THAI.LT

Ko Lanta - tai Andamanų jūros sala, kuri yra Krabi provincijos Pietų Tailande dalis. Ko Lanta randasi apie 80 kilometrų į pietus nuo Krabio miesto. Ši sala yra gerokai ramesnė nei populiariausios Krabio provincijos vietos Ao NangasKo Phi Phi salos ar Railay.

Koh Lanta

Ko Lanta susideda iš dviejų didelių salų, Koh Lanta Yai ir Koh Lanta Noi, kurių bendras plotas yra ​​472 kvadratiniai kilometrai. Aplink šias salas jūroje išsibarstę dar apie 50 mažesnių salų. Koh Lanta Yai, kuri yra pietinė didesnioji sala, yra pagrindinis turistų traukos centras.

Koh Lanta

Dauguma turistų apsistoja vakarinėje Koh Lanta Yai salos pakrantėje, kurioje galima rasti visus populiariausius salos paplūdimius. Daugumoje šios pakrantės paplūdimių infrastruktūra yra pakankamai gerai išvystyta, tad čia yra visi turistiniai patogumai - interneto kavinės, parduotuvėlės, restoranai ir daug įvairaus tipo apgyvendinimo įstaigų. Piečiausia Ko Lanta dalis yra Mu Ko Lanta nacionalinio parko dalis, kur turistus žavi vaizdingi ir ramybe alsuojantys paplūdimiai.

Ko Lanta paplūdimiai

Ko Lanta salos populiariausi paplūdimiai seka iš šiaurės į pietus išvardinti žemiau.

Koh Lanta

Kaw Kwang paplūdimys

Kaw Kwang paplūdimys yra į vakarus nuo Ban Saladan, nutolęs apie 1 kilometrą nuo miestelio ir prieplaukos. Paplūdimį iš abiejų pusių įrėmina dvi lenktos įlankos. Šiaurinė pusė nėra turistinė, tačiau palei pietinę įlanką driekiasi visai vaizdingas juodo smėlio paplūdimys. Iš šio taško galima mėgautis į Klong Dao paplūdimį atsiveriančiu vaizdu. Kaw Kwang paplūdimyje rasite keletą viešbučių, kur galima mėgautis ramia atmosfera. 

Klong Dao paplūdimys

Klong Dao paplūdimys buvo pirmasis turistus priėmęs Ko Lantos paplūdimys, labiau išvystytas prieš 10 metų. Šio metu Klong Dao paplūdimys yra pats populiariausias paplūdimys Ko Lanta saloje. Čia rasite daugybę viešbučių ir restoranų. Klong Dao paplūdimys yra apie 3 kilometrų ilgio balto smėlio ruožas besidriekiantis greta puikiai maudynėms tinkančios jūros.

Koh Lanta

Phra Ae / Ilgasis paplūdimys

Phra Ae paplūdimys yra labiau žinomas kaip Ilgasis paplūdimys (Long Beach). Phra Ae paplūdimys randasi piečiau nuo Klong Dao paplūdimio. Būdamas apie 4 kilometrų ilgio, Phra Ae paplūdimys yra pats ilgiausias Ko Lanta saloje.

Koh Lanta

Klong Khong paplūdimys

Klong Khong paplūdimys yra paplūdimys pačiame Ko Lanta salos viduryje, netoli nuo Phra Ae paplūdimio. Klong Khong paplūdimys yra apie 3 kilometrų ilgio smėlio juosta, kuriai pavėsį suteikia visi eilė palei paplūdimį vešinčių medžių. Klong Khong paplūdimyje yra pakankamai daug vietų apsistoti. Dauguma vietų yra ganėtinai nedideli, šeimų valdomi viešbučiai. Kai kurie viešbučiai turi tik keletą kambarių, tačiau savo svečiams siūlo ir baseiną bei Jacuzzi. Paplūdimyje galima rasti keletą šaunių barų, puikiai tinkančių saulėlydžio kokteiliui paplūdimyje. 

Klong Nin paplūdimys

Klong Nin paplūdimys yra nedidukas paplūdimys su puikiais vaizdais, švariu baltu smėliu ir žydra jūra. Šis paplūdimys tinkamas paviršiniam nardymui. Kadangi paplūdimys ganėtinai lygus, čia dažnai pamatysite paplūdimio tinklinį ar futbolą žaidžiančius turistus. Kaip ir kitur Ko Lantoje, Klong Nin paplūdimyje galima rasti keletą barų ir restoranų. Dauguma apgyvendinimo įstaigų čia siūlo nebrangią nakvynę, nors neseniai atsidarė ir prabangus viešbutis.

