Railay paplūdimys

Railay paplūdimys Krabyje, esantis į pietus nuo Ao Nango paplūdimio, yra nedidelis pusiasalis su keturiais paplūdimiais. Nors Railay yra pusiasalyje, čia galima jaustis kaip saloje, nes į ją galima patekti tik valtimi.

Čia rasite ramybe dvelkiantį tropinį rojų, vaizdingus balto smėlio paplūdimius, žydrą jūrą, neįtikėtinas kalkakmenio uolas ir urvus. Net jei dabar Railay yra gana išvystytas ir gali būti perpildytas turistų, ypač sezono metu, paplūdimys ir peizažai čia vis dar įspūdingi, todėl Railay išlieka viena gražiausių Tailando vietovių.

Railay

Lankytinos vietos Railay

Railay paplūdimiai

Railay paplūdimys yra pasiekiamas tik iš jūros. Railay yra keturi paplūdimiai - Tonsai, Railay West, Railay East ir Ao Phra Nang (Princesės įlanka). Šie paplūdimiai yra tarp didingų kalkakmenio uolų, todėl aplinka čia tokia įspūdinga. Tarp visų keturių Railay paplūdimių galima keliauti pėsčiomis ir pasimėgauti skirtingu kiekvieno paplūdimio žavesiu.

Railay paplūdimiai

Princesės urvas

Princesės urvas arba Tham Phra Nang Nok randasi Railay paplūdimyje Ao Phra Nang. Tai yra du apie trijų ar keturių metrų gylio urvai šalia vienas kito, kuriuose rasite didelę kolekciją raižytų medinių falų simbolių. Manoma, kad šios aukos gali padėti vaisingumui.

Princess Cave

Laipiojimas uolomis

Railay yra garsiausia laipiojimo uolomis bazė Pietų Tailande. Čia galite rasti geras laipiojimo uolomis galimybes pradedantiesiems ir labiau patyrusiems laipiotojams, o taip pat išsinuomoti visą reikalingą laipiojimo įrangą.

Laipiojimas uolomis

Kur apsistoti Railay paplūdimyje

Railay yra nedidelis pusiasalis, o viešbučių skaičius čia labai ribotas. Jei turite galvoje konkretų viešbutį, užsisakykite jį kiek įmanoma anksčiau, nes nėra neįprasta, kad geriausios vietos apsistoti Railay paplūdimyje būtų visiškai išparduotos. Kurie yra geriausi viešbučiai Railay paplūdimyje? Skaitykite čia: Geriausi viešbučiai Railay paplūdimyje.

Pasirinkite viešbutį ar kitą vietą apsistoti Railay paplūdimyje čia: Railay paplūdimio viešbučiai Booking.com arba Railay paplūdimio viešbučiai Agoda.com.

Railay paplūdimio viešbučiai

Kitos geros vietos apsistoti Krabyje randasi prie Ao Nango paplūdimio (apgyvendinimo vietų ieškokite čia: Viešbučiai Ao Nange) ir Krabio mieste (kur apsistoti ieškokite čia: Viešbučiai Krabio mieste).

Kaip nuvykti į Railay?

Valtys į Railay

Railay gali būti pasiekiamas tik valtimi. Valtys į Railay paplūdimį vyksta iš Ao Nango ir Krabio miesto.

Į Krabio miestą ir Ao Nangą galima nuvykti lėktuvu arba autobusu.

Autobusai į Krabį

Į Krabį autobusai kursuoja iš Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai). Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Bankoko į Krabį

Autobusai į Krabį taip pat vyksta iš Surat Tanio ir iš Puketo oro uosto. Šiais maršrutais kursuoja ir mikroautobusai, kurie dažniausiai būna greitesni. Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus užsisakyti galite čia: 

Autobusai iš Surat Tanio į Krabį

Daugiau transporto variantų kelionei į Krabį galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Skrydžiai į Krabį

Krabio tarptautinis oro uostas (KBV) aptarnaujamas visos eilės vietinių (iš Bankoko, Ko Samujo) ir tarptautinių (iš Kinijos, Malaizijos, Singapūro, Kataro, Rusijos ir keleto kitų sezoninių šalių) skrydžių. Oro uostas nuo Krabio miesto nutolęs apie 15 km.

Vietinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Krabį

Skrydžiai iš Ko Samujo į Krabį

Tarptautinius skrydžius į Krabio oro uostą rasite čia:

Skrydžiai iš Kuala Lumpuro į Krabį

Skrydžiai iš Singapūro į Krabį

Orai Railay paplūdimyje

Railay paplūdimyje, kaip ir visoje Krabio provincijoje yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis. Railay orai geriausi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Tai geriausias laikas atostogauti Krabyje. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai, kurie dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Railay metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Railay bei kitas Krabio provincijos vietas, susipažinkite su kasmėnesiniais Pietų Tailando vakarinės pakrantės orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★★★

Apsilankę Railay ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.