THAI.LT

Ko Phi Phi yra mažas šešių salų salynas Pietų Tailande. Ko Phi Phi salos laikomos vienomis iš gražiausių salų pasaulyje. Ko Phi Phi - vienos populiariausių Tailando salų, ypatingai išgarsėjusios visame pasaulyje po to, kai filmas su Leonardo Di Caprio “Paplūdimys” buvo nufilmuotas šiose salose esančioje Maya Bay įlankoje.

Ko Phi Phi yra viena iš pagrindinių į Tailandą keliaujančių turistų pasirenkamų krypčių, kadangi šiose puikiose tropinėse salose galima rasti kalkakmenio uolas, turkio spalvos vandenį ir balto smėlio paplūdimius. Pagrindinė sala yra stulbinanti, o ją supančios mažos salos ir vandenynas yra tikrai įspūdingi, net jei jos populiarumas ir prisidėjo prie to, jog dalis salos grožio ir žavesio dingo, infrastruktūrai joje pernelyg išsivysčius. Nepaisant pernelyg didelės plėtros ir tūkstančių čia atvykstančių turistų, Ko Phi Phi salos išlieka gražiomis ir daugelį lankytojų patraukia ne tik savo grožiu, bet ir nepakartojama atsipalaidavusia atmosfera.

Ko Phi Phi salos

Didžiausia ir vienintelė apgyvendinta salyno sala yra Ko Phi Phi Don. Ši sala smarkiai išvystyta ir dabar čia yra daugybė parduotuvių, restoranų, nardymo centrų ir įvairių vietų apsigyventi. Ko Phi Phi Don vyksta labai energingas naktinis gyvenimas, todėl ji yra geras pasirinkimas ieškantiems salos, kurioje netruktų linksmybių.

Ko Phi Phi Lea ir kitos mažos salos yra negyvenamos. Jos yra nacionalinio parko dalis ir todėl gali būti aplankomos tik prisijungiant prie po salas organizuojamų turų. Ko Phi Phi Lea yra būtent ta sala, kurioje buvo nufilmuota dalis filmo "Paplūdimys", o joje esantis garsusis Maya Bay paplūdimys dienos metu sutraukia begalę turistų. Kitos salos Ko Phi Phi salyne yra Ko Mai Pai ("Bambuko sala"), Ko Yung ("Moskito sala"), Bida Nok ir Bida Nai.

Ko Phi Phi paplūdimiai

Centrinė Ko Phi Phi Don salos zona yra labiausiai apkrauta salos vieta, kurioje yra daug viešbučių, parduotuvių, restoranų ir barų. Šis centras yra įsispraudęs tarp Tonsai Bay įlankos pietuose ir Loh Dalum įlankos šiaurėje. Ši sritis yra geras pasirinkimas tiems, kurie mėgsta pilnus žmonių ir gyvybingus paplūdimius bei myli vakarėlius.

Tonsai Bay

Tonsai Bay įlanka yra vieta, kurioje yra keltų prieplauka - pagrindinis atvykimo į Ko Phi Phi salas ir išvykimo iš jų centras. Tai nerami vieta, kur nuolat atkeliauja ir išvyksta keltai, taip pat įvairūs kateriai bei valtys su turistais ar prekėmis. Dėl aktyvaus laivų eismo, vanduo Tonsai Bay įlankoje yra gana nešvarus, o variklių keliamas triukšmas daugeliui turbūt ir neskamba viliojančiai.

Tonsai Bay įlanka Ko Phi Phi saloje

Loh Dalum įlanka

Loh Dalum įlanka yra šiaurinėje Tonsai kaimo pusėje, o jos paplūdimys yra vienas iš gražiausių Ko Phi Phi. Beveik visiškai kalkakmenio uolomis apglėbta įlanka vilioja skaidriu smaragdiniu vandeniu bei balto smėlio paplūdimiu. Šis paplūdimys gali būti labai prigrūstas poilsiautojų, tačiau jis yra tiesiog puikiai tinkama vieta vakarėliams iki pat ryto.

Loh Dalum įlanka Ko Phi Phi saloje

Long Beach (Ilgasis paplūdimys)

Long Beach paplūdimys yra Tonsai Bay įlankos rytinėje dalyje. Šis paplūdimys nuo centrinės salos dalies atskira uolingu iškyšuliu, tačiau per jį einantis siauras džiunglių takas, leidžia nesudėtingai pėsčiomis pasiekti paplūdimį. Long Beach yra pakankamai ramus paplūdimys, iš kurio atsiveria puikūs vaizdai į Ko Phi Phi Lea salą.

Long Beach (Ilgasis paplūdimys) Ko Phi Phi saloje

Laem Thong paplūdimys

Laem Thong paplūdimys Ko Phi Phi Don šiaurės rytų pakrantėje, yra dar vienas vaizdingas, bet ramus ir nuošalus paplūdimys. Šis 3 kilometrų ilgio paplūdimys pasiekiamas tik valtimi, o kelionė iš Tonsai kaimo iki jo užtruks maždaug 45 minutes. Laem Thong paplūdimyje yra tik keletas viešbučių, pora barų ir restoranų bei mažas žvejų kaimelis. Paplūdimys yra puiki vieta norintiems ramiai praleisti atostogas ir mėgautis saulės spinduliais arba nardymu prie rifų, esančių šalia pakrantės ar prie netoliese esančių Moskito (Ko Yung) ir Bambuko (Ko Mai Pai) salų.

