Čatučako savaitgalio turgus – geriausia vieta apsipirkti Bankoke

Čatučako savaitgalio turgus (Chatuchak Weekend Market) yra vienas iš didžiausių pasaulyje savaitgalio turgus, užimantis net 27 akrų plotą. Čatučako savaitgalio turgus yra geriausia vieta apsipirkti Bankoke ir tikrai rekomenduotume apsilankymą jame įtraukti į savo kelionės po Tailandą planą, jei tik planuojate Bankoke svečiuotis savaitgalį.

Čatučako savaitgalio turgus

Žemėlapis

Čatučako savaitgalio turgus padalintas į 27 sekcijas, kuriose sutalpina daugiau nei 15000 prekystalių, prekiaujančių pačiomis įvairiausiomis prekėmis vietinėmis kainomis. Kadangi turguje tokia daugybė prekybininkų, pirmą kartą lankantis ten gali būti sudėtinga susiorientuoti. Tačiau Čatučako savaitgalio turgus gan neblogai valdomas ir viskas čia palyginti gerai suorganizuota, nes kiekviena iš 27 turgaus sekcijų specializuojasi tam tikroje prekių rūšyje. Tai nereiškia, jog visiškai nerasite rūbų kur nors sendaikčių skyriuje, tačiau didžiausią tam tikrų prekių koncentraciją galima rasti būtent joms skirtoje turgaus dalyje.

Čatučako savaitgalio turgaus žemėlapį rasite žemiau, o taip pat pačiame turguje.

Čatučako savaitgalio turgus

Taip pat pačiame turguje galite gauti nemokamą spausdintinį žemėlapį iš informacijos kioskelio, kuris yra prie pagrindinio turgaus įėjimo. Tikrai verta juo pasinaudoti, apsipirkimas bus gerokai produktyvesnis.

Lankytojai

Čatučako savaitgalio turgus yra labai populiarus tiek tarp tajų, tiek ir turistų, savaitgaliais per dieną pritraukiantis daugiau nei 200.000 lankytojų. Nors apsilankymas Čatučako savaitgalio turguje yra vienas iš dalykų, kurio stengiasi nepraleisti didelė dalis Bankoko svečių, vietinių pirkėjų čia vis tiek ženkliai daugiau nei turistų.

Čatučako savaitgalio turgus

Tai, jog čia vyrauja vietiniai pirkėjai, padeda turguje išlaikyti vietines kainas, tad neretai būtent čia gali pavykti rasti geriausius pasiūlymus Bankoke.

Ką įsigyti

Nėra daug dalykų, kuriais neprekiaujama Čatučako savaitgalio turguje. Jei daiktą galite įsivaizduoti, tikėtina, jog juo ten ir prekiauja, tereikia apsidairyti. Kuomet vaizduotė neveikia pakankamai gerai ir trūksta idėjų, kokių dovanų parvežti namo savo išrankiems draugams ir giminaičiams, keliaukite į Čatučako savaitgalio turgų, apsidairykit ir jūsų problema bus išspręsta. Mums tai jau suveikė daugybę kartų, turėtų suveikti ir jums!

Čatučako savaitgalio turguje galite rasti įvairiausių tikros odos (krokodilo taip pat) dirbinių, tokių kaip piniginės, rankinės, skrybėlės, diržai ir t.t.

Čatučako savaitgalio turgus

Tarp turguje randamų įvairiausio dizaino namų apyvokos reikmenų rasti galima kažką tinkamo bet kokiam namų interjerui praturtinti.

Čatučako savaitgalio turgus

Rankdarbiai iš kokosų parveš su savim truputį Tailando šilumos ir į jūsų namus.

Čatučako savaitgalio turgus

Kvapų įvairovė yra vienas iš dalykų, paliekančių įspūdį besilankantiems Tailande. Ne visada iš gerosios pusės, nes Bankoko kanalai tikrai dažnai skleidžia ne kokį kvapą, o gatvėje čirškinamo maisto ir čili kvapas gali būti pernelyg stiprus jautresnei nosiai. Tačiau Tailande gausu nuostabių kvapų, kuriuos skleidžia įvairiausios vietinės žolelės, gėlės ir vaisiai. Apsipirkinėdami Čatučako savaitgalio turguje, nepamirškite į savo pirkinių sąrašą įtraukti ir šiek tiek kvapų.

Čatučako savaitgalio turgus

Tačiau svarbiausia, nieko nėra geriau už Tailando skonį – mes tiesiog mylim Tailando virtuvės patiekalus, užkandžius ir gėrimus. Jei jūs pamėgsite juos taip pat, nepraleiskite prieskoniais ir žolelėmis prekiaujančių prekystalių Čatučako savaitgalio turguje.

Čatučako savaitgalio turgus

Kas liečia rūbus, čia taip pat neliksite nusivylę. Kad ir koks jūsų stilius, greičiausiai rasite kažką sau šiame turguje. Nesvarbu, kokia spalva...

