Nakhon Patomas

Nakhon Patomas yra vienas iš seniausių Tailando miestų, įsikūręs Centriniame Tailande, tik apie 50 km į vakarus nuo Bankoko. Nakhon Patomas yra garsus dėl savo didžiulės stupos Phra Pathom Čedi, kuri yra viena iš aukščiausių visame pasaulyje.

Lankytinos vietos Nakhon Patome

Lankytinos vietos Nakhon Patome

Phra Pathom Čedi

Garsiausia Nakhon Patomo įžymybė, dominuojanti miesto centre, yra Phra Pathom Čedi - didžiausia Čedi Tailande, o taip pat viena iš aukščiausių stupų visame pasaulyje. Čedi stūgso karališkosios Wat Phra Pathom Chedi šventyklos teritorijoje.

Nauja 120,5 metrų aukščio varpo formos čedi buvo pastatyta ant senosios stupos. Joje yra saugomi Budos reliktai. Pagrindinė šventyklos Budos statula yra stovintis Buda, vadinamas Phra Ruang Rodjanarith.

Phra Pathom Čedi

Sanam Chandra rūmai

Kita žinoma Nakhon Patomo lankytina vieta yra Sanam Chandra rūmai. Rūmų kompleksas yra maždaug 2 km į vakarus nuo Phra Pathom Čedi. Sanam Chandra rūmai užima apie 355 hektarų plotą. Rūmų komplekso viduryje yra didysis kiemas, kurį supa keliai ir vandens kanalai. Sanam Chandra rūmų komplekse yra keletas gražių pastatų, kuriuos tikrai verta pamatyti.

Sanam Chandra rūmai 

Talad Bon - Talad Lang

Nakhon Patomo maisto turgūs, vadinami Talad Bon-Talad Lang, yra įsikūrę abiejose kelio, vedančio nuo Phra Pathom Čedi į šiaurę, pusėse. Šie turgūs yra seni šviežių produktų turgūs, Nakhon Patomo bendruomenėje svarbią vietą užimantys jau 120 metų. Šiame turguje galite rasti daugybę vietinių gėrybių.

Talad Bon - Talad Lang turgų pavadinimai iš didelio turgaus, kurį Soi Klang (Vidurinis kelias) skiria į du turgus. Dešinėje kelio pusėje esanti turgaus dalis vadinama Talad Bon arba Turgus aukštyn keliu, o kairėje pusėje - Talad Lang arba Turgus žemyn keliu.

Talad Bon - Talad Lang

Kur apsistoti Nakhon Patome

Geriausia vieta apsistoti Nakhon Patome yra miesto centras. Viešbučius ir kitas vietas apsistoti Nakhon Patome rasite čia: Nakhon Patomo viešbučiai Booking.com arba Nakhon Patomo viešbučiai Agoda.com.

Nakhon Patomo viešbučiai

Kaip nuvykti į Nakhon Patomą

Nakhon Patomą pasiekti galite traukiniu arba autobusu

Traukiniai į Nakhon Patomą

Kelionė pietinės linijos traukiniu iš Hua Lamphong geležinkelio stoties į Nakhon Patomą gali būti lengviausias ir pigiausias būdas pasiekti šį miestą iš Bankoko. Keletas traukinių į Nakhon Patomą taip pat kursuoja iš Thonburi geležinkelio stoties.

Čia tiesiog galite praleisti pusdienį ir toliau tęsti savo kelionę į Kančanaburį, Hua Hiną arba toliau į pietus iki Surat Tanio ir kitų vietovių Pietų Tailande.

Nakhon Patomo traukinių stotis

Priklausomai nuo traukinio tipo, kelionė iš Bankoko į Nakhon Patomą gali trukti apie 1 ar 1,5 valandos. Jei pasirinksite trečios klasės vagoną paprastame traukinyje, kelionė iš Hua Lamphong geležinkelio stoties į Nakhon Patomą tekainuos 14 THB žmogui.

Traukinio bilietas į Nakhon Patomą

Autobusai į Nakhon Patomą

Autobusai į Nakhon Patomą išvyksta iš Bankoko Pietinės (Sai Tai Mai) autobusų stoties kas 10 ar 15 minučių. Kelionė autobusu ten trunka apie valandą, priklausomai nuo eismo sąlygų.

Orai Nakhon Patome

Nakhon Patome sezonai yra aiškiai išreikšti. Nuo lapkričio iki gegužės orai dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Nakhon Patome yra išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet šiame mieste, kaip ir kitose centrinėse vietovėse temperatūra dienomis kartais pasiekia net 40°C.

Lietaus sezonas Nakhon Patome tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Lietus paprastai prasideda trumpomis liūtimis, trunkančiomis valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsibėgėjant, lietus tampa dažnesnis ir stipresnis, o rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tradiciškai pasiekia aukščiausią lygį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Nakhon Patome, susipažinkite su kasmėnesiniais Centrinio Tailando orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★

Apsilankę Nakhon Patome planuojate tęsti kelionę aukštyn į šiaurę ar žemyn į pietus? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.