Sienos kirtimas: iš Tailando į Laosą per Draugystės tiltą

Tailando šiaurinis kaimynas Laosas yra kalnuota ir neturinti priėjimo prie jūros šalis, kuri ilgą laiką buvo pamiršta turistų. Pastaruoju metu turizmo apimtys Laose labai auga, kadangi jis traukia turistus savo ramybe dvelkiančia aplinka ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Kadangi skrydžiai iš Tailando į Laosą nėra itin pigūs, daug turistų renkasi kirsti sieną sausuma ir dažniausiai tam renkasi Tailando - Laoso Draugystės tiltą iš Nong Khai į Vientianą.

Kelionė iš Tailando į Laoso sostinę Vientianą

Yra keletas būdų iš Bankoko pasiekti pasienyje su Laosu esantį miestą Nong Khaiskrydis į arčiausiai jo esantį Udon Thani oro uostą ir tada apie 60 km ilgio kelionė autobusu, šiaurės rytų linija kursuojantis traukinys arba ilga kelionė autobusu. Kelionė naktiniu autobusu yra pakankamai patogus bei draugiškas piniginei pasirinkimas, jei Tailando-Laoso sieną norima pasiekti kaip įmanoma anksčiau (pvz. tam, jog dar tą pačią dieną suspėti ne tik kirsti sieną, bet ir pateikti dokumentus naujai Tailando vizai gauti ambasadoje Vientiane), būtent ją ir išbandėme.

Iš Nong Khai autobusų stoties iki sienos

Praleidus visą naktį autobuse, atvykome į Nong Khai autobusų stotį anksti ryte. Kaip ir įprasta Tailande, ilgai laukti neteko ir buvome tuk-tukų vairuotojų apipilti pasiūlymais pavėžėti iki sienos. Vienu iš jų Tailando – Laoso sieną iš autobusų stoties pasiekėme per 10 minučių, o toks dviejų žmonių rytinis pasivažinėjimas tuk-tuku kainavo 100 THB.

Tuk Tukas iki Tailando - Laoso sienos
Tuk Tukas iki Tailando - Laoso sienos

Tailando pusė

Sienos kirtimas iš Tailando į Laosą per Draugystės tiltą

Tailando pusėje viskas paprasta (žinoma, jei nepraleidote savo Tailando vizos galiojimo termino), kadangi tiesiog einate į imigracijos kontrolės punktą, pateikiate savo kelionės dokumentą (pasą), užpildytą Tailando išvykimo formos dalį (šią atvykimo/išvykimo formą gaunate dar atvykdami į šalį) ir sulaukiate išvykimo spaudo pase.

Tailando - Laoso sienos kirtimas

Draugystės tilto įveikinėti pėsčiomis neleidžiama, todėl tiltu kursuoja autobusas. Autobuso bilietas įsigyjamas iš kasos, kurią nesunkiai pastebėsite dešinėje tik išėjus iš Tailando imigracijos punkto.

Draugystės tilto autobuso bilietų pardavimo kioskas

Autobuso bilieto kaina 20 THB (15 THB už autobuso bilietą + 5 THB už viršvalandžius, kurie panašu, jog yra nuolat).

 Autobuso, kursuojančio Draugystės tiltu, bilietas

Draugystės tiltą kertantis autobusas kursuoja pakankamai dažnai, todėl teko palaukti tik keletą minučių ir atsidūrėme vietinių ir turistų prisigrūdusiame autobuse. Tilto ilgis tarp abiejų šalių imigracijos postų yra 1,17 km, tad šį atstumą autobusas įveikia per keletą minučių.

 Autobusas, kertantis Draugystės tiltą

Tailando - Laoso Draugystės tiltas
Vaizdas kertant Draugystės tiltą, jungiantį Tailandą ir Laosą

Laoso pusė

Lietuvos piliečiams Laoso viza yra būtina. Ją galite pasidaryti Laoso ambasadoje Bankoke arba tiesiog gauti Visa on Arrival atvykdami į Laosą. Turint omenyje, kiek laiko tektų sugaišti Bankoke dokumentų pateikimui ir paso su viza pasiėmimui, paprasčiausias sprendimas yra Visa on Arrival, kurios gavimo procedūra yra labai paprasta, o galiojimas pakankamai ilgas - Laoso Visa on Arrival galioja visą mėnesį.

Jeigu reikalinga Laoso Visa on Arrival

  • Kai autobusas sustoja prie Laoso Imigracijos, eikite tiesiai į Visa on Arrival ofisą (iškabą aiškiai matysite). Ten paprašykite Visa on Arrival prašymo formos ir atvykimo / išvykimo kortelės bei jas užpildykite.

Laoso Visa on Arrival ofisas Laoso imigracijoje

  • Užpildytą Visa on Arrival formą, 1 paso nuotrauką, pasą ir pinigus paduokite per tą patį langelį, prie kurio gavote formas ir palaukite netoliese.

Vizos kaina svyruoja priklausomai nuo pilietybės ir nuo atvykimo laiko (papildomai 1 USD reikia mokėti jei atvykstate anksčiau ar vėliau normalaus darbo dienos laiko). Lietuvos piliečiams Laoso Visa on Arrival kainuoja 30 USD. Mokestį už vizą geriausia yra mokėti JAV doleriais, kadangi taip yra žymiai pigiau. Jei tik įmanoma, reiktų vengti mokėti Tailando valiuta, kadangi Laoso imigracijoje taikomas jų kursas yra ypatingai nepalankus. Mokant JAV doleriais, o ne Tailando batais galima sutaupyti apie 10 USD, tad tikrai verta reikalinga suma pasirūpinti iš anksto.

  • Pasą jau su viza atgausite per kitą langelį, tiesiog palaukite, kol išgirsite savo vardą arba pamatysite imigracijos pareigūną mojuojant pro langelį jūsų pasu.

Tailando-Laoso Draugystės tiltas atidarytas kasdien nuo 6 valandų ryto iki 10 valandos vakaro.

Nuo Laoso sienos iki Vientiano

Draugystės tiltas nuo Laoso sostinės Vientiano yra nutolęs apie 20 km, tačiau tai yra populiarus maršrutas, todėl pasirinkimas kaip tęsti kelionę yra pakankamai platus. Pigiausias variantas yra pasirinkti žaliai baltą 14 maršruto autobusą. Kelionės kaina – 40 THB (pigiau, jei mokama Laoso valiuta kipais, kurių galite įsigyti iš anksto Tailande arba Imigracijos punkte veikiančioje keitykloje). Autobusas į miestą važiuoja kas 20 minučių, o kelionė iki centrinės Vientiano autobusų stoties (Talat Sao arba Rytinio turgaus) trunka apie pusvalandį. Galima rinktis kelionę tuk-tuku ar taksi, tačiau kaina bus ženkliai aukštesnė.  

14 maršruto autobusas į Vientianą
14 maršruto autobusas į Vientianą

Patarimai 

Galite užsisakyti bilietus pilnai kelionei nuo Bankoko iki Vientiano vietoj to, jog persėdimus planuotis patiems. Transporto bilietus kelionei tarp Tailando ir Laoso sostinių galite užsisakyti čia: Bilietai kelionei iš Bankoko į Vientianą

Jei nenorite gaišti laiko kelionei autobusu ar traukiniu, tiesiog užsisakykite skrydį iš Bankoko į Vientianą.

Travel Offer 2020