Mianmaras

Mianmaras arba Birma yra Pietryčių Azijos šalis į vakarus nuo Tailando, Bengalijos įlankos ir Andamanų jūros pakrantėje. Mianmare rasite daug lankytinų vietų, tokių kaip šventyklos ir kitos istorinės vietovės bei civilizacijos dar menkai paliesti paplūdimiai. Daugelis Birmos žmonių yra tikrai draugiški ir daro viską, kad greitai augantis turistų skaičius jaustųsi laukiami jų šalyje.

Mianmaras

Birmos karalystė buvo įkurta 849 m., o jos galios centras buvo sukoncentruotas Bagane. Per kitą tūkstantmetį imperija daugybę kartų kariavo su Siamu (Ajutajos karalyste). Vėliau Birmą užkariavo Britanija ir ši šalis tapo britų kolonijinės imperijos dalimi. Antrojo pasaulinio karo metu Birma buvo didelis mūšio laukas, o japonai resursų tiekimui į frontą pastatė liūdnai pagarsėjusį "Mirties geležinkelį", vedantį iš Kančanaburio Tailande per Kwai upę į Birmą. Geležinkelis buvo pastatytas naudojant priverstinį darbą, o statybos metu mirė apie 16 000 karo belaisvių ir 90 000 azijiečių darbuotojų. Birma nepriklausomybę atgavo 1948 m. Nuo to laiko šalis vis skurdo, tačiau dabar situacija čia lėtai keičiasi, nes Mianmaras tampa atviresnis ir pritraukia vis daugiau turistų.

Lankytinos vietos Mianmare

Jangonas (anksčiau žinomas Rangūnas) — buvusi sostinė ir ekonominis šalies centras, žinomas dėl savo kolonijinės architektūros ir budistų stupų, iš kurių svarbiausia yra Shwedagon Zedi Daw - daugiau nei 2000 metų senumo išgražinta auksinė stupa, dekoruota deimantais.

Jangonas

Baganas — pirmosios Birmos imperijos sostinė ir viena iš turtingiausių archeologinių vietų Pietryčių Azijoje su tūkstančiais senovinių šventyklų, išsidėsčiusių netoli Ayeyarwady upės krantų.

Baganas

Mandalajus — pagrindinis ekonominis aukštutinio Mianmaro centras ir buvusi karališkoji paskutinės Birmos monarchijos sostinė, pastatyta aplink Mandalajaus karališkuosius rūmus XIX a. viduryje.

Mandalajus

Inle ežeras — didelis seklus ežeras kalnuose, apie 900 m virš jūros lygio, kuriame rasite Intha tautos žmonių apgyvendintus plūduriuojančius kaimus, o aplinkiniuose kalnuose sutiksite ten gyvenančias 30 kitų kalnų genčių.

Inle ežeras

Kyaiktiyo (Auksinė uola) - mistinė šventykla su auksu padengta uola, kybančia ant prarajos krašto.

Bago — istorinis miestas su daugybė senovinių budistinių objektų.

Ngapali paplūdimys - kokosų palmių apsuptas 3 km ilgio puraus balto smėlio paplūdimys Bengalijos įlankos pakrantėje.

Ngwe Saung paplūdimys – 11 km ilgio nuošalus paplūdimys su baltu smėliu ir krištolo skaidrumo vandeniu, žymus savo jūros gėrybėmis.

Mianmaro Viza

Daugumai užsieniečių, tarp jų ir lietuviams reikalinga viza, norint įvažiuoti į Mianmarą.

Mianmaro Viza

Turistinė Mianmaro viza

Turistinė viza galioja 3 mėnesius nuo jos išdavimo datos ir suteikia galimybę lankytis Mianmare iki 28 dienų nuo atvykimo į šalį datos. Mianmaro vizą galite gauti bet kurioje šalyje esančioje Mianmaro ambasadoje ar konsulate. Mianmaro vizą taip pat galite lengvai gauti Bankoke įsikūrusioje šios šalies ambasadoje, jei prieš vykdami į Mianmarą planuojate lankytis Tailande.

Mianmaro eVisa

Mianmaro eVisa išduodama piliečiams iš daugiau nei 100 šalių, įskaitant ir Lietuvą. Vienkartinė turistinė eVisa kainuoja 50 JAV dolerių ir sudaro sąlygas įvažiuoti į šalį per 90 dienų nuo jos išdavimo, bei leidžia lankytis Mianmare 28 dienas.

Daugiau informacijos apie Mianmaro vizą bei jos išdavimui taikomus reikalavimus skaitykite čia: Mianmaro Viza.

Kaip nuvykti į Mianmarą

Mianmaras vis dar nėra tokia populiari turistinė šalis, kaip kaimyninis Tailandas, todėl dažniausiai jis aplankomas kartu su kitomis Pietryčių Azijos šalimis. Iš Tailando į Mianmarą galima nuskristi arba nuvykti sausuma.

