Vietnamas

Vietnamas yra ilga ir plona šalis Pietryčių Azijoje. Vietnamo kaimyninės šalys Laosas ir Kambodža yra ir Tailando kaimynės, todėl keliaujant po Pietryčių Aziją visas jas nesudėtingai galima įtraukti į sąrašą. Vietnamas ilgą laiką nebuvo žinomas kaip turistinė šalis, bet pastaraisiais metais sulaukia gerokai daugiau keliautojų dėmesio.

Didžiąją dalį savo istorijos Vietnamas buvo užimtas Kinijos, o vėliau kolonizuotas Prancūzijos. Tiek Kinijos okupacija, tiek prancūzų kolonizacija padarė ilgalaikį poveikį Vietnamo kultūrai. Po Antrojo pasaulinio karo šalis buvo padalinta į dvi - komunistinį Šiaurės Vietnamą su sostine Hanojumi ir JAV palaikomą Pietų Vietnamą su sostine Saigonu (šiuo metu Hošiminas). Kovos tarp šių dviejų šalių išaugo į Vietnamo karą (Vietname vadinamą Amerikos karu), kuris baigėsi Pietų Vietnamo užkariavimu, kai JAV ginkluotosios pajėgos nesugebėjo jiems padėti šį daug aukų pareikalavusį karą laimėti. Nuo tada Vietnamas yra suvienytas ir valdomas komunistų.

Lankytinos vietos Vietname

Hanojus (Ha Noi)

Hanojus yra Vietnamo sostinė, įsikūrusi ant Raudonosios upės krantų šiauriniame šalies regione. Antras pagal dydį Vietnamo miestas yra viena iš seniausių pasaulyje sostinių, kuri dabar sparčiai vystosi. Hanojuje juntama puikiai deranti Kinijos-Vietnamo ir Prancūzijos kultūrų įtaka, nes mieste rasite dvasingas senovines pagodas ir gerai išsilaikiusius kolonijinius pastatus.

Hanojus

Hošiminas (Ho Chi Minh City)

Hošiminas, taip pat žinomas kaip Saigonas, yra didžiausias Vietnamo miestas. Buvusi Pietų Vietnamo sostinė šiuo metu yra pagrindinis ekonominis Vietnamo centras. Hošimine rasite puikų senovinių ir modernių lankytinų vietų derinį su gerai išsilaikiusiais kolonijiniais pastatais, įvairiomis šventyklomis ir Vietnamo karo reliktais, derančiais su dangoraižiais, didžiuliais prekybos centrais ir kitais modernaus didmiesčio atributais.

Hošiminas

Hojanas (Hoi An)

Hojanas yra išskirtinai gerai išsilaikęs tradicinis prekybos uostas centriniame Vietname, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Hojanas yra žinomas ne tik senoviniais pastatais ir gatvėmis, bet ir šimtais mieste esančių drabužių parduotuvių. Netoliese randami Mišono (My Son) šventyklų griuvėsiai.

Hojanas

Hujė (Hue)

Hujė yra buvusi imperatoriškoji Vietnamo sostinė. Įsikūręs centriniame Vietname, senovinis Hujės miestas buvo XIX a. Nguyeno dinastijos imperatorių namai. Hujė yra pripažinta UNESCO pasaulio kultūros paveldo objektu, kuris yra žinomas dėl savo įspūdingų karališkųjų imperatorių kapaviečių kompleksų ir Hujės citadelės, kuri yra imperatoriškojo miesto karališkieji rūmai.

Hujė

Niačangas (Nha Trang)

Niačangas yra garsiausias Vietnamo kurortinis miestas su šešių kilometrų ilgio vaizdinga pakrante ir balto smėlio paplūdimiais. Niačangas yra aktyvesnis nei kitos kurortinės šalies vietovės, nes šiame mieste yra daugybė lankytinų vietų ir įvairiausių pramogų. Vanduo čia skaidrus ir pilnas gyvybės bei klestinčių rifų, todėl Niačangas yra ir Vietnamo nardymo centras.

Niačangas

Mui Ne

Mui Ne yra gražus kurortinis rajonas Vietnamo pietuose, apie 200 km į rytus nuo Hošimino. Tradicinio žvejų kaimelio žavesys ir ilgas ramus paplūdimys daro Mui Ne labai sparčiai populiarėjančia paplūdimio atostogų  vieta. Netoliese esančiame Fantieto (Phan Thiet) miestelyje taip pat yra gražus paplūdimys, o tai suteikia įvairesnes laiko praleidimo galimybes.

