Atostogos Tailande – Kelionės į Tailandą

Atostogos Tailande vis dar skamba egzotiškai, tačiau sparčiai populiarėja kaip atostogų kryptis ir tarp lietuvių, kurie vis dažniau renkasi keliones į Tailandą su agentūromis arba pasiryžta keliauti į Tailandą savarankiškai. Tailandas yra šalis, kurioje atostogauti savarankiškai labai paprasta, nes čia puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, o žmonės draugiški.

Atostogos Tailande

Atostogos Tailande su agentūra paprastai yra gerokai brangesnė kelionės alternatyva, sukurianti tik minimalią pridėtinę vertę. Jei agentūros siūlomas atostogų Tailande paketas apima tik skrydį į Tailandą, viešbučio užsakymą ir pervežimą į jūsų atostogų vietą, už tai tikrai neverta permokėti, nes užsisakyti visa tai nesunkiai galite ir patys, net neišeidami iš namų.

Svarbiausi klausimai, kurie kyla planuojant atostogas Tailande:

  • Kada keliauti į Tailandą?
  • Kiek laiko skirti atostogoms?
  • Kur ieškoti skrydžių į Tailandą?
  • Kokių dokumentų reikia keliaujant?
  • Ar skiepytis vykstant į Tailandą?
  • Kokius Tailando kurortus ir salas pasirinkti?
  • Kur užsisakyti viešbučius?
  • Kaip nuvykti į pasirinktą kurortą ar salą?
  • Kokią valiutą vežtis ir kur keistis pinigus?

Pasistengsime trumpai atsakyti į visus šiuos klausimus.

Kada  keliauti į Tailandą?

Tailando klimatas tropinis, todėl šiluma čia galima mėgautis ištisus metus. Jei nebijote sušlapti, atostogas Tailande galite rinktis bet kurį mėnesį, nes net ir drėgnojo sezono metu lietūs čia paprastai netrunka ilgai ir yra puiki atgaiva nuo tvyrančio karščio.

Palankiausias oras atostogoms Tailande yra laikotarpis nuo lapkričio iki vasario, kuomet šalyje yra sąlyginai vėsiau, o lietaus tikimybė beveik visame Tailande yra labai nedidelė. Būtent nuo gruodžio iki vasario atostogas Tailande renkasi didžiausia dalis turistų, todėl tiek skrydžių, tiek viešbučių kainos paprastai yra aukštesnės, ypač šventiniu laikotarpiu nuo Kalėdų iki Naujųjų metų. Jei galite sau leisti atostogas žiemą ir esate nusiteikę mokėti kiek brangiau, atostogos Tailande lietuviškos žiemos laikotarpiu yra pats geriausias pasirinkimas, nes lietaus tikimybė yra mažiausia, o ir karštis ne taip vargina.

Nors kovas Tailande žymi karščiausios metų dalies pradžią, bet kovas, kaip ir lapkritis, yra puikus laikas kelionei į Tailandą, kadangi tuo metu šalyje sumažėja turistų, dėl ko nukrenta viešbučių kainos, o tikimybė rasti skrydį iš Europos už palankią kainą itin išauga.

Balandis - pats karščiausias, kuomet kai kuriuose šalies regionuose temperatūra gali pasiekti ir +40oC, tad balandį, kaip ir gegužę, rinkitės tik tokiu atveju, jei tropinis karštis jūsų negąsdina.

Reiktų nepamiršti ir to, jog Tailandas yra didelė šalis, todėl orai atskiruose šalies regionuose gali gan ženkliai skirtis. Planuodami atostogas Tailande ne sezono metu tiesiog būkite lankstesni, tada nusivylę orais viename kurorte nesunkiai galėsite persikelti į kitą ir jūsų atostogos bus išgelbėtos!

Plačiau apie orus įvairiose Tailando vietovėse metų bėgyje skaitykite čia: Orai Tailande.

Kiek laiko skirti atostogoms?

Sprendžiant, kiek laiko skirti atostogoms Tailande, reiktų nepamiršti to, jog vien skrydžiui į Tailandą ir atgal sugaišite praktiškai po dieną, todėl vykdami tik savaitei realių atostogų turėtumėte tik 5 dienas.

Geriausia planuoti ne mažiau nei dviejų savaičių trukmės atostogas Tailande ir jų metu bent kartą pakeisti kurortą/salą, kurioje apsistojate. Pernelyg daug skirtingų vietų į poros savaičių atostogas taip pat nerekomenduotina talpinti, nes tokiu atveju pernelyg daug laiko sugaišite kelionėms.

Trijų savaičių trukmės atostogos Tailande būtų pakankamas laikas ne tik susipažinti su šalies sostine Bankoku, pakankamai laiko skirti poilsiui kurortuose ir salose, bet ir aplankyti Šiaurės Tailandą. Daugelis turistų lieka sužavėti šiuo šalies regionu ir jame lėtai tekančiu gyvenimu, kuriame gerokai daugiau autentiškumo, nei turistų apgultose salose.

