Ko Pajamas

Ko Pajamas (Koh Phayam) yra sala Andamanų jūroje Ranongo provincijoje, apsupta vis dar labai mažai paliestos gamtos. Tai antra pagal dydį sala Ranonge (didžiausia - Ko Čangas Noi, esantis maždaug 4 km į šiaurę nuo Ko Pajamo). Salos plotas tik 35 kvadratiniai kilometrai, o ji suskirstyta į 2 kaimus - Baan Koh Phayam ir Baan Koh Chang.

Ko Pajamas

Ko Pajame yra daug puikių paplūdimių, įskaitant 2 pagrindinius paplūdimius - Aow Yai ir Aow Khao Khwai (Buivolo įlanka), esančius vakarinėje salos dalyje. Šioje saloje apskritai nėra jokių automobilių, todėl keliauti po ją galima išsinuomotu motoroleriu arba taksi motociklu. Įlankos yra ne per toli viena nuo kitos, o kelionė tarp jų trunka tik apie 5-10 minučių, judant šia tvarka: Aow Mae Mai ir prieplauka, Aow Yai, Aow Khao Khwai (Buivolo įlanka) ir Aow Kwang Peeb.

Lankytinos vietos Ko Pajame

Aow Mae Mai paplūdimys ir prieplauka

Aow Mae Mai paplūdimys įsikūręs rytinėje Ko Pajamo salos pusėje. Tai pagrindinis salos centras, kur rasite motorolerių nuomos punktus, prieplauką, restoranus, prekybos centrą, bilietų užsakymo stalą ir žvejybos laivus. Čia galite pasisamdyti taksi mopedą, kad patektumėte į kitus paplūdimius, viešbučius ar svečių namus. Paplūdimys yra maždaug 400 m ilgio, tačiau jame yra daugybė šiukšlių, todėl jis labiau tinkamas ne poilsiui besimėgaujant jūra ir saule, o saulės pasitikimui - vaizdai užburiantys. Netoli prieplaukos yra prabangiausias ir žinomiausias Ko Pajamo viešbutis - The Blue Sky Resort. Įlankos gale yra Wat Koh Phayam šventykla, kurios įšventinimo salę (Ubosot) pamatysite jūroje prie prieplaukos.

Ko Pajamas

Aow Yai paplūdimys

Aow Yai yra didžiausias paplūdimys vakarinėje pakrantėje, apie 3 km ilgio ir 300 m pločio. Paplūdimį į dvi dalis dalina nedidelis upeliūkštis. Šiaurinė paplūdimio dalis yra dviejų kilometrų, o pietinė - vieno kilometro ilgio. Jei mėgstate aktyvesnį laisvalaikio būdą, pavyzdžiui, plaukiojimą banglentėmis ar baidarėmis, tai jums čia turėtų patikti. Išilgai paplūdimio yra daug didelių medžių, todėl pavėsio čia gerokai daugiau nei šiauriau esančioje įlankoje. Atoslūgio metu paplūdimyje pamatysite gražią neįprastą smėlio liniją, kurioje baltas smėlis susimaišo su juoduoju. Vanduo čia nėra itin skaidrus. Tačiau Aow Yai paplūdimyje ne tik gražiausi saulėlydžiai visame Ko Pajame, bet ir greta jo pakankamai daug barų bei nebrangių vasarnamių.

Ko Pajamas

Aow Khao Khwai (Buivolo įlankos) paplūdimiai

Aow Khao Khwai arba Buivolo įlanka, taip vadinama todėl, kad jos forma yra panaši į buivolo ragus, nes įlanka uolų yra perskirta į 2 įlankas - šiaurinę ir pietinę. Kai jūra labiausiai nuslūgus, iš vienos įlankos pusės į kitą galima perkopti uolomis, tačiau tai gali būti pavojinga. Saugiau tarp šių dviejų paplūdimių keliauti salą apraizgiusiais motoroleriams pritaikytais keliais.

