Čiangmajaus šventyklos - TOP 10 įspūdingiausių Čiangmajaus šventyklų

Čiangmajus ir jo apylinkės gali pasigirti gausybe nuostabių senovinių šventyklų, tad vienos kelionės metu visų jų aplankyti tikrai nėra galimybės. Mūsų sudarytas 10 įspūdingiausių Čiangmajaus šventyklų sąrašas galbūt padės jums pasirinkti kelias, kurias norėtumėte aplankyti kelionės metu.

1. Wat Phra That Doi Suthep

Wat Phra That Doi Suthep yra viena iš žymiausių ir svarbiausių Čiangmajaus šventyklų, tad į ją užsukti lankantis Čiangmajuje yra tiesiog būtina. Ši šventykla ant Doi Suthep (Sutepo kalno) buvo pastatyta 1383 metais Budos relikvijų saugojimui. Ne tik, kad auksu tviskanti Wat Phra That Doi Suthep šventykla yra vienas įspūdingiausių tajų architektūros statinių, bet iš jos terasos dar ir atsiveria kvapą gniaužianti Čiangmajaus bei jo apylinkių panorama. 

Šventykla yra mažiau nei už 30 minučių kelio songtaew aukštyn į kalną. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Phra That Doi Suthep  

2. Wat Chedi Luang

Wat Chedi Luang yra dar viena šventykla, kurią būtina pamatyti lankantis Čiangmajuje. Šios šventyklos pavadinimas kilo nuo didžiausios Čiangmajuje budistų stupos (chedi), kuri stūgso šventyklos teritorijoje, kadangi “luang” šiauriečių dialektu reiškia “didelis”. Wat Chedi Luang buvo pastatyta XIV - XV amžiuje, bet dabartinė stupa buvo atstatyta vėliau, kadangi žemės drebėjimas buvo praktiškai visą ją sunaikinęs.  Prieš stupą esanti šventyklos ritualinė salė (viharn) yra puikus Lanos architektūros pavyzdys.

Wat Chedi Luang randasi beveik pačiame siena apjuosto Čiangmajaus senamiesčio viduryje. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Chedi Luang

3. Wat Phra Singh

Wat Phra Singh yra ne tik viena iš svarbiausių Čiangmajaus šventyklų, bet kartu ir vienas iš didžiausių vienuolynų mieste. Įsikūrusi vakariniame Čiangmajaus senamiesčio pakraštyje, Wat Phra Singh yra įspūdinga šventykla su auksinėmis stupomis ir išvaizdžiomis ritualinėmis salėmis (viharn). Wat Phra Singh buvo pastatyta 1345 metais ir pavadinta Phra Singh Budos statulos, saugomos šventykloje, garbei.

Wat Phra Singh randasi senamiestyje, pačioje Ratchadamnoen kelio pabaigoje. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Phra Singh

4. Wat Umong

Wat Umong yra vienintelė miško šventykla Čiangmajaus mieste. Šventyklos kompleksas įsikūręs miškingoje Doi Suthep kalno papėdėje. Wat Umong yra labai neįprasta šventykla su didžiule stupa ant išlyginto kalvos paviršiaus ir požeminiu meditacijos tunelių labirintu po ja. Šventykla buvo pastatyta XIV amžiuje labai gerbiamam vienuoliui. Šiuo metu šis šventyklos kompleksas kartu yra ir vienuolynas. Greta šventyklos taip pat yra didelis ežeras, kuriame gyvenančius didžiulius šamus pamaitinti yra gerą sėkmę lemiantis ženklas.

Wat U-Mong randasi apie 2 kilometrus į vakarus nuo senamiesčio, Suthep Road kelyje. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat U-Mong

5. Wat Suan Dok

Wat Suan Dok Čiangmajuje kažkada buvo karališkos šeimos gėlių sodas iki XIV amžiaus pabaigoje įsakant šioje žemėje įkurti karališką šventyklą ir vienuolyną. Ši šventykla yra ganėtinai neįprasta, o joje galite pamatyti keletą unikalių sprendimų - didelę 48 metrų aukščio varpo formos stupą (chedi), saugančią iš Sukotajaus atvežtas Budos relikvijas, grupę įvairaus dydžio nubalintų mauzoliejų, kuriuose saugomi karališkos šeimos narių kremacijos pelenai, ir didelę ritualinę salę atviromis sienomis su įspūdinga Budos statula viduje.

Wat Suan Dok randasi Suthep Road kelyje, apie 1 kilometrą į vakarus nuo senamiesčio Suan Dok vartų. Veikia nuo 6 iki 21 valandos.

