Ao Nangas, Krabi

Ao Nangas arba Ao Phra Nangas yra įžymiausias kurortas Krabi provincijoje. Ao Nangas yra Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi Nacionalinio Parko dalis ir Krabi turizmo centras. Ao Nangas nuo provincijos sostinės Krabio miesto nutolęs per 17 kilometrų, o nuo Krabi oro uosto - 28 kilometrais.

​​Ao Nangas, Krabi

Ao Nangas palei paplūdimio kelią driekiasi 6 kilometrus. Aplinka čia tikrai vaizdinga, nes paplūdimius keičia kalnai - vienoje paplūdimio pusėje kalkakmenio kalnas skiria Ao Nango paplūdimį nuo Railay paplūdimio, o kitoje - nedidelis kalvotas iškyšulys įsiterpia tarp Ao Nango paplūdimio ir Noppharat Thara paplūdimio.

Galite tikėtis sutikti daug turistų besimėgaujančių saule šiame paplūdimyje. Tačiau, priklausomai nuo sezono, vanduo jūroje gali būti nelabai skaidrus. Dešiniajame Ao Nango paplūdimio gale yra puiki vieta stebėti nuostabius saulėlydžius. Jūroje netoli Ao Nango išsibarstę daugiau nei 80 nedidelių įvairių keistų formų salų, kurių lankymas yra vienas populiariausių užsiėmimų čia.

Ao Nangas yra ta vieta, kur rasite daugybę viešbučių, restoranų ir kelionių agentūrų, siūlančių įvairiausias ekskursijas po Andamanų jūros salas.

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl Ao Nangas yra toks populiarus tarp turistų, patogi jo vieta ir tai, kad Ao Nangas yra geriausia vieta ekskursiją po Pietų Tailando salas Andamanų jūroje. Iš čia lengva pasiekti vaizdingąjį Railay paplūdimį ir daugybę salų, tokių kaip Thale Waek (Atskirtoji jūra), Ko Phi Phi salos, Ko Poda sala, Džeimso Bondo sala, Ko Hong sala ir kt.

Palei Ao Nango paplūdimį išsibarstę daugybė restoranų, siūlančių įvairiausią maistą - jūros gėrybes, vakarietiškus patiekalus, Tailando virtuvės patiekalus ir kt. 

Lankytinos vietos Ao Nange, Krabi

Ao Nange pačiame yra nedaug lankytinų vietų, bet šis miestelis yra puikus pradinis taškas iš kurio galima patogiai pasiekti viskas Krabi provincijos salas ir kitas lankytinas vietas.

Princesės urvas

Princesės urvas arba Tham Phra Nang Nok randasi Railay paplūdimyje Ao Phra Nang. Tai yra du apie trijų ar keturių metrų gylio urvai šalia vienas kito, kurie yra žymūs ne tik dėl jų stalaktitų bei stalagmitų grožio, bet ir daugybės čia esančių medinių falų. Ši vieta vietinių garbinama nuo senų laikų ir yra manoma, kad paliktos aukos gali padėti vaisingumui.

Phra Nang Cave

Ko Tan Ming ir Ko Si salos

Ko Tan Ming, uolėta sala priešais Ko Poda, yra sala puikiai tinkanti plaukiojimui ir paviršiniam nardymui. Jūra aplink Ko Si salą yra pilna povandeninių rifų ir urvų, o paviršinis nardymas čia yra vienas geriausių visame regione, nes galima pamatyti daug gražių koralų rūšių.

Ko Gai arba Viščiuko sala

Salos pavadinimas yra kilęs iš neįprastos salos formos, kadangi salą sudarančios uolos daro ją panašią į viščiuką. Jūroje aplink Ko Gai salą daugybė gražių koralų, todėl ši vieta yra mėgstama tarp turistų, kurie atvyksta panardyti arba tiesiog pagauti keletą vaizdingų kadrų.

Ko Tup ir Ko Mor salos

Ko Tup kartu su Ko Mor yra dvi nedidukės salos, kurias atoslūgio metu sujungia smėlio juosta.

Ko Phi Phi salos

Ko Phi Phi salos yra nedidelis šešių salų archipelagas Krabi provincijoje, Pietų Tailande. Ko Phi Phi salos yra laikomos vienomis gražiausių salų pasaulyje, o jas pasiekti iš Ao Nango yra labai patogu.

