Indonezija

Indonezija yra šalis Pietryčių Azijoje, kuri kartu yra ir didžiausias pasaulyje archipelagas, susidedantis iš 18330 salų, kurių apie trečdalis yra apgyvendintos. Trečią pagal dydį pasaulio salą Kalimantaną arba Borneo Indonezija dalinasi su Malaizija ir Brunėjumi. Kita tik dalinai Indonezijos valdoma sala yra Papua, kurią ši valstybė dalinasi su Papua-Naująja Gvinėja. Indonezijos sostinė Džakarta ir ženkli valstybės gyventojų dalis yra įsikūrę Javos saloje, kuri yra visos Indonezijos kultūrinis ir ekonominis centras.

Turėdama daugiau nei 260 milijonų gyventojų, Indonezija yra didžiausia pasaulyje musulmoniška valstybė. Turistams ši šalis turi labai daug ką pasiūlyti, kadangi būtent čia rasite ypatingai plačią kultūrinę įvairovę, nuostabią tropinių salų gamtą, o visu tuo mėgautis galima už tikrai priimtinas kainas.

Dabartinę Indoneziją anksčiau valdė induistų ir budistų imperijos Srivijaya ir Majapahit. Javos saloje vis dar galima rasti šių imperijų palikimą, tokį kaip didžiuliai religiniai monumentai Borobuduro šventykla ir Prambanano šventyklų kompleksas. Nuo XIII iki XVI amžiaus Indonezijos salos palaipsniui pasidavė islamo įtakai, kurį į šį salyną atnešė musulmonų pirkliai. Kolonijinėje eroje, didelę dalį laiko Indonezija išbuvo olandų kolonija. Antrojo pasaulinio karo metais Indonezija buvo okupuota japonų, tačiau karui pasibaigus 1945 metais šalis galiausiai tapo nepriklausoma.

Lankytinos vietos Indonezijoje

Džakarta – Indonezijos sostinė ir didžiausias miestas, kurį keliautojai ganėtinai dažnai aplenkia, nes tai tik dar vienas milžiniškas ir vis dar augantis Pietryčių Azijos metropolis, kuriame galima rasti tik milžiniškas transporto spūstis, šiek tiek kolonijinės architektūros likučių ir labai mažai kitų įdomesnių lankytinų vietų.

Jogjakarta (Jogja) – istorinis miestas centrinėje Javos salos dalyje, labiausiai žinomas dėl greta jo stūksančių didžiulių senovinių budistų ir induistų šventyklų Borobuduro ir Prambanano.

Borobuduro šventykla – didžiausia pasaulyje budistų šventykla, pastatyta iš 2 milijonų akmens blokų. Ši masyvi simetriškos stupos formos struktūra (118m x 118m) pastatyta ant nedidelės kalvos. Daugiau nei 500 Budos statulų, įtaisytų atvirose kamerose ir grotuotose stupose, puošia kelių šios šventyklos lygių terasas.

Borobuduro šventykla

Prambananas – didžiausias induistų šventyklų kompleksas Indonezijoje, susidedantis iš 244 šventyklų liekanų. Prambanano šventyklų komplekso pažiba yra 3 centrinės jo šventyklos – didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi šventykla Candi Shiva Mahadeva (šventykla dedikuota dievui Šivai) iš šventyklos-dvynės Candi Brahma bei Candi Vishnu, dedikuotos kitiems dviem induistų dievams.

Prambananas

Bromo kalnas (Mount Bromo) — vaizdingas aktyvus ugnikalnis rytinėje Javos salos dalyje. Su 167 aktyviais ugnikalniais, Indonezija yra viena iš labiausiai vulkaniškai aktyvių šalių pasaulyje, o Bromo kalnas yra ko gero dažniausiai turistų lankomas ugnikalnis šalyje.

Bromo kalnas (Mount Bromo) 

Balio sala — be abejonės pati populiariausia Indonezijos sala tarp šią šalį aplankančių turistų, kuri kartu yra ir visame pasaulyje gerai žinoma paplūdimio atostogų vieta. Čia rasite viską, ko tik gali prireikti idealioms atostogoms tropikuose:

...Balto smėlio paplūdimius ir žydrą jūrą…

Balio paplūdimiai

…unikalią Balio salos gyventojų kultūrą ir paslaptingas šventyklas…

Balio kultūra ir šventyklos

…vaizdingus ryžių laukus apylinkėse…

Balio ryžių laukai

…įvairiausius vietinės virtuvės bei kitų šalių patiekalus ir užkandžius…

Balio patiekalai

…platų apsipirkimo vietų pasirinkimą…

Apsipirkimas Balyje

…daugybę įvairios tematikos barų…

Balio barai

...ir kitų naktinių pramogų vietų…

Balio naktinis gyvenimas

…ir, žinoma – kerinčius saulėlydžius…

Balio saulėlydžiai

Lombokas – sala su pasakiškais paplūdimiais, įspūdingu povandeniniu pasauliu bei stačiomis ugnikalnių viršūnėmis.

