spurgos)