Ko Phi Phi salos

Ko Phi Phi Lea yra antra didžiausia archipelago sala, suformuota stačių kalkakmenio uolų žiedo, supančio dvi seklias įlankas, Maya Bay ir Loh Samah. Maya Bay yra vieta, kurioje buvo nufilmuotas Leonardo DiCaprio filmas 'Paplūdimys'. Čia rasite seklią įlanką, apsuptą stačių kalkakmenio kalvų, baltą smulkų smėlį ir puikiai nardymui tinkamą krištolo skaidrumo vandenį. Maya Bay yra labai graži, tačiau labai daug turistų pritraukianti, ypač sezono metu, vieta.

Ko Poda sala

Ko Poda yra nedidelė sala su nuostabiu balto smėlio paplūdimiu ir skaidriu vandeniu. Tai ideali vieta mėgavimuisi saule, plaukiojimui ir paviršiniam nardymui.

Džeimso Bondo sala

Ši nedidukė sala pavadinta pagal garsųjį Džeimso Bondo filmą "Žmogus su auksiniu ginklu", kuris šioje vietovėje ir buvo filmuotas. Tai puiki vieta vaizdingoms fotografijoms.

Ko Panyee sala (plūduriuojantis kaimas)

Ko Panyee arba Ko Panyi yra sala su išskirtiniu musulmonų žvejų kaimeliu, kuriame nedidelė ant vandens gyvenanti bendruomenė vis dar išlaikiusi savo unikalią kultūrą bei išskirtinį gyvenimo būdą.

Ko Hong sala

Ko Hong yra tikras rojus, slepiantis gamtos lobius. Ši sala yra laikoma viena iš gražiausių Krabi provincijoje dėl nuostabių vaizdų, baltutėlio smėlio, įstabių koralų bei gausybės spalvotų tropinių žuvų.

Ko Daeng sala

Ko Daeng yra nedidelė raudono kalkakmenio sala, kurią supa krištolo skaidrumo vanduo ir koraliniai rifai. Daugybę spalvotų žuvyčių galima pamayti tiesiog iš laivo.

Ko Pak Bai sala

Ko Pak Bai sala yra puiki vieta paviršiniam nardymui, plaukiojimui ir nuostabioms fotografijoms. Ši sala geriausiai žinoma dėl iš jos atsiveriančių nuostabių aplinkinių salų vaizdų.

Ko Nok sala

Ko Nok yra nedidukė rami sala, į šiaurės rytus nuo Ko Yao Yai salos. Ko Nok yra ramybe alsuojantis atogrąžų rojus, išvengiantis didelių turistų minių, ir todėl puikiai tinkantis ieškantiems vietos, kur galima pasimėgauti plaukiojimu, saule ir tiesiog atsipalaiduoti.

Tigro urvo šventykla (Wat Tham Suea)

Tigro urvo šventykla arba Wat Tham Suea yra budistų šventykla į šiaurės rytus nuo Krabio miesto. Šventykla yra žinoma dėl urve esančio tigro letenos atspaudo ir didelės Budos skulptūros, stūgsančios ant kalvos viršūnės, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys apylinkių vaizdai. Ant kalvos viršūnės veda 1237 laipteliai.

Tigro urvo šventykla (Wat Tham Suea)

Smaragdinis baseinas arba Sa Morakot

Smaragdinis baseinas arba Sa Morakot yra stulbinamai vaizdingas didelis natūralus baseinas, pripildytas šaltinio vandens, kuriame taip gera atsigaivinti nuo tropinio Tailando karščio.

Ekskursijos iš Ao Nango

Ao Nange rasite daugybę nuomojamų greitaeigių katerių ir ilgauodegių valčių. Norėdami aplankyti žymiausias Krabi provincijos vietas, galite tiesiog prisijungti prie vienos iš ekskursijų, kurias galima užsisakyti ir internetu, arba tiesiog išsinuomoti visą valtį ir dienos ekskursiją susidėlioti pagal savo planą. Populiariausias ekskursijas iš Ao Nango rasite žemiau.

Ekskursija į 4 salas

Ekskursija į 4 salas yra pati populiariausia ekskursija Krabi. Ekskursijos metu aplankomos 4 įžymios salos yra Ko Poda, Ko Gai (Viščiuko sala), Ko Tub, Ko Mor, o taip pat dažnai į programą įtraukiamas ir apsilankymas Tham Phra Nang paplūdimyje. Daugiau informacijos apie šią ekskursiją rasite čia: Ekskursija į 4 salas.

Ekskursija į Džeimso Bondo salą

Džeimso Bondo sala yra viena geriausiai žinomų vietų tarp Tailandą aplankančių turistų. Ši sala randasi Phang Nga Bay Nacionaliniame Parke ir gali būti aplankoma šios ekskursijos metu: Ekskursija į Džeimso Bondo salą.

