Susipažinkite su populiariausiais vietiniais vaisiais, kuriuos turėtumėte išbandyti Tailande.

Vaisiai, kurių turėtumėte paragauti Tailande

Tailandas visame pasaulyje gerai žinomas ne tik dėl savo puikios ir didele įvairove pasižyminčios virtuvės, bet ir itin plataus vietinių egzotinių vaisių pasirinkimo. Keliaujant Tailande, mėgautis įvairiausiais tajų vaisiais galite ištisus metus. Nors ir labai dažnai juos čia sutiksite, bananus, apelsinus ir braškes palikite namams, o Tailande rinkitės ką nors mažiau įprasto. Specialiai Jums sudarėme pačių populiariausių vietinių vaisių, kuriuos turėtumėte išbandyti kelionės Tailande metu, sąrašą.

Be lankymosi įvairiose įdomiose Tailando vietose, nepamirškite paragauti šių vaisių, kai tik tam pasitaikys proga - tikrai nenusivilsite!

Mangas arba Ma-Muang (th:มะม่วง)

Tailande yra daug mangų rūšių. Oranžiniai mangai yra labai sultingi ir saldūs. Geltonieji mangai taip pat saldūs, tačiau jų tekstūra yra gerokai sausesnė. Kai kurie žmonės mėgsta valgyti neišnokusius žalius mangus, kurie yra itin rūgštūs. Vienaip ar kitaip, mangai yra tikrai gero skonio ir išskirtinio kvapo vaisius. Tikrai turite išbandyti! Mangų lengvai galite įsigyti bet kuriame turguje arba nuo gatvės prekystalio visame Tailande. Šis vaisius Tailande yra palyginti pigus – kaina prasideda nuo 35-40 THB už kilogramą.

Mangas arba Ma-Muang

Cukrinis obuolys arba Noi Na (th:น้อยหน่า)

Cukrinis obuolys yra palyginti nedidelis vaisius, kurio žalia žievė yra kieta, o viduje slepiasi baltas minkštimas bei juodos sėklos. Vaisius yra saldus lyg saldusis kremas su obuoliais ar kriaušėmis, todėl kartais šis vaisius yra vadinamas kreminiu obuoliu. Cukrinį obuolį valgyti yra nesudėtinga, tiesiog perpjaukite pusiau ir valgykite. Taip gerokai paprasčiau nei bandyti jį nulupti. Tik nepamirškite išimti sėklų!

Cukrinis obuolys arba Noi Na

Durianas arba Tu-Rian (th:ทุเรียน)

Vakariečiams dėl savo skonio ir savotiško kvapo Durianas ne visada yra priimtinas vaisius. Tačiau tajams tai yra visų vaisių karalius, o jų skonis daugeliui vietinių tikrai patinka, kaip ir tai, jog suvalgius šio vaisiaus užplūsta vidinė šiluma, lyg po gero raudono vyno taurės. Išbandykite patys, kad sužinotumėte, kaip yra iš tikrųjų. Ką gali žinoti, galbūt šį vaisių tiesiog įsimylėsite. Jei nepatiks stiprus jo skonis, galite išbandyti įvairius duriano pyragėlius, frapė, saldainius ar netgi ledus. Paprastai duriano kaina yra nustatoma pagal jo svorį, kuri neturėtų siekti daugiau nei 100 THB už kilogramą.

Durianas arba Tu-Rian (th:ทุเรียน)

Mangostanas (Mangostaninė garcinija) arba Mang-Kut (th:มังคุด)

Mangostanas arba Mangostaninė garcinija yra Tailando vaisių karalienė. Vakariečiams šis vaisius yra gerokai priimtinesnis nei durianas. Vidinė vaisiaus dalis yra minkšta, balta ir sultinga. Jis kvepia itin skaniai, o skonis yra idealiai saldus. Išbandykite patys! Mangostano violetinė žievė yra kieta. Būkite atsargūs apipjaudinėdami ją, nes jei žievės sultys užtrykš ant drabužių, dėmės išliks tikrai ilgai. Mangostano kaina svyruoja apie 40-60 THB už kilogramą, priklausomai nuo sezono ir vietovės.

Mangostaninė garcinija arba Mang-Kut

Kertuotis (drakono vaisius) arba Gao Mung Gorn (th:แก้วมังกร)

Kertuotis, geriau žinomas kaip Drakono vaisius, yra iš tikrųjų išskirtinai atrodantis vaisius. Minkštimas yra baltas su mažomis juodomis sėklytėmis. Jo skonis yra labai švelnus, panašus į vidutiniškai salstelėjusio agurko. Bet dažnai jis apskritai atrodo lyg beskonis. Šį vaisių valgyti geriausia perpjaunant jį pusiau.

