Ko Samujis

Ko Samujis yra sala Tailando įlankoje, rytinėje Pietų Tailando pakrantėje. Ko Samujis yra trečia pagal dydį Tailando sala ir didžiausia sala salyne, kurį sudaro daugiau nei 80 salų, įskaitant Ang Thong nacionalinį jūrų parką, kuris didžiuojasi atogrąžų mišku apaugusiomis kalkakmenio salomis ir aplink plytinčiais turkio spalvos vandenimis.

Ko Samujis

Ko Samujis yra viena iš populiariausių turistinių vietų Tailande. Saloje gali rasti nuostabią gamtą, gražius balto smėlio paplūdimius, krištolo skaidrumo jūrą, iš apžvalgos aikštelių atsiveriančius svaiginančius vaizdus, gražias šventyklas ir įvairius turistinius užsiėmimus, tokius kaip nardymas, maisto ruošimo kursai ir kt.

Ko Samujo paplūdimiai

Ko Samujyje yra daug vaizdingų paplūdimių. Čia rasite ir turistų apgultus gyvybingus paplūdimius, siūlančius įvairias pramogas, bei gerokai ramesnius paplūdimius, kurie idealiai tinka visiškai ramiam poilsiui.

Čavengas, 5 km ilgio paplūdimys Ko Samujo salos šiaurės rytų kampe, yra didžiausias ir gyvybingiausias salos paplūdimys su daugybe apgyvendinimo vietų, užsiėmimų, restoranų ir naktinių pramogų. Čavengas yra populiariausias paplūdimys saloje ir triukšmingas kurortinis miestelis, kuris yra puikiai tinkama vieta nueiti apsipirkti, valgyti ir pasilinksminti. Šis nuostabus balto smėlio paplūdimys veda į krištolo skaidrumo jūrą, kurios pakrantėje išsirikiavę palmių apsupti viešbučiai.

Čavengo paplūdimys

Lamai yra antrasis pagal populiarumą paplūdimys ir kurortinis miestelis į pietus nuo Čavengo. Šis paplūdimys yra šiek tiek ramesnis, tačiau atmosfera čia panaši, nes Lamai paplūdimyje taip pat galite rasti daug gerų vietų pavaldyti, papramogauti ir apsigyventi, taip pat pasimėgauti aktyviu naktiniu gyvenimu.

Mae Nam yra ramus ir gražus paplūdimys šiaurinėje Ko Samujo pakrantėje. Su vaizdu į Ko Pangano salą, Mae Nam paplūdimys yra puiki vieta atsipalaiduoti ir lengvai pasimėgauti gražiu paplūdimiu. Ilgas įspūdingo balto smėlio paplūdimio ruožas, ramus vanduo ir nuostabūs supantys vaizdai daro Mae Nam puikiai tinkama vieta žmonėms, norintiems pabėgti nuo visko.

Mae Nam paplūdimys

Bophut yra atsipalaidavęs palmių apsuptas paplūdimys Ko Samujo šiaurinėje pakrantėje, žinomas dėl jo Žvejų kaimelio, kuriame yra gerai išlikusių senų Tailando kinų parduotuvių. Šis nuostabus 2 km ilgio paplūdimys yra geras pasirinkimas, jei norite likti paplūdimyje, kuris nėra pernelyg triukšmingas ar pernelyg ramus.

Bang Rak yra paplūdimys salos šiaurės rytuose, taip pat žinomas kaip didžiojo Budos paplūdimys. Paplūdimio gale yra didžiulė auksinė Budos statula, dėl kurios paplūdimiui ir buvo suteiktas toks pavadinimas. Paplūdimys yra ramioje vietoje, bet arti visko - naktinio gyvenimo Čavenge, apsipirkimo Žvejų kaimelyje, Ko Samujo oro uosto ir kelto į Haad Rin paplūdimį Ko Pangane.

Bang Po yra retai lankomas paplūdimys, esantis Ko Samujo salos šiaurės vakarų kampe. Paplūdimys tęsiasi maždaug 4 km, o iš jo atsiveria puikūs vaizdai į Ko Pangano salą.

Lipa Noi yra puikus ir nepakankamai vertinamas paplūdimys į pietus nuo salos administracinio centro Nathono. Paplūdimys pasižymi įspūdingais saulėlydžiais.

Lipa Noi paplūdimys

Nathonas yra pagrindinis uostas ir administracinis Ko Samujo centras. Net jei jis nėra toks patrauklus turistams, Nathonas vis dar gali būti puiki vieta apsilankyti, ypač jei norima smagiai ir nebrangiai apsipirkti. Čia yra pagrindinė salos keltų prieplauka, jungianti salą su Donsako prieplauka žemyne, o taip pat Ko Pangano ir Ko Tao salomis.

