Kur Tailande švęsti Loy Krathong festivalį 2018

Loy Krathong yra visame Tailande per 12-ojo mėnesio pagal tradicinį mėnulio kalendorių pilnatį švenčiamas festivalis. Šiuo laikotarpiu galima kaip niekad iš arti susipažinti su Tailando kultūra ir istorija. Loy Krathong festivalio šventimas skirtinguose Tailando regionuose šiek tiek skiriasi, tačiau visoje šalyje paupius užtvindo tūkstančių žvakelių mirgėjimas ant vandens.

Šiemet Loy Krathong festivalis bus švenčiamas 2018 m. lapkričio 22 dieną (ketvirtadienį), tad šią dieną būdami bet kur Tailande galite prisijungti prie šios šventės.

Čiangmajus - Loy Krathong ir Yee Peng dangaus žibintų festivalis 2018

Data: 2018 lapkričio 20-23 d.

Čiangmajuje ši šventė švenčiama unikaliai ir tikrai įspūdingai, o tą patirti bent kartą gyvenime tikrai verta. Loy Krathong festivalis Čiangmajuje yra švenčiamas kartu su Yee Peng (arba Yi Peng) festivaliu, kuris taip pat yra žinomas kaip Tailando dangaus žibintų festivalis. Yee Peng festivalio metu žmonės įžiebia tūkstančius Lanna stiliaus karšto oro dangaus žibintų (vadinamų khom loi arba khom lui) ir paleidžia juos į dangų. Įspūdingas reginys!

Tarp vietinių ir turistų populiariausia Čiangmajaus vieta Loy Krathong ir Yee Peng festivalio šventimui yra Ping upės paupys. Vietos prie Nawarat tilto ir Geležinio tilto yra geriausios Krathong‘ų plukdymui upe ar dangaus žibintų paleidimui į dangų.

Čiangmajus - Loy Krathong ir Yee Peng dangaus žibintų festivalis 2018

Sukotajus - Sukotajaus Loi Krathong ir Žvakių festivalis 2018

Data: 2018 lapkričio 16-25 d.

Nors Loy Krathong festivalis dabar yra švenčiamas visoje šalyje, būtent Sukotajus, pirmoji Tailando sostinė, yra ta vieta, kurioje šis festivalis buvo švenčiamas pirmą kartą. Pagrindiniai Sukotajaus Loy Krathong šventės akcentai yra išradingas daugybės žvakių demonstravimas ir fejerverkų šou, tautinių tajų šokių pasirodymai ir įspūdingi šviesos ir garso spektakliai priešais Wat Mahathat šventyklą Sukotajaus istoriniame parke.

Sukotajus - Sukotajaus Loi Krathong ir Žvakių festivalis 2018
(Photo by Travel MThai)

Mae Hong Son - Wat Phra That Doi Kong Mu Ceremonija

Date: 22 November 2018

Wat Phra That Doi Kong Mu šventykla su dviem Birmietiško stiliaus stupomis randasi ant kalvos, į vakarus nup Doi Kong Mu miestelio. Loy Krathong festivalis Wat Phra That Doi Kong Mu šventykloje švenčiamas leidžiant į dangų dangaus žibintus (ceremonija vadinama Sawan). Thai Yai genties įsitikinimu, Sawan ceremonija padeda atsikratyti nesėkmių. Loy Krathong festivalis Mae Hong Son nuo kitų Tailando vietų skiriasi tuo, kad čia galima prisijungti prie sėkmę atnešančių maudynių ceremonijos Phra That Doi Kong Mu šventykloje, pamatyti fejerverkų, Bongtai (raketų) varžybas ir Jad Thai (Thai Yai genties) pasirodymus.

Mae Hong Son - Wat Phra That Doi Kong Mu Ceremonija

Tak - Loy Kratong Sai festivalis

Data: 2018 lapkričio 18-22 d.

