Mo Chit – Bankoko Šiaurinė autobusų stotis

Bankoko Šiaurinė autobusų stotis, taip pat žinoma kaip Mo Chit autobusų stotis, Mo Chit Mai, Naujoji Mo Chit, Mo Chit 2 ar Čatučako autobusų stotis, yra stotis, įsikūrusi šiaurinėje miesto centro dalyje greta Čatučako savaitgalio turgaus Kamphaeng Phet 2 kelyje Čatučako rajone Bankoke.

Mo Chit – Bankoko Šiaurinė autobusų stotis

Bankoko Šiaurinė autobusų stotis yra didžiausias kelionių autobusais mazgas Bankoke, iš kurio autobusai kursuoja į daugybę vietovių visoje šalyje, įskaitant tolimuosius reisus į Šiaurės Tailandą (Čiangmajų, Sukotajų, Čiangrajų), Šiaurės Rytų Tailandą ir kitus miestus centrinėje ir rytinėje šalies dalyse - Ajutają, Lopburį, Čonburį, Patają, Tratą (kartu ir Ko Čangą). Iš čia taip pat kursuoja keletas autobusų ir į šalies pietus. 

Autobusų stoties patogumai

Bankoko Šiaurinėje autobusų stotyje rasite patogią laukiamąją salę su oro kondicionieriumi, valgyklą (food court) ir parduotuvę, prekiaujančią užkandžiais ir gėrimais.

Bilietų kasos žemutiniame aukšte aptarnauja šiaurinį regioną, o tuo tarpu bilietų kasos 3-iame aukšte prekiauja bilietais į autobusus, kursuojančius kitais tolimais maršrutais.

Trečiame pastato aukšte taip pat rasite valgyklą (food center).

Daiktų saugyklą taip pat rasite trečiame aukšte, greta įėjimo į valgyklą. Daiktų saugykla veikia nuo 05:00 iki 22:00.

Stotyje taip pat yra Mini Mart ir 7-Eleven.

Bilietų užsakymas ir įsigijimas

Bankoko Šiaurinėje autobusų stotyje yra daug bilietų kasų, prekiaujančių skirtingų kompanijų autobusų bilietais. Populiariausiais maršrutais kasdien kursuoja keleto kompanijų autobusai. Paprastai būtinybės užsisakyti bilietus iš anksto nėra, kadangi bilietus galite įsigyti atvykę į stotį prieš 30 minučių. Tačiau šventiniu laikotarpiu, pvz. per Naujuosius metus arba Songkrano festivalį balandžio mėnesį, užsisakyti bilietus iš anksto yra beveik būtina, nes kitu atveju sekančio autobuso gali tekti laukti keletą valandų.

Kai kurios autobusų kompanijos turi savo internetines bilietų užsakymo sistemas. Jei esate mieste, galite įsigyti bilietus prieš dieną ar dvi atvykdami į autobusų stotį. Kitu atveju galite tiesiog pasinaudoti viena iš internetinių bilietų užsakymo sistemų.

Autobusų bilietus užsisakinėti internetu rekomenduojame per Bookaway, kadangi šioje sistemoje galite gauti 5% nuolaidą autobusų bilietams, pasinaudodami išskirtinai mūsų skaitytojams skirtu nuolaidos kodu THAILT5 .

5% off on your Bookaway orders

Autobusų bilietus internetu galite patogiai įsigyti pasinaudoję šia paieškos forma.

Autobusai

Iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties kursuoja trijų tipų autobusai.

  • VIP autobusai su daug erdvės, kainuojantys daugiau, tačiau siūlantys gerokai komfortiškesnę kelionę.
  • Pirmos klasės autobusai su oro kondicionieriumi yra tiesioginiai.
  • Antros klasės autobusai su oro kondicionieriumi paprastai pakeliui dažnai sustoja paimti keleivius, todėl kelionė jais trumpa kiek ilgiau.

Mo Chit – Bankoko Šiaurinė autobusų stotis

Mikroautobusai

Mikroautobusai kursuoja iš atskiro Mochit mikroautobusų terminalo, dar vadinamo Čatučako mikroautobusų stotimi, kuri neseniai pradėjo veikti kitoje gatvės pusėje, priešais Bangkoko Šiaurinę autobusų stotį. 

