Sukotajaus istorinis parkas

Istorinis Sukotajaus (reiškia "laimės aušra") miestas su susijusiu regionu yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Sukotajus buvo įkurtas 1238 ir buvo pirmoji Siamo (senasis Tailando pavadinimas) karalystės sostinė.

Sukotajaus istorinis parkas apima apie 70 kv. km plotą, kuriame galima rasti apie 200 senovinių šventyklų griuvėsius. Parkas padalintas į penkias zonas, kurių kiekviena turi atskirą įėjimo bilietą. Centrinė zona yra prioritetinė visiems turistams, kadangi tai buvo karališkoji miesto dalis, kurioje įsikūrę pačios svarbiausios šventyklos. Keturios kitos zonos (šiaurinė, rytinė, vakarinė ir pietinė) yra ne tokios turistinės, kaip centrinė zona. Centrinę zoną galima nesudėtingai apžiūrėti pėsčiomis, jei esate bent pusėtinos formos, tačiau kitos zonos apima didesnius plotus, todėl patogiausia jas apžiūrinėti keliaujant dviračiu.

Jei planuojate Sukotajuje praleisti tik dieną arba jei mėgstate keliauti lėtai (Sukotajus tam yra tiesiog ideali vieta), pažintį su šiuo istoriniu Tailando kultūros objektu turėtumėte pradėti nuo žemiau aprašytų svarbiausių Sukotajaus šventyklų.

Centrinė Zona

Kanalo apsuptoje 3 kv. km ploto centrinėje zonoje išsibarsčiusi 21 senovinė šventykla. Šioje zonoje esantys lotusų žiedais nukloti tvenkiniai ir viską supanti žaluma daro šią vietą itin vaizdinga ir fotogeniška. 

Wat Mahathat

Dvasinis Sukotajaus miesto centras buvo Wat Mahathat šventykla, kuri yra didžiausia šventykla ne tik centrinėje zonoje, bet ir visame Sukotajuje. Karališka šventykla buvo įkurta pirmojo Sukotajaus karaliaus ir vėliau nuolat plečiama jo įpėdinių, valdžiusių šalį.

Wat Mahathat

Wat Mahathat šventykloje rasite lotuso pumpuro formos stupą (chedi), aštuonias mažesnias stupas (keturias šiaurinės Lanos stiliaus stupas ir keturis khmerų stiliaus prangus), susirinkimų salę (viharn) su sėdinčio Budos statula ir dvi 9 metrų aukščio stovinčio Budos statulas įspraustas mandapose (kvadratiniuose pastatuose) iš abiejų pagrindinės stupos pusių.

Wat Mahathat

Wat Si Sawai

Viena iš seniausių Sukotajaus šventyklų yra Wat Si Sawai, centrinėje zonoje įkurta šventykla, esanti šiek tiek piečiau nuo Wat Mahathat. Wat Si Sawai buvo įkurta kaip induistų šventykla, tačiau vėliau buvo perdaryta į budistinę šventyklą.

Wat Si Sawai

Wat Si Sawai visame Sukotajaus istoriniame parke išsiskiria savo trimis puikiai išsilaikiusiais khmerų stiliaus prangais.

Wat Si Sawai

Wat Trapang Ngoen

Dar viena centrinėje zonoje randama žavinga šventykla yra Wat Trapang Ngoen, kuri buvo pastatyta XIV amžiuje, panašiai tuo pačiu metu kaip ir Wat Mahathat. Ši šventykla randasi keletą šimtų metrų į vakarus nuo Wat Mahathat. Wat Trapang Ngoen pavadinimas reiškia “Sidabrinio ežero šventykla”. Šventykla taip buvo pavadinta dėl prieš ją esančio dirbtinio ežero, vadinamo "Trapang Ngoen" (Sidabrinis ežeras). Šventyklos įšventinimo salė (ubosot) buvo pastatyta mažoje saloje viduryje šio ežero.

Wat Trapang Ngoen view from the lake

Wat Trapang Ngoen susideda iš tipinės Sukotajaus stiliaus centrinės stupos (chedi), kurios forma vaizduoja užsivėrusį lotuso žiedą, susirinkimų salės (viharn) griuvėsių ir didelės sėdinčio Budos statulos.

Wat Trapang Ngoen

Wat Sa Si

Wat Sa Si yra nedidukė šventykla, įsikūrusi viduryje ežero, keletas šimtų metrų į šiaurės vakarus nuo Wat Mahathat. Ši šventykla yra viena iš vaizdingiausių viso Sukotajaus vietų. Wat Sa Si susideda iš Šri Lankos stiliaus stupos (chedi), susirinkimų salės (viharn) ir nedidukėje atskiroje saloje įkurtos įšventinimo salės.

