Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Maeklong geležinkelio turgus yra unikalus turgus, vykstantis tiesiog ant naudojamų geležinkelio bėgių, greta geležinkelio stoties Meklonge, nedideliame mieste Samut Songkhram provincijoje, apie 70 kilometrų į pietus nuo Bankoko.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Tailande šis turgus gerai žinomas kaip Talad Rom Hub. Turgaus pavadinimas išvertus iš tajų kalbos pažodžiui reiškia “Suskleidžiamų skėčių turgus”. “Talad” reiškia “Turgus”, “Rom” reiškia “Skėtis”, o “Hub” reiškia "Uždaryti arba Suskleisti".

Vaizdas, kuomet prekeiviai suskleidžia savo skėčius ir atlaisvina kelią traukiniui patraukdami savo prekes nuo geležinkelio bėgio prieš pat traukiniui atvažiuojant, tikrai įspūdingas. Svečiuojantis Bankoke tokios patirties tikrai verta nepraleisti.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Ko tikėtis Maeklong geležinkelio turguje

Traukinys

Traukinys pravažiuoja turgų kasdien, 8 kartus per dieną. Maeklong geležinkelio turgaus grafikas šiuo metu yra toks:

  • Traukinys atvyksta: 8.30, 11.10, 14.30, 17.40 (paskutinis traukinys)
  • Traukinys išvyksta: 6.20, 9.00, 11.30, 15.30

 Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Rekomenduojama atvykti į Maeklong geležinkelio turgų 10-15 minučių prieš nurodytą atvykimo ir išvykimo laiką. Kai traukinys pravažiuoja turgaus zoną, pasigirsta sirena. Prekeiviai tiesiog suskleidžia skėčius prieš pat traukiniui pasirodant ir vėl viską grąžina į vietas, vos tik traukinys pravažiuoja. Viskas nebuvo taip chaotiška, kaip tikėjomės.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Per turgų traukinys juda lėtai. Pamatysit, jog dalis vaisių ir daržovių yra netgi paliekamos prie pat bėgių, o traukinys tiesiog pravažiuoja virš jų. Visas procesas trunka mažiau nei 10 minučių, tad pravažiuojančio traukinio ir viso aplink vykstančio veiksmo fotografavimui yra ganėtinai nedaug laiko.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Kuomet traukinys sustoja Maeklong geležinkelio stotyje, leidžiama įlipti į traukinį ir pasidaryti keletą fotografijų, jei tik to pageidaujat.

Turistai

Kadangi Maeklong geležinkelio turgus tapo tikrai populiaria lankytina vieta Tailande, nesitikėkit būti vienais iš nedaugelio turistų. Kadangi mes atvykome traukiniu kertančiu turgų, buvom priblokšti iš abiejų bėgių pusių stovinčių turistų skaičiaus.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Turistų minia gerokai išauga prieš traukinio atvykimo ir išvykimo laikus. Daug žmonių su fotoaparatais stovi iš abiejų geležinkelio bėgių pusių ir laukia galimybės nufotografuoti pravažiuojantį traukinį. Traukinys pravažiuoja visiškai šalia. Kartais tai atrodo visai pavojingai, kai žmonės lieka ant bėgių iki paskutinio momento, kad tik pagautų idealų kadrą.

Patartume susirasti gerą poziciją dar iki traukiniui atvykstant, nes prieš pat traukinio atvykimą/išvykimą visi turistai susiburia į minią ir taip vieni kitiems trukdo. Atsidūrus tokioj minioj galima padaryti gerą kadrą tikrai nebus lengva.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Turgus

Pats Maeklong geležinkelio turgus yra tradicinis turgus, kaip ir visur Tailande. Žinoma, iki traukiniui pravažiuojant.

Maeklong geležinkelio turguje yra apie 300 prekybininkų, išsidėsčiusių palei geležinkelio bėgius per apie 500 metrų atstumą. Čia rasite parduodamą įvairią mėsą, jūros gėrybes, daržoves, tailandietiškus desertus, Tailando vaisius ir netgi kažkiek rūbų. Ir visa tai už tikrai patrauklią kainą.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Dauguma į Maeklong geležinkelio turgų apsipirkti užsukančių pirkėjų yra vietiniai, kadangi čia jie užsuka apsirūpinti maisto produktais. Tai daro  Maeklong geležinkelio turgų puikia vieta apsilankyti, jei norite pamatyti, kaip atrodo tikras vietinis apsipirkinėjimas, ko gali nepavykti padaryti kituose turguose.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub 

Pla Tuu (Skumbrė)

"Pla Tuu Mae Klong" iš Samut Songkhram provincijos yra geriausiai žinomas skumbrės prekės ženklas Tailande. Ji laikoma geriausia ir pačia skaniausia skumbre visoje šalyje. Pla Tuu paprastai parduodamos apskritose bambukinėse dėžutėse, su nulaužtais kaklais. Žuvų kaklai nulaužiami tam, kad atitiktų bambukinių dėžučių dydį ir formą.

Maeklong geležinkelio turgus - Talad Rom Hub

Jei lankysitės Maeklong geležinkelio turguje arba Amphawa plaukiojančiame turguje, nenustebkite pamatę daugybę prekeivių siūlančių šviežią skumbrę ir įvairius iš jos paruoštus maisto produktus. Jie netgi organizuoja festivalį "Pla Tuu Mae Klong", kuris vyksta kiekvieną gruodžio mėnesį prieš Samut Songkhram miesto rotušę.

Amphawa plaukiojantis turgus

Jei manote, kad atvykti čia vien pasižiūrėti pravažiuojančio traukinio nėra verta, galite tuo pačiu aplankyti ir netoliese esantį plaukiojantį turgų. Apsilankymas Maeklong geležinkelio turguje ir Amphawa plaukiojančiame turguje yra puiki dienos išvyka iš Bankoko.

Amphawa plaukiojantis turgus

Kaip ten nuvykti

Autobusu ar mikroautobusu

Autobusu arba mikroautobusu į Maeklong geležinkelio turgų galite vykti iš Bankoko Pietinės autobusų stoties (Sai Tai Mai). Bilieto kaina žmogui siekia apie 100 THB, o kelionė trunka apie 1,5 valandos.

Su turu

Kelionė į Maeklong geležinkelio turgų (Talad Rom Hub) su turu yra pats paprasčiausias būdas ten nusigauti. Daug agentūrų siūlo pusės dienos turus, į kuriuos taip pat įeina apsilankymas Amphawa plaukiojančiame turguje. Jei norite, kad viskas būtų paprasta, užsisakykite Maeklong geležinkelio turgaus ir Amphawa plaukiojančio turgaus turą internetu.

Traukiniu

Kelionė į Maeklong geležinkelio turgų traukiniu susideda iš 3 pagrindinių etapų:

  • Kelionė traukiniu iš Bankoko Wongwien Yai geležinkelio stoties (ne Hua Lamphong geležinkelio stoties!) į Maha Chai geležinkelio stotį (10 THB, 1 valanda).
  • Persikėlimas keltu tarp Maha Chai prieplaukos ir Tha Chalom prieplaukos (3 THB, kelios minutės).
  • Kelionė traukiniu iš Ban Laem geležinkelio stoties į Mae Klong geležinkelio stotį (10 THB, 1 valanda).