Hanojus

Hanojus yra Vietnamo sostinė, įsikūrusi ant Raudonosios upės krantų šiauriniame šalies regione. Antras pagal dydį Vietnamo miestas yra viena iš seniausių sostinių pasaulyje, kuri dabar sparčiai vystosi. Hanojuje galite rasti puikią Kinijos-Vietnamo ir Prancūzijos kultūrų kombinaciją, nes mieste gausu senovinių pagodų ir gerai išsaugotų kolonijinių pastatų.

Lankytinos vietos Hanojuje

Hošimino mauzoliejus

Hošimino mauzoliejus Hanojuje yra svarbi istorinė lankytina vieta, nes būtent čia yra paskutinė revoliucijos lyderio Hišimino, kuris atvedė Vietnamą į nepriklausomybę ir susivienijimą, poilsio vieta. Hošimino mauzoliejus yra didelis pastatas, esantis Ba Dinh aikštės centre. Mauzoliejus yra atviras visuomenei, o čia galima pamatyti balzamuotą Hošimino kūną.

Hošimino mauzoliejus

Hanojaus vėliavos bokštas

Hanojaus vėliavos bokštas yra vienas iš Vietnamo sostinės simbolių, pastatytas daugiau nei prieš 200 metų. Įsikūręs miesto centre, 33 metrų aukščio vėliavos bokštas yra istorinė lankytina vieta, kurios neturėtumėte praleisti lankydamiesi Hanojuje.

Hanojaus vėliavos bokštas

Tran Quoc Pagoda

Tran Quoc Pagoda yra seniausia budistų šventovė Hanojuje. Tran Quoc Pagoda stovi mažoje saloje Hanojaus Vakariniame ežere. Šventyklos kompleksas apsuptas žalumos, todėl tai labai vaizdinga vieta. 15 metrų aukščio pagrindinė pagoda, kurią sudaro vienuolika lygių, yra svarbiausias Tran Quoc Pagodos akcentas.

Tran Quoc Pagoda

Hoan Kiem ežeras ir Ngoc Son šventykla

Hoan Kiem ežeras Hanojaus centre yra laikomas Vietnamo sostinės simboliu. Miesto centre plytintis ežeras yra puiki vieta išvengti miesto triukšmo. Hoan Kiem ežere yra maža sala, kur nuo XVIII a. įsikūrusi Ngoc Son šventykla.

Hoan Kiem ežeras ir Ngoc Son šventykla

Literatūros šventykla

Literatūros šventykla Hanojuje yra Konfucijaus šventykla, pastatyta 1070 m., kurioje buvo įkurtas pirmasis Vietnamo universitetas. Literatūros šventykla yra viena iš gražiausių turistinių vietų Hanojuje, nes šventykla yra labai gerai išsaugota ir yra puikus tradicinės vietnamiečių architektūros pavyzdys.

Literatūros šventykla

Hanojaus Prezidento rūmai

Prezidento rūmai Hanojuje buvo pastatyti XX a. pradžioje ir buvo Prancūzijos gubernatoriaus Indokinijoje biuras. Rūmai pastatyti kolonijinių laikų Prancūzijos architektūros stiliumi, o jį supa gražūs sodai ir tvenkinys. Galite aplankyti tik Hanojaus Prezidento rūmų teritoriją, nes pagrindinis pastatas vis dar naudojamas vyriausybės tikslams.

Hanojaus Prezidento rūmai

Hanojaus Šventojo Juozapo katedra

Šv. Juozapo katedra yra Romos katalikų bažnyčia Hanojuje. Ji buvo pastatyta 19 a. pabaigoje ir yra seniausia bažnyčia Hanojuje.

Hanojaus Šventojo Juozapo katedra