Lankytinos vietos Ko Samujyje

Ko Samujis gali būti naudojamas kaip bazė laikantis Ang Thong nacionaliniame jūrų parke ir kaimyninėse Ko Pangano ir Ko Tao salose. Parkas ir salos yra tik trumpos kelionės greitaeigiu kateriu arba keltu atstumu nuo Ko Samujo.

Ang Thong nacionalinis jūrų parkas

Kelionė laivu į Ang Thong nacionalinį jūrų parką yra puikus dienos praleidimo būdas. Šis žavingas salynas, kurį sudaro 42 salos, yra į šiaurės vakarus nuo Ko Samujo. Plaukiojant po Ang Thong nacionalinį jūrų parką galima mėgautis kvapą gniaužiančia aplinkinių kalkakmenio salų, padengtų džiunglėmis ir apsuptų baltais smėlio paplūdimiais, panorama. Ang Thong nacionalinį jūrų parką galima aplankyti prisijungiant prie ekskursijos laivu iš Ko Samujo.

Ang Thong nacionalinis jūrų parkas

Ko Panganas

Ko Panganas yra sala į šiaurę nuo Ko Samujo. Ši sala visame pasaulyje įžymi joje vykstančiais pašėlusiais Full Moon Party vakarėliais, balto smėlio paplūdimiais ir kokosų palmėmis. Jei mėgstate pašėlusius paplūdimio vakarėlius, turėtume prisijungti prie 20,000 vakarėlių mėgėjų ant balto Haad Rin saulėtekio paplūdimio smėlio po mėnulio pilnatimi. Kitu atveju galite apsilankyti viename iš daugelio Ko Pangano vaizdingų ir nuošalių paplūdimių.

Koh Phangan

Ko Tao

Ko Tao yra šiauriau už Ko Pangano esanti sala. Natūralus povandeninis salos grožis, jos kaleidoskopiniai koraliniai rifai ir gausybė gyvybės skaidriuose jūros vandenyse daro Ko Tao nepamirštama vieta nardytojams. Sala yra viena iš geriausių vietų pasaulyje siekiantiems išmokti nardyti.

Ko Tao ir dar viena vaizdinga sala Ko Nangyuan yra puikios vietos paviršiniam nardymui, o abi šias nuostabias salas per vieną dieną galima aplankyti prisijungiant prie dienos ekskursijos iš Ko Samujo.

Koh Tao and Koh Nangyuan

Ko Samujo šventyklos

Svarbiausia šventykla saloje yra Wat Phra Yai, kuri kartu yra didžiojo Budos - 12 metrų aukščio sėdinčio Budos auksinės statulos - namai. Kita nepaprasta šventykla Ko Samujyje yra Wat Khunaram - šventykla, garsi joje esančiu 20 metų mumifikuotu vienuoliu meditacinėje padėtyje.

Naktinis gyvenimas Ko Samujyje

Aktyviausias naktinis gyvenimas ir didžiausi paplūdimio vakarėliai vyksta Čavenge.

Soi Green Mango gatvė yra Ko Samujo naktinio gyvenimo centras, kuriame rasite naktinius klubus, alaus barus ir keletą go-go barų.

Soi Green Mango

Ko Samujyje rasite ir keletą kabaretų, dauguma kurių įsikūrę prie Čavengo paplūdimyje esančio viešbučio Centara Grand Beach Resort. Dauguma jų yra transvestitų kabaretai, apsilankymas kuriuose gali būti įdomi, nors ir nevisai įprasta pramogų forma.

Ko Samujo kabaretai

Pagrindinėje Čavengo gatvėje greičiausiai pastebėsite "merginas", dalinančias skrajutes ir besistengiančias jus nusitempti ir apsilankyti jų pasirodyme.

Transvestitai Ko Samujyje

Kur apsistoti Ko Samujyje

Ko Samujis yra viena iš populiariausių turistinių vietų Tailande, o vieną iš to priežasčių yra itin platus puikių apgyvendinimo vietų pasirinkimas įvairiausių pomėgių keliautojams. Jei mėgstate pramogas ir aktyvesnį laiko leidimą, turėtumėte apsistoti Čavengo paplūdimyje arba Lamai paplūdimyje. Jei norite apsistoti ten, kur nėra nei pernelyg triukšminga, nei pernelyg ramu, turėtumėte rinktis Bophut paplūdimį arba Bang Rak paplūdimį. Norėdami mėgautis ramybe ir atpalaiduojančia atmosfera, apsistokite viešbutyje Mae Nam paplūdimyjeBang Po paplūdimyje arba Lipa Noi paplūdimyje.

