Tailando Valiuta - Tailando Batas

Tailando valiuta - Tailando batas (angliškai: baht; tajų kalba: บาท, ženklas: ฿; kodas: THB).

Populiariausias mokėjimo metodas

Visiems atsiskaitymams grynaisiais pinigais Tailande turėtumėte naudoti vietinę Tailando valiutą - Tailando batus, kadangi kitos valiutos atiskaitymui už prekes ir paslaugas paprastai nėra priimamos. Valiutos keityklas rasite visuose tarptautiniuose oro uostuose ir daugumoje turistinių vietų, tad tikrai nebus sudėtinga gauti grynųjų  jei pakankamai jų atsivešite savo valiuta.

Tailando valiuta

Nors kredito kortelės priimamos vis didesnėje dalyje vietų, daugumai kasdienių pirkinių, turint reikalų su smulkiuoju verslu Tailando gatvėse, teks mokėti grynaisiais pinigais, tad būkite tam pasiruošę.

Grynųjų pinigų išėmimas iš bankomatų

Užsienyje išduotas korteles aptarnaujantys bankomatai randami visame Tailande, tačiau kiekvienam grynųjų pinigų išėmimui jie taiko papildomą 220 THB (~5,6 EUR) mokestį, neskaitant jūsų kortelę išdavusio banko taikomų mokesčių už išgryninimą užsienyje. Taigi grynųjų Tailando pinigų gavimas iš bankomato yra ganėtinai brangus malonumas.

Grynųjų išėmimas iš bankomatų

Valiutos keitimas

Atsivežti grynųjų ir juos išsikeisti į Tailando pinigus vietoje Tailande paprastai yra pigiausias variantas, kadangi čia veikia valiutos keityklos, kurios siūlo tikrai gerą valiutos keitimo kursą. Bankoke turėtumėte dairytis vienos iš Super Rich valiutos keityklų. Daugiau apie šias valiutos keityklas skaitykite čia: Super Rich Thailand – Geriausios valiutos keityklos Bankoke.

Jei atvyksite į Bankoko Suvarnabhumi oro uostą, ten taip pat galite išsikeisti valiutą geru kursu - sužinokite, kaip rasti geriausią valiutos kursą Bankoko Suvarnabhumi oro uoste.

Geriausias valiutos kursas Bankoko Suvarnabhumi oro uoste

Daugiau informacijos apie geriausią valiutos keitimo kursą Bankoko Suvarnabhumi oro uoste siūlančias keityklas bei jose šiuo metu siūlomą valiutos keitimo kursą galite rasti čia: Super Rich Suvarnabhumi Oro Uoste – Geriausias Valiutos Keitimo Kursas.

Tailando bato kursas

Dabartinis orientacinis Tailando bato keitimo kursas svarbiausių valiutų atžvilgiu:

Kaip atrodo Tailando pinigai?

Tailando batų banknotai

Tailando batų banknotai yra tokių nominalų: 

  • Žalias banknotas = 20 batų, 
  • Mėlynas banknotas = 50 batų, 
  • Raudonas banknotas = 100 batų,
  • Violetinis banknotas = 500 batų,
  • Pilkšvas banknotas = 1,000 batų (stambiausio nominalo Tailando pinigas).

Kartais gali būti sudėtinga gauti grąžą iš stambiausių kupiūrų (500 ir 1000 batų), jei tiesiog norite įsigyti kokį užkandį už 10 batų iš gatvėje prekiaujančios močiutės. Stambiausius banknotus geriausia naudoti atsiskaitant prekybos centruose arba kitose didesnėse parduotuvėse ar restoranuose, neplanuotiems smulkiems įsigijimams gatvėje pasiliekant smulkesnius banknotus. Tailando gatvėse neabejotinai rasite ką įsigyti, tad smulkaus nominalo Tailando valiutos banknotai tikrai pravers!

Tailando batų banknotai 

Tailando batų monetos

Tailando monetos yra šių nominalų:

  • 1 batas,
  • 2 batai,
  • 5 batai,
  • 10 batų,
  • 25 ir 50 satangų (1 satangas = 1/100 bato).

Tailando monetos

Tiek 25, tiek ir 50 satangų monetos yra retai naudojamas Tailando pinigas, nes visos kainos dažniausiai yra suapvalintos 1 bato tikslumu, išskyrus kainas kai kuriuose prekybos centruose. Nenustebkite, jei satangus iš jūsų kur nors tiesiog atsisakys priimti.

Ne tik satangai, bet ir 2 batų monetos negali būti naudojamos įsigyjant viešojo transporto bilietus iš bilietų pardavimo automatų (BTS SkyTrain, MRT Metro, Airport Rail Link) ir kituose monetas priimančiuose automatuose, tad naudokite juos atsiskaitydami su žmonėmis, o ne automatais.

Svarbu!

Kiekvienas Tailando pinigas (visi Tailando batų banknotai ir monetos) yra su Jo Didenybės Karaliaus atvaizdu, todėl su jais turėtų būti elgiamasi pagarbiai. Didelė pagarba karaliui yra vienas iš 10 dalykų apie Tailando kultūrą, kuriuos verta žinoti prieš ten vykstant.