Aow Khao Khwai Šiaurinis paplūdimys

Čia tvyranti rami atmosfera daro šią vietą puikiai tinkama atsipalaidavimui ir mėgavimuisi supančia aplinka. Paplūdimio smėlis geltonas ir ne toks purus, kaip pietinėje įlankos dalyje. Tačiau šiaurinėje dalyje jūra yra gilesnė, todėl plaukioti čia galima didžiąją dalį laiko. Šiaurinėje dalyje itin gerai pastebimas baras "Hippy Bar", kurį tiesiog būtina aplankyti leidžiant laiką Ko Pajame. Tai viena geriausių vietų palydėti saulę saloje. Palei paplūdimį ir ant kalvos yra nemažai vasarnamių apsistojimui.

Ko Pajamas

Aow Khao Khwai Pietinis paplūdimys

Pietinė Aow Khao Khwai įlankos dalis yra turtinga savo gamta ir labai skiriasi nuo šiaurinės dalies. Paplūdimyje yra daugybė gyvų būtybių, tokių kaip žuvys klounai, krabai ir paukščiai. Šioje Aow Khao Khwai dalyje vanduo yra skaidriausias visame Ko Pajame, o paplūdimio smėlis baltas ir labai smulkus. Tačiau plaukioti čia galima tik tada, kai jūra pakankamai pakilus. Čia bangos nėra stiprios, nes įlanką supa uolos. Atoslūgio metu čia neįmanoma plaukti, nes jūra atsitraukia ir tiesiog išnyksta iš pusės įlankos. Tačiau atoslūgis suteikia galimybę pereiti per purviną ruožą, kad pamatyti gražų mangrovių mišką arba Mokeno kaimą, esantį pietiniame Buivolo įlankos gale. Pakrantėje yra daug apgyvendinimo vietų, restoranų ir barų. Įlankos kairėje pamatysite saulėlydį, nors saulė čia ir negrimzta į jūrą. Taip pat galima tyrinėti įdomius uolų darinius, esančius paplūdimio viduryje ir skiriančius įlanką pusiau.

Ko Pajamas

Aow Kwang Peeb paplūdimys

Aow Kwang Peeb yra nedidelė nuošali įlanka, esanti šiaurinėje Ko Pajamo dalyje. Kartais ji dar vadinama Beždžionių įlanką, nes ši zona yra kelių beždžionių genčių buveinė. Įlanką supa džiunglės. Atmosfera čia rami, tad tai yra ypatinga vieta visiems žmonėms, mėgstantiems gamtą. Vanduo šiame paplūdimyje yra skaidrus. Čia vedantis kelias nėra labai geras, kadangi norint pasiekti paplūdimį, reikia kopti ganėtinai stačiu per džiungles vedančiu taku. Pasilikti ten iki vėlyvo vakaro nėra pati geriausia idėja, tačiau vis tiek verta praleisti šiek tiek laiko Aow Kwang Peeb. Vienintelė apgyvendinimo vieta čia yra Kwang Peeb Resort.

Ko Pajamas

Kur apsistoti Ko Pajame

Apsistoti saloje yra pakankamai daug galimybių, kadangi čia yra daugiau nei 60 apgyvendinimo vietų, o viešbučių, svečių namų ir mažų bambukinių namelių kainos svyruoja nuo šimtų iki tūkstančių batų. Dauguma nakvynės vietų valdomos vietinių, kurie yra labai draugiški ir svetingi. Apgyvendinimo vietos įsikūrę greta Aow Mae-Mai, Aow Yai ir Aow Khao Khwai paplūdimių, o prie Aow Kwang Peeb galima rasti tik vieną viešbutį. Čia elektros energiją tiekia saulės kolektoriai ir generatorių sistema, todėl dauguma apgyvendinimo įstaigų elektros energiją užtikrina tik nuo 6 vakaro iki 6 ryto, priklausomai nuo jų taisyklių. Keletas viešbučių elektros energiją siūlo visą dieną.

Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Ko Pajame rasite čia: Ko Pajamo viešbučiai Booking.com arba Ko Pajamo viešbučiai Agoda.com.

Hotels in Koh Phayam

Apgyvendinimo įstaigų Ko Pajame nėra daug, tad norimą viešbutį rekomenduojama rezervuoti iš anksto. Jei planuojate Ko Pajame lankytis ne sezono metu, galima bandyti rasti kur apsistoti vietoje. 

Kaip keliauti po Ko Pajamą

Ko Pajame automobilių nėra. Keliai saloje yra betoniniai ir tik apie 2 metrų pločio, tad tinkami tik motociklui ar motoroleriui. Dauguma žmonių po salą keliauja pėsčiomis arba motociklais ar motoroleriais. Taksi mopedai laukia greta prieplaukos ir jie gali jus nuvežti į įvairias salos vietas. Kaina siekia nuo 50 iki 100 THB. Be to, motorolerio nuoma taip pat yra geras pasirinkimas, leisiantis po salą bastytis savarankiškai. Nuomos kaina svyruoja nuo 150-250 THB už dieną, priklausomai nuo motorolerio būklės ir sezono. Kuras kainuoja apie 50 THB už litrą. Kai kurios nuomos parduotuvės gali pareikalauti palikti užstatą arba asmens tapatybės kortelę / pasą. Be motorolerių nuomos, kai kuriose parduotuvėse taip pat siūlomos dviračių nuomos paslaugos, tačiau dviračių pasiūla labai maža, tad gali būti sudėtinga jų rasti.

Kaip nuvykti į Ko Pajamą

Ko Pajamas randasi 35 km nuo Ranongo (Ranongo provincijoje). Taigi, pirmiausia reikia pasiekti Ranongą ir tada plaukti laivu iki Ko Pajamo. Kelto bilietus užsisakyti galite čia:

Keltai iš Ranongo į Ko Pajamą

Kaip nuvykti į Ranongą

Lėktuvu

Nok Air vykdo 2 kasdienius skrydžius iš Bankoko Don Mueang oro uosto į Ranongą. Skrydis trunka apie 1,5 valandos. Atvykus į oro uostą paprastai laukia taksi, kurie jus nuveš į miestą arba tiesiai į prieplauką. Skrydžių pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Ranongą

Iš Bankoko taip pat galima nuskristi į Čumponą (122 km nuo Ranongo) arba Surat Tanį (apie 220 km nuo Ranongo) ir tada važiuoti autobusu arba mikroautobusu iki Ranongo, tačiau tai nėra labai praktiška.

Traukiniu

Tiesioginio traukinio iš Bankoko į Ranongą nėra. Artimiausios traukinių stotys yra Čumpone ir Surat Tanyje.

Pietinės geležinkelio linijos maršrutų tvarkaraščius rasti arba bilietus internetu įsigyti galite čia:

Traukiniai iš Bankoko į Čumponą

Traukiniai iš Bankoko į Surat Tanį

Čumponas - Ranongas

Keliaujant iš Čumpono į Ranongą galite rinktis iš autobusų ir mikroautobusų. Atstumas tarp miestų yra 122 km, o kelionė autobusu trunka apie 2.5 valandos. Autobuso bilietų kaina siekia apie 150-200 THB. Mikroautobusas yra greitesnis, tačiau kiek brangesnis variantas. Mikroautobuso bilietą galite įsigyti čia:

Mikroautobusai iš Čumpono į Ranongą

Surat Tanis – Ranongas

Autobusai (iš Tarad Kaset1) arba mikroautobusai (iš Tarad Kaset2) iš Surat Tanio miesto vyksta į Ranongą. Atstumas yra 193 km, o kelionė trunka apie 3.5 valandos. Bilietų kaina yra apie 200 THB.