Klong Hin paplūdimys

Klong Hin paplūdimys yra sekantis paplūdimys po Klong Nin. Šis paplūdimys yra ramus ir švarus, tačiau ganėtinai siauras ir akmenuotas. Tačiau jūroje čia gausu gyvybės, tad tai dar viena gera vieta paviršiniam nardymui. Klong Hin paplūdimys yra tinkamas turistams, kurie nori ramaus poilsio gamtoje, kadangi šiame paplūdimyje nėra viešbučių. 

Ba Kantiang paplūdimys

Baltas smėlis ir smaragdinė jūra yra tai, kas daro Ba Kantiang paplūdimį tiesiog fantastišku. Ba Kantiang paplūdimio išskirtinumas yra jo aplinka, kadangi jį supa nacionalinio parko žaluma. Šis paplūdimys populiarus tarp žmonių, ieškančių ramaus kampelio poilsiui. 

Klong Jak / Namtok paplūdimys

Klong Jak paplūdimys arba Namtok (Krioklio) paplūdimys yra nedidelis nuošalus paplūdimys. Kelionė į Klong Jak paplūdimį yra ganėtinai pavojinga nepatyrusiems vairuotojams, kadangi čia vedantis kelias sudėtingas. Ši vieta turistus vilioja ramybe ir paplūdimį supančios gamtos grožiu. Nacionalinis parkas yra netoliese, o neretai čia užklysta ir beždžionės. Klong Jak paplūdimyje yra tik keletas vietų apsistoti.

Laem Tanod / Tanod kyšulys

Laem Tanod yra trikampio formos kyšulys. Virš į jūrą besileidžiančios vienos kyšulio pusės besistiebiančios palmės (Tanod) šiam kyšuliui davė vardą "Laem Tanod". Kitoje iškyšulio pusėje stati kalva, padengta džiuglėmis, smėlėtas paplūdimys ir krištolo skaidrumo vanduo. Paplūdimyje taip pat yra įvairių neįprastų uolų, kurias vietiniai vadina "Pa Hin Ngam". Kyšulio gale rasite Koh Mor salą, kuri yra populiari nardymo vieta. Laem Tanod yra vieta, kur įsikūręs Mu Ko Lanta nacionalinio parko biuras, bei jūreiviams naktį kelią rodantis švyturys - Ko Lanta salos simbolis. Kadangi tai nacionalinio parko teritorija, apgyvendinimo vietų čia nėra. 

Paskutinis paplūdimys / Bambukų įlanka

Paskutinis paplūdimys arba Ao Maipai (Bambukų įlanka) yra paskutinis Ko Lanta salos paplūdimys prieš pasiekiant Laem Tanot kyšulį. Paskutinis paplūdimys yra toli nuo chaoso ir jį tikrai verta aplankyti, kadangi čia galima rasti smaragdinę jūrą, smulkučio smėlio paplūdimį ir aukštus jį supančius kalnus. Į paplūdimį vedantis keliukas yra ganėtinai status, tad vairuoti reikia atsargiai. Tačiau nuo kalno atsiveria puikus vaizdas, todėl sudėtinga kelionė tikrai atsiperka.

Koh Lanta 

Išvykos į gretimas salas

Be kelionių po Ko Lantą, galite vykti į išvykas po kitas salas. Populiariausios salos dienos išvykoms iš Ko Lantos yra Koh Rok Nok ir Koh Rok Nai salos, 4 salos Trange ir Ko Phi Phi salos.

Koh Rok Nok ir Koh Rok Nai

Koh Rok Nok ir Koh Rok Nai yra salos dvynės netoli nuo Ko Lantos, tad jas nesudėtinga aplankyti dienos išvykos metu. Ekskursijos greitaeigiais kateriais paprastai apima paviršinį nardymą, maistą, gidą ir transportą. Kelionė iš Ko Lantos į salas trunka apie 45 minutes.

4 salos Trange

Taip pat siūloma vienos dienos išvyka į 4 salas. Kelionės metu aplankomos 4 salos Trango provincijoje - Koh Ngai, Koh Chueak, Koh Mar ir Koh Kradan. Ekskursijos pažibos - Smaragdinis urvas (Emerald Cave) Muk saloje ir paviršinis nardymas Ko Cheuk ir Ko Waen salose.

Ko Phi Phi

Ko Phi Phi yra vienos iš žinomiausių Tailando salų. Ko Phi Phi garsėja vaizdingais peizažais ir puikiomis nardymo vietomis. Daug turistų pradeda kelionę Ko Lantoje ir toliau keliauja į Ko Phi Phi.

Koh Phi Phi

Kaip ten nuvykti

Nukeliauti į Ko Lantą nebesudėtinga, kadangi yra pakankamai į šią salą vedančių maršrutų iš tokių vietų kaip Krabis, Trangas, PuketasKo Phi Phi salosAo Nangas arba Bankokas. Taip pat galima atvykti taksi arba mikroautobusu iš Krabio miesto ir netoliese jo esančio oro uosto. 