Loy Krathong festivalis Tak‘e vadinamas kiek kitaip, kadangi čia jis vadinamas Loy Krathong Sai festivaliu. Loy Krathong Sai festivalio Tak‘e papročiai šiek tiek skiriasi nuo kitų Tailando vietovių, nes čia žmonės plukdo Krathong Sai (iš kokoso kevalo padarytus Krathong) ir tai daro iš eilės linijomis. Žiūrint iš tolo, Krathong‘ai upėje patampa ilga vaizdinga ryškių blyksinčių švieselių grandine.

Tak - Loy Kratong Sai festivalis
(Photo by TAT)

Ajutaja – Senosios sostinės Loy Krathong festivalis

Data: 2018 lapkričio 22 d.

Senosios sostinės Loy Krathong festivalis arba Loy Krathong Krung Kao Ajutajoje yra ta vieta, kur galite patirti, kokia ši šventė yra senojoje Tailando sostinėje Ajutajoje. Pagrindinis festivalio renginys vyks prie paminklo Karaliui Naresuan Didžiajam. Čia bus daug užsiėmimų, tokių kaip iš šviežiai skintų gėlių padarytų Krathong plukdymas, Nang Nopphamat (gražiausios moters) ir Nu Noi Nopphamat (žaviausios mergaitės) rinkimai ir įvairūs kultūriniai scenos pasirodymai.

Ajutaja – Senosios sostinės Loy Krathong festivalis
(Photo by TAT)

Roi Et - Loi Krathong festivalis

Data: 2018 lapkričio 22 d.

Loy Krathong festivalis Roi Et‘e yra vadinamas Somma Nam Khuen Pheng Seng Prathip, kas pažymi Šiaurės rytų regione arba Isane organizuojamos Loy Krathong šventės simboliškumą ir identitetą. Šiais metais čia vyks miesto šventų objektų pagerbimo ceremonija, Krathong Prathip Yai varžytuvės, draugiškų aplinkai Krathong konkursas, Thida Saket Nakhon grožio konkursas, tradicinio šokio “Ram Wong” varžybos ir Saket Nakhon Krathong taurių procesija.

Roi Et - Loi Krathong festivalis
(Photo by i-san.tourismthailand. org)

Samut Songkhram - Loi Krathong Kap Kluai

Data: 2018 lapkričio 22-23 d.

Loy Krathong Kap Kluai šventė, vykstanti Mae Khlong upėje Samu Songkhram mieste, yra unikali ir pristatanti senovinę natūralių išteklių naudojimo Krathong gamybai tradiciją. Krathong Kap Kluai yra gaminami iš skaidulinio bananmedžio stiebo sluoksnio, o jų forma skiriasi nuo įprastinės.

Samut Songkhram - Loi Krathong Kap Kluai

Loy Krathong Bankoke

Data: 2018 lapkričio 22 d.

Jei neturėsite galimybės nukeliauti į šiauresnę Tailando dalį, didelį pasirinkimą vietų Loy Krathong šventimui rasite ir Bankoke. Pagrindinės vietos Bankoke, kur daug vietinių ir turistų susirenka švęsti Loy Krathong, yra Čao Praja paupys, Asiatique The Riverfront, Wat Arun, Tha Maharat, Rama IIX tiltas, Santichaiprakan parkas, o taip pat įvairūs viešbučiai ir restoranai mieste.

Loy Krathong Bankoke

Šiais metais taip pat organizuojamas „River Festival“, kurio tema šiemet yra „Palaimingos kultūros naktys“. Festivalis vyks 9 Bankoko šiuolaikinio meno prieplaukose.

Loy Krathong in Thailand

Daugiau Bankoko vietų, kur galite švęsti Loy Krathong festivalį, rasite čia: Geriausios vietos Bankoke švęsti Loy Krathong festivalį 2018.

Loy Krathong festivalis švenčiamas visame Tailande, tad nepraleiskite progos prisijungti prie šventės. Išsirinkite gražiausią Krathong, uždekite žvakeles, įdėkite keletą monetų vandens dvasioms ir keliaukite į paupį, paplūdimį ar viešbučio baseiną (jei viešbutis organizuoja šventę) ir švęskite šią šventę kaip tikri tajai!

Travel Offer 2020