THAI.LT

Ko Panganas (Koh Phangan) yra sala prie rytinės Pietų Tailando pakrantės. Ši sala, kuri randasi apie trečdalis kelio pakeliui iš Ko Samujo iki Ko Tao, visame pasaulyje įžymi joje vykstančiais Pilnaties vakarėliais (Full Moon Party) ir kokosų palmėmis.

Ko Panganas

Kas mėnesį vykstantys Full Moon Party vakarėliai pritraukia į Ko Panganą tūkstančius keliautojų iš viso pasaulio. Jei į Jūsų idealių atostogų suvokimą patenka pašėlę ilgi paplūdimio vakarėliai, turėtume prisijungti prie 20,000 vakarėlių mėgėjų, šokančių ir besimėgaujančių gėrimais ant balto Haad Rin saulėtekio paplūdimio smėlio po pilnu mėnuliu. Ko Pangane vyksta ir pusmėnulio bei juodojo mėnulio vakarėliai, tad net jei ir atvykimo į salą laikas nesutaps su pilnatimi, veiksmo ir linksmybių čia tikrai nepritrūksite.

Jei linksminimasis vakarėlyje iki nukritimo neskamba viliojančiai, Ko Panganas vis tiek yra verta aplankyti sala, kadangi čia yra gerokai daugiau nei vien tik pašėlę paplūdimio vakarėliai. Ko Pangane galite rasti gerokai daugiau nei tuziną paplūdimių, tinkamų pačioms įvairiausioms paplūdimio atostogoms - nuo nuošalių paplūdimių, kur rasite visišką ramybę, iki paplūdimių, šalia kurių rasite prabangius SPA. Daugumą paplūdimių yra ganėtinai nesudėtinga pasiekti, todėl apsistojus viename paplūdimyje galima leisti dienas lankant ir kitus salos paplūdimius.

Vakarinės pakrantės paplūdimiai

Thong Sala - salos sostinė ir pagrindinė keltų prieplauka - randasi vakarinėje Ko Pangano pakrantėje.

Thong Sala Ko Panganas

Vakarinėje salos pakrantėje taip pat yra nemažai nedidelių įlankų bei ganėtinai izoliuotų paplūdimių. Saulėlydžiai šiuose paplūdimiuose yra tiesiog fantastiški.

Saulėlydis Ko Pangane

Tik už 7 minučių pėsčiomis į šiaurę nuo Thong Sala miestelio rasite Ao Nai Wok - ramią įlanką su ilga balto smėlio juosta priešais ją.

Toliau yra Ao Wok Tum - pietinė plačios ir praktiškai neišplėtotos įlankos dalis, besijungianti su Ao Hin Kong, nepaliesta vieta, kuri puikiai tinka jei norisi saulę palydėti vienumoje.

Keliaujant toliau į šiaurę rasite Ao Si Thanu - įlanką su gražiu smėlio paplūdimiu, tačiau nelabai maudynėms tinkamu vandeniu bei minimaliomis galimybės rasti medžių pavėsį.

Kita maža graži įlankėlė su civilizacijos menkai paliestu paplūdimiu ir puikiu vandeniu yra Haad Son.

Mažas ir ramus, tačiau kiek labiau išplėtotas vakarų pakrantės paplūdimys yra Haad Chao Phao – čia rasite keletą viešbučių, namelių bei paplūdimio barų ir restoranų, kuriuose galėsite patogiai stebėti saulėlydį.

Ilgiausias ir su kiek labiau išvystyta infrastruktūra Ko Pangano vakarinės pakrantės paplūdimys yra Haad Yao — ilgas balto smėlio paplūdimys su daug palmių, paplūdimio barais, restoranais ir netgi netoliese esančia 7-11 parduotuve.

Haad Yao Ko Pangane 

Siauras smėlio paplūdimys Haad Salad — šiauriausias vakarinės salos pakrantės paplūdimys, šalia kurio galima rasti keletą prabangesnių viešbučių.

Šiaurinės pakrantės paplūdimiai

Šiaurinėje salos pakrantėje galima rasti keletą gražių paplūdimių, įskaitant nuošalųjį Bottle Beach, pagrindinį salos žvejybos uostą ir vaizdingąją Ko Maa salelę.

