THAI.LT

Pataja yra kurortinis miestas Rytų Tailande. Jis įsikūręs rytinėje Tailando įlankos pakrantėje, tik apie 150 kilometrų į pietryčius nuo Bankoko. Pataja yra arčiausiai Bankoko esantis didesnis Tailando kurortas, todėl yra itin populiarus tarp į šalį traukiančių paplūdimio ir naktinio gyvenimo ieškančių turistų.

Pataja

Pataja yra gyvybingas pakrantės miestas, pilnas turistų ne tik nuo saulėtekio iki saulėlydžio, bet ir nakties metu. Patajos paplūdimiuose pilna besimėgaujančių saule, besimaudančių ir mėgstamu vandens sportu užsiiminėjančių žmonių, todėl čia ramios ir idiliškos aplinkos savo atostogoms tikėtis neverta. Saulei nusileidus visas veiksmas persikelia į Patajos gatves, kur keliautojai tyrinėja miesto naktinį gyvenimą ir mėgaujasi gėrimais bei linksmybėmis iki pat aušros.

Pataja turbūt yra tas Tailando kurortas, apie kurį nuomonės labiausiai išsiskiria. Tie, kurie vyksta ten tikėdamiesi rasti idiliškus paplūdimius ir ten vienumoje mėgautis baltutėliu smėliu, saule bei krištolo skaidrumo jūra, lieka nusivylę. Tačiau bet kuriam vienišam vakarėlių liūtui Pataja ir jos Walking Street gali atrodyti labiau kaip rojus. Ne be reikalo čia visada pilna turistų, o jų daugumą tikrai sudaro ne tie, kurie nesupranta, kur papuolė. Žinoma, Pataja nėra ta vieta, kuria tajai didžiuotųsi, o ir poros savaičių atostogos čia tikrai gali prailgti, bet bent trumpai užsukti papramogaut gali būti visai smagu.

Paplūdimiai Patajoje

Patajos paplūdimys (Pattaya Beach)

Patalos paplūdimys tai 4 km ilgio paplūdimys, einantis paraleliai miesto centrui. Tai tikrai nėra ta vieta, kuri tiktų tieks, kurie nori tiesiog pasimėgauti saule bei ramiai pasimaudyti, kadangi šis paplūdimys pilnas žmonių, nešvarus ir pilnas greitaeigių katerių bei vandens motociklų. Žinoma, jei vandens sportas Jums yra prie širdies, ši vieta gali būti skirta kaip tik Jums. Patajos paplūdimio kelias (Pattaya Beach Road) eina visai greta paplūdimio, o jame rasite daug restoranų, prekyviečių ir barų.

Patajos paplūdimys (Pattaya Beach)

Jomtieno paplūdimys (Jomtien Beach)

Jomtieno paplūdimys yra 6 km ilgio smėlio ruožas, esantis piečiau nuo Patajos paplūdimio. Šis paplūdimys yra gerokai ramesnis, nei miesto centrinis paplūdimys. Jomtieno paplūdimį turėtumėte rinktis jeigu mėgstate ramiai leisti paplūdimyje, tačiau vis tiek norite turėti galimybę užsukti į netoliese esantį restoraną ar prekybos centrą. Jomtieno paplūdimys siūlo gerokai daugiau ramybės, ypatingai naktį, todėl yra geras pasirinkimas šeimoms ir poroms.

Jomtieno paplūdimys (Jomtien Beach)

Naklua paplūdimys ir Vongamato paplūdimys (Naklua Beach and Wongamat Beach)

Naklua paplūdimys ir Vongamato paplūdimys yra Šiaurinės Patajos dalies paplūdimiai. Šie paplūdimiai yra turbūt gražiausi Patajos žemyninėje dalyje ir tik netoliese esančios salos gali juos pranokti. Jei norisi ramių paplūdimio atostogų Patajoje, apsistojimas viename iš šiuose paplūdimiuose įsikūrusių viešbučių galėtų būti Jums tinkamas pasirinkimas.

Ko Larn sala

Ko Larn sala, žinoma kaip Koralų sala, yra idiliška sala su gražiais paplūdimiais, kurią galite rasti tik už 7 km į vakarus nuo Patajos. Ko Larn salos paplūdimiai yra gražiausi Patajos apylinkėse, todėl yra puiki vieta apsilankyti. Jei norite praleisti dieną plaukiodami, nardydami ir besidegindami, sėskite į vieną iš į šią salą plaukiančių laivų ir aplankykite šią nuostabią mažą salą. Čia pasijusite tikrai pakankamai nutolę nuo Patajos bruzdesio.