Autobusu

Vykstant iš Bankoko į Ranongą galima rinktis naktinį autobusą, kurie išvyksta iš Pietinio autobusų termino (Sai Tai Mai). Kelionė iš Bankoko į Ranongą trunka apie 8-9 valandas, o autobusas atvyksta kaip tik laiku tam, jog spėti į pirmąjį rytinį keltą į Ko Pajamą. Jei važiuosit dieniniu autobusu išvykstančiu apie 9 val. ryte, atvyksite į Ranongą per vėlai, kad dar tą pačią dieną spėtumėte persikelti į Ko Pajamą.

- Valstybinės kompanijos autobusai arba Bor.Kor.Sor. kursuoja iš Bankoko į Ranongą kasdien.

- Privačios autobusų kompanijos (New Mitr Tour, Lignite Tour ir Choke Anan Tour) taip pat kursuoja šiuo maršrutu. Autobusai išvyksta iš Pietinio autobusų terminalo (Sai Tai Mai) ir sustoja Ranongo autobusų stotyje. Tačiau taip pat galite būti išleisti ir prie kompanijų ofisų Ranonge. Dauguma autobusų išvyksta apie 7, 8 ir 9 valandą vakaro. Bilietus galima įsigyti autobusų stotyje. Tačiau saugiau yra įsigyti bilietus bent dieną prieš, kadangi vietų skaičius yra ribotas. Pasitikrinti autobusų tvarkaraštį ir įsigyti bilietus internetu galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Ranongą

Mikroautobusai į Ranongą taip pat vyksta iš įvairių Pietų Tailando miestų, tokių kaip Čumponas, Puketas, Krabis ar Surat Tanis.

Kaip pasiekti Ko Pajamą

Atvykus į Ranongą reikia nusigauti į prieplauką Sapan Plaa. Prieplauka randasi apie 6 km nuo autobusų stoties. Ten nuvykti galite songtaew arba taksi mopedu. Moto taksi kaina turėtų siekti apie 80 THB, o songtaew kainuoja 15-20 THB.

Atvykus į prieplauką galite rinktis kelionę įprastu keltu arba greitaeigiu kateriu. Bilietą galite įsigyti prieplaukoje arba užsisakyti internetu čia:

Keltai iš Ranongo į Ko Pajamą

Ko Pajamas

  • Įprastas keltas – kainuoja 200 THB žmogui, o kelionė juo iki Ko Pajamo trunka apie 2 valandas. Iš Ranongo į Ko Pajamą keltai išvyksta 9.30 ir 14 valandą, o į Ranongą vyksta 8.30 ir 14 valandą.
  • Greitaeigiai kateriai – šie kursuoja tik turistinio sezono metu. Yra pakankamai daug kompanijų siūlančių keliones greitaeigiu kateriu šiuo maršrutu. Išvykimo laikas yra nuo 7 ryto iki 5.30 vakaro (apie 10 kartų per dieną). Tvarkaraštis nuolat kinta, tad tikslius laikus sužinosite vietoje. Bilietas žmogui kainuoja 350 THB, o kelionė iki Ko Pajamo trunka 45 minutes.

Grįžimas iš prieplaukos į Ranongą

Kai atvyksite į prieplauką Ranonge, jūsų ten lauks taksi pikapas. Galite važiuoti iki Ranongo autobusų stoties arba iki miesto centro. Kelionė turėtų kainuoti apie 100 THB žmogui.

Geriausias laikas apsilankyti Ko Pajame

Į Ko Pajamą galima keliauti bet kuriuo metų laiku, tačiau geriausias laikas lankytis šioje saloje yra nuo lapkričio iki balandžio. Tuo laikotarpiu didžiausia tikimybė, jog oras bus ramus ir galėsite pasimėgauti ramia jūra bei saulės spinduliais.

Pastebėjimai

  1. Ko Pajame nėra bankomatų. Net jei ir įmanoma čia išsikeisti valiutą, bet geriau čia atvykstant iš karto su savimi turėti pakankamai vietinės valiutos.
  2. Saloje yra pakankamai daug vegetarišką maistą siūlančių restoranų.