Wat Suan Dok

6. Wat Chiang Man

Wat Chiang Man yra seniausia Čiangmajaus šventykla, kurios statyba prasidėjo 1306 metais, praėjus tik 10 metų nuo miesto įkūrimo. Šioje šventykloje laikomos dvi itin vertingos Budos statulos: Krištolinis Buda (Phra Sae Tang Khamani) ir Marmurinis Buda (Phra Sila Buddha). Wat Chiang Man šventyklos stupa (chedi) yra neįprasta, kadangi jos pagrindas yra padarytas iš pilko akmens, kuriame iškaltos 15 natūralaus dydžio dramblių figūros, o stupos viršutinė dalis yra padengta auksu. Nors ir randasi Čiangmajaus senamiestyje, ši šventykla nėra itin populiari, todėl retai čia sutiksi minias turistų, o tai daro ją itin patrauklią, jei norisi tiesiog ramiai atsipalaiduoti ir pasimėgauti jos grožiu.

Wat Chiang Man randasi šiaurės rytinėje senamiesčio dalyje, Ratchaphakhinai gatvėje. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Chiang Man

7. Wat Pha Lat

Wat Pha Lat yra slaptasis Čiangmajaus brangakmenis ir asmeniškai viena pačių mėgiamiausių šventyklų regione. Ši džiunglėse įsikūrusi šventykla yra rami ir pakankamai negausiai lankoma vieta, todėl puikiai tinka atsipalaidavimui ar meditacijai. Wat Pha Lat šventykloje siurrealistiškai dera džiunglių flora, krioklys, senovinės statulos ir akmeniniai pastatai. Ši šventykla buvo pastatyta kaip poilsio vieta į kalną kopiantiems vienuoliams, jų kelionės iki Wat Doi Suthep šventyklos viduryje. Dabar Wat Pha Lat dažniausiai naudojama kaip vienuolių meditacijos vieta, nors jos pradinis tikslas taip pat nėra pamirštas, pro ją vis dar eina takas, vedantis nuo miesto iki Wat Doi Suthep šventyklos, ir yra naudojamas vienuolių arba nuotykių ištroškusių keliautojų. Priimkite iššūkį!

Wat Pha Lat randasi greta kelio į Doi Suthep, apie 5 kilometrus nuo Čiangmajaus zoologijos sodo.

Wat Pha Lat

8. Wat Phan Tao

Wat Phan Tao yra senovinė šventykla, įsikūrusi visai greta įžymiosios Wat Chedi Luang Čiangmajaus senamiesčio centre. Wat Phan Tao yra viena seniausių miesto šventyklų, pastatyta XIV amžiaus pabaigoje. Anksčiau ji buvo naudojama ir kaip Čiangamajaus valdytojo karališkojo sosto salė. Dabar ši šventykla geriausiai yra žinoma dėl savo Lanos stiliaus ritualinės salės (viharn), pastatytos išskirtinai iš tiko medienos.

Wat Phan Tao įsikūrusi greta Wat Chedi Luang, Čiangmajaus senamiesčio centre. Veikia nuo 7 iki 17 valandos.

Wat Phan Tao

9. Wat Buppharam

Wat Buppharam jau už Čiangmajaus senamiesčio sienų įsikūrusi šventykla. Ši šventykla labiausiai žinoma dėl savo birmietiško stiliaus stupos (chedi), gražios medinės Lanos stiliaus ritualinės salės (viharn) ir dviaukštės Ho Monthian Tham, Dhamma salė su einančio Budos statula prieš ją. Wat Buppharam šventykloje taip pat yra saugoma didžiausia Tailande tiko medienos Budos statula.

Wat Buppharam randasi už senamiesčio ribų Tha Phae gatvėje, besidriekiančioje rytų kryptimi nuo Tha Phae vartų. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Buppharam

10. Wat Saen Muang Ma Luang

Wat Saen Muang Mai Luang yra žavinga birmietiška šventykla šiaurinėje Čiangmajaus senamiesčio dalyje. Jei į nesate suplanavę kelionės į Mianmarą, apsilankymas šioje šventykloje leis mesti žvilgsnį į birmietišką architektūros stilių. Turistai retai užsuka į šią šventyklą, dėl ko ji yra tik dar patrauklesnė, nes galite mėgautis jos grožiu ramumoje.

Wat Saen Muang Mai Luang randasi šiaurinėje senamiesčio dalyje, Prapokklao gatvėje, netoliese Chang Phuak vartų. Veikia nuo 6 iki 17 valandos.

Wat Saen Muang Ma Luang

Rekomenduojamų TOP 10 Čiangmajaus šventyklų žemėlapis

Kur apsistoti Čiangmajuje

Geriausias Čiangmajaus rajonas apsistoti - grioviu ir senovinėmis sienomis apjuostas miesto senamiestis. Šio rajono atmosfera ypatinga, o visos svarbiausios lankytinos vietos taip pat yra netoliese. Tai geriausia vieta apsistoti Čiangmajuje, planuojat aplankyti visas įspūdingiausias miesto šventyklas. Plačiau apie geriausius viešbučius Čiangmajaus senamiestyje skaitykite čia: Viešbučiai Čiangmajuje - geriausi Čiangmajaus senamiesčio viešbučiai.