Ko Larn salą aplankyti galima savarakniškai arba prisijungiant prie pusės dienos ekskursijos arba visos dienos ekskursijos iš Patajos.

Ko Larn sala

Lankytinos vietos Patajoje

Walking Street (Patajos pėsčiųjų gatvė)

Visame pasaulyje žinoma Patajos Walking Street yra Patajos naktinio gyvenimo centras ir viena labiausiai prigrūstų vietų mieste. Gatvė uždaroma eismui nuo 18 iki 2 val. Walking Street yra būtent ta vieta, kurioje rasite geriausius miesto naktinius klubus, alaus barus, restoranus, go-go barus ir kabaretus. Naktį ši gatvė atgyja kartu su neoninėmis lemputėmis, garsia muzika, gatvės spektakliais ir vakarėlių mėgėjais iš viso pasaulio. Tai vieta, kur patenka blogi berniukai, kuomet geri vaikinai būna ištremiami į rojų!

Patajos Walking Street

Transvestitų Šou - Kabaretai

Transvestitų šou - kabaretas - visai šeimai skirtas pasirodymas su muzika ir šokiais. Trys žymiausi transvestitų šou Patajoje yra Tiffany's Show, Colosseum Show ir Alcazar Show. Svečiuodamiesi Patajoje turėtumėte išbandyti ir šį mums neįprastą pramogų žanrą bei aplankyti bent vieną iš šių kabaretų.

Daugiau informacijos apie šias Patajos naktines pramogas rasite čia: Transvestitų šou Patajoje.

Tiffany's Show

KAAN šou

KAAN šou - didžiausias Patajoje teatrinis pasirodymas, kuris apjungia 4D projekcijas ir gyvą veiksmą. Šis šou yra įspūdingas gyvas pasirodymas pagal su 4 tajų liaudies pasakojimų scenarijų. KAAN šou yra pirmasis tokio pobūdžio šou Tailande, todėl nepraleiskite progos jį pamatyti, jei lankotės Patajoje.

Apsilankymas šou nėra pigus, todėl užsisakyti KAAN šou bilietus su nuolaida internetu yra tikrai gera idėja.

KAAN šou

Šventyklos Patajoje

Tiesos šventovė (The Sanctuary of Truth) yra vienintelė tokia 105 metrų aukščio tiko medienos šventyklos struktūra Patajoje, kurioje esančios sudėtingos medžio skulptūros ir raižiniai yra puikus tajų medžio skulptorių meistriškumo pavyzdys. Aplankykite šį Tailando architektūros šedevrą pigiau - užsisakykite bilietą su nuolaida čia: Tiesos šventovės bilietai

The Sanctuary of Truth

Didysis Buda (Big Buddha) Wat Phra Khao Yai šventykloje yra viena iš didžiausių Budos statulų pasaulyje.

Wat Yansangwararam yra didžiulis unikalus šventyklos kompleksas, kurį sudaro daug pastatų, pastatytų pagal Indijos, Japonijos, Kinijos, Tailando ir Šveicarijos architektūros stilių.

Budos kalnas (Buddha Mountain) arba Khao Chee Chanas yra 130 metrų aukščio kalnas, ant kurio išgraviruotas Budos paveiklas.

Parkai Patajoje

Nong Nooch tropinis sodas (Nong Nooch Tropical Garden) yra poilsio parkas su ežeru, orchidėjų darželiais, kriokliais ir gražiai suformuotu kraštovaizdžiu. Tai tikrai graži vieta, kurią verta aplankyti. Nenustebkit, jei praleisite čia daugiau laiko, nei planavote. Apsilankymą šiame susiplanuokit iš anksto ir užsisakykit bilietus internetu čia Nong Nooch tropinio sodo bilietai su nuolaida - taip gerokai sutaupysite.

Nong Nooch Tropical Garden

Mini Siamas ir Mini Europa yra vieta, kurioje galite rasti daug kartų sumažintas žymiausių Tailando ir viso pasaulio pastatų kopijas. Jei planuojate aplankyti Mini Siamo parką, galite internetu įsigyti jo bilietus čia: Mini Siamo bilietai

Mini Siamas Pataja

Patajos kalno apžvalgos aikštelė (Khao Pattaya Viewpoint) yra kalvos viršūnė, nuo kurios atsiveria puikūs panoraminiai vaizdai į Patajos miestą ir įlanką.