Kertuotis (drakono vaisius) arba Gao Mung Gorn

Tamarindas arba Ma Kam (th:มะขาม)

Tamarindas yra tikra saldumo ir rūgštumo kombinacija. Paprastai jis rūgštus, tačiau ne taip, kaip laimas ar citrina. Minkštimas yra stipraus rūgštaus skonio, kuris papildomas aiškiai jaučiamu saldumu. Jis gali būti panaudojamas gaminant gėrimus ar saldainius. Tailando virtuvėje tamarindas yra plačiai naudojamas įvairiuose patiekaluose, tokiuose kaip Pad Thai ir kiti.

Tamarindas arba Ma Kam

Ličis arba Lin-jee (th: ลิ้นจี่)

Ličis kai kurių žmonių gali būti supainiojamas su longanu, kadangi jo skonis yra panašus, tačiau šis vaisius saldesnis ir sultingesnis. Vaisiaus išorė taip pat gerokai skiriasi, kadangi jo žievė yra ryškiai rožinė. Vaisiaus minkšta žievė lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Be šviežių vaisių taip pat galite išbandyti ličio gėrimus, konservuotą ličį ir ličio saldainius.

Ličis arba Lin-jee

Longanas or Lam-Yai (th: ลำไย)

Longanas yra šiaurinėje Tailando dalyje populiarus vaisius. Jo žievė yra ruda. Tuo tarpu viduje baltas saldus minkštimas ir didelis rudas kauliukas, kaip ir ličyje. Minkštimas yra sultingas, o jo skonis labiausiai primena ličį arba vynuoges.

Longanas or Lam-Yai

Gvajava arba Fa-Rang (th:ฝรั่ง)

Gvajava yra vienas iš dažniausiai Tailando gatvėse sutinkamų vaisių. Panašaus kaip obuolys dydžio vaisius, kurio žievė šviesiai žalia, o minkštimas baltas su tūkstančiais mažų sėklyčių viduje. Šis vaisius saldus, o gerai išnokusios gvajavos tekstūra yra šiek tiek kreminė. Vaisių prekystaliai gatvėje paprastai šiuos vaisius parduoda jau paruoštus valgymui. Jų taip pat galite įsigyti turguje.

Gvajava arba Fa-Rang

Kokosas arba Ma-Prao (th:มะพร้าว)

Kokosas yra vienas iš pačių populiariausių vaisių šalyje. Jis ne tik plačiai naudojamas Tailando virtuvėje, tačiau kartu yra itin tinkama priemonė atsigaivinimui karštame ir drėgname Tailando klimate. Šviežias kokoso pienas yra puikus - lengvai salstelėjęs ir šiek tiek kreminis. Išbandykite jauną kokosą, jis bus saldesnis.

Kokosas arba Ma-Prao

Rambutanas arba Ngor (th: เงาะ)

Rambutano vaisių yra labai paprasta pastebėti. Tai raudonas egzotinis vaisius, kurio paviršius padengtas žaliais plaukuotais spygliais. Rambutaną nulupus, pasiekiamas jo skaniai saldus ir lipnus minkštimas su kietu kauliuku viduryje. Rambutane yra didelis kiekis ląstelienos. Rambutanai yra pigūs ir parduodami pagal svorį. Paprastai kilogramas kainuoja apie 30-40 THB.

Rambutanas arba Ngor

Rožinis obuolys (Surinaminio gvazdikmedžio vaisius) arba Chom-poo (th:ชมพู่)

Rožinis obuolys, kartais vadinamas vaškiniu obuoliu arba rožine kriauše, yra vienas iš vaisių, kurio tikrai pasiilgsite išvykę iš Tailando. Rožinio obuolio skonis ir tekstūra gali labai maloniai nustebinti. Vaisiaus tekstūra yra švelni, korėta ir sultinga. Galite jį valgyti visą, lupti šio vaisiaus nėra būtina.

Surinaminis gvazdikmedis (rožinis obuolys) arba Chom-poo

Papaja arba Ma-La-Gor (th:มะละกอ)

Papaja yra dar vienas plačiai žinomas vaisius. Jame gausu vitaminų A ir C bei kalcio. Yra du papajų tipai – saldesnis vaisius su geltonu vidumi ir žalioji papaja, kuri yra labai populiarus Tajų papajos salotų Som Tam ingredientas. Papajų nesunkiai rasite įvairiuose turguose, kadangi jos yra auginamos praktiškai visame Tailande.

