Tailando Festivaliai

Tailandas myli festivalius ir šalyje jų vyksta tikrai daug. Nenuostabu, nes linksmybės ir bendravimas yra svarbi Tailando kultūros dalis. Kiekvieną mėnesį šalyje vyksta bent keletas festivalių, kurie švenčiami kurioje nors šalies dalyje. Galimybė sudalyvauti viename iš Tailando festivalių visada yra maloni patirtis, suteikianti galimybę geriau susipažinti su šalies kultūriniu paveldu ir tradicijomis.

Songkranas (Tajų Naujieji Metai)

Tradiciniai Tailando Naujieji Metai arba Songkranas yra didžiausias Tailando metų festivalis. Tradiciškai tai yra trijų dienų trukmės festivalis, besitęsiantis nuo balandžio 13 iki 15 dienos. Songkrano metu žmonės susiburia šventyklose, aukoja, o taip pat švelniai pila kvapnų vandenį ant Budos statulėlių. Vanduo taip pat pilamas ant senolių rankų, prašant jų palaiminimo.

Songkranas Tailando šventykloje

Daug geriau visiems žinoma Songkrano pusė yra trijų dienų trukmės masinis vandens mūšis, vykstantis visoje šalyje. Festivalio metu į gatves pasipila žmonės, norintys permirkti ir kitų sausų nepalikti. Nepriklausomai nuo to, kurioje Tailando vietoje esate, Songkrano metu jūs būsite netoliese nuo kokių nors šio festivalio linksmybių. Vandens šautuvai, kibirėliai ir visos kitos įmanomos priemonės yra naudojamos šiame vandens mūšyje, todėl būkite pasirengę susirasti vandens šautuvą ir pasinerti į linksmybes!

Songkrano vandens mūšiai

Jei Tailande svečiuositės balandžio mėnesį, pasidomėkite Kur Tailande švęsti Songkrano festivalį - Tajų Naujuosius metus.

Loy Krathong festivalis

Loy Krathong yra labai svarbus festivalis Tailando žmonėms. Loy Krathong festivalio šventimas vyksta visuose Tailando regionuose, ypač esančiuose šalia upių. Festivalis vyksta kasmet, per Tajų mėnulio kalendoriaus dvylikto mėnesio pilnatį. "Loy" pažodžiui reiškia "plūduriuoti", o tuo tarpu "Krathong" apibūdina lotuso formos daiktą, kuris gali plūduriuoti ant vandens.

Šio festivalio tikslas yra pagerbti vandens deivę Phra Mae Khongkha, parodant jai dėkingumą dėl suteikiamos vandens gausos ir prašant atleidimo dėl vandens teršimo.

Svarbiausias užsiėmimas Loy Krathong festivalio metu yra "Krathong" gaminimas ir plukdymas ant vandens. "Krathong" yra gaminami iš natūralių medžiagų, tradiciškai tokių kaip bananmedžio lapai ir stiebas, ir papuošiami įvairiausiomis gėlėmis, žvakelėmis ir smilkalų lazdelėmis. Prieš plūkdydami "Krathong", žmonės į jį dažnai prideda nukirptų nagų, plaukų arba monetų. "Krathong" plukdymas taip pat siejasi su blogų dalykų palikimu praeityje ir geresnės sėkmės laukimu ateityje.

Loy Krathong

Čiangmajuje šis festivalis sutampa su Lanna (senovės karalystė, gyvavusi Šiaurės Tailande) festivaliu, vadinamu Yi Peng. "Yi" reiškia "dvi", o "peng" reiškia "pilnaties diena". Šio festivalio metu į dangų skraidinami tūkstančiai dangaus žibintų.

Jei planuojate lankytis Tailande tokiu metu, sužinokite kur yra geriausios vietos švęsti Loy Krathong festivalį Tailande: Kur Tailande švęsti Loy Krathong festivalį 2018.

Phi Ta Khonas (Vaiduoklių Festivalis)

Phi Ta Khonas yra tradicinis festivalis, vykstantis Loei provincijos Dan Sai rajone, Isane. Šis festivalis geriau žinomas kaip vaiduoklių festivalis, nes jis atspindi vietinį Isano tikėjimą vaiduokliais ir dvasiomis. Phi Ta Khonas garsėja spalvingais dvasių kostiumais ir kaukėmis, kurias dėvi tūkstančiai vietinių vyrų. Festivalis kiekvienais metais vyksta šeštojo mėnesio pagal mėnulio kalendorių, kuris būna birželio / liepos mėnesį, savaitgalį.

Phi Ta Khon kaukė

Beždžionių Bufeto Festivalis

Lopburis yra geriausiai žinomas dėl savo beždžionių gaujų, kurias galima pamatyti tarp istorinio miesto griuvėsių. Beždžionės čia yra pagrindinė turistų atrakcija, todėl miestas atsidėkodamas joms kasmet surengia Beždžionių bufeto festivalį. Didžiulis 4 tonų svorio vaisių, daržovių ir kitų patiekalų bufetas yra pateikiamas 3000 beždžionių, klajojančių po miestą. Beždžionių bufeto festivalis vyksta kasmet paskutinį lapkričio sekmadienį Phra Prang Sam Yod šventykloje (geriau žinomoje, kaip beždžionių šventykla).

Beždžionių bufetas

10-tojo Mėnulio mėnesio festivalis Nakhon Si Tamarate

Turėtumėte apsilankyti “Dešimtojo mėnulio mėnesio festivalį” - tradicinį Pietų Tailando festivalį, vykstantį Nakhon Si Tamarate. Dešimtojo mėnulio mėnesio festivalis yra budistų ceremonija, kuri buvo įtakota brahmanizmo ir po to sumaišyta su budizmo tikėjimu, kurios svarbiausias tikslas išreikšti dėkingumą ir pareigą per aukojimą mirusių protėvių ir giminaičių dvasioms.

10-tojo Mėnulio mėnesio festivalis Nakhon Si Tamarate

Tailando Turizmo Festivalis

Populiarusis Tailando turizmo festivalis yra didžiausia vietinė šalies turizmo mugė, rengiama kiekvieną sausio mėnesį. Pastaruosius trejus metus ji buvo rengiama Lumpini parke, paversdama jį mini karalyste, kurioje galima pamatyti svarbiausių įžymių pastatų kopijas ir kultūrinių renginių pavyzdžius iš penkių pagrindinių Tailando regionų - Šiaurės, Pietų, Rytų, Centro ir Šiaurės Rytų. Festivalio metu taip pat vyksta procesijos, muzikiniai pasirodymai, o taip pat sudaromas galimybė paragauti įvairių patiekalų iš viso Tailando. Penki turizmo kaimeliai demonstruoja unikalų ir skirtingą Tailando gyventojų gyvenimo būdą kiekviename regione.

Tailando turizmo festivalis

Šis renginys yra nemokamas ir gali suteikti jums idėjų apie Tailando vietoves, kurias galbūt norėsite pamatyti keliaudami po Tailandą.

Atostogos Tailande

Ką dar reikia žinoti apie atostogas Tailande? Skaitykite čia: Atostogos Tailande – Kelionės į Tailandą.