Zoologijos sodai ir akvariumai Patajoje 

Jei norite pamatyti arba bendrauti su egzotiniais gyvūnais Patajoje, galite aplankyti vieną iš zoologijos sodų ar akvariumą, esančius mieste ir aplink jį. Patajoje veikia tokios vietos, kaip etiška dramblių prieglauda Elephant Jungle Sanctuary, modernus vandenynų akvariumas Underwater World Pattaya ir atviros koncepcijos zoologijos sodas Khao Kheow zoologijos sodas.

Daugiau informacijos apie galimybes pabendrauti su gyvūnais Patajoje rasite čia: Zoologijos sodai ir akvariumai Patajoje.

Elephant Jungle Sanctuary Pattaya 

Vandens parkai Patajoje

Cartoon Network Amazone yra pirmasis pasaulyje Cartoon Network tematikos vandens parkas. Šiame vandens parke yra 10 teminių zonų, kuriose galite sutikti savo mėgstamiausius Cartoon Network veikėjus. Cartoon Network Amazone rasite daugiau nei 150 čiuožyklų ir kitų atrakcionų, o taip pat pamatysite įvairiausius gyvus šou.

Užsisakykite savo Cartoon Network Amazone įėjimo bilietus internetu ir sutaupysite pinigų, kuriuos galėsite išleisti įsigydami įvairius priedus.

Cartoon Network Amazone

Ramayana vandens parkas yra didžiausias ir naujausias vandens parkas Tailande. Čia galite rasti 21 puikią vandens čiuožyklą, kurias visas tikrai verta išbandyti. Ramayana vandens parkas randasi vaizdingoje vietovėje, kuri apsupta žalumos, kalvų ir ežerų.

Užsisakykite savo Ramayana vandens parko bilietus ir linksmybėms parke su visa šeima išleisite gerokai mažiau.

Ramayana Water Park

Muziejai ir galerijos Patajoje

Jei atostogaujant Patajoje pasitaikys lietinga diena arba šiaip nusibos leisti laiką paplūdimiuose besimėgaujant saule, besimaudant ar užsiiminėjant mėgstamu vandens sportu, smagiai praleiskite laiką Patajoje įsikūrusiuose įdomiuose muziejuose bei galerijose - rinktis tikrai yra iš ko! Rinkitės iš Ripley’s Believe It or Not! MuziejausArt in Paradise galerijos ar Meškiuko Tedžio muziejaus ir ten smagiai praleisite keletą valandų su savo šeima.

Daugiau informacijos apie šias visai šeimai skirtas Patajos pramogas rasite čia: Muziejai ir Galerijos Patajoje.

Ripley’s Believe It Or Not! Muziejus 

Patajos plaukiojantis turgus

Patajos plaukiojantis turgus yra vieta, kur galite susipažinti su Tailando paupio gyvenimo stiliumi. Šiame turguje yra daugiau nei 100 parduotuvių ir valčių, prekiaujančių įvairiais Tailando virtuvės patiekalais, užkandžiais ir suvenyrais. Jei neplanuojate apsilankyti Damnoen Saduak arba viename iš plaukiojančių turgų Bankoke, Patajos plaukiojantis turgus yra visai neblogas pasirinkimas.

Skirtingai nei tradiciniai plaukiojantys turgūs, Patajos plaukiojantis turgus nėra nemokamas, tačiau internetu galite užsisakyti įėjimo bilietus arba paslaugų paketus pigiau.

Patajos plaukiojantis turgus

Kur apsistoti Patajoje

Ieškote geriausios vietos apsistoti Patajoje? Pasirinkdami vieną iš geriausių Patajos viešbučių pakrantėje, galėsite mėgautis išskirtiniu poilsiu būdami visiškai šalia jūros.

Pataja turi ką pasiūlyti kiekvienam. Kalbant apie apgyvendinimo įstaigas, taip pat. Jei traukia linksmybės, turėtumėte apsistoti Centrinėje Patajoje arba Pietinėje Patajoje. Ieškantys ramesnės atmosferos turėtų rinktis Šiaurinę Patają arba Jomtieno paplūdimį.