Ko Pangano šiaurės vakaruose yra platus smėlio paplūdimys Mae Haad, kuris atoslūgio metu smėlio ruožu susijungia su Ko Maa salele. Netoli nuo kranto esantis koralinis rifas šį paplūdimį daro puikiai tinkama nardymui vieta.

Haad Thong Lang yra neatrasta rami ir sekli įlanka, kuri potvynio metu tampa ypatingai gražia lagūna. Prie šios įlankos esantis paplūdimys yra puiki vieta siekiant išvengti minios.

Pagrindinis salos žvejybos uostas Chalok Lam yra neturistinis žvejų kaimelis, su vaizdingu siauru paplūdimiu po palmėmis, plytinčiu priešais ilgą gražią smėlėtą įlanką.

Haad Khom yra žavingas baltas paplūdimys rytinėje Chalok Lam įlankos dalyje, tik už 20 minučių kelio pėsčiomis iš kaimo. Tai gražus ramus paplūdimys su krištolo skaidrumo jūra, ypatingai tinkama nardymui dėl šalia esančio plataus gyvybingo koralinio rifo.

Vienas iš pačių nuošaliausių paplūdimių Ko Pangane yra Haad Khuat, dar vadinamas Bottle Beach. Paplūdimys pasiekiamas valtimi arba ilgu (daugiau nei 2 valandų) ir sunkiu žygio taku pėsčiomis. Šis gražus, ilgas ir platus minkšto balto smėlio paplūdimys užtikrina labai ramią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Rytinės pakrantės paplūdimiai

Rytinėje Ko Pangano salos pakrantėje yra keletas labiausiai izoliuotų salos paplūdimių, o taip pat vieta, kurioje vyksta garsusis Full Moon Party vakarėlis.

Palmės Ko Pangane

Įlankos dvynės Ao Thong Nai Pan Yai ir Ao Thong Nai Pan Noi su dviem nuostabiais paplūdimiais randasi šiaurės rytinėje salos dalyje. Jei ieškote gražaus, nors ir ne paties ramiausio paplūdimio su ganėtinai plačiu šalia esančių restoranų pasirinkimu, šie du paplūdimiai gali būti būtent tai, ko ieškote.

Mažas Haad Thien paplūdimys yra mėgstamas pasirinkimas tų žmonių, kurie stengiasi pabėgti nuo Haad Rin šurmulio. Šiame tik valtimi arba pėsčiųjų taku pasiekiamame paplūdimyje galite rasti The Sanctuary - sveikatinimo centrą su jogos, tai či, meditacijos ir masažo užsiėmimais.

Gražus ir ramus smėlio paplūdimys Haad Yuan yra visai greta vakarėlio minios apgulto Haad Rin paplūdimio. Ši vieta yra geras pasirinkimas, jei norisi apsistoti ramesniame paplūdimyje, tačiau kartu pernelyg nenutolti nuo Full Moon Party vakarėlyje vykstančio veiksmo.

Pats turistiškiausias ir daugiausiai žmonių pritraukiantis Ko Pangano kaimas ir garsiojo Full Moon Party vakarėlio veiksmo vieta yra Haad Rin. Minios turistų šoka ir mėgaujasi gėrimais per kiekvieną pilnatį ant balto smėlio Haad Rin saulėtekio paplūdimyje (Haad Rin Nok). Haad Rin Nok yra labai vaizdingas paplūdimys, kuris dienomis būna pilnas saulės mėgėjų, o vakarais tampa visos salos naktinio gyvenimo ašimi.

Pietinės pakrantės paplūdimiai

Pietinė Ko Pangano pakrantė tęsiasi nuo salos sostinės ir pagrindinio keltų uosto Ao Thong Sala vakaruose iki Haad Rin rytuose. Pietinės pakrantės paplūdimiai, esantys priešais Ko Samujį, apsaugoti apie už 200 metrų nuo kranto esančio koralinio rifo, iki kurio palaipsniui leidžiasi platus balto smėlio paplūdimys, todėl jūra čia ganėtinai sekli.

Sala prie Ko Pangano

Ilgiausias visoje saloje nepertraukiamas paplūdimio ruožas yra Ao Ban Tai paplūdimys, esantis priešais Ko Samujį. Ao Ban Tai yra vidurinė ilgo paplūdimio, besidriekiančio visa salos pietine pakrante, dalis.