Čatučako savaitgalio turgus

…ar drabužių stilius…

Čatučako savaitgalio turgus

…yra jūsų mėgstamiausias, Čatučako savaitgalio turgus turi jums ką pasiūlyti.

Kainos

Paprastai kainos Čatučako savaitgalio turguje yra mažesnės nei kitose turistinėse apsipirkimo vietose, tokiose kaip MBK Center, Asiatique the Riverfront, Patpongo naktinis turgus ir kt.

Pavyzdžiui, paso aplankas su vardu ir logotipu, kuris yra labai populiarus suvenyras ir gali būti randamas daug kur Bankoke, čia kainuoja 60 THB, o pirkdami 5 vnt. dar vieną gausite nemokamai. Vienintelė kita vieta, kur yra tekę pastebėti tokią kainą, Pratunam turgus, o kitur neretai tokia pati prekė kainuoja ir  100 THB.

Čatučako savaitgalio turgus

Kitas labai populiarus Tailando suvenyras, kvapnūs įvairių formų ir kvapų muilai. Čatučako savaitgalio turguje galite įsigyti 4 vienetus už 100 THB, kai geriausia kitur pastebėta kaina buvo 3 už 100.

Čatučako savaitgalio turgus

Žinoma, jei norite gauti geriausią kainą, reikia pasižvalgyti po turgų, nes kainos tarp skirtingų prekeivių Čatučako savaitgalio turguje gali ganėtinai ženkliai skirtis.

Jei esate nusiteikę pirkti urmu, galite tikėtis gauti dar geresnes kainas, nes Čatučako savaitgalio turguje gausu ir urminių pasiūlymų.

Čatučako savaitgalio turgus

Maistas

Apsipirkinėjant Čatučako savaitgalio turguje galima nesunkiai sugaišti pusdienį. Nepergyvenkit, jei išalksite, turguje rasite platų gatvės maisto patiekalų pasirinkimą.

Čatučako savaitgalio turgus

Tiems, kurių nežavi Tailando gatvės maisto valgymo idėja, nesudėtinga bus rasti ir kitokių patiekalų, kaip pvz. ši gardi Paelja.

Čatučako savaitgalio turgus

Kalbant apie desertus, jų pasirinkimo turguje taip pat netrūksta. Nuo tradicinių Tailando desertų, tokių kaip šviežios kokosų sultys arba kokosiniai ledai…

Čatučako savaitgalio turgus

…iki pyragų, kurie yra tiesiog pernelyg gražūs, kad juos nieko nelaukiant suvalgyti.

Čatučako savaitgalio turgus

Užsiėmimai

Kai jau pajusite, kad jūsų kojos jau neatlaiko noro apsipirkinėti, palepinkite save tailandietišku masažu. Valanda Tailando masažo Čatučako savaitgalio turguje kainuoja 250 THB.

Čatučako savaitgalio turgus

Arba galite atsipūsti prisėdę, kol jums darys chna tatuiruotę ar vietinis menininkas pieš jūsų karikatūrą.

Čatučako savaitgalio turgus

Trumpai tariant, Čatučako savaitgalio turgus tikrai yra viena geriausių vietų apsipirkti Bankoke ir neturėtumėte praleisti progos čia užsukti, besisvečiuodami Tailando sostinėje.

Darbo laikas

Čatučako savaitgalio turgus veikia šeštadieniais ir sekmadieniais, nuo 9 iki 18 valandos.

Daugiausia pirkėjų turgus sulaukia tarp 13 ir 16 valandos.

Kai kurios parduotuvės turguje veikia ir šiokiadieniais, bet tokią dieną tikrai neverta ten vykti. Tačiau penktadienio naktį lankytojų čia laukia Čatučako penktadienio naktinis turgus, į kurį tikrai verta užsukti, jei mėgstate vėlyvą apsipirkinėjimą bei ieškoti nebrangių rūbų, batų, rankinių ar aksesuarų.

Kaip ten nuvykti

Lengviausias būdas nuvykti į Čatučako savaitgalio turgų yra kelionė MRT Metro arba BTS SkyTrain.

MRT

Važiuokite MRT Metro iki Kamphaeng Phet stoties (1 išėjimas) arba iki Chatuchak Park stotis (1 išėjimas), kadangi abi šios MRT stotys yra netoliese skirtingų Čatučako savaitgalio turgaus įėjimų.

BTS

Važiuokite BTS SkyTrain iki Mo Chit stoties (1 išėjimas).

Autobusu

Važiuokite autobusu Nr. 26, 39, 59, 44, 28, 8, 104, 524 arba A1/A2, vykstančiu iš Don Mueang oro uosto, ir išlipkite Čatučako parko autobuso stotelėje.

Patarimas

Praleiskite dieną Čatučako savaitgalio turguje ir Čatučako parke, o vakare keliaukite į greta esantį JJ Green naktinį turgų ir ten pratęskite savo apsipirkinėjimą tailandietiškai.