Ekskursija į Ko Hong salą

Ko Hong sala randasi šiaurinėje Krabi provincijos dalyje. Ši sala yra tik už valandos kelio valtimi iš Ao Nango paplūdimio. Ko Hong sala yra laikoma viena iš gražiausių Krabi provincijoje dėl nuostabių vaizdų, baltutėlio smėlio, įstabių koralų bei gausybės spalvotų tropinių žuvų. Daugiau informacijos apie šią ekskursiją rasite čia: Ekskursija į Ko Hong salą.

Ekskursija į Ko Hong, Ko Lao Lading ir Ko Phak Bia salas

Ekskursija į Ko Hong, Ko Lao Lading ir Ko Phak Bia salas yra dar yra dar vienas populiarus dienos išvykų iš Ao Nango variantas, kadangi šios salos yra laikomos vienomis geriausių vietų paviršiniame nardymui Krabi provincijoje, o taip pat iš jų atsiveria puikūs vaizdai į aplinkines salas. Ekskursija ilgauodege valtimi į šias salas paprastai kainuoja apie 2800 THB.

Railay paplūdimys

Railay paplūdimys, esantis į pietus nuo Ao Nango paplūdimio, yra nedidelis pusiasalis su keturiais paplūdimiais. Nors Railay yra pusiasalyje, čia galima jaustis kaip saloje, nes į ją galima patekti tik valtimi. Iš Ao Nango į Railay kursuoja valtys, o kelionė dienos metu vienam žmogui kainuoja 100 THB.

Railay

Kur apsistoti Ao Nange, Krabi

Ao Nangas yra populiariausia vieta apsistoti Krabi, kadangi čia galite rasti ne tik paplūdimį, bet ir daug restoranų, viešbučių, o taip pat platų pasirinkimą turus po Andamanų salas organizuojančių kelionių agentų. Netoli nuo Ao Nango paplūdimio yra daugiau nei 400 viešbučių, tad čia tikrai galite rasti kažką tinkamo jūsų skoniui ir kišenei. Jei ieškote geriausių vietų apsistoti Krabyje, skaitykite čia: Viešbučiai Krabyje – geriausi viešbučiai Ao Nange.

Daugybę įvairiausių apgyvendinimo pasiūlymų rasite čia: Ao Nango viešbučiai Booking.com arba Ao Nango viešbučiai Agoda.com.

Kur apsistoti Ao Nange

Kaip nuvykti į Ao Nangą, Krabi

Skrydžiai į Krabi

Krabio tarptautinis oro uostas (KBV) aptarnaujamas visos eilės vietinių (iš BankokoKo Samujo) ir tarptautinių (iš Kinijos, MalaizijosSingapūro, Kataro, Rusijos ir keleto kitų sezoninių šalių) skrydžių. Oro uostas randasi apie 28 km nuo Ao Nango.

Vietinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Krabį

Skrydžiai iš Ko Samujo į Krabį

Tarptautinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Kuala Lumpuro į Krabį

Skrydžiai iš Singapūro į Krabį

Iš Krabi oro uosto į Ao Nangą kursuoja oro uosto autobusas. Autobuso bilieto kaina yra 150 THB žmogui. Kelionė iš oro uosto į Ao Nangą paprastai trunka apie 45 minutes.

Autobusai į Krabi

Į Krabį autobusai kursuoja iš Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai). Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Krabį

Autobusai į Krabį taip pat vyksta iš Surat Tanio ir iš Puketo oro uosto. Šiais maršrutais kursuoja ir mikroautobusai, kurie dažniausiai būna greitesni. Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Surat Tanio į Krabį

Iš Krabi autobusų stoties pasiekti Ao Nangą galima vietiniu transportu (songtaew), kuris išvyksta kas 15 minučių. Kelionės kaina apie 60 THB žmogui.

Daugiau transporto variantų kelionei į Krabį galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Iš Krabio miesto

Ao Nangą pasiekti songtaew galima ir iš Krabio miesto. Kelionės kaina 50 THB žmogui. 

Orai Ao Nange, Krabi

Ao Nange yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Čia orai geriausi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Ao Nange, Krabi. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Ao Nangas metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Ao Nangą, Krabi, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando vakarinės pakrantės orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Ao Nange ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.

Patarimai

Tajų kalboje žodis “Ao” reiškia “įlanka”. Salų pavadinimai paprastai prasideda žodeliu "Koh", kas iš tikrųjų tajų kalba reiškia žodį “sala”.