Maldyvai

Maldyvai yra atogrąžų šalis Indijos vandenyne. Nors ši šalis ir ne Pietryčių Azijoje, iš Tailando į ją nukeliauti yra nesudėtinga. Maldyvus sudaro daugiau kaip 1000 koralinių salų, sudarančių 26 žiedo formos atolus. Maldyvai yra puiki vieta atostogoms, žinoma dėl savo balto smėlio paplūdimių, mėlynų lagūnų ir įspūdingų koralų rifų.

Maldyvai

Maldyvai yra žinomi dėl savo svetingumo. Gyventojų draugiškumas, kartu su gamtos grožiu šalyje, yra svarbiausios priežastys to, kad Maldyvai yra tokia populiari atostogų vieta. Šiuo metu Maldyvai yra 100% islamiška šalis.

Lankytinos vietos Maldyvuose

Malė - Maldyvų sostinė ir daugiausiai gyventojų turintis miestas salose. Mieste galima rasti labai gyvybingą žuvies turgų, restoranus ir parduotuves, senovinę mečetę pastatytą iš baltųjų koralų, nacionalinį muziejų ir dirbtinį pliažą su nuo vandenyno apsaugota maudynių vieta.

Male

Hulhumale yra dirbtinė sala netoliese Malė. Hulhumale yra vieta, kur įsikūręs pagrindinis Maldyvų oro uostas - Velana International Airport. Saloje taip pat rasite jaukius gyvenamuosius rajonus bei dirbtinį paplūdimį. Hulhumale nėra iš tų salų, kuriomis garsėja Maldyvai, tačiau šią vietą verta aplankyti, jei keliaujant tenka naktį praleisti netoli nuo oro uosto.

Maafushi yra pati populiariausia vietinė sala Maldyvuose. Čia pailsėti užsuka ne tik taupantys turistai, bet ir vietiniai. Maafushi nerasite itin prabangių viešbučių, tik pernelyg neišlaidaujantiems keliautojams skirtus svečių namus, tačiau pati sala yra tikrai žavinga, nes joje netrūksta vaizdingų paplūdimių su svyrančiomis palmėmis, ramios jūros su krištolo skaidrumo vandeniu ir nedidelių kavinukių pakrantėje.

Maafushi

Maafushi sezono metu sulaukia tikrai daug turistų, tad ieškant šiek tiek daugiau ramybės reiktų rinktis kitas Maldyvų vietines salas. Kita nesudėtingai iš Malė pasiekiama vietinė sala yra Gulhi – nedidukė sala su fantastišku balto smėlio paplūdimiu.

Gulhi

Salos - viešbučiai yra dalykas, kuriuo Maldyvai ypatingai garsėja, kadangi juose ant vandens įkurdintos vilos figūruoja beveik kiekvienoje šią šalį pristatančioje fotografijoje ar video ir yra praktiškai atostogų Maldyvuose sinonimas. Šiuo metu Maldyvuose yra daugiau nei 105 salos - viešbučiai, išsibarstę po skirtingus Maldyvų atolus. Poilsis čia daug kam prilygsta svajonės išsipildymui, tačiau tikrai yra ne daug kam prieinamas, kadangi naktis tokioje viloje gali kainuoti ir 1000 EUR.

Resort islands

Maldyvų viza

Keliaujant į Maldyvus viza nėra reikalinga, kadangi nemokamą vizą, su kuria šalyje leidžiama svečiuotis iki 30 dienų, galima gauti ten nuvykus.

Tam, jog gautumėte nemokamą Maldyvų vizą, jums reikės:

  • bent 6 mėnesius galiojančio paso
  • bilieto skrydžiui iš Maldyvų
  • pakankamai pinigų viešnagei Maldyvuose (100 + 50 USD per dieną) arba patvirtinto viešbučio užsakymo (paskutinio mūsų apsilankymo metu atitikimo šiam reikalavimui nebuvo griežtai tikrinama)

Kelionė į Maldyvus

Iš Lietuvos į Maldyvus nukeliauti yra pakankamai nesudėtinga, kadangi skrydžius iš Lietuvos į Maldyvus tik su vienu persėdimu siūlo pora oro linijų. Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Maldyvus

Maldyvus iš Tailando pasiekti galima tik oru. Galima tiesiogiai nuskristi iš Bankoko į Malė, Maldyvų sostinę.

Beveik visi tarptautiniai skrydžiai į Maldyvus organizuojami per Malė oro uostą Velana International Airport (MLE). Į Malė yra tiesioginiai skrydžiai iš abiejų Bankoko oro uostų - Suvarnabhumi oro uosto (BKK) ir Don Mueang oro uosto (DMK). Iš Bankoko Suvarnabhumi oro uosto (BKK) tiesiogiai skristi į Malę galite su standartinėmis oro linijomis Bangkok Airways. Žemų kainų oro linijos AirAsia tiesioginius skrydžius į Malę organizuoja iš Don Mueang oro uosto (DMK). Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Malė

Kadangi tiesioginių skrydžių pasirinkimas yra ganėtinai ribotas, galima ieškoti jungtinių skrydžių iš Tailando per Singapūrą, Kolombą ar Kvala Lumpūrą.

Orai Maldyvuose

Maldyvų klimatas yra ganėtinai sausas ir ištisus metus siūlantis beveik idealią oro temperatūrą.

Maldyvuose yra tik du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Sausasis sezonas Maldyvuose tęsiasi nuo lapkričio iki balandžio, o drėgnasis sezonas aplanko salas tarp gegužės ir spalio.

Sausojo sezono metu saule galima mėgautis beveik ištisą dieną, o aukščiausia dienos temperatūra paprastai sukasi apie 30oC. Jūra būna rami ir skaidri, tad tokiu metu sąlygos apsilankymui Maldyvuose yra praktiškai idealios.

Drėgnasis sezonas į Maldyvus atneša lietų ir didesnį oro drėgnumą. Tačiau net ir mėnesiai nuo gegužės iki spalio yra geras laikas apsilankyti Maldyvuose, nes lietus čia paprastai ilgai netrunka ir saulės sulaukiama tikrai pakankamai.

Laikas, kada geriausia keliauti į Maldyvus, labai priklauso nuo jūsų biudžeto, nes keliauti į šias salas galima ištisus metus. Patys geriausi orai Maldyvuose tęsiasi nuo gruodžio iki vasario, nes tada lietaus tikimybė pati mažiausia, oro drėgnumas taip pat nedidelis, o ir saulę užstoja tik vienas kitas praplaukiantis debesėlis. Tačiau būtent lietuviškos žiemos metu kainos Maldyvuose ypatingai išauga. Kitais mėnesiais oras čia dažniausiai ir yra puikus, tad galite užtektinai pasimėgauti saulę ir išleisdami kelionėje gerokai mažiau.