Viešbučiai Ko Samujyje

Viešbučių ir kitų vietų apsistoti Ko Samujyje ieškokite čia: Ko Samujo viešbučiai Booking.com arba Ko Samujo viešbučiai Agoda.com.

Kaip nuvykti į Ko Samujį?

Į Ko Samulį patekti galima laivais arba lėktuvu.

Keltai į Ko Samujį

Į šią salą kursuoja pakankamai daug keltų iš Ko Pangano, Ko Tao ir Surat Tanio. Keltų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Keltai Ko Panganas - Ko Samujis

Keltai Ko Tao - Ko Samujis

Keltai Surat Tanis - Ko Samujis

Autobusai į Ko Samujį

Norint pasiekti Ko Samujį, autobusu reikia vykti į Čumponą arba į Surat Tanį. Autobusai iš Bankoko Pietinio (Sai Tai Mai) autobusų terminalo kursuoja į abu šiuos miestus. Autobusų tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Autobusai iš Bankoko į Surat Tanį

Autobusai iš Bankoko į Čumponą

Taip pat galima įsigyti kombinuotą autobuso ir kelto bilietą, kuris dažniausiai yra patogiausias variantas, nes nereikia patiems rūpintis persėdimais.

Traukiniai į Ko Samujį

Čumponas ir Surat Tanis taip pat gali būti pasiekiami traukiniu. Pietinės linijos traukiniai, išvykstantys iš Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stoties stoja ir Čumpone ir Surat Tanyje. Traukinių tvarkaraščius rasti ir bilietus užsisakyti galite čia:

Traukiniai iš Bankoko į Surat Tanį

Traukiniai iš Bankoko į Čumponą

Traukinių stotyje taip pat galima įsigyti kombinuotą traukinio-autobuso-kelto bilietą.

Įvairius transporto variantus kelionei į Ko Samujį galite rasti pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Skrydžiai į Ko Samujį

Saloje yra Ko Samujo oro uostas (USM). Tačiau šis oro uostas yra privatus, o žemų kainų oro linijos ten neskraido, todėl tiesioginiai skrydžiai į Ko Samujo salą yra ganėtinai brangūs. Tačiau tai be abejonės yra pats patogiausias būdas pasiekti šią salą. Jei domina skrydžiai į Ko Samujį, pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Ko Samujį

Keliaujant į Ko Samujį taip pat galima pasirinkti vieną iš dviejų žemyninėje šalies dalyje esančių oro uostų - Surat Thani oro uostą (URT) arba Chumphon oro uostą (CJM). Šie oro uostai sulaukia pakankamai daug vietinių skrydžių, tad pasirinkimas derinant skrydžius su keltais į Ko Samujį yra pakankamai didelis. Skrydžius į šiuos oro uostus galite rasti čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Surat Thani oro uostą (URT)

Skrydžiai iš Bankoko į Chumphon oro uostą (CJM)

Oro linijos siūlo kombinuotus skrydžio-autobuso-kelto bilietus, bet paprastai pigiau būna įsigyti autobuso-kelto bilietą jau atvykus į oro uostą. 

Orai Ko Samujyje

Nuo sausio iki kovo galite tikėtis itin gerų orų Ko Samujyje, su minimalia lietaus tikimybe ir gaivinančiu vėju, padedančiu temperatūrą čia išlaikyti priimtinesnę. Nuo kovo temperatūra pradeda kilti, paprastai piką pasiekdama balandžio ir gegužės mėnesiais.

Gegužę ir birželį galima tikėtis nedidelio lietaus, paprastai pasirodančio kaip valandos ilgumo popietinė liūtis, kurią greitai pakeičia giedras ir saulėtas dangus. Rugsėjį dažnai sulaukiama musono, kuris atnešta pakankamai daug lietaus ir lemia ženklų oro drėgnumo augimą. Lietūs pasiekia savo piką spalio ir lapkričio mėnesiais.

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Ko Samujį, susipažinkite su kasmėnesiniais šios salos orų reitingais lentelėje.

Sau Vas Kov Bal Geg Bir Lie Rgp Rgs Spa Lap Gru
★★★★☆ ★★★★★ ★★★★★ ★★★★☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★☆☆☆ ★★☆☆☆ ★★★★☆

Apsilankę Ko Samujyje ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į vakarinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.