Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Tailando plaukiojantys turgūs yra vadinami “talat nam”. Jie yra ko gero labiausiai fotografuojama šalies įžymybė. Apsilankymą plaukiojančiame turguje verta įtraukti į savo Tailando kelionės planą, kadangi apsilankymas jame padės ne tik apsipirkti europiečiams neįprastu būdu, bet ir leis kur kas artimiau susipažinti su Tailando kultūra.

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus yra vienas iš Plaukiojančių Turgų aplink Bankoką, kurį galima aplankyti patiems.

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Bang Nam Pheung yra ganėtinai netoli nuo Bankoko centro nutolęs mažas kaimelis, esantis Samut Prakano provincijos Phra Pradaeng rajone, kitoje Chao Praya upės pusėje. Nors jis yra tik keletas kilometrų nuo Bankoko, pasiekti jį be vietinių pagalbos arba nuosavo transporto gali būti ne lengva. 

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Kelionę pradėjome 138 maršruto autobusu su kondicionieriumi, kursuojančiu iš Čatučako turgaus iki Phra Pradaeng. Bilieto kaina - 21 THB. Bankoko autobusų tinklo sistema gali būti ganėtinai paini, todėl reikia įsitikinti, ar konkretus pasirinktas autobusas važiuoja būtent į Phra Pradaeng kadangi 138 maršrutas vyksta 2 kryptimis – į Phra Pradaeng arba į Ratchapracha.

Prieš vykdami ten, perskaitykite Detalų Gidą Kaip Naudotis Autobusais Bankoke, kadangi kelionės miesto autobusu Bankoke naujokams gali būti ganėtinai sudėtingas.

138 autobusas iš Chatuchak Market į Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų
138 maršruto autobusas iš Čatučako turgaus į Phra Pradaeng 

Net jei autobusas vyksta į Phra Pradaeng, tai dar nereiškia, jog jis važiuos iki pat prieplaukos, kadangi viešajam transportui Tailande nėra neįprasta savo maršrutą baigti kiek anksčiau nei galutinė maršruto stotelė. Pasiekus Phra Pradaeng, autobuso vairuotojas tiesiog sustojo ir liepė visiems perlipti į kitą 138 maršruto autobusą, vykstantį iki pat Phra Pradaeng prieplaukos, kuri yra netoliese Phra Pradaeng turgaus. Laimei, papildomai ši kelionės dalis nieko nekainavo.

Phra Pradaeng prieplauka
Phra Pradaeng prieplauka

Kelionę tęsėme itin populiariu vietiniu transportu songtaew (pikapu, kurio priekaboje įtaisyti dvi eilės suolų) ir Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų pasiekėme per apytiksliai 10 minučių. Kelionės kaina žmogui - 10 THB. Songtaew sustoja prie pat Bang Nam Pheung Nai šventyklos, greta kurios ir įsikūręs šis plaukiojantis turgus. 

Songtaew į Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų
Vietinis transportas (Songtaew) į Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus įsikūręs šalia kanalo (ne be reikalo Bankokas yra vadinamas Rytų Venecija). Šis plaukiojantis turgus yra itin populiarus tarp vietinių, o turistų čia pasirodo tik vienas kitas, todėl čia tikrai nesudėtinga pasinerti į tikro tailandietiško apsipirkimo sūkurį.

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Vietinių kaimo gyventojų buitis šiame turguje yra lyg ant delno, tad apsilankymas čia gali padėti gerokai artimiau susipažinti su vietine kultūra, ko tikrai neturėsite galimybės padaryti aplankydami vieną iš turizmo agentūrų rekomenduojamų Tailando plaukiojančių turgų, jau senokai praradusių savo autentiškumą, todėl tinkamų nebent fotografijoms (su sąlyga, kad pavyks pagauti vieną kitą kadrą be minios turistų jame).

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus yra ganėtinai didelis ir pasirinkti jame tikrai yra iš ko - skanus vietinis maistas, gėrimai, užkandžiai, tai yra neatsiejama tradicinių tajų apsipirkimo vietų dalis. Čia taip pat rasite muzikos zoną, suvenyrų parduotuves ir galėsite pamaloninti save įsigydami unikalių vietinių produktų, tokių kaip gaminiai iš kokoso kevalų, rūbai, austos rankinės, įvairūs rankdarbiai ir t.t.

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Čia galite išbandyti tajų užkandį, vadinamą "Miang kham", kurio pateikimo procese sudalyvausite ir patys. Tai sveikas, skanus ir priklausomybę gerąja prasme sukeliantis užkandis, gaminamas iš džiovinto kokoso, įvairių tailandietiškų žolelių ir saldaus padažo.

Miang kham

Bang Nam Pheung plaukiojančiame turguje taip pat galite rasti senovinius tajų desertus, kuriuos šiuolaikinio Tailando gatvėse, nors ir tikrai nesiskundžiančiomis įvairių gardėsių pasiūla, rasti gali būti itin sudėtinga. Paskanaukite jų čia!

Tajų Desertai

Čia taip pat galite išbandyti įvairiausių Tailando vaisių, kadangi šiame plaukiojančiame turguje jie iš tikrųjų pigūs. Išbandykite drakono vaisius (tajų kalba - Kaew Mang-Korn) ir anonas (cukrinius obuolius), kurie vietinių yra vadinami Noi Na.