Mui Ne

Halongo įlanka (Ha Long Bay)

Halongo įlanka, dar vadinama "Nusileidžiančiojo drakono įlanka", yra tikras gamtos stebuklas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Randama Šiauriniame Vietname, maždaug 170 km į rytus nuo Hanojaus, Halongo įlanka garsėja nežemiškais peizažais, kuriuos sukuria 1600 kalkakmenio salų ir salelių, išsibarsčiusių įlankoje.

Halongo įlanka

Mišonas (My Son)

Mišonas yra griuvėsių kompleksas, kuriame rasite įspūdingas senovines Čampos civilizacijos indų šventyklas ir įvairias akmenines skulptūras. Šis kompleksas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Mišono griuvėsiai, apsupti tropinių džiunglių, yra centriniame Vietname, netoli istorinio Hojano miestelio.

Mišonas (My Son)

Mai Čau (Mai Chau)

Mai Čau yra rajonas ir miestelis Šiaurės Vietname, maždaug 135 km nuo Hanojus. Mai Čau garsėja savo kalnuotais peizažais, kadangi šis miestelis įsikūręs vaizdingame slėnyje tarp aukštų uolų ir apsuptas ryžių laukų. Mai Čau pritraukia lankytojus ir savo genčių kultūra, nes čia galima aplankyti tautinių mažumų kaimus, iš kurių populiariausias yra baltųjų tajų kaimas Lac su savo namais ant polių.

Mai Čau

Sapa

Sapa yra neįtikėtinai vaizdingas miestelis Šiaurės Vietname netoli Kinijos sienos. Šis ramus miestelis įsikūręs 1500 metrų virš jūros lygyje Hoang Lien Son kalnų regione, apie 350 km į šiaurės vakarus nuo Hanojaus. Sapa garsėja kalnuotais peizažais su Vietnamo aukščiausia viršukalne Fan Si Pan, ryžių terasomis ir nemažu skaičiumi kalnų genčių.

Sapa

Vietnamo Viza

Bevizis režimas

Kai kurių šalių piliečiams keliaujant į Vietnamą nuo 14 iki 90 dienų, šios šalies viza nėra reikalinga.

Deja, bet Lietuvos šiame sąraše nėra, todėl Lietuvos piliečiams bevizis režimas negalioja ir yra būtina įsigyti Vietnamo vizą atvykstant į šią šalį.

Turistinė Viza

Turistinę Vietnamo vizą galite gauti bet kurioje Vietnamo ambasadoje ar konsulate.

Artimiausia Lietuvai Vietnamo ambasada yra įsikūrusi Lenkijoje. Vietnamo ambasados Lenkijoje kontaktai:
Adresas: Resorowa 36, 02-956, Warsaw, Poland
Telefonas: +48226516098
Internetinis puslapisvnembassy-warsaw.mofa.gov.vn
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Darbo laikas: Nuo pirmadienio iki penktadienio: nuo 8:30 iki 17:30.

Jei Vietnamo turistinę vizą norite gauti būdami Tailande, tai padaryti galite Vietnamo ambasadoje Bankoke, kuri įsikūrusi Thanon Witthayu gatvėje, dar vadinamoje Wireless Road. Tailando mieste Khon Kaen taip pat veikia Vietnamo konsulatas, išduodantis Vietnamo vizas.

Ambasadoje arba konsulate galite gauti vienkartinę turistinę vizą 30 dienų arba daugkartinę vizą, galiojančią net 90 dienų.

E-visa

40 šalių piliečiai gali gauti E-visa Vietnamo imigracijos departamento puslapyje, tačiau Lietuva į šį šalių sąrašą nepatenka.

Visa on Arrival

Visa on Arrival galima gauti tik skrendant į Vietnamą. Prieš atvykimą reikia gauti patvirtinimo laišką (letter of approval), kurį galima užsisakyti iš internetinių agentūrų už tam tikrą mokestį (paprastai apie 10-20 JAV dolerių), o gavimo procesas dažniausiai trunka 3 dienas. Atvykus į vieną iš Vietnamo tarptautinių oro uostų reikia parodyti patvirtinimo laišką, užpildyti papildomą formą, pateikti vieną nuotrauką ir sumokėti vizos mokestį (tik grynais ir tik JAV doleriais arba vietine valiuta).

Vietnamo Viza

Visa on Arrival nėra tinkama atvykstant į Vietnamą per sausumos sienos kirtimo punktus.

