Gyvenimas sulėtintu ritmu Čiang Khane, Loei

Čiang Khanas yra sena bendruomenė, kuri išliko unikali jau daugiau nei 100 metų. Dėl savo unikalumo, puikiai derančio su modernumu, Čiang Khanas tapo dar viena tarp vietinių turistų labai populiaria vietove Loei provincijoje. Apsilankymas čia yra puikus būdas pasimėgauti puikia Mekongo paupio atmosfera.

Čiang Khanas, Loei

Jei kol kas dar nesate lankęsi Čiang Khane ir neįsivaizduojate, kaip ten gražu, sekite mus ir leiskite pabūti Jūsų kelionės gidais šiame ramiame Šiaurės rytų Tailando miestelyje.

Savo kelionę pradėjome Loei autobusų stotyje, jau pavakare ten pasigaudami paskutinį į Čiang Khaną vykstantį songtaew 7 valandą vakaro. Kelionė žmogui kainavo 35 THB, o pasivažinėjimas iki Čiang Khano vietinių gyventojų pripakuotu transportu užtruko apie 40-50 minučių. Šis regionas užsienio turistus pritraukia retai, tad neįkyrų dėmesį ir nuoširdų vietinių svetingumą dardant su jais šiuo sunkvežimiu-autobusu tikrai galima patirti, ko dažnai pritrūksta visose užsienio turistų okupuotose vietovėse.

Čiang Khanas, Loei

Songtaew paleis jus pagrindiniame kelyje, privažiavus Čiang Khaną. Iš čia galima kelionę tęsti “Skylab” arba “Isano Tuk-Tuk'u” už apie 20 THB žmogui arba tiesiog pasivaikščioti iki viešbučio, jei jis netoliese. Kadangi atvykus buvo jau ganėtinai tamsu, nusprendėm pasinaudoti šiuo transportu. Iki savo viešbučio, įsikūrusio visai greta garsiosios Čiang Khano pėsčiųjų gatvės (Walking Street), važiavom gal tik kokias 5 minutes.

Pirmas dalykas, kurį padarėme tik atvykę į Čiang Khaną, žinoma, buvo apsilankymas Čiang Khano walking street, kuri prasideda apie 5 valandą vakaro ir tęsiasi iki 10. Tai šurmuliuojančio meno gatvė, pasižyminti senamadiška atmosfera, kurioje galite platų įvairių produktų pasirinkimą, pradedant rūbais, rankinėmis, batais ir baigiant suvenyrais. Kadangi prekyba čia orientuota į gausiai besilankančius vietinius turistus, o ne užsieniečius, galima rasti tikrai įdomių ir unikalių meniškų dalykėlių. Čia taip pat galima išbandyti įdomaus ir patraukliai įkainoto vietinio maisto įvairovę. Mūsų mėgiamiausius rasite tarp 5 patiekalų, kurių būtina paragauti Čiang Khane.

 Čiang Khano walking street

Sekančią kelionės dieną galite pradėti 6 ryto aukodami maistą vienuoliams miestelio gatvėse. Tai vietiniams yra beveik privalomas rytinis užsiėmimas, o dalis jų taip pradeda kone kiekvieną rytą. Jei atsikelsite anksti, pamatysite palei gatvę išsirikiavusius miestelio gyventojus ir vietinius turistus, laukiančius vienuolių. Jei apsistojote svečių namuose ir norėtumėte prisijungti prie šios ceremonijos, pasiteiraukite šeimininkų, jie greičiausiai mielai sutiks ir Jums suruošti aukas vienuoliams.

Čiang Khanas, Loei

Mes pasirinkome apsilankymą ant Phu Tok kalno, stūgsančio į pietus nuo Čiang Khano. Phu Tok nėra didelis kalnas, tačiau tai žavinga vieta. Nuo kalno viršaus atsiveria nuostabūs panoraminiai Mekongo upės, Čiang Khano miestelio ir aplinkinių kalnų vaizdai.

Phu Tok, Čiang Khanas, Loei

Tada grįžome į miestelį ir pusryčiams išbandėme Laosietišką makaronų sriubą, vadinamą Khao Piak Sen. Po sočių pusryčių neaptingti padėjo atgaivinantis pasivaikščiojimas Mekongo paupiu.

Mekongo upė

Vėliau apsilankėme Wat Si Khun Mueang šventykloje, įsikūrusioje Soi 7, Mekong Road gatvėje, šiek tiek šiauriau nuo Čiang Khano Walking street. Ši šventykla yra senųjų Lanos ir Lan Čango kultūrų meno pavyzdys. Budistai tiki, jog tas, kuris paprašys palaiminimo šioje šventykloje, gali tikėtis didelės sėkmės.

Wat Si Khun Mueang šventykla

Jei turite laiko, kita verta aplankyti vieta yra Kaeng Khut Khu, kur galite pamatyti grupę spalvingų neįprastų formų salelių viduryje Mekongo upės. Sausuoju sezonu, kuomet Mekongo upės vanduo nusenka, ją prieiti yra gerokai paprasčiau. Kaeng Khut Khu yra ir kitų įvairių užsiėmimų, tokių kaip pasiplaukiojimas valtimi upe iki Tailando - Laoso sienos ar pasisėdėjimas paupyje turistams įrengtame restorane.

Kaeng Khut Khu

Kelionė buvo iš tikrųjų įspūdinga, nes Čiang Khanas yra puiki vieta kelionės tempui sulėtinti ir baterijoms pasikrauti. Galbūt įspūdžiai tokie geri ir dėl to, jog čia užsukome pernelyg daug nieko nesitikėdami ir nusiteikę tiesiog atsipalaiduoti, pajusti vietinių žmonių gyvenimo tempą, išmokti kažką naujo, paragauti kažką neragauto, įkvėpti gryno oro prie didžiojo Mekongo ir pasigėrėti rūko jūra bei iš už jos horizonto kylančia saule...

Čiang Khanas, Loei

 Patarimai

  • Čiang Khanas yra šalia Laoso, todėl reiktų tarptinklinį ryšį (roaming) telefone reiktų persistatyti į rankinį režimą, kadangi telefonas automatiškai gali prisijungti prie Laoso tinklo ir taip ženkliai išpūsti telefono sąskaitą.
  • Daugelis nėra susipažinę su vietiniais Čiang Khano delikatesais, tokiais kaip Mekongo upės žuvys, Laosietiška makaronų sriuba, tad nepraleiskite jų. Susipažinkite su 5 patiekalais, kurių būtina paragauti Čiang Khane.
  • Čiang Khane daug gatvelių, o pasivažinėjimas jomis dviračiu gali per ribotą laiką padėti suspėti daug kur apsižvalgyti. Jei nesate ypatingai dideli dviračių entuziastai, į kai kurias užmiestyje esančias lankytinas vietas greičiausiai teks vietiniu Skylab'u (tuk-tuk'u).
  • Sausuoju sezonu oras čia ganėtinai karštas ir sausas, tad reiktų nepamiršti pasiimti kremo nuo saulės. Šaltuoju sezonu nepamirškite pasiimti ir kiek storesnių rūbų, kadangi naktį ir anksti ryte čia gali būti pakankamai vėsu, ypač jei teks tokiu metu pasivažinėti tuk-tuk'u.
  • Per Naujuosius metus, Songkraną ir kitų Tailando švenčių metu, Čiang Khane būna itin daug vietinių turistų, tad, planuojant čia apsilankyti tokiu metu, gyvenamą vietą reiktų rezervuoti iš anksto.

Travel Offer 2020