Šiaurės Tailandas

Šiaurės Tailandas pasižymi pribloškiančiais gamtos peizažais, sukuriamais tankių džiunglių ir nuostabaus kalnų grožio. Ši Tailando dalis tiesiog priverčia sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti. Šiaurės Tailandas taip pat yra žinomas dėl savo turtingos istorijos, kultūrų įvairovės ir senovinių šventyklų.

Čiangmajus

Čiangmajus yra to paties pavadinimo provincijos sostinė ir didžiausias Šiaurės Tailando miestas. Čiangmajus yra puiki vieta tiems, kurie trokšta atsipalaiduoti po Bankoko chaoso. Klajodami šiame nuostabiame mieste rasite puikų maistą ir tikrą tailandietišką atmosfera, kurios kartais galite pritrūkti jei lankotės turistų apgultose Bankoko gatvėse ar populiariausiose Tailando salose.

Čiang Majus 

Sukotajus

Sukotajus yra nedidelis miestas Šiaurės Tailande, apie 427 km į šiaurę nuo Bankoko ir apie 217 km į pietus nuo Čiangmajaus. Miestas yra žymus savo senovės Sukotajaus karalystės griuvėsiais.

Sukhotajus

Čiangrajus

Čiangrajus yra gerokai ramesnis Čiangmajaus kaimynas, kuriame išvengiant turistų minios galima tyrinėti šio regiono gamtą, aplankyti atokias kalnų gentis ir susipažinti su "Auksiniu trikampiu", buvusiu pasaulinės opiumo prekybos centru.

Čiang Rajus 

Orai Šiaurės Tailande

Šiaurės Tailande sezonai yra aiškiai išsiskiriantys. Nuo lapkričio iki gegužės orai dažniausiai yra sausi ir visas regionas sulaukia itin mažai lietaus. Sausasis sezonas čia išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario), kuomet naktį gali būti ganėtinai šalta, ypač didesniame aukštyje, ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kai temperatūra dažnai gali pasiekti net 40°C.

Lietaus sezonas Šiaurės Tailande tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Regione vyrauja pietvakarių musonas, kurio metu kritulių kiekis yra didžiausias. Lietus paprastai pasireiškia trumpomis liūtimis, trunkančiomis valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsismarkaujant, lietus tampa dažnesnis ir stipresnis, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tradiciškai pasiekdamas aukščiausią lygį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Čiangmajuje, Čiangrajuje, Sukotajuje ir kitose Šiaurės Tailando vietovėse, susipažinkite su kasmėnesiniais Šiaurės Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★

Apsilankę Šiaurės Tailande planuojate tęsti kelionę į pietus? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.