Drakono vaisius arba Kertuotis – Tailando vaisius gražuolis

Kertuotis, geriau žinomas kaip drakono vaisius, tajų kalba vadinamas Gao Mung Gorn, yra vienas iš Tailando vaisių, kurių tiesiog būtina paragauti keliaujant į Tailandą. Drakono vaisius yra iš tikrųjų išskirtinai atrodantis vaisius ir savo pavadinimą yra gavęs būtent dėl išskirtinės išvaizdos. Drakono vaisiaus išorė ryškiai raudona su žaliais krašteliais, o vaisiaus minkštimas yra baltas su mažomis juodomis sėklytėmis.

Drakono vaisius arba Kertuotis

Drakono vaisiaus skonis

Drakono vaisiaus skonis yra labai švelnus, panašus į vidutiniškai salstelėjusio agurko. Bet dažnai jis apskritai atrodo lyg beskonis, ypač jei valgant kartu su išraiškingesnį skonį turinčiais vaisiais.

Kaip valgyti drakono vaisių

Drakono vaisių valgyti patogiausia tiesiog perpjaunant jį pusiau, kadangi tvirta vaisiaus žievė nėra valgoma. Sėklytės yra labai smulkios, tad jos valgomos kartu su minkštimu.

Drakono vaisiaus kaina

Drakono vaisių kaina Tailande paprastai siekia apie 30-40 THB už kilogramą vietiniuose turguose. Kilogramą paprastai sudaro 3 vienetai drakono vaisių. Labiau turistinėse vietose kaina gali būti ir apie porą kartų didesnė.