Viešbučiai Patajoje

Daugiau viešbučių ir kitų vietų apsistoti Patajoje rasite čia: Patajos viešbučiai Booking.com arba Patajos viešbučiai Agoda.com.

Kaip nuvykti į Patają?

Patają pasiekti galima lėktuvu, privačiu taksi, autobusu arba traukiniu.

Skrydžiai į Patają

Pataja yra tik už apytiksliai 120 kilometrų nuo pagrindinio Tailande Suvarnabhumi oro uosto (BKK), kas šį kurortą daro nesunkiai pasiekiamu iš bet kurios pasaulio vietos.

Patają taip pat aptarnauja reguliarūs skrydžiai į U-Tapao tarptautinį oro uostą (UTP), kuris yra sulaukia skrydžių iš Ko Samujo, Puketo, Čiangmajaus, Hat Jajaus, Udon Tanio, Ubon Ratčatanio, o taip pat miestų Kinijoje, Malaizijoje ir Rusijoje.

Privatus taksi į Patają

Greičiausias ir lengviausias būdas nukeliauti iš Bankoko į Patają yra kelionė taksi. Taksi galite nesunkiai rasti Bankoko gatvėse arba tiesiog užsisakyti taksi pervežimą internetu su paėmimu iš jūsų viešbučio.

Jei atvykstate į vieną iš Bankoko oro uostų ir iš ten norite keliauti tiesiai į Patają, taksi užsakymas internetu yra pats patogiausias būdas, kadangi taip jums nereiks niekuo rūpintis - vairuotojas jau pasitiks jus oro uoste. Užsisakykite pervežimą taksi iš Bankoko Suvarnabhumi BKK oro uosto į Patają arba pervežimą taksi iš Bankoko Don Mueang DMK oro uosto į Patają ir galėsite mėgautis kelione nuo durų iki durų iš oro uosto į viešbutį Patajoje moderniame automobilyje su oro kondicionieriumi.

Kitu atveju galite tiesiog pasirinkti vieną iš prie oro uosto laukiančių taksi ir išbandyti savo derybinius įgūdžius.

Autobusai į Patają

Į Patają autobusai nuolat kursuoja iš Suvarnabhumi oro uosto ir iš Bankoko Ekkamai autobusų stoties. Autobusai į Patają taip pat išvyksta ir iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties (Mo Chit) bei Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai), bet išvykimo laikų pasirinkimas yra mažesnis. Bilietus galite užsisakyti čia: Autobusai iš Bankoko į Patają.

Autobusai iš Ekkamai autobusų stoties į Patają yra siūlomi kompanijos Roong Reuang Coach. Šios kompanijos autobusai išvyksta apytiksliai kas 30 minučių nuo 05.00 iki 23.00 valandos. Kelionė iš Ekkamai autobusų stoties iki Patajos trunka apie 2,5 valandos, priklausomai nuo eismo sąlygų. Autobusas keleivius pristato į kompanijai priklausančią autobusų stotį North Pattaya kelyje.

Į Patają iš Ekkamai autobusų stoties taip pat kursuoja mikroautobusai, išvykstantys kas 15 minučių nuo 04.30 iki 21.00 valandos ir kainuojančių 130 THB.

Autobusai iš Bankoko į Patają

Tiesioginiai autobusų maršrutai į Patają driekiasi iš didžiausių Šiaurės rytų Tailando miestų bei iš tokių turstų mėgiamų vietų, kaip Čiangmajus. Kombinuotą autobuso bilietą galite įsigyti čia: Autobusas iš Čiangmajaus į Patają

Traukinys į Patają

Iki Patajos vykstantis rytinės linijos traukinys suteikia dar vieną galimybę pasiekti šį kurortą. Kelionė iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties iki Patajos trunka apie 3,5 valandos.

Įvairius transporto variantus kelionei iš Bankoko į Patają rasite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Patajoje

Patajoje išskiriami tik du sezonai – drėgnasis ir sausasis. Orai šiame kurorte paprastai yra geriausi nuo lapkričio iki gegužės, kuomet regione vyrauja sausi orai, o lietaus sulaukiama visai mažai. Lietaus sezonas čia tęsiasi nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Detalesnę informaciją apie orus Patajoje ir šio kurorto kasmėnesinius orų reitingus rasti bei pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Patają, galite čia: Orai Patajoje.

Kelionių patarimai
Sekite mus
Susisiekime
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.