Durianas – Tailando vaisių karalius, smirdantis vaisius

DurianasTailando vaisius, tajų kalba vadinamas Tu-Rian. Tai didžiulis vaisius, pasižymintis specifiniu kvapu, todėl tikrai pastebėsite ir užuosite durianus pardavinėjamus ne tik Bankoko gatvėse ar turguose, bet ir praktiškai visur Tailande.

Durianas

Duriano skonis

Vakariečiams dėl savo skonio ir savotiško kvapo durianas ne visada yra priimtinas vaisius, todėl ir lietuviškam skoniui dažnai jo skonis gali būti pernelyg specifinis. Tačiau tajams durianas - tai visų vaisių karalius. Duriano skonis daugeliui Tailando gyventojų tikrai patinka, kaip ir tai, jog suvalgius šio vaisiaus užplūsta vidinė šiluma, lyg po gero raudono vyno taurės. Beje, duriano vartoti kartu su alkoholiu nerekomenduojama.

Išbandykite patys, kad sužinotumėte, koks durianas yra iš tikrųjų. Ką gali žinoti, galbūt šį vaisių tiesiog įsimylėsite. Jei nepatiks pernelyg stiprus jo skonis, galite išbandyti įvairius duriano pyragėlius, frapė, saldainius ar netgi ledus su durianu.

Durianas

Kaip valgyti durianą

Valgomas yra tik duriano minkštimas. Paprastai Tailande durianą pardavėjai išpjausto jau parduodami, tad dėl to sukti galvos nereikia.

Durianas

Duriano kaina

Paprastai duriano kaina yra nustatoma pagal jo svorį, kuri neturėtų siekti daugiau nei 100 THB už kilogramą. Tačiau dažniausiai parduodami jau išpjaustytas duriano minkštimas, kuris paprastai išpjaustomas tiesiog pardavimo vietoje. Pakuotė duriano minkštimo, priklausomai nuo jos dydžio, paprastai kainuoja nuo 100 iki 200 THB vietiniuose turguose ir apytiksliai du kartus brangiau labiau turistinėse vietose.

Durianas

Vaisių karalius juk negali būti pigus!

Ribojimai

Durianas yra tikrai stipriai smirdantis vaisius, todėl jų negalima įsinešti į lėktuvą, metro ar kitas uždaras viešąsias erdves. Nenustebkite prie įėjimo į pastatą pamatę lipduką, draudžiantį čia įsinešti durianą. Durianas – pakankamai pavojingas ginklas!

Travel Offer 2020