Ilgesnių atostogų metu galima ne tik paatostogauti Tailande, bet ir aplankyti kitas regiono šalis. Ankoro šventyklos Kambodžoje yra pati populiariausia kryptis kelionėms iš Tailando, tačiau ir kitos kaimyninės šalys tikrai vertos dėmesio. Mianmaras ir Laosas yra gerokai mažiau turistų dėmesio sulaukiančios šalys, nors jose gausu unikalių istorinių paminklų, o gamtos grožis bei gyventojų draugiškumas nustelbia viską. Besižavintys modernia didmiesčių architektūra turėtų nepraleisti progos ir aplankyti vos už poros valandų skrydžio esantį Singapūrą ar pamatyti garsiuosius bokštus-dvynius Petronas Towers Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre.

Kur ieškoti skrydžių į Tailandą?

Internete gausu skrydžių paieškos svetainių, o populiariausios iš jų, kurias ir mes visada naudojame ieškodami skrydžių į Tailandą, yra Skyscanner ir Momondo. Šios sistemos tik suranda skrydžių bilietus ir nukreipia pas bilietais prekiaujančius tarpininkus arba tiesiai į avialinijų puslapį. Viena iš geresnių internetinių agentūrų skrydžių paieškoms ir užsakymui - Kiwi.com.

Jei tarpininkų siūloma skrydžio bilietų kaina tik nežymiai skiriasi nuo pačių avialinijų siūlomos kainos, visada geriau užsisakyti bilietą tiesiogiai iš avialinijų – taip sutaupysite daug nervų, nes su tarpininkais paprastai kyla problemų, jei kažkas keičiasi.

Lietuviškomis skrydžių paieškos sistemomis naudotis nerekomenduojam, nes dažniausiai jos ne tik pardavinėja bilietus aukštesne kaina nei kiti tarpininkai, bet paprastai netgi taiko papildomą antkainį ir bilietus užsisakyti tiesiogiai iš avialinijų būna pigiau.

Skrydžių iš Lietuvos į Tailandą pasiūlymus galite rasti čia: Skrydžiai iš Vilniaus į Bankoką.

Kokių dokumentų reikia keliaujant?

Planuojant atostogas Tailande, reikalingas Lietuvos Respublikos pasas, tad jei turite tik asmens tapatybės kortelę, pasą teks pasidaryti. Pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius nuo atvykimo į Tailandą dienos.

Nuo 2019 m. balandžio 14 d. Lietuvos piliečiams įsigalioja  bevizis režimas, leidžiantis lankytis Tailande be vizos iki 30 dienų. Vykstant ilgesniam laikotarpiui,  reikalinga Tailando Viza. Jei gyvenate Lietuvoje, turistinę vizą galite pasidaryti Tailando konsulate Vilniuje. Užsienyje gyvenantys lietuviai Tailando vizą gali gauti bet kurioje Tailando ambasadoje ar konsulate, tad išsirinkite artimiausią ir keliaukite ten.

Tokiu atveju, jei jūsų atostogos Tailande truks iki 30 dienų, pakaks paso, pakankamai pinigų pragyvenimui ir atgalinio skrydžio bilieto (teoriškai gali paprašyti jį parodyti, nors tai retai nutinka).

Ar skiepytis vykstant į Tailandą?

Jei neplanuojate lįsti giliai į Tailando džiungles (jei skaitote šį straipsnį, tai taip tikrai nebus), jokių papildomų grėsmių Tailande nėra – galimybės užsikrėsti kokiu nors hepatitu ar pan. ten tokios pačios, kaip ir Lietuvoje. Jei Lietuvoje išsiverčiate be skiepų, taip pat puikiai išsiversite be jų ir Tailande.

Žinoma, kiekvieno žmogaus sveikata yra jo asmeninis reikalas ir prieš keliaujant atostogauti į Tailandą galite pasitarti su savo gydytoju, tačiau būtinybės skiepams vykstant į šią šalį nėra.

Kokius Tailando kurortus ir salas pasirinkti?

Kurortų ir salų įvairovė yra vienas iš dalykų, dėl ko Tailandas yra nuostabi vieta atostogoms. Kuriuos iš jų pasirinkti planuojant savo atostogas Tailande, turite spręsti patys, nes kas patinka vieniems, nebūtinai patiks kitiems.

Pataja turbūt yra tas Tailando kurortas, apie kurį nuomonės labiausiai išsiskiria. Tie, kurie vyksta ten tikėdamiesi rasti idiliškus paplūdimius ir mėgautis krištolo skaidrumo jūra, lieka nusivylę,  o vieniši vakarėlių liūtai Patajoje atranda rojų.

Kitas labai populiarus pasirinkimas tarp Tailande atostogas besirenkančių turistų – Puketas. Puketo sala su puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra pritraukia milijonus svečių, tad ramybės čia taip pat reikia gerokai paieškoti, nors saloje yra ir nuošalesnių paplūdimių. Be to, kainos Pukete aukštesnės nei kitur Tailande.