Tajų vaisiai - Kaew Mang Korn ir Noi Na
Tajų vaisiai - Kaew Mang Korn ir Noi Na

Čia taip pat galite įsigyti džiovintų purpurinių gėlių žiedų, vadinamų "Butterfly Pea Flower" ir naudojamų arbatai. Iš šių gėlių pagaminta arba ne tik neįprastai atrodo, bet ir yra labai skani ir turi savyje daug stiprių antioksidantų.

Butterfly Pea Flower

Kitas vietinis vaisius, kurį galite įsigyti čia, yra vadinamas "Fak khao" (tajų kalba tai neskamba taip nepadoriai, kaip anglų) arba kininiu svaideniu ir ypatingai mėgstamas tajų. Fak khao yra vaisius, kuriame yra itin didelė beta karotino ir likopeno koncentracija.

Fak Khao arba kininis svaidenis
Fak Khao arba kininis svaidenis

Mini blyneliais, vadinamais "Khanom babin" čia taip pat prekiaujama. Šie iš kokosų gaminami blyneliai yra itin populiarus tajų desertas.

 Kanom Babin

Atvykome į Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų 9 valandą ryto, o jis taip įtraukė, jog užsibuvome čia iki popietės. Pasimėgavome vietine atmosfera ne tik vaikštinėdami po turgų, bet ir leisdami laiką vienoje iš čia veikiančių kavinių. Pietums pasirinkome tradicinius tajų makaronus kuaitiao ruea, geriau žinomus kaip "boat noodles" arba valtinius makaronus. Tokį vardą jie įgijo dar tais laikais, kai šiuo patiekalu buvo pradėta prekiauti ir tai buvo daroma iš valčių, kursuojančių Bankoko kanalais. Patiekalo skonis čia tikrai nenuvylė, o ir jo kaina buvo tikrai patraukli - tekainavo 45 THB. 

Valtiniai makaronai arba kuaitiao ruea - Tajų stiliaus makaronų patiekalas
Valtiniai makaronai arba kuaitiao ruea - Tajų stiliaus makaronų patiekalas
Tom Yum makaronai su minkštai virtu kiaušiniu
Tom Yum makaronai su minkštai virtu kiaušiniu

Apie vidurdienį šis plaukiojantis turgus prisipildo žmonių, tačiau kur geriau pajausti vietinio gyvenimo skonį jei ne apsipirkinėjant ir užkandžiaujant plaukiojančiam turguje su minia tajų. Galite tikėtis praleisti čia apie 3 ar 4 valandas, jei apsipirkinėjimo tailandietiškai patirtis yra tai, ką būtinai norite išbandyti savo kelionės į Tailandą metu.

Adresas

Bang Nam Pheung, Phra Pradaeng, Samut Prakanas

Darbo Laikas

Šeštadienis - Sekmadienis, nuo 8 iki 14 valandos

Kaip Ten Nuvykti

Autobusu

Vykite miesto autobusu į Phra Pradaeng ir tada pasinaudodami vietiniu transportu (songtaew) pasiekite plaukiojantį turgų

  • 138 maršruto autobusas su oro kondicionieriumi (Čatučakas – Phra Pradaeng)
  • 140 maršruto autobusas su oro kondicionieriumi (Victory Monument – Suksawat) - išlipkite iš autobuso tik išsukus iš Suksawat greitgelio ir tada persėskite į 82 maršruto autobusą, vykstantį į to Phra Pradaeng turgų
  • 506 maršruto autobusas su oro kondicionieriumi (Pak Kret – Phra Pradaeng)
  • 82 maršruto autobusas be oro kondicionieriaus (Sanam Luang – Phra Pradaeng).

Vykstant BTS SkyTrain ir Keltu

  • Važiuokite BTS SkyTrain iki Bang Na stoties
  • Tada beliks trumpa kelionė taksi mopedu iki Wat Bang Na Nok prieplaukos,
  • Čia upę galima keltu (kaina 4 THB) persikelti į Wat Bangnamphung Nok prieplauką. Tam sugaišite apie 10 minučių.
  • Iš ten į Bang Nam Pheung plaukiojantį turgų pateksite pasinaudodami taksi mopedu (10 THB) arba išsinuomotu dviračiu (būtent šį kelionės variantą mes ir pasirinkome).

Kelionės kaina

Transportas

- 138 maršruto autobusas Čatučakas - Phra Pradaeng = 21x2 = 42 THB (kelionei pirmyn ir atgal)
- Songtaew iki plaukiojančio turgaus = 10x2 =20 THB (kelionei pirmyn ir atgal)

Maistas (priklausomai nuo pasirinkimo)

- Makaronų ar ryžių patiekalas = 50 THB
- Gėrimai = 50-100 THB
- Įvairūs užkandžiai, mėgėjams pasmaguriauti = 100 - 200 THB

Patarimas

Pasivažinėjimas dviračiu po plaukiojančio turgaus apylinkes anksti ryte arba popietę ir kelionė iki Bang Kra Chao gali būti itin smagi laiko praleidimo alternatyva, puikiai suderinama su apsilankymu Bang Nam Pheung plaukiojančiame turguje.