Centrinis Tailandas

Centrinis Tailandas yra turtingas savo istorija Tailando regionas, kuriame senovinis Ajutajos miestas, khmerų šventyklos Lopburyje ir Mirties geležinkelis Kančanaburyje atstovauja skirtingiems Tailando istorijos etapams. Ši šalies dalis taip pat yra žinoma dėl savo gamtos grožio, kalnų, miškų, upių, urvų ir krioklių, kuriame ypač išsiskiria netoliese Kančanaburio esantis Eravano Nacionalinis Parkas.

Ajutaja

Ajutaja yra senoji Siamo (senasis Tailando pavadinimas) sostinė. Miestas savo laiku buvo turtingiausias ir didžiausias šalyje, iki jį sunaikinant Birmiečiams. Ajutaja įsikūrusi saloje, apsuptoje trijų upių. Ajutajos istorinis parkas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galima rasti vis dar stovinčias šventyklas, rūmus ir kitus vis dar gerai išsilaikiusius pastatus. Jei domina istorija ir architektūra, tai yra puiki vieta praleisti dieną ar keletą.

Ajutaja

Lopburis

Lopburis yra didelę khmerų įtaką patyręs miestas, kuriame vis dar egzistuoja daugybė khmerų šventyklų griuvėsių. Šiandien miestas yra žinomas dėl didelės beždžionių populiacijos. Čia galite rasti daugybę jų, apsistojusių Prang Sam Yot khmerų šventykloje arba tiesiog leidžiančių laiką Lopburio gatvėse.

Lopburis

Kančanaburis

Kančanaburis garsėja Antrojo pasaulinio karo istorija. Čia galite rasti nemažai šio karo baisumus primenančių memorialų ir Mirties geležinkelį, o taip pat susipažinti su tuo, kaip Antrojo pasaulinio karo belaisviai ten kentėjo.

Kančanaburis

Nakhon Patomas

Nakhon Patomas yra vienas seniausių miestų Tailande, įsikūręs tik 50 km į vakarus nuo Bankoko. Nakhon Patomas yra žinomas dėl savo didžiulės stupos, vadinamos Phra Pathom Chedi, kuri yra viena iš didžiausių visame pasaulyje.

Nakhon Patomas

Orai Centriniame Tailande

Centrinėje Tailando dalyje sezonai yra aiškiai išreikšti. Nuo lapkričio iki gegužės orai dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Centriniame Tailande yra išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet Kančanaburyje ir kitose centrinėse vietovėse temperatūra dienomis kartais pasiekia net 40°C.

Lietaus sezonas centrinėje Tailando dalyje tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Lietus paprastai prasideda trumpomis liūtimis, trunkančiomis valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsibėgėjant, lietus tampa dažnesnis ir stipresnis, o rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tradiciškai pasiekia aukščiausią lygį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Kančanaburyje ir kitose centrinės Tailando dalies vietovėse, susipažinkite su kasmėnesiniais Centrinio Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankę Centriniame Tailande planuojate tęsti kelionę aukštyn į šiaurę ar žemyn į pietus? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.

Travel Offer 2020