Čiangmajus

Čiangmajus (Chiang Mai) yra to paties pavadinimo provincijos sostinė ir didžiausias Šiaurės Tailando miestas. Čiangmajus yra puiki vieta tiems, kurie trokšta atsipalaiduoti po Bankoko chaoso. Klajodami šiame nuostabiame mieste rasite puikų maistą ir tikrą tailandietišką atmosferą, kurios kartais galite pritrūkti jei lankotės turistų apgultose Bankoko gatvėse ar populiariausiose Tailando salose.

Čiangmajaus Senamiestis

Čiangmajus buvo įkurtas 1296 m. ir tapo naująja senovės Lanos karalystės sostine. Čia vis dar galite pamatyti tradicinės Lanos tajų kultūros apraiškų. Čiangmajaus senamiestis yra labai vaizdinga vieta apsilankyti, nes jis yra pilnas įspūdingų senovinių šventyklų, o ir supančios senovinės sienos bei apsauginis griovys kuria ypatingą atmosferą.

Map of Chiang Mai 

Lankytinos vietos Čiangmajuje

Čiangmajus ir jo apylinkės yra pilnas nuostabių senovinių šventyklų, o daugelis iš jų vis dar yra naudojamos pagal paskirtį budistų vienuolių. Pačios įspūdingiausios Čiangmajaus šventyklos yra:

Wat Phra That Doi Suthep

Wat Phra Tai Doi Suthep yra viena iš garsiausių ir svarbiausių Čiangmajaus šventyklų, ir vienas iš turistinių objektų, kurį būtinai turite pamatyti savo kelionės į Čiangmajų metu.

Wat Phra That Doi Suthep  

Wat Chedi Luang

Čiangmajaus didžiausią budistų stupą (chedi) turinti Wat Chedi Luang šventykla yra dar viena iš lankytinų vietų, kurias yra būtina pamatyti lankantis Čiangmajuje.

Wat Chedi Luang

Wat Phra Singh

Wat Phra Singh yra viena svarbiausių šventyklų Čiangmajuje, o kartu tai ir vienas didžiausių vienuolynų mieste.

Wat Phra Singh

Daugiau šventyklų, kurias turėtumėte aplankyti keliaujant po Čiangmajų ir jo apylinkes, galite rasti mūsų Čiangmajaus šventyklų TOP 10 puslapyje.

Muziejai Čiangmajuje 

Čiangmajus turi labai ilgą ir reikšmingą istoriją, kuri geriausiai pristatoma miesto muziejuose demonstruojamose ekspozicijose. Muziejai, geriausiai pristatantys miesto ir Lanos Karalystės istoriją, yra:

Čiangmajaus miesto meno ir kultūros centras

Čiangmajaus miesto meno ir kultūros centras yra tinkama vieta apsilankyti tiems, kurie nori iš arčiau susipažinti su Čiangmajaus ir Tailando menais ir kultūra.

Chiang Mai City Arts & Cultural Center

Čiangmajaus istorijos centras

Čiangmajaus istorijos centras yra muziejus, esantis greta Čiangmajaus miesto meno ir kultūros centro, kuriame naujus ir įtraukiančiu būdu pristatoma Čiangmajaus provincijos istorija.

Chiang Mai Historical Centre

Lanos folkloro muziejus

Lanos folkloro muziejus yra įdomus muziejus, pristatantis Šiaurės Tailando Lanos žmonių istoriją ir kultūrą.

Lanna Folklife Museum

Apsipirkinėjimas Čiangmajuje

Garsiausios Čiangmajaus apsipirkinėjimo vietos yra dvi pėsčiųjų gatvės. Jei nori patirti tikrą apsipirkimo Šiaurės Tailande nuotykį, būtinai Čiangmajuje lankykitės savaitgalį. Kita populiari ir galbūt labiausiai chaotiška apsipirkimo vieta yra Naktinis turgus (Night Bazzar), veikiantis kiekvieną vakarą.