Kaip nuvykti į Vietnamą

Iš Tailando į Vietnamą galite nusigauti skrendant arba keliaujant žeme per Kambodžą.

Skrydžiai į Vietnamą

Vietnamas turi tris tarptautinius oro uostus Hanojuje, Hošimine ir Danange.

Iš Lietuvos į Vietnamą galima nuskristi su vienu persėdimu. Skrydžių pasiūlymų ieškokite čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Hanojų

Skrydžiai iš Vilniaus į Hošiminą

Jei derinate kelionę į Vietnamą su apsilankymu Tailande, galite nesunkiai susiplanuoti skrydį tarp šių šalių. Tiesioginiai skrydžiai iš Tailando siūlomi į visus tarptautinius oro uostus Vietname.

Daugiausia tarptautinių skrydžių sulaukia Tan Son Nhat tarptautinis oro uostas (SGN) Hošimine, kuris yra didžiausią keleivių srautą aptarnaujantis oro uostas Vietname. Siūlomi tiesioginiai skrydžiai į Hošiminą iš Bankoko ir iš Puketo. Skrydžių pasiūlymus šiems maršrutams rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Hošiminą

Skrydžiai iš Puketo į Hošiminą

Iš Bankoko į Hošiminą tiesiogiai galite skristi su žemų kainų vežėjais AirAsia, Jetstar, Vietjet Air, Nok Air bei su standartinėmis oro linijomis Vietnam Airlines, Bangkok Airways ir Thai Airways. Puketo – Hošimino maršrutas aptarnaujamas Vietjet Air kompanijos.

Kitas lengvai iš Tailando pasiekiamas Vietnamo oro uostas yra Noi Bai tarptautinis oro uostas (HAN) Hanojuje. Tiesioginius skrydžius iš Bankoko į Hanojų siūlo standartinės oro linijos Vietnam Airlines, Thai Airways, Bangkok Airways, Qatar Airways ir žemų kainų vežėjai AirAsia, Vietjet Air, Thai Lion Air. Skrydžių tarp šių oro uostų pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Hanojų

Danango tarptautinis oro uostas (DAD) centriniame Vietname taip pat sulaukia tiesioginių skrydžių iš Bankoko. Žemų kainų vežėjas AirAsia ir standartinės oro linijos Bangkok Airways ir Vietnam Airlines aptarnauja šį maršrutą. Šio maršruto skrydžių pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko Danangą

Kelionė į Vietnamą sausuma

Pagrindinis sausumos sienos kirtimo punktas, kuris dažniausiai naudojamas keliaujant sausuma iš Tailando į Vietnamą per Kambodžą, yra Moc Bai/Bavet sienos perėja ant kelio Hošiminas - Pnompenis. Iš Tailando autobusu reikia nusigauti iki Siemreabo arba Pnompenio Kambodžoje ir tada persėsti į autobusą, važiuojantį į Vietnamą. Kelionė autobusu tarp Pnompenio ir Hošimino paprastai trunka apie 6 valandas. Šio maršruto autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Autobusai iš Bankoko į Pnompenį

Autobusai iš Pnompenio į Hošiminą

Kelionės po Vietnamą

Populiariausi kelionių maršrutai Vietname:

Iš Hanojaus į Sapa

Iš Hanojaus į Halong Bay

Iš Hanojaus į Ninh Binh

Iš Hanojaus į Hue

Iš Hojano į Hue

Iš Hošimino (Saigono) į Načangą

Daugiau transporto variantų kelionėms po Vietnamą rasite pasinaudodami šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Vietname

Vietnamas yra didelis ir turi tris atskiras klimato zonas.

Šiaurės Vietnamas turi keturi sezonus: vėsią žiemą, malonų pavasarį (kovas-balandis), karštą ir drėgną vasarą, ir švelnų rudenį (spalis-gruodis).

Musonas į Centrinį Vietnamą atkeliauja rugsėjo mėnesį ir tęsiasi iki vasario, per šį laikotarpį padovanodamas stiprius vėjus ir lietų. Vasaros paprastai yra karštos ir sausos.

Orai Pietų Vietname panašiai kaip ir centriniame bei rytiniame Tailande taip pat išskiriami į tris sezonus: vėsų ir sausą sezoną nuo gruodžio iki vasario, karštą ir sausą sezoną nuo kovo iki gegužės ir lietingą sezoną nuo birželio iki lapkričio. Vėsusis sezonas yra pats geriausias laikas apsilankyti Pietų Vietname.