Populiariausi maršrutai 

Čiangmajus

Iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties į Čiangmajų per dieną kursuoja daug autobusų. Autobusai iš Bankoko į Čiangmajų vyksta kas valandą, o dauguma jų išvyksta vakare nuo 17:30 iki 23:30. Kelionė trunka apie 9 valandas dienos metu arba iki 12 valandų naktiniu autobusu. Bilietų kaina svyruoja nuo 600 iki 900 THB, priklausomai nuo autobuso tipo. 

Čiangrajus

Autobusai iš Mo Chit autobusų stoties į Čiangrajų kursuoja pakankamai dažnai, o dauguma jų išvyksta vakare nuo 17:30 iki 20:30. Atstumas tarp miestų yra apie 795 km. Kelionės trukmė yra apie 11-12 valandų, o bilietas kainuoja apie 550-700 THB.

Sukotajus

Į senąją Tailando sostinę Sukotajų autobusai iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties išvyksta kas valandą nuo 7:00 iki 21:00. Šio maršruto atstumas - 435 km. Kelionės trukmė paprastai būna apie 7-8 valandas ir kainuoja apie 350 THB.

Kančanaburis

Autobusai iš Mo Chit autobusų stoties į Kančanaburį išvyksta kas valandą nuo 4:00 iki 18:00. Atstumas tarp miestų yra apie 200 km. Kelionė trunka apie 3-4 valandas ir kainuoja 150 THB. 

Pataja

Autobusus į Patają siūlo Roong Reuang Coach kompanija. Šios kompanijos autobusai išvyksta apytiksliai kas 30-40 minučių. Pirmas autobusas išvyksta 04:30, o paskutinis - 22:00. Kelionė iš Mo Chit autobusų stoties į Patają trunka apie 2,5-3 valandas, priklausomai nuo eismo sąlygų. Dabartinė bilieto kaina yra 117 THB žmogui. Autobusai keleivius gabena į kompanijos nuosavą autobusų stotį North Pattaya kelyje.

Mo Chit – Bankoko Šiaurinė autobusų stotis

Pnompenis (Kambodža)

Autobusai iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties į Pnompenį Kambodžoje išvyksta 5 valandą ryto ir atvyksta apie 6 valandą vakaro. Kelionė trunka 13 valandų ir kainuojas 1020 THB žmogui. Pnompenyje autobusas sustoja miesto centre šalia Tonle Sap upės ir Giant Ibis autobusų stoties, iš kurios galima keliauti toliau į Hošiminą Vietname

Roi Et

Autobusus, vykstančiua iš Mo Chit autobusų stoties į Roi Et miestą, siūlo kompanija Sahaphan Roi Et Tour. Sahaphan Roi Et Tour autobusai išvyksta kasdien 3 kartus, tačiau visi autobusai iš Bankoko išvyksta naktį. Šio maršruto ilgis yra apie 565 km. Kelionė trunka apie 9 valandas ir kainuoja apie 400-500 THB. 

Lampangas

Autobusus iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties į Lampangą siūlo 2 kompanijos, Porn Piriya Tour ir Siam First Tour. Kasdien šiuo maršrutu kasdien važiuoja 4 autobusai. Pirmas autobusas iš Bankoko į Lampangą išvyksta 8:45, o likę trys 20:20, 20:21 ir 20:51. Kelionė trunka apie 8-9 valandas ir kainuoja apie 420-500 THB.

Pitsanulokas

Autobusai iš Mo Chit autobusų stoties į Pitsanuloką išvyksta kas valandą nuo 07:00 iki 23:00. Maršruto atstumas yra apie 400 km. Kelionė trunka apie 6-7 valandas ir kainuoja apie 270-320 THB. 

Ubon Ratčatanis

Iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties į Ubon Ratčatanį vyksta daugelio kompanijų autobusai - Air Ubon, Chanapai Tour, Lotus Phibun Tour, Phu Kradueng Tour, Rungprasert Tour ir Yasothon Tour. Kelionė trunka apie 10 valandų ir kainuoja apie 455-600 THB. 

Udon Tanis

Autobusų maršrutą iš Mo Chit autobusų stoties į Udon Tanį aptarnauja daug kompanijų, tokios kaip Air Udon, Budsarakham Tour,  Sawadee Esan ir Esan Tour. Kelionė trunka apie 8-9,5 valandos, priklausomai nuo autobuso. Kelionės iš Bankoko į Udon Tanį bilietas kainuoja apie 430-550 THB.