Wat Sa Si 

Vos įžengus į šios šventyklos teritoriją taip pat sutinkama itin fotogeniška Sukotajaus stiliaus einančio Budos statula.

Wat Sa Si

Karaliaus Ramkamhaeng monumentas

Karaliaus Ramkamhaeng monumentas stovi pačiame Sukotajaus istorinio parko centrinės zonos viduryje. Karalius Ramkamhaeng yra laikomas didingiausiu Sukotajaus valdytoju, nors jis ir nebuvo šios karalystės įkūrėjas. Karaliui Ramkamhaeng priskiriamas Tajų alfabeto sukūrimas, o taip pat itin ženklus Sukotajaus karalystės žemių išplėtimas.

King Ramkamhaeng Monument

Wat Sorasak

Wat Sorasak yra Sukotajaus istorinio parko centrinės dalies šiaurėje įsikūrusi šventykla. Šventykla stovi erdviame atvirame plote vidinėje siena apjuosto miesto senojo miesto dalyje, tad su ja greičiausiai prasilenksite pakeliui į šiaurinės zonos šventyklas.

Wat Sorasak sudaro stupa (chedi) ir susirinkimų salė (viharn). Varpo formos stupa stovi ant plytinio pagrindo, apsupto 24 dramblių skulptūrų, laikančių ją ant savo nugarų.

Wat Sorasak

Ši šventykla, kaip ir visos kitos svarbesnės Sukotajaus istorinio parko šventyklos, yra aiškiai pažymėta vardine lentele ir trumpu jos istorijos aprašymu. Šventyklų rekonstrukcijų brėžiniai taip pat yra plačiai eksponuojami greta šventyklų, o tai padeda gerokai lengviau įsivaizduoti ir pajusti senovės Sukotajaus karalystės didybę.

Šiaurinė Zona

Wat Phrapai Luang

Wat Phrapai Luang yra didelis šventyklos kompleksas šiaurinėje Sukotajaus istorinio parko zonoje. Pastatyta XII amžiuje, kuomet Sukotajus vis dar buvo valdomas khmerų, Wat Phrapai Luang buvo dvasinis Sukotojaus centras ir didžiausia miesto šventykla iki pastatant Wat Mahathat. Wat Phrapai Luang turi tris khmerų prangus, kaip ir Wat Si Sawai, tačiau čia tik viena iš jų yra gerame stovyje. Šventyklos kompleksas yra apjuostas dvigubu grioviu.

Wat Phrapai Luang

Wat Si Chum

Dar viena įspūdinga šiaurinės zonos šventykla yra Wat Si Chum. Šventyklos kompleksą sudaro didelė mandapa (kvadratinis pastatas) ir susirinkimo salės (viharn) griuvėsiai su kolonų fragmentais ir pjadestalais.

Wat Si Chum 

Šio bestogio pastato viduje yra didžiulė sėdinčio Budos statula, vadinama Phra Achana. Phra Achana yra didžiausia Budos statula Sukotajuje, kuri yra 15 metrų aukščio ir 11 metrų pločio. Ši Budos statula gali būti dalinai matoma iš išorės.

Wat Si Chum 

Rytinė Zona

Wat Traphang Thong

Wat Traphang Thong yra rytinėje Senojo Sukotajaus dalyje, šalia kelio iš Naujojo Sukotajaus įsikūrusi šventykla. Šventykla stovi ežero, pagal kurį ji ir buvo pavadinta, saloje. Wat Traphang Thong reiškia “Auksinio ežero šventykla”. Wat Traphang Thong yra vienintelė aktyvi šventykla su vienuolių bendruomene Sukotajaus istoriniame parke.

Wat Traphang Thong 

Visas šias šventyklas įmanoma aplankyti pėsčiomis per dieną, tačiau jei ilgi pasivaikščiojimai karštą dieną nėra tai, ką ypatingai mėgtumėte, dviračio nuoma būtų idealus pasirinkimas.

Darbo valandos

Nuo 6 iki 18 valandos kasdien.

Bilietai 

Kiekviena Sukotajaus istorinio parko zona turi atskirą bilietą. Patekimas į kiekvieną zoną kainuoja 100 THB plius papildomi 10 THB už dviratį.

Kaip ten nuvykti?

Senasis Sukotajus (Sukotajaus istorinis parkas) yra apie 12 kilometrų atstumu nuo Naujojo Sukotajaus. Šiuo maršrutu pastoviai kursuoja songtaew, o taip pat galima nuvykti ir autobusu, ypač jei esate apsistoję netoliese Naujojo Sukotajaus autobusų stoties. Arba galima tiesiog išsinuomoti dviratį ir su juo ne tik numinti iki parko, bet ir patogiai apkeliauti visus šventyklų griuvėsius, kas itin aktualu, jei planuojate aplankyti ne tik pagrindines, bet ir nuošaliau esančias šventyklas.

Travel Offer 2020