Čiangmajus yra žinomas dėl savo dirbinių unikalumo ir įvairovės. Čia galite rasti medžio drožinius, kalnų genčių dirbinius, rankų darbo tekstilę, juvelyrinius dirbinius, rankų darbo tajų šilką, keramikos dirbinius ir, žinoma, dizainerių prekių klastotes (marškinėlius, batus, rankines, akinius nuo saulės ir visa kita, apie ką tik galite galvoti). Kaip ir visame Tailande, apsipirkinėjant čia rasite ir daugybę vietinių gardumynų.

Sekmadieninis gatvės turgus

Vieno kilometro ilgio Sekmadieninis gatvės turgus (Walking Street Market) yra populiariausia apsipirkimo vieta Čiangmajuje, sutraukianti ne tik minias vietinių pirkėjų, bet ir miesto svečius iš viso pasaulio. Šis gatvės turgus prasideda ties senamiesčio Tha Phae vartais ir tęsiasi palei visą Ratchadamnoen kelią. Sekmadieninis gatvės turgus vyksta kiekvieną sekmadienį nuo 16 val. iki maždaug vidurnakčio. Tuo metu kelias yra uždaromas ir niekas negali trikdyti Jūsų apsipirkimo.

Sunday Walking Street Market

Čiangmajaus naktinis turgus (Night Bazaar)

Kita populiari ir galbūt labiausiai chaotiška apsipirkimo Čiangmajuje vieta yra Naktinis turgus (Night Bazzar). Šį turgų galite rasti Chang Klan gatvėje. Pagrindinė turgaus veiksmo vieta yra modernus pastatas, tačiau įvairiausių parduotuvių gausa tęsiasi visoje gatvėje, o apsipirkinėti naktiniame turguje galite pradėti dar prieš pasukdami į pagrindinę turgaus gatvę – prekybininkai pradeda rikiuotis ant šaligatvių dar gerokai prieš tai. Naktinis turgus vyksta kasdien ir prasideda apie 17 val. bei tęsiasi iki maždaug 11 val. nakties. Tai geras pasirinkimas apsipirkimui, jei į jūsų viešnagės Čiangmajuje laikotarpį nepatenka savaitgalis.

Chiang Mai Night Bazaar

Šeštadieninis naktinis gatvės turgus

Šeštadieninis naktinis gatvės turgus yra dar viena vietinių gyventojų ir turistų itin mėgstama Čiangmajaus apsipirkimo vieta. Turgus vyksta Wualai gatvėje, prasidedančioje šiek tiek pietvakariau nuo senamiesčio Chiang Mai vartų, esančių pietinėje senamiesčio dalyje ir virstančioje didžiule pėsčiųjų zona. Šeštadienio naktinis gatvės turgus vyksta kiekvieną šeštadienį nuo 17 valandos iki maždaug vidurnakčio.

Saturday Night Market Walking Street 

Poilsis Čiangmajuje

Čiangmajaus miestas pats yra toks ramus ir atpalaiduojantis, palyginus su Bankoku, tačiau geriausias baterijų įkrovimo būdas yra kelionė už miesto ribų, kur žalios Čiangmajaus apylinkės ir ūkanoti kalnai suteikia neribotas galimybes pažinčiai su vietine gamta. Gyvenimo tempo sumažinimui galite apsilankyti:

Doi Inthanon nacionalinis parkas ir jo Wachirathan krioklys

Doi Inthanon nacionalinis parkas įsikūręs kalnuotoje Čiangmajaus provincijoje Šiaurės Tailande. Aukščiausia Doi Inthanon viršukalnė yra 2565 metrų aukščio ir yra aukščiausias Tailando kalnas, dar vadinamas "Tailando stogu". Pagrindinės parko lankytinos vietos yra Doi Inthanon viršukalnė, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai, kriokliai ir dvi pagodos (chedi), dedikuotos Tailando karaliui ir karalienei.

Wachirathan Waterfall (Doi Inthanon National Park)

Bubingo rūmai (Bhubing Palace)

Bubingo rūmai yra karališkoji žiemos rezidencija Čiangmajuje, kur karališkoji šeima apsilanko sezono metu. Rūmai yra įsikūrę kalnuose greta Čiangmajaus. Rūmų kompleksą sudaro keletas pastatų, didelis vandens rezervuaras su vaizdingais fontanais ir gėlių sodai, garsėjantys daugybe rožių rūšių.

