Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Jei galvotumėte apie nedidelį ir ramų miestelį gamtos apsuptyje, Tailande daugeliui vietinių ši mintis asocijuotųsi su Čiang Khanu Loei provincijoje. Pakeliaukite kartu su mumis po Isaną (Šiaurės rytų Tailandą) ir susipažinkite su Phu Tok kalnu.

Phu Tok yra nedidelis kalnas Čiang Khane. Ant šio kalno yra apžvalgos aikštelė turistams, norintiems  pamatyti mistiškąją rūko jūrą, apklojančią apylinkę ir jos kalnus saulėtekio metu. Nuo Phu Tok viršaus atsiverią nuostabūs Čiang Khano, kalnų ir Mekongo upės vaizdai.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Jei norite pamatyti saulėtekį, turėtumėte atsikelti apie 5.30 ir susirasti Tuk-Tuk‘ą, kuris iš viešbučio Jus paimtų apie 6 valandą. Paprastai kelionė Tuk-Tuk‘u iki Phu Tok turėtų kainuoti 100 THB vienam asmeniui į abi puses. Jei vairuotojas prašo daugiau, bandykite derėtis, ypač jei vykstate ne vienas. Tuk-Tuk‘as nuveš Jus iki kalno papėdės ir lauks Jūsų ten. Jei turite savo automobilį, galite lengvai nuvykti iki kalno papėdės patys ir palikti savo automobilį ten, nes šalia kalno yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Kelionė nuo mūsų viešbučio, kuris buvo patogiai įsikūręs netoli garsiosios Walking Street, iki Phu Tok užtruko tik apie 10-15 minučių.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Pasiekus kalno papėdę, pasinaudodami viešuoju transportu pasieksite Phu Tok viršūnę - iki apžvalgos aikštelės kursuoja pikapai. Automobilio vairuoti patiems šiuo keliu negalima, nes kelias yra siauras ir pavojingas, o viršuje nėra įrengta stovėjimo vietų.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Pikapai laukia turistų kiekvieną rytą ir kiekvienu reisu į kalną užveža iki 10 žmonių. Bilieto į abi puses kaina žmogui - 25 THB.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Atstumas iki kalno viršūnės yra tik 2 km, bet kelias status ir vingiuotas. Kelionė į viršų primena pasivažinėjimą atrakcionu ir trunka apie 7-10 minučių.

 Bilietai į Phu Tok kalną Čiang Khane, Loei

Nenustebkite išvydę daug žmonių, kuomet atvyksite - tarp tajų turistų tai iš tikrųjų labai populiari vieta.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Tai yra puiki vieta praleisti laikui belaukiant saulėtekio.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Kalno viršūnėje rasite du ženklus Tajų kalba - pirmasis reiškia "Sveiki atvykę į rūko jūrą Phu Tok, Čiang Khane", antrasis - "Ryto saulėtekis". Fotografijos su šiais ženklais yra labai populiarios tarp tajų turistų, tad būkite kaip vietiniai ir patys tokias pasidarykite.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Ant kalno reiktų būti apie 6.00 - 7.30 ryto. Jei nuvyksite ten vėliau, pamatysite puikius panoraminius vaizdus, bet rūko jūra greičiausiai jau bus išsisklaidžiusi.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Iš vietinių girdėjome, jog pagal rūką ant Mekongo upės galima nuspėti, ar bus matoma rūko jūra kalnuose. Kuomet šaltas oras susiduria su Mekongo upės šiluma, susidaro rūkas ir suteikia mistiškumo apylinkių vaizdams.

Labai daug iš šios trumpos kelionės į Čiang Khaną nesitikėjome, bet ji pranoko visus mūsų lūkesčius. Kelionė į Phu Tok kalną ir nuo jo atsiveriantys magiški vaizdai nuo jo viršūnės vienareikšmiškai buvo visos šios kelionės vinis.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Nusileidus žemyn prasilenkėme su daug kelionei į viršų pasiruošusių žmonių, tad ši vieta populiari ne tik saulėtekio metu. Kalno papėdėje galite rasti daug parduotuvių, siūlančių maistą ir suvenyrus, tad kelionę į Phu Tok galite lengvai suderinti su vietinių gardumynų ragavimu.

Phu Tok kalnas Čiang Khane, Loei

Jei turite galimybę apsilankyti Isane ir Čiang Khane, nepamirškite apsilankymo ant Phu Tok kalno įtraukti į savo būtinų aplankyti vietų sąrašą - tikrai nenusivilsite!

Patarimai

- Anksti ryte kylant į kalną reiktų apsirengti šilčiau, nes gali būti pakankamai vėsu.

- Vietiniai sako, jog geriausias laikas pamatyti rūko jūrą yra nuo rugpjūčio iki vasario, bet garantijų nėra, kadangi šio gamtos reiškinio pasirodymas priklauso nuo oro sąlygų konkrečią dieną.

- Saulė teka ir išlenda iš už kalno apie 6.45-6.55 ryto.

- Phu Tok viršuje nėra tualetų, tad visus reikalus susitvarkykite prieš kildami į kalną.

- Čiang Khanas yra labai populiari tajų atostogų vieta, todėl viešbutį geriau užsisakyti iš anksto. Tą padaryti galite čia: Čiang Khano viešbučiai

Travel Offer 2020