Ajutaja

Ajutaja Centriniame Tailande yra senoji Siamo (senasis Tailando pavadinimas) sostinė. Miestas savo laiku buvo turtingiausias ir didžiausias šalyje, iki jį sunaikinant Birmiečiams. Ajutaja įsikūrusi saloje, apsuptoje trijų upių - Čao Prajos, Lopburio ir Pasako. Ajutajos istorinis parkas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuriame galima rasti vis dar stovinčias šventyklas, rūmus ir kitus vis dar gerai išsilaikiusius pastatus. Jei domina istorija ir architektūra, tai yra puiki vieta praleisti dieną ar keletą.

Ajutajos istorinis parkas

Ajutaja buvo įkurta maždaug XIV amžiaus viduryje ir tapo antrąja Siamo sostine po Sukotajaus. Ideali miesto vieta lėmė tai, jog Ajutaja tapo visos Azijos prekybos sostine ir išaugo iki didžiausio pasaulyje miesto – XVIII amžiaus pradžioje čia gyveno apie milijoną žmonių. Tačiau pasaulinė Ajutajos šlovė labai ilgai netruko, kadangi 1767 metais birmiečiai įsiveržė ir sunaikino miestą.

Ajutajos šventyklų ir rūmų griuvėsiai yra Ajutajos istorinio parko, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, dalis. Ajutajos istorinis parkas yra pagrindinė miesto turistų lankoma vieta, kuri yra labai populiari tarp Bankoke viešinčių turistų kaip vienos dienos ekskursijų sudedamoji dalis.

Wat Phra Si Sanphet

Wat Phra Sri Sanphet buvo svarbiausia Ajutajos šventovė, nes ji ilgą laiką buvo laikoma dvasiniu tajų kultūros centru. Įsikūrusi Didžiųjų karališkųjų rūmų komplekse, Wat Phra Sri Sanphet buvo karališkoji šventykla ir buvo naudojama įvairioms karališkoms ceremonijoms atlikti. Ji taip pat laikoma modeliu, pagal kurį buvo pastatyta žymiausia dabartinė Bankoko šventykla Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla).

Wat Phra Si Sanphet yra vienas iš įspūdingiausių lankytinų objektų Ajutoje, nes šioje šventykloje esančios 3 didelės ir daugybė mažesnių stupų (chedi) daro ją itin vaizdinga.

Wat Phra Si Sanphet

Wat Mahathat

Wat Mahathat buvo didžiausia Ajutajos šventykla, kurioje buvo saugomi Budos reliktai ir gyveno Tailando budistų vienuolių lyderis. Manoma, kad šventykla buvo pastatyta ankstyvuoju Ajutajos laikotarpiu (XIV amžiuje). Ši didelė šventykla buvo sunaikinta birmiečių, tačiau iš išlikusių griuvėsių galima susidaryti įspūdį, kokia didinga ji buvo.

Šis didelis šventyklos kompleksas su visomis savo begalvėmis Budos skulptūromis yra tiesiog mistinis. Wat Mahathat taip pat yra ta vieta, kurioje galite pamatyti vieną iš populiariausių Ajutajos ikonų - garsiąją Budos galvą, įstrigusią ją apaugusio medžio šaknyse.

Wat Mahathat

Wat Ratchaburana

Wat Ratchaburana išsiskiria tuo, kad turi didelį prangą, kuris yra ypač gerai išsilaikęs. Jo viduje galite pakilti į viršų, kad pamatytumėte iš viršaus atsiveriančią nuostabią Ajutajos panoramą, arba nusileisti į apatinę prango dalį, kurioje galima rasti dvi kriptas su įdomiais originaliais sienų paveikslais.

Wat Ratchaburana

Viharn Phra Mongkol Bophit

Viharn Phra Mongkol Bophit yra didelė šventyklos salė, kurioje saugoma didžiulė bronzinė Budos statula, vadinama Phra Mongkhon Bophit. Ši 17 metrų aukščio (su pagrindu) Budos statula yra viena iš labiausiai garbinamų Budos statulų Ajutoje ir pritraukia minias tajų lankytojų, kurie čia atnašauja aukas ir atiduoda pagarbą.

Viharn Phra Mongkol Bophit

Wat Phra Ram

Wat Phra Ram buvo pastatyta kaip karaliaus Utongo (pirmojo Ajutajos karalystės karaliaus) kremavimo vieta. Šventyklos komplekse yra didžiulis prangas ir keletas mažesnių stupų (chedi). Prie šventyklos yra didelis tvenkinys, suteikiantis galimybes itin vaizdingoms fotografijoms.

Wat Phra Ram

Wat Lokkayasutharam

Pagrindinis Wat Lokkayasutharam akcentas yra didžiulė į rytus žvelgiančio gulinčio Budos skulptūra, vadinama Phra Bhuddhasaiyart. Ši įspūdinga gulinčio Budos skulptūra yra apie 40 metrų ilgio ir yra viena didžiausių, jei ne pati didžiausia, tokio stiliaus skulptūra Ajutajoje.

Wat Lokkayasutharam

Wat Thammikarat

Wat Thammikarat yra veikianti šventykla, kurioje yra didelės stupos,  kurios pagrindą supa 52 liūtai, griuvėsiai, o taip pat didžiulė susirinkimų salė (viharn) be stogo. Aukštos šio pastato kolonos ir didelis medis, augantis netoliese, daro šią šventyklą itin vaizdinga.

Wat Thammikarat

Kur apsistoti Ajutajoje

Geriausia vieta apsistoti Ajutajoje yra istorinis jos centras. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Ajutoje rasite čia: Ajutajos viešbučiai Booking.com arba Ajutajos viešbučiai Agoda.com.

Ajutajos viešbučiai

Kaip nuvykti į Ajutają?

Ajutają galite pasiekti traukiniu arba autobusu

Traukinys į Ajutają

Kelionė iki Ajutajos Šiaurės linijos traukiniu Bankokas-Čiangmajus yra vienas iš paprasčiausių ir vienareikšmiškai įdomiausias būdas pasiekti Ajutają. Priklausomai nuo traukinio tipo, kelionė iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties į Ajutają gali užtrukti nuo pusantros iki dviejų valandų.

Autobusai į Ajutają

Kelionė autobusu ar mikroautobusu iš Bankoko yra dar vienas nebrangus būdas norint pasiekti Ajutają. Kelionė autobusu trunka maždaug 1,5-2 valandas, o mikroautobusu ji šiek tiek trumpesnė.

Įvairius variantus kelionei iš Bankoko į Ajutają galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Mikroautobusai taip pat kursuoja tarp Kančanaburio ir Ajutajos, taip sudarant galimybę aplenkti Bankoką keliaujant tarp šių centrinio Tailando miestų.

Orai Ajutajoje

Ajutajoje sezonai yra aiškiai išreikšti. Nuo lapkričio iki gegužės orai dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Ajutajoje yra išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet šiame mieste, kaip ir kitose centrinėse vietovėse temperatūra dienomis kartais pasiekia net 40°C.

Lietaus sezonas Ajutajoje tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Lietus paprastai prasideda trumpomis liūtimis, trunkančiomis valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsibėgėjant, lietus tampa dažnesnis ir stipresnis, o rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tradiciškai pasiekia aukščiausią lygį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Ajutajoje, susipažinkite su kasmėnesiniais Centrinio Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankę Ajutajoje planuojate tęsti kelionę aukštyn į šiaurę ar žemyn į pietus? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.