Kitas pietinės pakrantės paplūdimys yra Ao Ban Kai – idiliškas paplūdimys tarp Ban Tai ir Haad Rin. Ban Kai įlankos paplūdimys yra ganėtinai platus, o greta jo yra daugybė kokoso palmių, suteikiančių pavėsį.

Kur apsistoti Ko Pangane

Jei norite būti linksmybių centre Full Moon Party, turėtume apsistoti pačiame triukšmingiausiame Haad Rin paplūdimyje. Jei linksmybės iki ryto nėra tai, ko ieškote, apsistokite viešbutyje viename iš nuošalių Ko Pangano salos paplūdimių. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Ko Pangane rasite čia: Ko Pangano salos viešbučiai Booking.com ir Ko Pangano salos viešbučiai Agoda.com.

Ko Pangano salos viešbučiai

Kaip nuvykti į Ko Panganą?

Keltai į Ko Panganą

Į Ko Panganą patekti galima tik laivais. Į šią salą kursuoja pakankamai daug keltų iš Koh Samujo, Ko Tao ir Surat Tanio. Keltų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Keltai iš Ko Samujo į Ko Panganą

Keltai iš Ko Tao į Ko Panganą

Keltai iš Surat Tani į Ko Panganą

Keltai į Ko Panganą 

Autobusai į Ko Panganą

Norint pasiekti Ko Panganą, autobusu reikia vykti į Čumponą arba į Surat Tanį. Autobusai iš Bankoko Pietinio (Sai Tai Mai) autobusų terminalo kursuoja į abu šiuos miestus. Autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Autobusai iš Bankoko į Surat Tanį

Autobusai iš Bankoko į Čumponą

Taip pat galima įsigyti kombinuotą autobuso ir kelto bilietą, kuris dažniausiai yra patogiausias variantas, nes nereikia patiems rūpintis persėdimais.

Traukiniai į Ko Panganą

Čumponas ir Surat Tanis taip pat gali būti pasiekiami traukiniu. Pietinės linijos traukiniai, išvykstantys iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties stoja ir Čumpone ir Surat Tanyje. Traukinių tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Traukiniai iš Bankoko į Surat Tanį

Traukiniai iš Bankoko į Čumponą

Traukinių stotyje taip pat galima įsigyti kombinuotą traukinio-autobuso-kelto bilietą.

Įvairius transporto variantus kelionei į Ko Panganą galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Skrydžiai į Ko Panganą

Keliaujant į Ko Panganą galima pasirinkti vieną iš trijų oro uostų - Ko Samujo oro uostą (USM), Chumphon oro uostą (CJM) arba Surat Thani oro uostą (URT). Šie oro uostai sulaukia pakankamai daug vietinių skrydžių, tad pasirinkimas derinant skrydžius su keltais į Ko Panganą yra pakankamai didelis. Oro linijos siūlo kombinuotus skrydžio-autobuso-kelto bilietus, bet paprastai pigiau būna įsigyti autobuso-kelto bilietą jau atvykus į oro uostą. Skrydžius į šiuos oro uostus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Ko Samujo oro uostą (USM)

Skrydžiai iš Bankoko į Chumphon oro uostą (CJM)

Skrydžiai iš Bankoko į Surat Thani oro uostą (URT) 

Orai Ko Pangane

Nuo sausio iki kovo galite tikėtis itin gerų orų Ko Pangane, su minimalia lietaus tikimybe ir gaivinančiu vėju, padedančiu temperatūrą čia išlaikyti priimtinesnę. Nuo kovo temperatūra pradeda kilti, paprastai piką pasiekdama balandžio ir gegužės mėnesiais.

Gegužę ir birželį galima tikėtis nedidelio lietaus, paprastai pasirodančio kaip valandos ilgumo popietinė liūtis, kurią greitai pakeičia giedras ir saulėtas dangus. Rugsėjį dažnai sulaukiama musono, kuris atnešta pakankamai daug lietaus ir lemia ženklų oro drėgnumo augimą. Lietūs pasiekia savo piką spalio ir lapkričio mėnesiais.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Ko Panganą, susipažinkite su kasmėnesiniais šios salos orų reitingais lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★★☆

Apsilankę Ko Pangane ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į vakarinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.

Kelionių patarimai
Sekite mus
Susisiekime
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.