Vakarinė pakrantė

Pietų Tailandas siūlo platų pasirinkimą puikioms paplūdimio atostogoms. Vakarinėje pakrantėje galite pasirinkti vieną iš Andamanų jūros salų, tokių kaip Puketas, Ko Phi Phi, Ko Lanta arba pasirinkti pakrantės paplūdimį Krabyje ar Kao Lak.

Puketas

Puketas yra didžiausia Tailando sala. Puketas randasi Andamanų jūroje, esančioje vakarinėje pakrantėje. Ši sala yra viena iš geriausių vietų paplūdimio atostogoms pasaulyje, siūlanti nuostabias įlankas, puikius balto smėlio paplūdimius su palmėmis, krištolinę jūrą, vaizdingas mažas aplinkines salas, puikią kinų-portugalų architektūrą bei nepamirštamą vietos gyventojų svetingumą, kuriuo mėgaujasi čia apsilankantys milijonai turistų.

Puketas

Krabis

Krabis, Andamanų jūros pakrantės provincija, yra populiarus paplūdimio kurortas Pietų Tailande. Krabio provincijoje gausu įspūdingų gamtos objektų, įskaitant daugiau nei 150 salų, puikius balto smėlio paplūdimius, turkio spalvos vandenį, klestinčius koralų rifus, didžiules kalkakmenio uolas, daugybę urvų ir krioklių, darančių provincijos gamtovaizdį tiek pakrantėje, tiek jūroje tiesiog pasakišku.

Railay paplūdimys (Krabi) 

Ko Phi Phi salos

Ko Phi Phi yra mažas šešių salų salynas. Ko Phi Phi salos yra laikomos vienomis iš gražiausių salų pasaulyje. Ko Phi Phi - vienos iš populiariausių Tailando salų, ypatingai išgarsėjusios visame pasaulyje po to, kai filmas su Leonardo Di Caprio “Paplūdimys” buvo nufilmuotas šiose salose esančioje Maya Bay įlankoje.

Ko Phi Phi salos 

Ko Pajamas

Ko Pajamas yra itin vaizdinga sala Andamanų jūroje, apie 35 km nuo Ranongo. Tai rami ir viena iš gražiausių Tailando salų. Ko Pajamas yra puiki vieta tiems, kurie nori nuo visko pabėgti ir tiesiog praleisti šiek tiek laiko salos plačiuose ir dažnai visai tuščiuose paplūdimiuose.

Ko Pajamo sala 

Ranongas

Ranongas yra mažas pasienio miestas ir svarbus žvejybos bei prekybos uostas Pietų Tailande. Šis miestas patrauklus vis didesniam skaičiui keliautojų, norinčių pasinaudoti sienos perėjimo postu keliaujant į Kawthaung miestą Mianmare ar atvirkščiai. Ranongas taip pat yra pradinis kelionės taškas keliaujant į porą ypatingai atsipalaidavusių netoliese esančių Tailando salų - Ko Pajamą ir Ko Čangą Noi. 

Ranongas

Orai Pietų Tailando vakarinėje pakrantėje

Vakarų pakrantėje orai geriausi nuo lapkričio iki kovo. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Pukete, Krabyje, Ko Phi Phi salose, Kao Lake ir Ko Lantoje. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Visa vakarų pakrantė metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima. 

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Pietų Tailando vakarinę pakrantę, susipažinkite su kasmėnesiniais orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Pietų Tailande ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.