Ko Phi Phi salos lankytinos vietos

Phi Phi Viewpoint apžvalgos aikštelė

Ko Phi Phi Don yra neįprastos formos sala. Pagrindinis salos kaimas yra pastatytas 100 metrų ilgio plokščiame smėlio ruože, įsiterpusiame tarp dviejų įlankų, o kitos dvi salos dalys yra kalnuotos ir padengtos džiunglėmis. Įsikūrusi 186 m aukštyje virš jūros lygio, Phi Phi Viewpoint apžvalgos aikštelė yra puiki vieta pasimėgauti kvapą gniaužiančiais panoraminiais salos vaizdais. Įspūdingiausi vaizdai čia saulei tekant ir leidžiantis.

Phi Phi Viewpoint apžvalgos aikštelė

Maya Bay

Maya Bay yra vienintelis Ko Phi Phi salyno saloje Ko Phi Phi Lea esantis paplūdimys. Maya Bay visame pasaulyje žinomu tapo čia nufilmavus filmą „Paplūdimys“ su Leonardo Di Caprio. Čia rasite seklią įlanką, apsuptą stačių kalkakmenio kalvų, baltą smulkų smėlį ir puikiai nardymui tinkamą krištolo skaidrumo vandenį. Maya Bay yra labai graži, tačiau labai daug turistų pritraukianti, ypač sezono metu, vieta.

Bamboo Island (Bambuko sala)

Bambukų sala (tajų kalba - Ko Mai Pai) yra maža, plokščia sala, maždaug už 5 km į šiaurės rytus nuo Ko Phi Phi Don salos. Bambuko salą supa balto smėlio juosta  ir ji yra puiki vieta dienos kelionei, ypač jei jums patinka nardymas.

Monkey Bay (Beždžionių įlanka)

Beždžionių įlanka (tajų kalba - Ao Ling) yra nedidelė paslėpta įlankėlė, kuri yra populiari lankytina vieta Ko Phi Phi. Beždžionių įlanka, kurioje yra įsikūrusi krabaėdžių makakų kolonija, yra į šiaurės vakarus nuo Loh Dalam įlankos. Čia yra gražus paplūdimys, kurį galima pasidalinti su beždžionėmis, taip pat puikus koralinis rifas, esantis netoli paplūdimio. Beždžionių įlanką galima lengvai pasiekti pėsčiomis, kanoja arba užsakyta valtimi.

Ką veikti Ko Phi Phi salose

Be mėgavimosi saule paplūdimiuose ar siautimo vakarėliuose, Ko Phi Phi salos žinomos ir kaip puiki vieta paviršiniam nardymui (snorkeling).

Jei norite sutaupyti ir labiau susilieti su aplinkine gamta, rinkitės Ko Phi Phi salų paviršinio nardymo turą valtimi

Phi Phi Snorkeling Tour by Longtail Boat

Nešvaistydami laiko ilgam plaukimui galite rinktis Ko Phi Phi salų paviršinio nardymo turą greitaeigiu kateriu ir taip suspėsite pamatyti daugiau šiose salose esančių vaizdingų vietų.

Phi Phi Snorkeling and Maya Bay Tour by Speedboat

Kur apsistoti Ko Phi Phi salose

Vienintelė sala Phi Phi salyne, kurioje galima rasti nakvynę, yra Ko Phi Phi Don. Jei norite pasilinksminti, turėtumėte apsistoti centrinėje salos dalyje, kadangi čia vyksta visos linksmybės. Kitu atveju, galite rinktis nuošalią ramybės oazę, tokią kaip Laem Thong paplūdimys. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Ko Phi Phi salose rasite čia: Ko Phi Phi salos viešbučiai Booking.com arba Ko Phi Phi salos viešbučiai Agoda.com.

Ko Phi Phi salos viešbučiai

Kaip nuvykti į Ko Phi Phi salą?

Keltai į Ko Phi Phi

Į Ko Phi Phi salą galima atvykti tik laivu. Yra pakankamai platus pasirinkimas į salą plaukiančių keltų iš Puketo, Krabio ir Ko Lantos. Keltų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Keltai iš Puketo į Ko Phi Phi

Keltai iš Krabi į Ko Phi Phi

Keltai iš Ko Lantos į Ko Phi Phi

Keltai į Ko Phi Phi

Jei iš Puketo į Ko Phi Phi norite patekti greičiau ir patogiau, užsisakykite kelionę greitaeigiu kateriu, kur į bilieto kainą įskaičiuotas ir pervežimas į prieplauką. Bilietus galite užsisakyti čia: Greitaeigis kateris (Speedboat) iš Puketo į Phi Phi.

Kateris iš Puketo į Phi Phi

Autobusai į Ko Phi Phi

Tam, kad pasiekti Ko Phi Phi, autobusu visų pirma reikia nukeliauti iki Puketo arba Krabio. Tiek į Krabį, tiek ir į Puketą reguliariai kursuoja autobusai iš Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai). Autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus įsigyti galite čia:

Autobusai iš Bankoko į Puketą

Autobusai iš Bankoko į Krabį

Skrydžiai į Ko Phi Phi

Artimiausi Ko Phi Phi salai oro uostai yra Krabio tarptautinis oro uostas (KBV) ir Puketo tarptautinis oro uostas (HKT). Šiuos oro uostus aptarnauja didelis skaičius vietinių ir tarptautinių skrydžių, tad yra pakankamai nesudėtinga suderinti skrydį su kelione keltu į Ko Phi Phi salą. Skrydžius iš Bankoko į šiuos oro uostus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Krabi

Skrydžiai iš Bankoko į Puketą

Tvarkaraščiai ir bilietai

Transporto tvarkaraščius rasti ir bilietus internetu įsigyti galite pasinaudodami šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Ko Phi Phi saloje

Ko Phi Phi yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Šiose salose orai geriausi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Ko Phi Phi salose. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Ko Phi Phi metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Ko Phi Phi salas, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando vakarinės pakrantės orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Ko Phi Phi salose ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.

Kelionių patarimai
Sekite mus
Susisiekime
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.