Mo Chit – Bankoko Šiaurinė autobusų stotis

Loei

Autobusus iš Bankoko Šiaurinės autobusų stoties į Loei siūlo 2 kompanijos - Sun Bus ir Phu Kradueng Tour. Kelionė iš Bankoko į Loei paprastai trunka apie 8-9 valandas ir kainuoja apie 450-650 THB.

Iš Loei nesudėtinga pasiekti Čiang Khaną

Bilietai

Jei norite įsigyti bilietą į konkretų autobusą, rekomenduotina bilietą užsisakyti iš anksto, kadangi populiariausiais maršrutais kursuojantys autobusai ganėtinai dažnai užsipildo, ypač šventiniu laikotarpiu. Pagrindinio turistinio sezono ir švenčių metu rekomenduotina bilietus užsisakyti internetu iš anksto, kadangi autobusai išvykstantys iš Bankoko į įvairius Tailando regionus paprastai būna pilni.

Autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite per Bookaway

Tik nepamirškite pasinaudoti specialiu nuolaidų kuponu THAILT5 suteiksiančiu 5% nuolaidą Bookaway sistemoje parduodamiems autobusų bilietams!

Ką galima rasti netoliese

Čatučako savaitgalio turgus, Čatučako penktadienio naktinis turgus, Vaikų muziejus, Čatučako parkas, JJ Mall prekybos centras 

Kaip ten nuvykti

Bankoko Šiaurinė autobusų stotis nesunkiai pasiekiama viešuoju transportu.

MRT

Lengviausias būdas iš Bankoko centro nusigauti į Mo Chit autobusų stotį yra kelionė MRT Metro iki Kamphaeng Phet stoties (1 išėjimas). Iš ten iki stoties galite pavažiuoti autobusu (Nr. 9, 138, 145, 509), taksi motoroleriu, Taksi arba paėjėti apie 2 km. 

BTS

Važiuokite BTS SkyTrain iki Mo Chit BTS stoties. Iš ten Bankoko Šiaurinę autobusų stotį galite pasiekti autobusu (Nr. 96, 138), taksi motoroleriu, taksi arba paėjėti apie 2,3 km. 

Autobusu

Važiuokite autobusu Nr. 3, 5, 9, 16, 77, 96, 104, 122, 136, 138, 145, 170, 509, 517, 529, 536, 547 arba A1 autobusu tiesiai iš Don Muang oro uosto ir išlipti stotelėje prie Mo Chit autobusų stoties.

Iš Suvarnabhumi oro uosto

Suvarnabhumi oro uosto (BKK) važiuokite Airport Rail Link iki Makkasan stoties. Tada persėskite į MRT (Metro) Phetchaburi stotyje ir važiuokite iki Chatuchak Park stoties arba Kampheng Phet stoties. Tada sėskite į taksi arba autobusą (Nr. 9, 138, 145, 509) ir važiuokite iki Bankoko Šiaurinės autobusų stoties.

Iš Don Muang oro uosto

Iš Don Muang oro uosto (DMK) į Mo Chit autobusų stotį galite vykti tiesioginiu autobusu A1. Kelionė šiuo maršrutu trunka apie 45 minutes, o bilietas kainuoja 30 THB.

Nuo Pergalės paminklo (Victory Monument)

Nuo Pergalės paminklo (Victory Monument) važiuokite autobusu Nr. 77, 157, 509 arba 536 tiesiai iki Mo Chit autobusų stoties. Pagrindinių švenčių, tokių kaip Songkrano festivalis, metu dažnai kursuoja ir nemokami autobusu iki pat Mo Chit 2 stoties.

Kitos Bankoko autobusų stotys

Bankoke yra 3 pagrindinės autobusų stotį, o pasirinkti jums tinkamą turite pagal tai, kuria kryptimi vykstate. Kitos 2 Bankoko autobusų stotys yra:

Bankoko Rytinė autobusų stotis (Ekkamai)

Bankoko Rytinės autobusų stoties (Ekkamai) autobusai ir mikroautobusai vyksta į vietoves Rytų Tailande (Patają, Ko Čangą, Ko Sametą) ir keletą vietų šalies pietinėje dalyje, tokias kaip Hua Hinas ir Samut Songkhramas (Maeklong geležinkelio turgus).

Bankoko Pietinė autobusų stotis (Sai Tai Mai)

Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai) autobusai ir mikroautobusai išvyksta į vietoves Pietų Tailande (PuketąKrabįHua Hiną, Surat Tanį) ir Centriniame Tailande (Kančanaburį, Samut Songkhramą).