Pietų Tailandas

Pietų Tailandas yra Tailando dalis, kurioje rasite patį plačiausią salų ir kurortų pasirinkimą savo svajonių atostogoms. Vakarinėje pakrantėje galite pasirinkti vieną iš Andamanų jūros salų, tokių kaip Puketas, Ko Phi Phi, Ko Lanta arba pasirinkti pakrantės paplūdimį Krabyje ar Kao Lak. Rytinėje pakrantėje jūsų laukia Tailando įlanka ir jos salos Ko SamujisKo Panganas ir Ko Tao, o taip pat pakrančių kurortai Hua Hinas bei Ča-amas.

Vakarinė Pietų Tailando pakrantė

Puketas

Puketas yra didžiausia Tailando sala. Puketas randasi Andamanų jūroje, esančioje vakarinėje pakrantėje. Ši sala yra viena iš geriausių vietų paplūdimio atostogoms pasaulyje, siūlanti nuostabias įlankas, puikius balto smėlio paplūdimius su palmėmis, krištolinę jūrą, vaizdingas mažas aplinkines salas, puikią kinų-portugalų architektūrą bei nepamirštamą vietos gyventojų svetingumą, kuriuo mėgaujasi čia apsilankantys milijonai turistų.

Puketas

Krabis

Krabis, Andamanų jūros pakrantės provincija, yra populiarus paplūdimio kurortas Pietų Tailande. Krabio provincijoje gausu įspūdingų gamtos objektų, įskaitant daugiau nei 150 salų, puikius balto smėlio paplūdimius, turkio spalvos vandenį, klestinčius koralų rifus, didžiules kalkakmenio uolas, daugybę urvų ir krioklių, darančių provincijos gamtovaizdį tiek pakrantėje, tiek jūroje tiesiog pasakišku.

Railay paplūdimys (Krabi)

Ko Phi Phi salos

Ko Phi Phi yra mažas šešių salų salynas. Ko Phi Phi salos yra laikomos vienomis iš gražiausių salų pasaulyje. Ko Phi Phi - vienos iš populiariausių Tailando salų, ypatingai išgarsėjusios visame pasaulyje po to, kai filmas su Leonardo Di Caprio “Paplūdimys” buvo nufilmuotas šiose salose esančioje Maya Bay įlankoje.

Ko Phi Phi salos 

Kitos populiarios vietovės vakarinėje Pietų Tailando pakrantėje yra Ko Lanta, Ko Lakas, Ko Lipe. Jei norite keliauti į rečiau turistų lankomas vietas, rinkite nuošaliau esantį Ko PajamąRanongą.

Rytinė Pietų Tailando pakrantė

Ko Samujis

Ko Samujis yra viena iš populiariausių turistinių vietų Tailande. Saloje gali rasti nuostabią gamtą, gražius balto smėlio paplūdimius, krištolo skaidrumo jūrą, iš apžvalgos aikštelių atsiveriančius svaiginančius vaizdus, gražias šventyklas ir įvairius turistinius užsiėmimus, tokius kaip nardymas, maisto ruošimo kursai ir kt.

Ko Samujo sala

Ko Panganas

Ko Panganas yra sala prie rytinės Pietų Tailando pakrantės. Ši sala, kuri randasi apie trečdalis kelio pakeliui iš Ko Samujo iki Ko Tao, visame pasaulyje įžymi joje vykstančiais Pilnaties vakarėliais (Full Moon Party) ir kokosų palmėmis.

Ko Pangano sala

Hua Hinas

Hua Hinas yra pajūrio kurortas Tailande, tik apie 200 km į pietus nuo Bankoko. Tai seniausias ir labiausiai tradicinis Tailando atostogų kurortas. Čia galima rasti komfortą ir kitus šiuolaikiško kurorto privalumus, sumišusius su vis dar veikiančio žvejybos uosto žavesiu. Hua Hinas yra populiarus ne tik tarp užsienio turistų, bet ir tarp tajų, ypač tas pasakytina apie Bankoko gyventojus.

Hua Hinas

Kitos populiarios vietovės rytinėje Pietų Tailando pakrantėje yra Ko Tao, Ča-Amas.

Orai Pietų Tailande

Pietų Tailande yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Šie sezonai abiejose pietinio Tailando pakrantėse ateina skirtingu metu.

Vakarinėje pakrantėje orai geriausi nuo lapkričio iki kovo. Balandį Pukete, Krabyje, Ko Phi Phi salose, Kao Lake ir Ko Lantoje paprastai prasideda musoniniai orai, o lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Visa vakarinė pakrantė metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra.

Rytinėje pakrantėje orai patys geriausi nuo sausio iki kovo. Į Ko Samujį, Ko Panganą ir Ko Tao rugsėjį atkeliauja musonas, kuris atneša stiprų lietų, o lietingiausias laikotarpis šioje Pietų Tailando dalyje yra spalio ir lapkričio mėnesiai. Rytinėje pakrantėje orų sąlygos tam tikru laikotarpiu gali ženkliau skirtis tarp Ko Samujo ir žemyninės dalies kurortų, tokių kaip Hua Hinas.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką kelionei į Pietų Tailandą, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Pakrantė Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
Vakarų ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★
Rytų ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★★☆

Apsilankę Pietų Tailande ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.