Bhubing Palace

Čiangmajaus zoologijos sodas

Nuostabioje vietovėje įsikūrusiame Čiangmajaus zoologijos sode laikoma daugiau kaip 200 Azijos ir Afrikos žinduolių rūšių. Čia netgi galite rasti kinų pandų šeimynėlę. Čiangmajaus zoologijos sode taip pat veikia akvariumas, kuriame surinkta 250 rūšių gėlavandenių ir jūrų žuvų, o taip pat yra įrengtas vienas iš ilgiausių povandeninių tunelių pasaulyje (133 metrų ilgio).

Chiang Mai Zoo

Čiangmajaus apylinkės turi daug ką pasiūlyti aktyviems keliautojams, nes čia galima rasti tobulą gamtą nacionaliniuose parkuose, įkvepiančius gyvūnus tokiose vietose kaip humaniškas sąlygas savo augintiniams užtikrinančios dramblių stovyklos ir unikalias kalnų gyventojų bendruomenes giliai į kalnuose, darančias šią vietovę itin patraukia žygiams.

Kur apsistoti Čiangmajuje

Geriausias Čiangmajaus rajonas apsistoti yra grioviu ir senovinėmis sienomis apjuostas miesto senamiestis. Šio rajono atmosfera ypatinga, o visos svarbiausios lankytinos vietos taip pat yra netoliese. Plačiau apie geriausius viešbučius Čiangmajaus senamiestyje skaitykite čia: Viešbučiai Čiangmajuje - geriausi Čiangmajaus senamiesčio viešbučiai.

Viešbučius ir kitas apgyvendinimo vietas Čiangmajaus senamiestyje rasite čia: Viešbučiai Čiangmajaus senamiestyje.

Viešbučiai Čiangmajaus senamiestyje

Daugiau vietų, kur apsistoti Čiangmajuje, rasite Čiangmajaus viešbučiai Booking.com arba Čiangmajaus viešbučiai Agoda.com.

Kaip nuvykti į Čiangmajų?

Pasiekti Čiangmajų iš Bankoko galima keletu būdų - lėktuvu, traukiniu arba autobusu.

Skrydžiai į Čiangmajų

Įvairios aviakompanijos siūlo daug tiesioginių skrydžių iš Bankoko į Čiangmajaus tarptautinį oro uostą (CNX). Skrydžių pasiūlymus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Čiangmajų

Kelionė traukiniu į Čiangmajų

Šiaurinės linijos traukinys Bankokas - Čiangmajus yra labai populiarus tarp keliautojų (ypač naktinis). Traukinys į Čiangmajų išvyksta iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties. Dėl didelio šio maršruto populiarumo ir didelės paklausos, patartina bilietus užsisakyti gerokai iš anksto, bent porą savaičių prieš planuojamą kelionę.

Traukinio bilietus galite užsisakyti čia:

Traukinys iš Bankoko į Čiangmajų

Autobusai į Čiangmajų

Įvairių kompanijų tolimųjų reisų autobusai sujungia Čiangmajų su Bankoku ir kitais didžiaisiais Tailando miestais. Autobusai į Čiangmajų išvyksta iš Mo Chit autobusų stoties. Autobusų tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia:

Autobusai iš Bankoko į Čiangmajų

Daugiau transporto variantų kelionei į Čiangmajų rasite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Čiangmajuje

Nuo lapkričio iki gegužės orai Čiangmajuje dažniausiai yra sausi, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Čiangmajuje išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir iki 40°C.

Drėgnasis sezonas Čiangmajuje tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Sezono pradžioje lietus dažniausiai pasirodo kaip trumpos liūtys, trunkančios valandą ar dvi. Lietingajam sezonui įsigalint, lietus tampa pastovesnis ir stipresnis, piką pasiekdamas rugpjūtį ir rugsėjį.

Norėdami pasirinkti geriausią laiką apsilankyti Čiangmajuje, susipažinkite su kasmėnesiniais Čiangmajaus orų reitingais šioje lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★

Čiangmajuje Jūsų kelionė po Tailandą nesibaigia? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.