Kančanaburis

Kančanaburio provincijos sostinė Kančanaburis yra miestas Centriniame Tailande, įsikūręs Kwai Noi ir Kwai Yai upių santakoje. Kančanaburis ne tik pats yra įdomus miestas apsilankyti, bet ir gali būti naudojamas kaip patogi bazė tyrinėjant apylinkėse esančius įspūdingus kultūrinius, istorinius ir gamtos objektus.

Kančanaburis

Kančanaburis buvo įkurtas karaliaus Rama I kaip priešakinė gynybos nuo birmiečių linija, kadangi provincija ribojasi su Mianmaru. Tačiau Antrojo pasaulinio karo istorija yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šis miestas dabar yra žinomas. Kančanaburyje rasite daug paminklų, skirtų Antrajam pasauliniam karui ir liūdnai pagarsėjusiam „Mirties geležinkeliui“ atminti. Kančanaburis yra garsus kaip miestas, kuriame yra žymusis Tiltas per Kwai upę.

Kančanaburis yra puiki atostogų vieta gamtos mėgėjams. Pats miestas yra vieta, kur galima atsipalaiduoti ant Kwai upės krantų įrengtuose plūduriuojančiuose nameliuose arba paupio restoranuose. Kančanaburio apylinkėse yra daugybę gamtos stebuklų – čia galite aplankyti keletą įspūdingų krioklių, kalnus, urvus, miškus ir tris vienus iš didžiausių Tailando rezervuarų.

Lankytinos vietos Kančanaburyje

Kančanaburyje ir jo apylinkėse rasite garsųjį tiltą per Kwai upę, Mirties geležinkelį, 3 karo muziejus, 2 karo kapines, nacionalinį muziejų, istorinį parką, nacionalinius parkus su įspūdingais kriokliais, kalnus, urvus, karštąsias versmes bei keletą išvaizdžių tajų ir kinų šventyklų.

Tiltas per Kwai upę

Daugumai lankytojų pagrindinis susidomėjimo objektas Kančanaburyje yra tiltas per upę Kwai. Šis tiltas žymi II pasaulinio karo metais tiesto mirties geležinkelio į Birmą (dabartinis Mianmaras) pradžią. Tiltas buvo pastatytas britų, olandų ir amerikiečių karo belaisvių per II pasaulinį karą. Tiltas vis dar yra naudojamas, todėl kasdien galite kirsti šį tiltą vykdami istoriniu maršrutu iš Kančanaburio į Nam Tok geležinkelio stotį.

Tiltas per Kwai upę

Mirties geležinkelis

Liūdnai pagarsėjęs mirties geležinkelis į Birmą per II pasaulinį karą buvo pastatytas japonų išnaudojamų karo belaisvių. Šis 415 km ilgio geležinkelis turėjo būti skirtas žmonėms ir kitiems ištekliams perkelti į kaimyninę Birmą, kurioje Japonijos imperijos kariuomenė kovojo su britais. Mirties geležinkelis taip buvo pavadintas dėl žmonių, kurie mirė jo tiesimo metu. Maždaug 16 000 karo belaisvių (dauguma jų buvo australai, olandai ir britai) ir 90 000 azijiečių darbininkų (dauguma jų buvo vergai) mirė geležinkelio tiesimo metu.

Traukinys Kančanaburyje

Kančanaburio karo kapinės (Don Rak)

Kančanaburio karo kapinės taip pat yra žinomos kaip Don Rak karo kapinės. Šios kapinės įsikūrusios Sangchuto gatvėje, priešais Kančanaburio traukinių stotį. 

Kančanaburio karo kapinės

Kančanaburio karo kapinėse ilsisi beveik 7000 britų, olandų ir australų karo belaisvių, kurie prarado gyvybes tiesdami Mirties geležinkelį, palaikai. 

Kančanaburio karo kapinės

Kitos lankytinos istorinės vietos Kančanaburyje ir jo apylinkėse

Hellfire Pass ir Memorialinis muziejus – tai 500 m ilgio uola, kurią karo belaisviai iškasė rankomis tam, jog per šią uolą būtų galima nutiesti Mirties geležinkelį, ir greta esantis Memorialinis muziejus, kuriame pagerbiami 700 vykdant šiuos darbus mirusių vyrų.