Skrydžiai

Artimiausi oro uostai yra Krabi, Trange ir Pukete. Iš Krabi ir Trango oro uostų į Ko Lantą kursuoja tiesioginis transportas, tad keliaujant tik į Ko Lantą geriausia rinktis vieną iš jų. 

Krabi oro uostas (KBV) randasi tik apie 30 kilometrų nuo Ko Lantos. Krabi oro uostą pasiekia kasdieniai skrydžiai iš abiejų Bankoko oro uostų. Skrydis iš Bankoko į Krabi trunka apie 1 valandą 20 minučių. Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Krabi

Pasiekus Krabi oro uostą, iš ten į Ko Lantą galite vykti tiesioginiu mikroautobusu (trunka apie 45 minutes - 1 valandą) arba galima vykti į Krabio miestą ir iš ten toliau keliauti mikroautobusu arba laivu.

Koh Lanta

Trango oro uostas (TST) randasi apie 90 kilometrų nuo Ko Lantos. Skrydis iš Bankoko į Trangą trunka apie 1 valandą 25 minutes. Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Trangą

Iš Trango į Ko Lanta galima nuvykti mikroautobusu, o kelionė trunka apie 2 valandas. 

Puketo oro uostas (HKT) kasdien sulaukia didelio skaičiaus skrydžių iš abiejų Bankoko oro uostų. Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Puketą

Iš Puketo oro uosto Ko Lanta galima pasiekti keltu arba mikroautobusu. Keltas iš Puketo plaukia į Ko Phi Phi, kur reikia persėsti į kitą keltą, plaukiantį į Ko Lantą. Nepamirškit, kad tą pačią dieną Ko Lantą galima pasiekti tik pasirinkus rytinį keltą iš Puketo. Kelionės kaina apie 700 THB. 

Iš Puketo autobusų stoties kursuoja mikroautobusai, o kelionė iki Ko Lantos trunka apie 4 valandas.

Įvairius kelionės iš Puketo į Ko Lantą variantus galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Autobusu

Ko Lanta salą nuo Bankoko skiria apie 1000 kilometrų. Autobusu visų pirma reikia vykti į Krabi.

Autobusai iš Bankoko į Krabi išvyksta iš Pietinės (Sai Tai Mai) autobusų stoties. Dauguma autobusų iš Bankoko išvyksta vakare ir atvyksta į Krabi autobusų stotį iš ryto. Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Krabį

Iš Krabi autobusų stoties į Ko Lantą kursuoja mikroautobusai, kurie yra labai patogūs, nes išleidžia keleivius prie viešbučio. Mikroautobusai išvyksta apytiksliai kas valandą, o kelionė kainuoja 250 THB.

Koh Lanta 

Traukiniu

Iš Bankoko į Trangą kursuoja du traukiniai per dieną. Bilietus galite užsisakyti Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stotyje, kitoje stotyje pakeliui arba internetu. Rekomenduotina užsisakyti bilietus internetu iš anksto. Traukinio bilietus galite užsisakyti čia:

Traukinys iš Bankoko į Trangą

Iš Trango į Ko Lantą galima nuvykti mikroautobusu. Mikroautobusų bilietus įsigyti galima iš kelionių agentūros priešais traukinių stotį.

Keltu

Keltai į Ko Lanta Yai Saladan prieplauką kursuoja iš Krabi, Ao Nango ir Puketo per Ko Phi Phi. Sezono metu kursuoja ir tiesioginiai keltai. Kelto bilietus galite užsisakyti internetu iš anksto čia: 

Keltai iš Krabi į Ko Lantą

Keltai iš Puketo į Ko Lantą

Keltai iš Ko Phi Phi į Ko Lantą

Koh Lanta 

Kelionė atgal į Krabi miestą

Kai norite išvykti iš Ko Lantos, geriausia sėsti į mikroautobusą, kuris paims jus iš viešbučio. Mikroautobusą su paėmimu iš viešbučio galite užsisakyti čia:

Mikroautobusas iš Ko Lantos į Krabi

Kelionės po Ko Lanta

Jei pasitikite savo jėgomis, lengviausias būdas keliauti po salą yra motoroleris. Nuomos kaina 150-250 THB per dieną, priklausomai nuo trukmės.

Ko Lantoje taip pat galima naudotis taksi, tuk-tukaiss ir songtaew (pikapai su 2 suolų eilėm).

Orai Ko Lanta saloje

Ko Lanta saloje yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Čia orai geriausi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Ko Lantoje, kaip ir visoje Krabi provincijoje. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Ko Lanta metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Ko Lantą, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando vakarinės pakrantės orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Ko Lanta saloje ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.

Kelionių patarimai
Sekite mus
Susisiekime
We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.