Skrydžiai į Mianmarą

Patogų skrydį iš Lietuvos į Mianmarą rasti yra ganėtinai sudėtinga, kadangi paprastai reikalingi bent 2 persėdimai. Paprasčiausia yra nuskristi į Tailandą ar Malaiziją ir iš ten tęsti kelionę į Mianmarą. Jei papildomi persėdimai negąsdina, sudėtinius skrydžius iš Lietuvos į Mianmarą galite rasti čia:

Skrydžiai iš Vilniaus į Jangoną

Skrydžiai iš Vilniaus į Mandalajų

Jangono tarptautinis oro uostas

Tiesioginiai skrydžiai iš Tailando į Mianmarą yra vykdomi tik iš Bankoko oro uostų.

Skrendant iš Bankoko į Jangono tarptautinį oro uostą (RGN) yra pakankamai platus skrydžių pasirinkimas. Tai vienintelis tiesioginis maršrutas iš Tailando į Mianmaro sostinę, kurį aptarnauja Myanmar National Airlines, Myanmar Airways International, Thai Airways, Bangkok Airways oro linijos ir žemų kainų vežėjai AirAsia, Nok Air ir Thai Lion Air. Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Jangoną

Mandalajaus tarptautinis oro uostas (MDL) taip pat sulaukia skrydžių iš Tailando sostinės. Tiesioginius skrydžius iš Bankoko į Mandalajų siūlo Bangkok Airways ir žemų kainų bendrovė AirAsia. Skrydžių šiuo maršrutu pasiūlymus rasite čia:

Skrydžiai iš Bankoko į Mandalajų

Kelionė į Mianmarą sausuma

Keliaujant į Mianmarą sausumą yra būtina viza, kadangi prie šios šalies sienų visa on arrival nėra išduodama. Jums reiks gauti vizą ir ambasados arba pasinaudojant internetine e-Visa paslauga (ši opcija netinkama Htee Khee / Phu Nam Ron perėjimo punkte).

Į Mianmarą iš Tailando sausuma galima patekti per šiuos 4 sienos perėjimo punktus:

  • Mae Sai / Tachileik sienos perėjimo punktas - į Mianmarą patekti šioje vietoje leidžiama, tačiau patekti į kitas turistams atviras vietoves galima tik skrendant vietiniais skrydžiais.
  • Mae Sot / Myawaddy sienos perėjimo punktas – ši sienos perėja yra patogiausia keliaujant iš Bankoko į Jangoną bei kitas pagrindines Mianmaro lankytinas vietas.
  • Htee Khee / Phu Nam Ron sienos perėjimo punktas – sienos perėja ant paties tiesiausio kelio iš Bankoko į pietinį Mianmarą (e-Visa pasinaudoti čia nėra galimybės).
  • Ranong / Kawthoung sienos perėjimo punktas – šioje vietoje Mianmaras gali būti pasiekiamas trumpa kelione valtimi iš Ranongo, o toliau tęsti kelionę po Mianmarą galima autobusu, laivu arba lėktuvu.

Transportas Mianmare

Populiariausi autobusų maršrutai Mianmare:

Autobusas iš Jangono į Baganą

Autobusas iš Jangono į Inle Lake

Autobusas iš Jangono į Mandalajų

Autobusas iš Bagano į Mandalajų

Autobusas iš Bagano į Inle Lake

Autobusas iš Mandalajaus į Inle Lake

Daugiau variantų kelionėms po Mianmarą rasite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Mianmare

Kaip ir Šiaurės Tailandas bei Centrinis Tailandas, Mianmaras turi tris sezonus: vėsųjį, karštąjį ir drėgnąjį.

Vėsusis sezonas Mianmare trunka nuo lapkričio iki vasario. Per šį laiką kritulių sulaukiama nedaug, o temperatūra vidurdienį vis dar gali pasiekti 32°C, bet naktį ji gali nukristi iki maždaug 19°C Jangone arba net 13°C Mandalajuje ir netgi žemiau aukštikalnėse. Vėsusis sezonas kartu yra pagrindinis turizmo sezonas Mianmare.

Karštasis sezonas Mianmare trunka nuo kovo iki balandžio. Nėra neįprasta, kad temperatūra šiuo laikotarpiu pasiektų 40°C Jangone ir 37°C Mandalajuje. Karšto sezono metu lietaus tikimybė nedidelė.

Drėgnasis sezonas Mianmare trunka nuo gegužės iki spalio. Šis sezonas šiek tiek vėsesnis, tačiau temperatūra vis dar siekia apie 30°C. Paprastai Jangonas ir jo apylinkės gauna daugiau kritulių nei Mandalajus ir visas Aukštutinis Mianmaras. Lietus tradiciškai aukščiausią lygį pasiekia liepos ir rugpjūčio mėnesiais.