Krabio provincijoje gausu vaizdingų paplūdimių, tarp kurių ypatingai išsiskiria Railay. Nors Krabis ir kiek mažiau turistinis, nei Puketas, idilišką ramybę rasti čia taip pat nėra paprasta, tačiau ši vieta puikiai tinka norintiems atostogų Tailande metu iš arti pamatyti įstabiąsias Andamanų jūros salas.

Rytinė Pietų Tailando pakrantė puikiai tinka atostogoms ne sezono metu, kadangi čia paprastai tuo laikotarpiu sulaukiama mažiau lietaus. Daugiausia turistų sulaukia Ko Samujis, kuriame sukurta visa turizmui reikalinga infrastruktūra. Ieškant daugiau ramybės, reiktų leistis į kiek šiauriau esančią Ko Pangano salą, kurioje be vaidingų pustuščių balto smėlio paplūdimių rasite ir visame pasaulyje garsų paplūdimio vakarėlį „Full Moon Party“.

Tailando rytinėje dalyje prie sienos su Kambodža įsitaisiusi Ko Čango sala jau ne tokia rami, kokia buvo anksčiau, bet ją aplankančių turistų skaičiumi vis dar gerokai atsilieka nuo pagrindinių turistų traukos centrų Tailando pietuose. Ko Čangas su netoliese esančiomis Ko Mak ir Ko Kut salomis puikiai tiks, jei jūsų svajonių atostogos Tailande neįsivaizduojamos be ramaus poilsio paplūdimyje.

Dar daugiau idėjų dėl kurortų ir salų, kuriose galėtumėte įgyvendinti savąjį planą „Atostogos Tailande“, galite rasti čia: Kurortai ir salos Tailande.

Kur užsisakyti viešbučius?

Tam, jog užsisakyti viešbutį Tailande, jums tikrai neprireiks agentūros pagalbos – daugybę viešbučių rasite svetainėje Booking.com ir tereiks išsirinkti geriausiai jūsų poreikius tenkinantį pasiūlymą.

Tailande bei visoje Pietryčių Azijoje itin populiari ir kita viešbučių užsakymo svetainė – Agoda.com, kurioje viešbučių Tailande pasiūla paprastai yra netgi didesnė nei Booking.com. Tikrai verta palyginti viešbučių kainas abiejose svetainėse, kadangi Agoda.com neretai siūlo įvairių nuolaidų bei dovanų, taip pateikdama geresnį pasiūlymą už tą patį viešbutį.

Svarbus skirtumas tarp šių svetainių yra tas, jog Agoda.com daugumą viešbučių leidžia apmokėti iš karto, tad nereikia atsiskaitinėti vietoje grynais ar kortele. Kai kam tai galbūt minusas, tačiau, jei neturite daug grynųjų, o viešbutyje atsisako priimti kortelę (ne visos apgyvendinimo įstaigos Tailande priima korteles), toks atsiskaitymo būdas yra labai patogus. Booking.com pastaruoju metu kai kuriems viešbučiams ir pradėjo siūlyti tokią atsiskaitymo galimybę.

Patarimus, kur patogiausia apsistoti Tailando miestuose ir salose, rasite čia: Viešbučiai Tailande.

Kaip nuvykti į pasirinktą kurortą ar salą?

Transporto opcijų pasirinkimas Tailande tikrai platus, tad keliauti po šalį yra labai nesudėtinga. Tailande veikia net kelios žemų kainų avialinijos, tad pigių skrydžių tarp pagrindinių šalies miestų apstu. Kelionės po Tailandą autobusu ar traukiniu taip pat nebrangios, tik trunka gerokai ilgiau, nes šalis didelė.

Autobusų, traukinių ir keltų maršrutus rasti bei bilietus įsigyti galite Bookaway internetinėje svetainėje. Vietinius ir regioninius skrydžius bei kitas transporto opcijas patogiai vienoje vietoje galite rasti ir 12Go.asia internetinėje svetainėje.

Kokią valiutą vežtis ir kur keistis pinigus?

Šiuo atveju patarimas paprastas – į Tailandą vežkitės pinigus tokia valiuta, kuria uždirbate. Nors už JAV dolerius paprastai gal ir galima tikėtis gauti šiek tiek palankesnį kursą, tačiau keičiantis valiutą namuose prarasite gerokai daugiau, tad tikrai neverta. Tailande galima rasti tikrai labai gerą valiutos keitimą siūlančių keityklų, tad namuose tikrai neverta valiutos keistis į Tailando batus (atsiskaitymams šalyje naudojami tik jie, kitos valiutos nepriimamos).

Atostogų Tailande metu už kiekvieną pinigų išgryninimą iš bankomato teks mokėti papildomai po 220 THB (~5,7 EUR) prie to, kiek susimokėsite savo bankui. Dėl to atsivežti grynuosius ir juo čia išsikeisti į vietinę valiutą yra pats geriausias variantas.

Be grynųjų Tailande praktiškai nei iš vietos, tad turėkit jų pakankamai!

Liko neatsakytų klausimų?

Prireikus patarimo planuojant atostogas Tailande, susisiekite su mumis per Facebook ir mes mielai padėsime.