Papaja arba Ma-La-Gor

Ananasas arba Sap-Pa-Rot (th:สับปะรด)

Ananasas yra dar vienas populiarus vietinis Tailando vaisius. Ananasas yra ypatingai puikus užkandis Tailande, kadangi yra labai pigus ir galimas rasti visoje šalyje. Pardavėjas įgudusia ranka gražiai jį išpjaustys pašalindamas žievę ir galbūt papildomai pasiūlys čili arba cukraus, labiau išskirtiniam skoniui. Taip pasimėgavimas ananasu nebus toks įprastas, kaip namuose.

Ananasas arba Sap-Pa-Rot

Kininis svaidenis arba Fak-Khao (th:ฟักข้าว)

Kininis svaidenis yra dar vienas vaisius, kurio turėtumėte paragauti keliaudami Tailande, nors jis ir nėra toks populiarus. Iš tikrųjų, gali būti pakankamai sudėtinga rasti jo įsigyti gatvėje. Šiame vaisiuje yra gausu antioksidantų, betakarotino ir likopeno. Jis pasaulyje žinomas kaip geriausias vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų šaltinis.

Kininis svaidenis arba Fak-Khao

Granatas arba Tab Tim (th:ทับทิม)

Granatas yra nuostabus vietinis vaisius, pilnas mažų sėklyčių. Jo skonis gaivus ir saldžiarūgštis. Granatus galima valgyti paprastai arba spausti iš jų sultis. Paragaukite šviežių granatų sulčių, kurių nesunkiai rasite beveik ant kiekvienos Tailando gatvės kampo.

Granatas arba Tab Tim

Santolas (indinio sandormedžio vaisius) arba Kra-Thon (th:กระท้อน)

Santolas yra egzotiškas tropinis vaisius. Jis apvalus ir savo dydžiu primena didelį obuolį. Minkštimas yra saldaus arba rūgštaus skonio baltas sultingas audinys su rudomis sėklomis. Tačiau šį vaisių gali būti ganėtinai sudėtinga valgyti, kadangi atskirti minkštimą nuo sėklų liežuviu ir dantimis yra ganėtinai sudėtingas triukas.

Santolas (indinio sandormedžio vaisius) arba Kra-Thon

Naminė lansija arba Langsat (th:ลางสาด)

Naminė lansija yra populiarus vaisius tarp tajų. Dažniausiai jis valgomas šviežias. Jei vaisius šviežias ir išnokęs,  jo skonis yra saldus ir šiek tiek kartokas. Minkštimas yra tvirtai sulipęs su sėkla. Šį vaisių nesudėtinga rasti, ypatingai vaisių prekystaliuose Tailando kaimiškų vietovių gatvėse nuo liepos iki spalio mėnesio.

Naminė lansija arba Langsat

Pomelo (didysis greipfrutas) arba Som-O (th:ส้มโอ)

Nors pastaruoju metu pakankamai dažnai sutinkamas ir mūsų šalyje, Tailande pomelo yra populiarus vietinis vaisius. Pomelo yra vienas skaniausių tropinių vaisių. Vaisiaus minkštimas yra sultingas, saldus ir rūgštus. Nepamirškite vaisių pardavėjo paprašyti vaisių atverti, kadangi padaryti tai patiems kur nors gatvėje gali būti ganėtinai sudėtinga dėl storos vaisiaus žievės.

Pomelo (didysis greipfrutas) arba Som-O

Gandarija arba Ma-Parng (th:มะปราง)

Gandarijos vaisiaus forma yra panaši į mažo mango, tačiau skonis ir kvapas yra visiškai skirtingas. Žievės spalva yra lygi ir švelniai oranžinė. Gandarijos yra pigios Tailande ir nesunkiai jų galima rasti sezono metu. Šio vaisiaus ieškokite vaisių prekystaliuose gatvėse arba šviežių produktų turguose.

Marian Plum or Ma-Parng

Kiek iš šių vaisių jau esate ragavę?

Kur geriausia pirkti Tailando vaisius?

Tailando vaisių nesudėtingai rasite prekybos centruose ir gatvėje, tačiau geriausios vietos įsigyti šiuos egzotinius vaisius yra Plaukiojantys Turgūs ir Šviežių produktų turgūs.