Indonezijos Viza

169 šalių, įskaitant ir Lietuvą, piliečiai gali lankytis Indonezijoje be vizos iki 30 dienų. Nemokamas patekimas į šalį užtikrinamas daugumoje oro uostų, jūrų uostų ir sausumos sienos perėjimo punktų. Tačiau toks atvykimo į šalį būdas nesuteikia teisės pratęsti savo apsilankymą šalyje ilgiau, nei numatyta atvykimo į šalį spaude.

Jei norite Indonezijoje lankytis ilgiau nei 30 dienų, jums teks gauti Visa on Arrival arba pasidaryti vizą iš anksto Indonezijos ambasadoje arba konsulate.

Visa on Arrival išduodama lankymuisi šalyje iki 30 dienų ir kainuoja 35 USD, bet ji gali būti vieną kartą pratęsiama papildomoms 30 dienų imigracijos biure Indonezijoje, už 250.000 IDR mokestį.

Vienkartinė Indonezijos viza galioja iki 60 dienų ir gali būti gaunama iš bet kurios Indonezijos ambasados ar konsulato. Indonezijos viza paprastai kainuoja nuo 50 iki 100 USD, priklausomai nuo šalies ir ambasados. Paprastai vizos sutvarkymas užtrunka 3-4 darbo dienas.

Kaip nuvykti į Indoneziją

Keliaujant į Indoneziją iš Lietuvos galima rasti keletą ganėtinai patogių skrydžių, tačiau reikia nusiteikti, jog keliauti gali tekti mažiausiai 18 valandų.

Norint į Indoneziją nuvykti iš Tailando, skrydis lėktuvu yra praktiškai vienintelis pasirinkimas, kadangi vienintelis kitas būdas būtų kelionė traukiniu ar autobusu per Malaiziją į Singapūrą ir tada plaukimas keltu į Indonezijai priklausančią Bintano salą.

Skrydžiai į Indoneziją

Ieškant skrydžių iš Lietuvos į Indoneziją, galima rasti keletą variantų tik su vienu persėdimu. Ganėtinai patogiai galima pasiekti šalies sostinę Džakartą ir turistų pamėgtą Balio salą. Skrydžių iš Lietuvos į šiuos Indonezijos miestus pasiūlymų ieškokite čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Džakartą

Skrydžiai iš Vilniaus į Balį

Iš kitų Pietryčių Azijos šalių oru Indonezija tikrai gerai pasiekiama, ypatingai tai pasakytina apie Malaiziją ir Singapūrą, todėl planuojant kelionę galima rinktis persėdimą vienoje iš šių šalių.

Tailando tiesioginiai skrydžiai organizuojami į Džakartą, Denpasarą (Balį) ir Medaną.

Daugiausia tarptautinių skrydžių sulaukia Džakartos Soekarno-Hatta tarptautinis oro uostas (CGK). Tiesioginiai skrydžiai į Džakartą vykdomi iš abiejų Bankoko oro uostų – Suvarnabhumi oro uosto (BKK) ir Don Mueang oro uosto (DMK). Iš Bankoko į Džakartą tiesiogiai galite skristi su žemų kainų oro linijomis AirAsia ir Thai Lionair, o taip pat standartinėmis avialinijomis Garuda Indonesia, Bangkok Airways ir Thai Airways. Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Džakartą

Skrydžiai į Indoneziją

Kitas Indonezijos oro uostas, kurį nesudėtinga tiesiogiai pasiekti iš Tailando yra Denpasaro Ngurah Rai tarptautinis oro uostas (DPS) Balyje, kuris taip pat sulaukia tiesioginių skrydžių iš abiejų Bankoko oro uostų. Maršrutas Bankokas – Balis aptarnaujamas AirAsia ir Thai Airways oro linijų. Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Balį

Medano tarptautinis oro uostas (KNO) Sumatros saloje taip pat sulaukia tiesioginių skrydžių iš Bankoko, kuriuos vykdo žemų kainų vežėjas AirAsia. Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Medaną

Kelionės po Indoneziją

Transporto bilietus kelionėms po Indoneziją galite užsiakyti pasinaudodami šia paieškos forma.

Orai Indonezijoje

Indonezijos klimatas yra tropinis ir paprastai išlieka pakankamai pastovus metų bėgyje. Šalyje išskiriami tik du sezonai – sausasis ir drėgnasis. Didžiojoje Indonezijos dalyje šie sezonai pasireiškia tuo pačiu metu. Sausasis sezonas Indonezijoje tęsiasi nuo balandžio iki spalio, o lietaus sezonas šalyje įsigali nuo lapkričio iki kovo.

Temperatūra Indonezijoje išlieka ganėtinai pastovi metų bėgyje, o paros temperatūros vidurkis svyruoja apie 28 °C, išskyrus kalnuotesnius regionus, kur vidutinė dienos temperatūra gali neviršinti ir 23°C.