JEATH karo muziejus – muziejus suprojektuotas kaip tiksli karo belaisvių stovyklos kopija.

Chonk Kai karo kapinės – kapinės, kuriose yra 1740 karo belaisvių kapų.

Karo muziejus prie tilto (War Museum at the Bridge) – muziejus eksponuojantis II pasaulinio karo įrankių, fotografijų ir uniformų kolekciją, eksponatus susijusius su senoviniais mūšiais tarp Tailando ir Birmos (Mianmaro), Tailando politine istorija, o taip pat senovės khmerų stiliaus medžio drožinius.

Thai-Burmese Railway Centre - interaktyvus muziejus skirtas Tailando-Birmos geležinkelio istorijai. 

Eravano Nacionalinis Parkas

Įsikūręs netoliese Kančanaburio, Eravano nacionalinis parkas yra didelis saugomas gamtos rezervatas, geriausiai žinomas dėl savo įspūdingojo septynių pakopų Eravano krioklio, kuris laikomas vienu iš gražiausių krioklių Tailande. Vaizdingu 2 kilometrų taku per mišką galima pakilti per visus septynis lygius iki krioklio viršaus, pakeliui vis sustojant atsigaivinti krioklio baseinuose.

Eravano nacionalinis parkas

Kur apsistoti Kančanaburyje

Geriausios vietos apsistoti Kančanaburyje įsikūrę prie garsiosios Kwai upės. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Kančanaburyje rasite čia: Kančanaburio viešbučiai Booking.com arba Kančanaburio viešbučiai Agoda.com.

Kančanaburio viešbučiai

Kaip nuvykti į Kančanaburį?

Kančanaburis yra Centriniame Tailande, netoli nuo Bankoko, todėl iš ten jį nesudėtingai galima pasiekti autobusu ar traukiniu.

Autobusai į Kančanaburį

Autobusai į Kančanaburį kas 15 minučių išvyksta iš Bankoko pietinio autobusų terminalo (Sai Tai Mai), o kelionė užtrunka apie 2-3 valandas, priklausomai nuo autobuso klasės ir eismo sąlygų. Autobusai šia kryptimi kursuoja ir iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties (Mo Chit), tačiau iš čia jie išvyksta gerokai rečiau.

Iš šių abiejų autobusų stočių, kaip ir iš turistinių vietų, tokių kaip "Khao San Road", į Kančanaburį vyksta mikroautobusai. Daugiau variantų kelionei iš Bankoko į Kančanaburį rasite pasinaudoję šia paieškos forma.

Kančanaburis lengvai pasiekiamas autobusais iš kitų netoliese esančių miestų, tokių kaip Nakhon Patomas ir Sangkhlaburi. Jei esate Hua Hine, taip pat galite rasti mikroautobusą vykstantį tiesiai iš Hua Hino į Kančanaburį.

Traukiniai į Kančanaburį

Traukiniai išvyksta iš Bankoko Thonburi geležinkelio stoties ir atvyksta į Kančanaburį per apytiksliai 3 valandas. Per dieną į Kančanaburį važiuoja tik 2 traukiniai, todėl planuoti kelionę traukiniu reiktų atitinkamai.

Skrydžiai į Kančanaburį

Artimiausias oro uostas yra Bankoke

Orai Kančanaburyje

Kančanaburyje sezonai yra aiškiai išreikšti. Nuo lapkričio iki gegužės orai dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Kančanaburyje yra išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet Kančanaburyje temperatūra dienomis kartais pasiekia net 40°C.

Lietaus sezonas Kančanaburyje tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Lietus paprastai prasideda trumpomis liūtimis, trunkančiomis valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsibėgėjant, lietus tampa dažnesnis ir stipresnis, o rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tradiciškai pasiekia aukščiausią lygį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Kančanaburyje, susipažinkite su kasmėnesiniais Centrinio Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankę Kančanaburyje planuojate tęsti kelionę aukštyn į šiaurę ar žemyn į pietus? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite sekančią kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.